Pedagog Szkoły Podstawowej nr 25

Klasy: 2a, 7a, 6b, 6a, 8b

Pedagog Szkoły Podstawowej nr 25

mgr Marzena Depa

Warsztaty „Program domowy, ćwiczenia integracji sensorycznej"

14 maja 2019 r. po raz kolejny rodzice naszych uczniów i nauczyciele  uczestniczyli w ciekawych warsztatach edukacyjnych w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej. „Program domowy, ćwiczenia integracji sensorycznej”.

Proces terapii można wspierać w domowym zaciszu, przyspieszając jej efekty. Dobrą praktyką jest, kiedy terapeuta prowadzący dziecko daje rodzicom program domowy terapii. Za materiały informacyjne, zawierające przykładowe ćwiczenia do pracy w domu, dziękujemy prowadzącej zajęcia Pani Katarzyny Raduszewskiej. Warsztaty podobały się , gdyż były prowadzane merytorycznie, przy danym ćwiczeniu można było zadawać pytania, na które były udzielane wyczerpujące odpowiedzi.

Zarówno przygotowanie merytoryczne nauczyciela,  sposób prowadzenia zajęć jak i organizację warsztatów oceniam na więcej niż bardzo dobrze.

Koordynator warsztatów  Iwona Postawa

Warsztaty

Dnia 26 lutego 2019 r. rodzice naszych uczniów ponownie uczestniczyli w zorganizowanych przez nas  w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej warsztatach edukacyjnych „Nauka poprzez ruch, praca z dzieckiem w domu z wykorzystaniem metody integracji bilateralnej”.
   Prowadzącej  p. Elżbiecie Bursie   dziękujemy za  profesjonalizm i miłą atmosferę. Szkolenie zostało przeprowadzone na wysokim poziomie merytorycznym, bardzo profesjonalnie i rzetelnie.

Koordynator Iwona Postawa

SPOTKANIE

22 .01.2019 r. odbyło się  spotkanie informacyjno-edukacyjne dla rodziców na temat zapobiegania problemom związanym z sięganiem po narkotyki, dopalacze.

Celem spotkania było zapoznanie i uwrażliwienie rodziców na zachowania dzieci i młodzieży związane z używaniem substancji psychoaktywnych oraz możliwości przeprowadzenia interwencji rodzicielskie w sytuacji pojawienia się problemów.
Główne punkty spotkania:
1.       Problemy dorastania
2.       Budowanie więzi z dziećmi
3.       Sygnały świadczące o zażywaniu oraz interwencje rodzicielskie
Prowadzący: specjaliści terapii uzależnień z poradni Monar w Szczecinie,

Koordynator – Iwona Postawa

Warsztaty

Dnia 08.11.2018 r.  rodzice naszych uczniów uczestniczyli w zorganizowanych przez nas  w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej warsztatach edukacyjnych „Jak wspomagać rozwój komunikacji dziecka - alternatywne i wspomagające metody komunikacji".

Prowadzącej  p. Dorocie  Rumińskiej  neurologopedzie dziękujemy za  profesjonalizm i miłą atmosferę.

Koordynator warsztatów  -  Iwona Postawa