Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Rok szkolny 2012/2013

RAJD SZLAKAMI CZESŁAWA PISKORSKIEGO 

W dniu 15 maja braliśmy udział w rajdzie im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego. Zbiórka była już o 8.25, każdy z nas miał legitymacje i pojechaliśmy pod pomnik Jana Pawła II, a tam dostaliśmy kartki z pytaniami np. mieliśmy czytać uważnie tablice pod pomnikami na trasie, mieliśmy obliczyć odległość tip –topami między platanami, poznawaliśmy kształty trawników na Jasnych Błoniach, kwiaty w parku różanym, wpisywaliśmy nazwę restauracji w Teatrze Letnim, co przedstawia pomnik Hasiora itp… dowiedzieliśmy wiele rożnych ciekawostek np. że orły na jasnych Błoniach ważą aż 60 ton razem !!!!, Metę mieliśmy na Polanie Słonecznej- tam była pyszna grochówka i dostaliśmy dyplom udziału i spotkaliśmy się z Tomkiem. Braliśmy również udział w różnych konkursach np.; 
PRZECIĄGANIE LINY 
RZUT DO CELU W RÓŻOWYCH OKULARACH 
STRZAŁY NA BRAMKĘ Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI 
ROWEROWY TOR PRZESZKÓD 
Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni .Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 
sprawozdanie przygotowała Klasa III B i I B

     

 

Leśna Sobota 

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- w dn. 08 grudnia 2012r . 
zaprosiło chętnych uczniów na wspólną wędrówkę po szlakach Puszczy Bukowej. 
Po raz kolejny mieliśmy okazje uczestniczyć w Leśnej Sobocie już 867 i cieszyć się towarzystwem przewodnika z Pałacu Młodzieży -p.Eli .Naszą szkołę reprezentowała 9 - osobowa grupa, byliśmy oczywiście jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół:) 
TRASA 3 
Jezioro Szmaragdowe – szlak niebieski – polanka Psie Pole – szlak żółty – wiadukt przy ul. Smoczej – Dęby Wartownicy 6,0 km i 2km do pętli w Podjuchach 
867 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej 
złaz przy Dębach Wartownikach (szlak żółty)| 
Na mecie otrzymaliśmy pieczątki i odznaki 
Trasa była wyjątkowo trudna, gdyż spadł śnieg i było baaardzo mroźno. Jednak zdjęcia w scenerii zimowej są malownicze. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć, wykonanej przez p.Anię i Paulinę – studentkę. 
Dziękuję wszystkim za udział w rajdzie i zapraszam na następny , pewnie już w Nowym Roku. 
Życzę wszystkim turystom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. 
M.Straszewska

    

  

Najciekawsza turystycznie szkoła w roku szkolnym 2011 – 2012 

W dniu 23 listopada 2012 byliśmy na gali rozdania nagród za Najciekawszą turystycznie szkołę w roku szkolnym 2011 – 2012 
Szkołę reprezentowali uczniowie: Grzegorz Stasiak i Klaudia Zamojska, pani Dyrektor I.Postawa i p.Gosia 
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano:
3 miejsce dla: 
Zespołu Szkół Specjalnych Nr 9
Dyrektor jednostki: Postawa Iwona 
Letniskowa 1 , 70-763 Szczecin; 91 4615271 
opiekunka SKKT: Małgorzata Straszewska 
Ponadto otrzymaliśmy DYPLOM wyróżnienia za najciekawszy album ilustrujący działania turystyczne 
Otrzymaliśmy czek na 500 zł oraz nagrody rzeczowe: apteczkę, albumy, kamizelki odblaskowe, mapy, słodycze. Gala odbyła się w Pałacu Młodzieży, byliśmy delegacją jedną z 13 szkół. Był poczęstunek: owoce, soczki, ciasteczka itp. 

 

    

  

   

Leśna Sobota 

W Leśnej Sobocie nr 863 w dn. 26 października uczestniczyło , jak zwykle, wielu uczniów ze szczecińskich szkół. 
Wspólnie wędrowało 111 uczestników . Wędrowaliśmy szlakami wyznaczonymi w Puszczy Bukowej, pod górkę czasem też …..czarnym, niebieskim, zielonym i czerwonym szlakiem. Meta była przy Buku Lipnickiego na skraju Puszczy. Kolejny raz w aktywny sposób spędziliśmy sobotnie przedpołudnie i to w bardzo przyjemnej atmosferze oraz słonecznej pogodzie 
Uczestnicy: 
Grześ,Mateusz ,p.Paulina,p.Ania,p.Gosia,Klaudia,Angelika ,Tomek,Damian 
Galerię zdjęć wykonała dla nas nasza studentka pani Paulina 
Dziękujemy

      

   

 

Rok szkolny 2010/2011 

W sobotę w dn. 14 maja 2011 wybraliśmy się na kolejny rajd do Puszczy Bukowej. 
Spotkaliśmy się pod nasza szkołą i pojechaliśmy w kierunku Podjuch. Potem ulicą Smoczą pod górkę szliśmy w kierunku puszczy razem z pieskiem Dżagą . Było ciepło słonecznie i z przyjemnością podziwialiśmy kwitnący bez, konwalie ,kasztany oraz zieloniutkie drzewa. Przy ul. Śremskiej widzieliśmy mały skansen; starą studnie, boćka z drzewa, stare schody, sowę, domek. Mieliśmy piknik leśny na wzgórzu z widokiem na Szczecin, przy żółtym szlaku. Każdy miał jakieś łakocie: ciasteczka, cukierki, wafelki - oczywiście picie i kanapki. 
Następny odpoczynek był w Amfiteatrze gdzie ćwiczyliśmy na siłowni pod chmurką, a pani Ania i pani Gosia robiły wpis do książeczek turystycznych. 
Do zobaczenia na następnym rajdzie

Rajd pod górkę 

Jak zwykle w sobotę tj . 02.04 2011 wybraliśmy się na rajd…ale już prawdziwie wiosenny. 
Spotkaliśmy paki na drzewach , a rzeczka płynęła wartko bez śladu lodu, krokusy kwitnące .. zapach wiosny w powietrzu. 
Wszystko w Puszczy Bukowej krzyczało ,że wiosna tuż tuż. Trasa nie była trudna choć podejście czarnym szlakiem no nie powiem ..zasapaliśmy się . 
Na mecie zajadaliśmy szarlotkę od mamy Roberta..za którą serdecznie dziękujemy;) 
TRASA 3 
Szczecin Klęskowo -bez szlaku ul. Chłopską - Dęby B. Krzywoustego - szlak zielony - Brama Czwójdzińskiego - szlak czarny - Droga Górska - szlak czarny i żółty - Kapliczka przy Drodze Górskiej .

     

 

POWITANIE WIOSNY 

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- zaprosiło chętnych uczniów na kolejny rajd, tym razem na wiosnę z Radziszewa. 
Rajd zorganizowało Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne Gryphus oraz Klub Turystów Pieszych Wiercipięty z metą na boisku szkolnym Zespołu Szkół Nr 7 w Szczecinie przy ul. Rymarskiej w dn. 19 marca 2011 – tuż przed kalendarzową wiosną. 
Opiekunami były: p. Ania p. Małgosia 
TRASA: tylko 7 km 
Zbiórka była tradycyjnie na boisku naszej szkoły , a potem wyruszyliśmy autobusem w stronę Radziszewa na: przystanek Autostrada Klucz – ul. Polarna – Leśniczówka Radziszewko – grób nieznanego żołnierza – ul. Bielańska– meta: boisko szkolne Zespołu Szkół Nr 7 – SP 24 i GIM 33 ul. Rymarska 22a 
Prowadzącym był pan Krzysztof Marciszewski, który niezwykle ciekawie opowiadał nam o historii Szczecina. 
Trasa byłą niezwykle urokliwa wzdłuż strumienia Wertyńskiego, wydzieliliśmy Leśniczówkę w Radziszewko, grób nieznanego żołnierza oraz zaporę dla nietoperzy 
Udział w rajdzie był punktowany w konkursie na” Najaktywniejszą Turystycznie Szkołę”, a my się do niego zgłosiliśmy, więc zbieramy punkty. 
A na mecie same miłe niespodzianki: 
• pamiątkowy znaczek i odcisk pieczęci okolicznościowej 
• kiełbaska do upieczenia na ognisku i bułka 
• punkty do odznaki turystyki kwalifikowanej 
• konkursy 
A pogoda po pochmurnej sobocie była cudna, słoneczna i prawdziwie wiosenna...

     

   

29 stycznia 2011 rajd po Puszczy Bukowej

Trasa była zróżnicowana , doliną w stronę leśniczówki, gdzie płynie strumyk , dalej pod górkę czerwonym szlakiem w kierunku Kamienia Serca i Grońskiego…tu droga wiedzie granią. Widoki z góry były cudne ,szadź na drzewach, resztki liści jesiennych, zielony mech .. .mimo ,że zimno to bardzo malowniczo. 
W czasie wędrówki robiliśmy sobie odpoczynek na posiłek, sesję fotograficzną oraz wysłuchanie legendy związanej z diabelskim kamieniem. 
Pierwszy raz szła z nami pani Ania – nowy wychowawca kl. III B., a profesjonalne zdjęcia robiła nam jak zwykle pani Ania–mama Moniki. 
Bardzo dziękuję za wspólną wędrówkę i do zobaczenia na następnym rajdzie. 
Małgosia Straszewska

   

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- 11 grudnia 2010r. 

zaprosiło chętnych uczniów na kolejny, zimowy rajd. 
Po raz kolejny mieliśmy okazje uczestniczyć w Leśnej Sobocie i cieszyć się towarzystwem przewodnika z Pałacu Młodzieży -p.Elą . 
Naszą szkołę reprezentowała 9 - osobowa grupa, byliśmy oczywiście jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół. Spotkaliśmy się pod naszą szkołą, potem udaliśmy się na zbiórkę na spotkanie z innymi uczniami nad jeziorem Szmaragdowym. 
825 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej złaz na Polanie Słonecznej, d. Patelnia (szlak zielony ), 8,5 km 
Spojrzeliśmy na nasze miasto z polany Widok w zimowej scenerii, pokryte białym puchem, lekko zamglone – piękny obraz. Po trudzie wspólnej wędrówki otrzymaliśmy pieczątki do książeczek turysty, gdzie zbieramy punkty na Odznakę Turystyki Pieszej. Złaz był na Polanie Sportowo – Rekreacyjnej. Pogoda była dla nas ciężką próbą: padało, było zimno, mokry śnieg …a my dzielnie maszerowaliśmy. Dotleniliśmy się, pogawędziliśmy, a pani Ania nas fotografowała…zobaczcie sami))))))))

   

 

30.11.2010 PUSZCZA BUKOWA 

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- w dn. 30 listopada 2010 zaprosiło chętnych uczniów na wspólną wędrówkę po szlakach Puszczy Bukowej. Po raz kolejny mieliśmy okazje uczestniczyć w Leśnej Sobocie i cieszyć się towarzystwem przewodników turystycznych z Pałacu Młodzieży -p.Elą i p.Ulą 
Naszą szkołę reprezentowała 5 - osobowa grupa, byliśmy oczywiście jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół, w sumie wędrowało, aż 80 uczniów:) 
Udaliśmy się na miejsce zbiórki na pętli Jezierzyce – tam nigdy jeszcze nie byliśmy. 
TRASA: 6 km 823 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej 
TRASA 3 Szczecin Jezierzyce (MZK) - szlak czarny - Wielecki Staw - szlak czarny - Śmierdnica (MZK) 6,0 km 
Trasa była wyjątkowo łatwa , jak dla nas wytrawnych piechurów- leśną dróżką przez jesienny, niezwykle kolorowy las. Mijaliśmy urokliwie położone domy, nawet o zabudowie szachulcowej, przydrożną kapliczkę , stawy, rybne itp. Pogoda była słoneczna i naprawdę miło się wędrowało i gawędziło.

   

 

 

27.11.2010 PUSZCZA WKRZAŃSKA 

Uczestnicy Szkolnego Koło Turystycznego –BUKOWINKI-w dniu 27 listopada 2010 uczestniczyli na wspólnej wędrówce po szlakach Puszczy Wkrzańskiej . Po raz kolejny mieliśmy okazje cieszyć się towarzystwem przewodnika z Pałacu Młodzieży -p.Eli .Byliśmy oczywiście jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół. A byli uczniowie z 11 szkół podstawowych i gimnazjalnych:) 
Udaliśmy się na miejsce zbiórki na pętli Szczecin Podbórz – tam nigdy jeszcze nie byliśmy, a nawet nie słyszałam tej nazwy.. 
Trasa: Szczecin Podbórz, pętla ZDiTM (A 87) - szlak czerwony - Wielecka Góra - Dąb Bogusława X - szlak niebieski - Wielecki Potok - szlak niebieski - ul. Nad Urwiskiem - szlak czarny - Osów, Kościół 8,0 km 
Nic nie zapowiadało takiego zimowego rajdu, przynajmniej tu w Zdrojach .. ale na dalekim Warszewie było mroźno , zimowo i biało . Szadź osadziła się na drzewach, krzewach … było cudnie, malowniczo. Widzieliśmy panią na koniu w siodle z małym kucykiem, grupę miłośników historii w strojach żołnierskich, spotkaliśmy swoich znajomych z innych rajdów.

   

Miejski Konkurs na Najciekawszą Turystycznie Szkołę 

Dnia 18 listopada 2010 o godzinie 14.00 w Pałacu Młodzieży odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu na Najciekawszą Turystycznie Szkołę w roku 2009/2010. W konkursie wzięło udział łącznie 17 szkół, w których realizowane są programy krajoznawczo-turystyczne i ekologiczne. 
Komisja w składzie: 
• Urszula Szajda – przewod. Regional. Kom. Turystyki Pieszej PTTK – członek komisji 
• Olgierd Wacławik – geograf, krajoznawca- członek komisji 
• Małgorzata Żytyńska – nauczyciel – opiekun SKKT Gm 21 - członek komisji 
• Anna Kowalczuk –nauczyciel GM 21 - członek komisji 
• Elżbieta Wielgoszewska - Pracownia Turystyczno-Ekologiczna P M - członek komisji 
• Alicja Kaźmierczak – Pracownia Turystyczno-Ekologiczna P M – przewodnicząca komisji 
dokonała przeglądu i oceny nadesłanych sprawozdań z działalności turystyczno-ekologicznej postanowiła przyznać m.in. następujące nagrody i wyróżnienia: 
W kategorii szkół gimnazjalnych: 
I miejsce - Gimnazjum Nr 29 
II miejsce – Gimnazjum Nr14 
III miejsce – Gimnazjum Nr20 
Wyróżnienie – Gimnazjum Nr 47 przy ZSS Nr 9 
Wyróżnienie – Gimnazjum Nr 3 
Wyróżnienie – Gimnazjum Nr 26 
Dyplomy i nagrody dla uczniów, opiekunów i dyrektorów wręczali zaproszeni goście: wiceprezydent Elżbieta Masojć, inspektor WO UM Grzegorz Janowski i dyrektor PM Małgorzata Pokorska. 
Naszą szkołę reprezentowali : nauczyciele A. Litarowicz oraz M. Straszewska oraz uczniowie Tomek Bęben i Robert Knap. Było to dla nas niesamowite przeżycie i wyjątkowe wyróżnienie. Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrody rzeczowe: słodycze, albumy, książki. Gala wręczenia nagród i dyplomów była bardzo uroczysta . W pięknej auli znaleźli się reprezentanci wielu szczecińskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Był słodki poczęstunek: ciasteczka, owoce, kawa ,herbata. Atmosfera była bardzo miła i podniosła. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia Więcej na stronie http://www.palac.szczecin.pl/ w zakładce Miejski Konkurs na Najciekawszą Turystycznie Szkołę:)

  

    

 

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI 

zaprosiło chętnych uczniów na kolejny w tym roku szkolnym rajd sobotni. 2 października 2010 poszliśmy na rajd - była to 821 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej. Znalazła się grupa chętnych uczniów i wyruszyliśmy na leśne szlaki: 
Trasa: zielony szlak- Skórcza Góra - zielony szlak - Grodzisko Chojna – granią - szlak niebieski –Głaz Grońskiego –szlak czarny –Kamień Serca – meta 
Pogoda nam dopisała , było słonecznie i rześki wiaterek .. .a trasa mocno górzysta. Na życzenie naszych dzielnych turystów , chcieli poczuć, że są w górach . Na pewno poczuli, przeszliśmy tylko 6 km., ale było sporo przewyższeń. Na mecie, na wielkim kamiennym sercu czekała na nas pani Ela. Otrzymaliśmy pieczątki do naszych książeczek, gdzie zbieramy punkty na odznakę turystyki pieszej. Po drodze mieliśmy odpoczynek na kanapki i picie, żartowaliśmy, a Tomek robił nam zdjęcia. Słyszeliśmy odlatujące gęsi , podziwialiśmy piękne kolorowe liście na drzewach, grzyby – poczuliśmy jesień w lesie na całego. Na pamiątkę wspólnej wędrówki wszyscy otrzymali prezent – czapki z logo Szczecina.

 

26 WRZEŚNIA 2010- 35 RAJD im. STEFANA KACZMARKA 

W piękną jesienna pogodę udaliśmy się na rajd im. Stefana Kaczmarka. Była to niedziela 26 września. W powietrzu czuć było jeszcze zapach lata, puszcza Bukowa zapraszała nas swoim bogactwem barw. Grupę stanowili uczniowie klasy III B i II B GM wraz ze swoimi wychowawcami oraz sympatykami koła, czyli rodzicami i studentką p.Sylwią. 
Trasa była męcząca no i długa aż 8 km. Zobaczyliśmy głaz Słupi, Diabelski Omszały, poznaliśmy legendę mrożącą krew w żyłach pod Słupim głazem o diable i czeladniku, szliśmy Siodłem Zielawy do Szwedzkiego Młyna poprzez Skórczą Górę dotarliśmy do polany Słonecznej. 
Łatwo było trafić na metę bo zapach dymu z ogniska zapraszał, no i pieczone kiełbaski.

    Na mecie na polanie słonecznej były:
  • odcisk okolicznościowej pieczęci
  • punkty do odznaki turystycznej
  • nagrody dla uczestników konkursów
  • posiłek turystyczny: kiełbaski, bułka
  • rajdowy identyfikator – plakietka


Były zorganizowane różne konkursy sprawnościowe i wiedzy krajoznawczej oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy , przygotowane przez pracowników Szczecińskich Służb Mundurowych. 
Gościem specjalnym była pani Barbara Kaczmarek - Wdowa po Stefanie Kaczmarku. Szanowana jubilatka kończyła bowiem 92 lata i wszyscy odśpiewaliśmy jej 100 lat. Stefan Kaczmarek / 1907- 1974/. 
Był znany zarówno na obszarze regionu, jak i wśród działaczy turystycznych i krajoznawczych całego kraju. Wytyczył wiele tras rowerowych jak i pieszych.

   

 

   

RAJD 11 WRZEŚNIA 2010

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- zaprosiło chętnych uczniów na pierwszy w tym roku szkolnym rajd sobotni 11 września 2010 roku. 
Po raz kolejny mieliśmy okazje uczestniczyć w Leśnej Sobocie i cieszyć się towarzystwem przewodników turystycznych z Pałacu Młodzieży -p.Elą i p.Ulą 
Naszą szkołę reprezentowała 10 - osobowa grupa, byliśmy oczywiście jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół, w sumie wędrowało aż 200 uczniów:) 
Spotkaliśmy się pod naszą szkołą, potem był długi przejazd środkami komunikacji miejskiej, aż dotarliśmy na miejsce zbiórki na pętli Głębokie. 
TRASA: 7 km 820 Leśna Sobota po Puszczy Wkrzańskiej 
Głębokie, pętla ZDiTM - szlak żółty - Jasmundzka Struga - Dzikie Oczko - ul. Pod Urwiskiem, rz. Osówka - Polana Harcerska - szlak żółty - ul. Miodowa - bez szlaku - ścieżka przyrodniczo - edukacyjna przy leśniczówce Białej - szlak niebieski - Polana Sportowo - Rekreacyjna 
Po trudzie wspólnej wędrówki otrzymaliśmy pieczątki do książeczek turysty, gdzie zbieramy punkty na Odznakę Turystyki Pieszej. Złaz był na Polanie Sportowo – Rekreacyjnej, tam mogliśmy się posilić i poopalać w słońcu, bowiem pogoda dopisała niesamowicie. Po wielu dniach zimna i deszczu powitała nas prawdziwie jeszcze letnia pogoda. Widzieliśmy babie lato na choinkach, dorodne grzybki … a było ich mnóstwo. Można rzec – grzybowy rajd – zobaczcie sami.

     

 

Rok szkolny 2009/2010

Lato coraz bliżej 

Na zakończenie roku zaprosiłam członków koła , czyli uczniów oraz sympatyków, czyli rodziców i nauczycieli na ostatni rajd pt.„Lato coraz bliżej”. 
Przewidziana trasa to popołudniowy spacerek po Puszczy Bukowej. Zbiórka była jak zwykle przed szkołą , na boisku , o godz. 15.10 w czwartek tj. 24.06.10 . 
Przyszło wielu chętnych.Wspominaliśmy nasze wspólne wędrówki, oglądaliśmy zdjęcia i malowniczą trasą wzdłuż j.Szmaragdowego oraz Polany Widok dotarliśmy do Sztucznej Groty –Dziś Restauracji. Tam zjedliśmy deser lodowy no i oczywiście sesja zdjęć też musiała być .W miłych nastrojach wróciliśmy pod szkolę …. no i z planami wędrówek na przyszły rok. 
Dziękuję za cały rok wspólnych wędrówek i do zobaczenia na szlaku w nowym roku szkolnym 20010/11. 
M.Straszewska.

     

   Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- w dn. 10 kwietna ,w sobotę, zaprosiło chętnych uczniów na kolejny rajd ,tym razem do rezerwatu Zdroje na terenie Puszczy Bukowej. 
Opiekunami były: p.Kasia , p. Małgosia ,p. Agnieszka oraz trzy mamy naszych uczniów. Wszyscy wytrwale szukaliśmy wiosny, chętnych na rajd zagłosiło się aż 10 osób. 
Pogoda jak to w kwietniu przeplatała promienie słońca z wiatrem i gradem. 10 kwietnia 2010 - pamiętny dla nas dzień- dowiedzieliśmy się o tragicznej katastrofie samolotu z Prezydentem RP na pokładzie. 
TRASA: tylko 5 km. - 
Zbiórka tradycyjnie na boisku naszej szkoły- szlak zielony –Skórcza Góra-szlak czarny - jezioro Szmaragdowe –żółty szlak familijny- Sztuczna Grota- Polana Widokowa-Polana Słoneczna - boisko przy naszej szkole. 
Usłyszeliśmy legendę o Skarbku, podziwialiśmy piękny widok na nasze miasto,znleżlismy wiele oznak wiosny, a odpoczywaliśmy w restauracji Grota, w pięknej jaskiniowej scenerii, przy komuniku. Zobaczcie sami…

    

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI 

-20 marca 2010 zaprosiło chętnych uczniów na kolejny rajd, ale pierwszy w tym semestrze tym razem na wiosnę nad wodą. 
Rajd zorganizowało Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne Gryphus oraz Klub Turystów Pieszych Wiercipięty z metą na boisku szkolnym Zespołu Szkół Nr 7 w Szczecinie przy ul. Rymarskiej 22a. 
Opiekunami były: p.Kasia i p. Małgosia oraz p. Anie /mamy naszych uczniów/. 
Wszyscy szukamy wiosny, chętnych na rajd zagłosiło się aż 17 osób. 
TRASA: tylko 6 km./co to dla nas/ 
Zbiórka tradycyjnie na boisku naszej szkoły – Ul.Tarniny- przystanek Transportowa – Wiskord –kanał Ceglany –ruiny oczyszczalni –wał przeciwpowodziowy wzdłuż Regalicy -Klucz Pętla autobusowa 64 –met :boisko szkolne Zespołu Szkół Nr 7 ul.Rymaska 22a 
Oj padało … lało …ale cóż Marzannę topiliśmy w Regalicy, było ognisko z kiełbaskami oraz odznaka i drobne upominki. Udział w rajdzie był punktowany w konkursie na” Najaktywniejszą Turystycznie Szkołę”, a my się do niego zgłosiliśmy. Hm… już są chętni na następny rajd. 
A to przy ruinach oczyszczalni 
…trochę wiosny 
…to nic, że pada ….mam koleżankę 
Płyń do morza ….. Marzanno …. głośno krzyczeliśmy

Powitanie Nowego Roku 
W dniu 7 stycznia 2010, tak trochę na powitanie Nowego Roku i podsumowanie naszych wędrówek w I semestrze poszliśmy do Puszczy Bukowej. 
Było to w zimowe i śnieżne popołudnie. Trochę porzucaliśmy się śnieżkami, mieliśmy też okazje podziwiać dobrze nam znane jezioro Szmaragdowe zimą oraz piękne jego otoczenie w śnieżnych czapach. 
Oto zdjęcia z naszej śniegowej sesji :

     

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- 
zaprosiło chętnych uczniów na kolejny rajd w tym roku szkolnym na 803 Leśną Sobotę po Puszczy Bukowej w dn.31.10.09 /sobota/. 
Opiekunami były: p.Kasia, p. Małgosia p. Agnieszka, przewodnikiem oczywiście p.Ela – nauczyciel Pałacu Młodzieży w Szczecinie. 
Naszą szkołę reprezentowała 7 - osobowa grupa, byliśmy jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół. 
TRASA: 12 km. 
Nasza szkoła - Szczecin Zdroje (PKP) - szlak żółty - ul.Śremska - Wzgórze Bombardierów 
Ruszyliśmy pieszo do stacji PKP w Podjuchach, a tam spotkaliśmy się z innymi uczniami. Wyruszyliśmy wspólne na żółty szlak. Prowadzi on przez las, a potem dnem jaru. Na ulicy Bielańskiej minęliśmy zdewastowany niemiecki pomnik postawiony żołnierzom, którzy zginęli w czasie I wojny. Obok pomnika zobaczyliśmy ruiny kościoła i cmentarza, gdzie zapaliliśmy symboliczny znicz. Następnie skierowaliśmy w kierunku Wzgórza Bombardierów. Wejście nie było łatwe, ale nasz trud zrekompensowały piękne widoki na Szczecin i Międzyodrze. 
Otrzymaliśmy pieczątki do książeczek, gdzie zbieramy punkty na Odznakę Turystyki Pieszej. 
Opiekunowie koła:K.Raduszewska,M.Straszewska

      Rajd nad Odrą 
W dniu 24.10. 09 w sobotę Szkolne Koło Turystyczne zaprosiło chętnych uczniów do udziału w kolejnym rajdzie. 
Spotkaliśmy się przed naszą szkołą : Tomek, Damian, Monika, Mateusz, p.Kasia,p. Gosia , p.Ania 
Trasa rajdu 
Szkoła – ul Łozowa- Wał przeciwpowodziowy nad Regalicą- ul. Eskadrowa – ul Przestrzenna – Przystań żeglarska PM- Aeroklub – lotnisko – szkoła – 7 km. 
W tym dniu na przystani był zorganizowany festyn z okazji 40 –lecia Daru Pomorza. Jacht odbył liczne rejsy po Morzu Bałtycki i Północnym oraz po Oceanie Atlantyckim. 
Startował w wielu regatach organizowanych w kraju i za granicą. Przy nabrzeżu jeziora Dąbskiego można była zobaczyć także Zryw oraz inne łodzie. Uczniowie mieli szanse zobaczyć je z bliska, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Tam też odpoczęliśmy, zjedliśmy kanapki i coś słodkiego. Wręczyłam uczestnikom książeczki Odznak Turystyki Pieszej. Byliśmy także w specjalistycznym sklepie żeglarskim Bakista. Mam nadzieję, że choć trochę poczuliśmy morski charakter naszego miasta. 
Opracowała M.Straszewska , K.Raduszewska 

     

Leśna sobota w Puszczy Bukowej 
Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- zaprosiło chętnych uczniów na kolejny rajd w tym roku szkolnym na 805 Leśną Sobotę po Puszczy Bukowej w dn.28.11.09 /sobota/. 
Opiekunami były: p.Kasia i p. Małgosia, przewodnikiem p.Ela – nauczyciel Pałacu Młodzieży w Szczecinie. 
Nasza szkołę reprezentowała 9- osobowa grupa, byliśmy jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół. Było ok. 100 uczestników. TRASA: 9 km. Szczecin Zdroje (PKP) - szlak niebieski - Grodzisko Chojna - szlak zielony - Szwedzki Kamień - szlak żółty - Psie Pole (Dąb Myśliwych) - szlak żółty - Dęby Wartownicy - 7,0 km. Powrót: ulicą Smoczą i Krzemienną do pętli Podjuchy ok. 2,0 km 
Tym razem pogoda nas zachęcała do pieszych wędrówek. boi.:).Zaliczyliśmy 9 km trasę, otrzymaliśmy pieczątki do książeczek, gdzie zbieramy punkty na Odznakę Turystyki Pieszej. Zobaczyliśmy ciekawe okazy przyrody/ olbrzymie buki i ich korzenie, różne rodzaju mchu, pomniki przyrody/.Mieliśmy mnóstwo okazji do robienia ciekawych zdjęć i posłuchania ciekawostek o Puszczy Bukowej np. wiemy już skąd nazwa Psie Pole . Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale dotlenieni…. No i deszcz nas nie złapał.

     


Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- zaprosiło chętnych uczniów na pierwszy rajd w tym roku szkolnym na 801 Leśną Sobotę po Puszczy Bukowej w dn.03.10.09/sobota/. Opiekunami były: p.Kasia i p. Małgosia, przewodnikiem p.Ela – nauczyciel PM. Pałac Młodzieży w Szczecinie, od ponad 40 lat, jest organizatorem cyklu imprez turystycznych pod nazwą "Leśne soboty". Są to wędrówki po szlakach Puszczy Wkrzańskiej i Puszczy Bukowej. Każda "Leśna sobota" ma swój numer. Obecnie odbyło się ich już 800. 
My stanowiliśmy jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół. 
Trasa była następująca: Zbiórka pod szkołą- Dworzec PKP Podjuchy – ul Mączna – Szwedzki Kamień - złaz na Przełęcz Siodło Zielawy (szlak czarny, czerwony.)- Kamień Grońskiego – Szkoła 
Zgłosiła się grupka chętnych uczniów do wzięcia udziału w rajdzie: Tomek, Robert, Monika. Przeszli prawdziwy chrzest. Pogoda nas od rana nie zachęcała do pieszych wędrówek, mimo to się spotkaliśmy, bo przecież prawdziwy turysta deszczu się nie boi.:).Zaliczyliśmy 6 km trasę, otrzymaliśmy pieczątki, zobaczyliśmy ciekawe okazy przyrody. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale przed nami była niedziela- mieliśmy czas na odpoczynek

   


Opracowanie :M.Straszewska 
K.Raduszewska 


V LEŚNE PODCHODY PEŁNE PRZYGODY

 

Dnia 12.05.2009r uczniowie z klasy IB i IIIB w składzie Tomasz Bęben, Klaudia Zamojska, Monika Wołczyk, Ewa Spadło ,Adam Kaca reprezentowali szkołę na imprezie Leśne Podchody Pełne Przygody których organizatorem był ośrodek w Tanowie. 
Drużyny miały do pokonania trasę żółtą lub czerwoną. Nasza drużyna miała do pokonania trasę żółtą. 
Podczas pokonywania trasy były stacje na których trzeba było wykonać zadania. 
Zadania były bardzo ciekawe i dzieci chętnie je wykonywały. Najbardziej jednak podobała się stacja Wodna Przystań gdzie na pontonie pływały dwa trole które miały dla uczniów słodki poczęstunek. 
Udało się nam pokonać całą trasę i wykonać wszystkie zadania jako pierwsi. 
Otrzymaliśmy puchar, medale, pamiątkowy dyplom oraz nagrody. Uczniowie otrzymali pyszną grochówkę oraz kiełbaskę. 
Pełni wrażeń szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. 
Opiekun Monika Piechowiak Małgorzata Straszewska.

     

     


SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE zaprosiło wszystkich chętnych uczniów i Rodziców ZSS NR 9 na 783 Leśną Sobotę po Puszczy Bukowej w dn. 25.10.08 /sobota/. Zapisało się wielu chętnych uczniów i nauczycieli. 
Trasa: była następująca: 
Ul. Grabowa - Sztuczna Grota /żółty szlak familijny/–Wzgórza Czanowskie - Skórcza Góra /zielony szlak/– ul. Letniskowa - Długość 4 km, całość na terenie Parku Leśnego w Zdrojach. Udało nam, się zwiedzić i wejść do Sztucznej Groty, zobaczyć stalaktyty i stalagmity, a na ścianach liczne otwory naciekowe. 
Przedstawiłam Legendę o "Jeziorze Szmaragdowym", dzięki której dowiedzieć się można skąd pochodzi nazwa oraz poznać dzieje Skarbka. 
Zobaczyliśmy piękne widoki w scenerii jesiennej, grę barw – widok z góry na Jezioro Szmaragdowe. 

opracowała: Małgorzata Straszewska 

 

  RAJD PISKORSKIEGO 

Dnia 15.05.08 nasi uczniowie z kl. IV B, IIB, VI B wzięli udział w rajdzie im. Cz. Piskorskiego /przewodnika Ziemi Szczecińskiej, podróżnika/. 
Wyruszyliśmy w stronę J.Głębokiego autobusem, potem tramwajem. Na pętli na Głębokim, czyli na naszym starcie czekał na nas przewodnik PTTK wraz z innymi uczniami i nauczycielami z innych szkół szczecińskich. Otrzymaliśmy kartę z zadaniami do wypełnienia w czasie rajdu Szlakiem Przyrodniczym / 2 km/.
Meta była na Polanie Słonecznej, gdzie czekało na uczestników ognisko i pieczone we własnym zakresie kiełbaski, bigos i napoje.
Każdy z uczniów otrzymał odznakę turystyczną.
Mogliśmy jeszcze zdobyć inne nagrody biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych jak np. przeciaganie liny, rzut do celu, bieg z tacą itp. 
Można było obejrzeć także piękną wystawę zdjęć o Szczecinie. 
Zabawa trwała dla innych, a my musieliśmy wracać do szkoły na godz.14.00. 
Było bardzo słonecznie i wesoło. Nasi uczniowie znowu mieli szanse poznać się z uczniami z innych szkół oraz ciekawe miejsce do wypoczynku w Szczecinie.

  


opracowała: Małgorzata Straszewska 
WYCIECZKA DO MIĘDZYZDROJÓW 

Wycieczka do Międzyzdrojów odbyła się dnia 8-9.05.2008 r. Wzięło w niej udział 7 uczniów oraz 2 nauczycieli oraz rodzic. 
Pojechaliśmy pociągiem, jadąc podziwialiśmy piękne wiosenne widoki za oknem, rozmawialiśmy. 
Zamieszkaliśmy w Wlli Tusia, były to dla nas luksusowe pokoje z widokiem na Woliński Park Narodowy. Chcieliśmy zobaczyć morze, piękną plaże i ciekawe miejsca. Udało się nam dokładnie zwiedzić miasteczko, zobaczyć piękne okazy świata zwierząt w Muzeum Przyrodniczym oraz wystawę zdjęć dzikich plaż bałtyckich, wielkie żubry, aleję gwiazd, molo, wejść na Kawcza Górę i spojrzeć na morze z wysoka.
Pojechaliśmy nawet nad Jezioro Turkusowe w Wapnicy. 
Mimo wielkiego zmęczenia i wielu wrażeń wieczorem poszliśmy obejrzeć zachód słońca. Wszystkich kusiły kolorowe stragany z pamiątkami, lody i gofry. Oczywiście uczniowie zakupili pamiątki dla siebie oraz swoich bliskich, były tez słodkie niespodzianki. Każdy przywiózł kolorowe muszelki, ciekawe kamyczki. 
Musieliśmy wracać, a szkoda bo słońce tak pięknie grzało. Każdy z uczestników otrzymał obrazkowa mapę Międzyzdrojów i okolic. 
Po powrocie zaprosiliśmy uczniów wraz z rodzicami na spotkanie podsumowujące i pokaz zdjęć / prezentacja multimedialna/, po czym wręczyłam każdemu płytkę CD ze zdjęciami. Okazało się, że uczniowie byli bardzo zadowoleni z programu wycieczki, podobały im się zwiedzane miejsca. 
Chętnie opowiadali o swoich wrażeniach i wyrazili chęć wyjazdu na kolejną wycieczkę. 


opracowała: Małgorzata Straszewska 

 

  

RAJD UROCZYSKO Dnia 19.04.08 w ramach działalności szkolnego kółka turystycznego odbył się rajd. Zgłosiło się 9 osób, ale przyszło 6 uczniów. Spotkaliśmy się przed szkołą o 9.30. Wyruszyliśmy na wędrówkę z dworca PKP Podjuchy o godz. 10.00.
Opis trasy :
PKP Podjuchy - szlak żółty - ul. Działdowska, poza szlakiem - szlak Czerwony - strzelnica wojskowa - poza szlakiem - Uroczysko Mosty - poza Szlakiem - Polana Głucha - szlak czerwony - ul. Mistrzowska - Amfiteatr Żydowce. Jest to ok. 6 km.
Na mecie byliśmy o 12.00- tam dostaliśmy batonika, wpis i pieczątkę naszego przewodnika. Rajd trwał do godz.13.00. Pogoda i humory dopisały . Nasi uczniowie mieli szanse poznać się z uczniami innych szkół w Szczecinie. 
Był to bowiem rajd zorganizowany przez Pałac Młodzieży -PCE z przewodnikiem PTTK E.Wielgoszewska. opracowała: Małgorzata Straszewska

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?