Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019


Szanowni Państwo:

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę 19 czerwca

o godzinie 10:30 w sali gimnastycznej.

 

Serdecznie zapraszam

dyrektor Grażyna Dziadkowiec


Leśna sobota

 

   W dniu 15 czerwca 2019 r. członkowie SKKT Bukowinki uczestniczyli w ostatnim rajdzie w tym roku szkolnym. Zakończenie Leśnych Sobót odbyło się w Nadleśnictwie Kliniska – wyjątkowe, ciekawe miejsce o dużych walorach edukacyjnych. Na mecie czekały na nas same atrakcje : konkursy i  nagrody, ognisko z kiełbaskami no i spotkanie integracyjne z uczniami z innych szkół. Dziękujemy opiekunom pracowni turystyczno- ekologicznej z  PCE Pałacu Młodzieży za zaproszenie na taką wspaniałą imprezę.

M.Straszewska , A.Litarowicz

galeria zdjęć

Rejs oldtimerem „Victoria”

 

    W dniu 14 czerwca 2019 pływaliśmy oldtimerem „Victoria”, dzięki  zaproszeniu p. Zosi Sadłowskiej z Centrum Żeglarskiego. Była to dla nas, nauczycieli i uczniów, wyjątkowa przygoda, tym bardziej, że mieliśmy okazję podziwiać żaglowce, które przypłynęły do Szczecina na Dni Morza.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

Pozdrawiam M. Straszewska

Wycieczka do Międzyzdrojów

 

   W dniu 12 czerwca 2019r - 37 uczniów naszej szkoły – podopiecznych Stowarzyszenia wyjechało na całodniową darmową wycieczkę autokarową do Międzyzdrojów.

Była ona sponsorowana przez firmę PEPCO, w ramach Programu Grantowego pt.: „Pepcolandia”.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu uczniowie zobaczyli nie tylko żubry, ale i inne zwierzęta w Rezerwacie Żubrów, zwiedzili Muzeum Figur Woskowych, spacerowali po Molo oraz Aleją Gwiazd, przeszli się po centrum Międzyzdrojów, moczyli nogi
w morskiej wodzie i chodzili po piasku na plaży, zjedli pyszny obiad i lody na deser, weszli na punkt widokowy i obejrzeli z góry panoramę Morza Bałtyckiego - by pełni wrażeń wieczorem wrócić do swoich domów.

Z całego serca dziękujemy Sponsorom za możliwość zorganizowania dla dzieci i młodzieży tak wspaniałej wycieczki!!!

Marzena Depa.

Konkurs recytatorski

 

  W czwartek, 30 maja, odbył się konkurs recytatorski pt. "Mój tata ma brata, czyli rymowanki o rodzinie". Po raz kolejny do udziału w konkursie zgłosiło się wielu uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli się na odwagę, by nauczyć się i przedstawić swój wiersz przed publicznością. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:
Miejsce I
Julianna - klasa 3a
Justyna - klasa 4a
Miejsce II
Paweł - klasa 4a
Miejsce III
Kacper - klasa IIIb
Miejsce IV
Ola - klasa 4a
Kaspian - klasa 3a


Gratulujemy!
J. Myślak, D. Adamczyk, B. Białaś-Przekupień

Dzień Dziecka


Konkurs umiejętności matematycznych w klasach 3b i 4b SP


Turniej tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka

 

   Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli świętowanie Dnia Dziecka  od Turnieju Tenisa Ziemnego, który odbył się 29.05. 2019r na kortach przy ul. Tenisowej w Szczecinie. Po raz kolejny zaprosili nas tam Państwo Smyłowie, którzy prowadzą Fundację Na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MARZENIE. Młodsi uczestnicy zajęć doskonalili swoje umiejętności gry - odbicia, podania, rzuty, podrzuty. Uczniowie ze starszych klas spróbowali swoich sił w rozgrywkach w parach. Dla zregenerowania organizmu wszyscy otrzymali pyszne "pączusie" i wodę mineralną. Dodatkową atrakcją był plac zabaw i.... zabawy z psem. Na koniec Turnieju uczestnicy otrzymali złote medale i słodką nagrodę!
 
DZIĘKUJEMY PANI ANIU I PANIE RAFALE!!!

Rajd po Puszczy Wkrzańskiej

 

   25 maja uczestniczyliśmy w 998 Leśnej Sobocie po Puszczy Wkrzańskiej. Złaz był przy Leśniczówce Białej ul. Miodowa na polsko – niemieckiej ścieżce przyrodniczo – edukacyjnej „Wspólny Las-Wspólna Europa”. Przebyliśmy trasę 8 km z przewodnikiem z PM - p.Elą. Zwiedzaliśmy zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Dolina Siedmiu Młynów i źródła strumienia Osówka”.

 

Opiekunowie koła SKKT Bukowinki: M. Straszewska, A. Litarowicz.

galeria zdjęć


Wycieczka do Mrzeżyna

 

   W dniach 6-8 maja 2019 r uczniowie klas 3b, 4b, 6b oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych pod opieką sześciu nauczycieli i opiekunów uczestniczyli w wycieczce do Mrzeżyna. Dla całej dwunastki był to pierwszy wyjazd bez rodziców!

   W ciągu trzech dni udało się nam zwiedzić port rybacki oraz poznać całe Mrzeżyno – nie tylko dzięki spacerom, ale również „ciuchci”, która przez 40 minut woziła nas po całym miasteczku. Nie zabrakło dyskoteki, ogniska i zabaw na plaży.

    Wycieczka była bardzo udana, pełna atrakcji, wrażeń i wspaniałej zabawy. Nawet pogoda dopisała!

Egzamin gimnazjalny na wesoło - świetlica...

Warsztaty plastyczne w świetlicy - "Serduszko dla mamy"

 

   W warsztatach plastycznych brały udział dzieci z klas B. Wykonano serduszka z masy porcelanowej dla mamy.

 

   


Konkurs czytelniczy i plastyczny "Gang Słodziaków"

 

   W konkursie zostali wyróżnieni pluszakami:

1. Julianna z klasy 3a

2. Kaspian z klasy 3a

3. Kamil z klasy 2b

 

 

 

Świetlica życzy bezpiecznych wakacji !!!


Wesoły świat świetlicy szkolnej 

 

 

   W roku szkolnym 2018/2019 odbyły się różnorodne zajęcia plastyczne, muzyczne, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Wspomagano naukę dzieci poprzez pomoc w odrabianiu prac domowych i zachęcano do prawidłowego spędzania czasu wolnego. 

Projekt "Razem Lepiej"

 

   Warsztaty muzealne w Domu Kultury 13 Muz. Zajęcia w ramach projektu "Razem Lepiej" współfinansowane przez Urząd Miasta Szczecin oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże-Szczecin”.

Pod Platanami - Piknik NGO

III Potyczki klasowe w Puszczy Bukowej

 

   W dniu 15.05.2019 uczniowie wszystkich klas „b” oraz ZRWZ  uczestniczyli w III Potyczkach Klasowych. Imprezę otworzyła Pani Dyrektor i przypominała nam o bezpiecznym zachowaniu się. Potem wszyscy wyruszyliśmy żółtym i zielonym szlakiem w kierunku SCEE Szmaragdowe. Szukaliśmy po drodze pomników przyrody. Imprezę rozpoczęliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Naszym gościem był Pan Czarek, który przygotował nam ciekawe atrakcje na mecie. Graliśmy w gigantyczną nietoperzową grę planszową. Pionki to były duże nietoperze. Zwyciężył  Paweł. Wszyscy rzucaliśmy bombami wodnymi , a wykrywaczem do metalu szukaliśmy skarbów. Mieliśmy też do pokonania laserowy tor przeszkód. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy udziału.  Było bardzo wesoło i jak zawsze miło w SCEE Szmaragdowe.

 /Napisał Krzysztof Napolski/
Organizatorzy: p. Agnieszka Litarowicz,  p. Małgosia Straszewska


Podziemny Szczecin

 

   Wczoraj 9.05.2019r. poznawaliśmy historię naszego miasta i mieszkańców ukrytą w schronie pod dworcem PKP. Zwiedzaliśmy największy w Polsce cywilny schron przeciwlotniczy z okresu II wojny światowej. Oczywiście chodziliśmy  z przewodnikiem, który ciekawie opowiadał nam o życiu w schronie podczas nalotów bombowych. Sami też to przeżyliśmy zbiegając ze schodów i słuchając nalotów bombowych z płyty. Widzieliśmy fotografie przedwojennego i bardzo zniszczonego, powojennego Szczecina. Chodziliśmy po schodach do wysokości  5 pięter.  Była to dla nas ciekawa lekcja historii.

Uczniowie klasy IIIB Kacper i Krzysztof

Wychowawca: p. Małgosia.

galeria zdjęć


Komunikat

 

Szanowni Państwo,

informuję, że zebranie rodziców odbędzie się 15 maja 2019 r. o godzinie 17:00

dyrektor Grażyna Dziadkowiec


Turniej tenisa ziemnego- "Zajączek 2019"

 

   2 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas 1-7a SP uczestniczyli w Turnieju Tenisa ziemnego - "Zajączek". Zawody zorganizowane zostały na kortach przy ul. Tenisowej w Szczecinie przez zaprzyjaźnioną z nami Fundację Na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych "Marzenie". Chłopcy i dziewczęta z zaproszonych placówek i szkół poćwiczyli odbicia tenisowe, wykonali różne  zadania indywidualne i zespołowe, by na  koniec otrzymać pamiątkowe medale i słodki upominek. Po raz kolejny dziękujemy państwu Smyłom za wspaniałe spotkanie.

Marzena Depa


WOJEWÓDZKI KONKURS „KOMPUTEROWA MĄDRA GŁOWA 2019”

   W naszej szkole 28 marca 2019r. odbyła się kolejna edycja konkursu na szczeblu wojewódzkim pod Mecenatem Miasta Szczecin i Honorowym Patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Do finału zakwalifikowało się 13 uczniów z pięciu placówek z województwa, z takich miejscowości jak Nowogard, Chojna i Szczecin. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy.

   Dziękujemy sponsorom, którymi są Urząd Miasta Szczecin, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Sklep Komputronik (Kaskada) w Szczecinie.

 

 

 

 

 

Wyniki w kategorii wiekowej 10-13 lat:

1 miejsce: Łukasz P. (Szczecin)

2 miejsce: Alan K.(Szczecin)

3 miejsce: Agata W.  (Szczecin)

 

Wyniki w kategorii wiekowej 14 -16 lat:

1 miejsce: Angelika Cz. (Nowogard)

2 miejsce: Serafin G. (Nowogard)

3 miejsce: Mateusz B. (Szczecin)

 

Więcej zdjęć z finału KMG w zakładce Komputerowa Mądra Głowa 2019


Góra grosza

 

   W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji o nazwie „Góra grosza”, jest to już 19 edycja. Ta  wielka akcja zbierania monet organizowana jest  przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja, która łączy pokolenia, wspiera rodzinkowe domy dziecka, pomaga tym, którzy doświadczyli rozłąki ze swoimi bliskimi. Te drobne pieniążki, które zbieramy od tak wielu lat umożliwiają zakup rzeczy codziennego użytku, przeprowadzanie remontów, pozwalają rozwijać pasje i talenty a także dostarczają bezpośrednią pomoc specjalistyczną dla dzieci i ich rodzin. To dzięki Wam drodzy uczniowie, dzięki Waszej ofiarności możemy tak wiele robić dla innych, dla których los nie zawsze był łaskawy. Oprócz tego, że przynosicie te drobne nominały, to także bierzecie udział w segregowaniu tych pieniążków, pakowaniu i wysyłce, dziękujemy Wam bardzo. Dołączam kilka zdjęć, na których widać ogromne zaangażowanie i chęć pomocy innym .

 

Opracowała: Renata Borten


SKKT/SKEM Bukowinki

 

   W dniu 30 marca 2019  w sobotę wyruszaliśmy kolejny raz  na szlak po Puszczy Bukowej. Tym razem wybraliśmy szlak niebieski
i zielony. Na trasie widzieliśmy kamienie morowe, mapę Puszczy Bukowej,  platany i cisy oraz kwitnące zawilce. Trasa była dosyć intensywna  - górki i doliny, ale daliśmy radę, bo  poczuliśmy wiosenne słońce.

Dziękujemy za wspólną wędrówkę.

 A.Litarowicz, M.Straszewska


Wizyta uczniów w Szkole Muzycznej

  

   29 marca uczniowie kl. 5 „a” z wychowawcami odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Szczecinie. Usłyszeli o historii budynku szkoły, który przeszedł ostatnio gruntowny remont. Odwiedzili nowoczesne i pięknie wyposażone sale lekcyjne, w których usłyszeli m. in. fragmenty utworów w wykonaniu uczniów z klasy perkusji, fortepianu i organów. Zobaczyli wnętrze auli i sali kameralnej, gdzie odbywają się koncerty. „Od kuchni” sprawdzili jak wygląda praca nad oświetleniem sceny i nagłośnieniem sali koncertowej. Odwiedzili nowoczesną pracownię komputerową i bibliotekę szkolną.

 

                                                                                                                                                                             Anna Hrycaj

Przedstawienie w wykonaniu krakowskich aktorów

Warsztaty taneczne

 

   Dzisiaj, 13marca 2109, nasi uczniowie w ramach warsztatów tanecznych poznawali elementy dwóch polskich tańców: Krakowiaka i Poloneza. Uczyli się prawidłowej postawy podczas tańca, podstawowych kroków, sposobu trzymania rąk i kultury zachowania się wobec partnerki i partnera w tańcu. Nasi tancerze tańczyli do przepięknej muzyki Wojciecha Kilara- "Polonez" z filmu "Pan Tadeusz". Wszyscy bawili się doskonale. Warsztaty odbyły się w ramach nowego projektu "Razem lepiej" realizowanego w 2019 roku i dofinansowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Prawobrzeże-Szczecin i Miasto Szczecin

 ”Filmowy plac zabaw”

 

   8 marca 2019r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w akcji ”Filmowy plac zabaw”, w galerii „Tworzę się” - 13 Muz. Były to niesamowite warsztaty filmowe podczas których obejrzeliśmy ciekawe triki wizualne i urządzenia z początków kinematografii. Staraliśmy się zrozumieć jak powstawały pierwsze filmy czarno – białe.  Głównym punktem spotkania była zabawa polegająca na wymyślaniu i nagrywaniu własnych filmików na specjalnie przygotowanym planie filmowym, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. To była bardzo interesująca i pouczająca lekcji. Warsztaty odbyły się w ramach nowego projektu "Razem lepiej" realizowanego w 2019 roku i dofinansowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Prawobrzeże-Szczecin i Miasto Szczecin.

XI ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY

O TEMATYCE RELIGIJNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH

I STOWARZYSZEŃ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

 

   5 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 w Szczecinie odbył się przegląd teatralny, w którym uczestniczyło
5 zespołów. Obejrzeliśmy przedstawienia:

 1.      „Najcenniejszy skarb” wykonanie:grupa teatralna „Szóstaki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie opiekun p. Danuta Gralczyk
 2.     „Scenki z życia św. Pawła” wykonanie:grupa teatralna „Świetliki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowogardzie opiekun p. Maria Ostasz i p. Elżbieta Buczkowska
 3.      ”Przychodzimy do naszej Królowej” wykonanie:grupa teatralna „Rybacy Pana” z Podstawowej Szkoły Specjalnej
  im. J.Tuwima w Stargardzie opiekun Siostra Nikodema - ANNA BALCERZYK
 4.    „Arka Noego i wielki potop” wykonanie:grupa teatralna „ Kłosy życia” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z  Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO Szczecin opiekun p. Areta Kąklewska i p. Kamila Wójtowicz
 5.    „Droga” wykonanie:grupa teatralna „Jestem inny niż mnie znacie” z Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie
  opiekun p. Izabela Stanuch, p. Diana Doszczeczko-Biczkowska

 Zmagania młodych adeptów sztuki aktorskiej oceniało jury: ks. kanonik  Jerzy Brocławik , proboszcz parafii p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy, ks. Jarosław Bilicki proboszcz parafii p.w.  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Żydowcach oraz
p. Emilia Mickiewicz- katechetka. Na przeglądzie gościliśmy p. radną PiS Stefanię Biernat oraz Erykę Grześkowiak, przewodniczącą Rady Osiedla Zdroje, rodziców i uczniów naszej szkoły. 11 marca w Pałacu Młodzieży odbędzie się Finał Przeglądów Teatralnych, podczas którego ogłoszone zostaną werdykty jurorów i wręczone nagrody zwycięskim zespołom.

Maria Frela

 

Występ uczniów w Pałacu Młodzieży podczas „PARADY TALENTÓW”

 

   8 lutego młodzi aktorzy z klas 2a, 4a, 5a, 6a, 7a SP i III a gimnazjum zaprezentowali przedstawienie pt. „Jak złego Popiela zjadły myszy” podczas V Przeglądu Małych Form Artystycznych Miasta Szczecina „PARADA TALENTÓW” pod hasłem „Polska – Ojczyzna, która się w sercu zaczyna”. Przegląd odbył się w Pałacu Młodzieży w Szczecinie. 

Przygotowanie uczniów: A.Hrycaj, T.Mikoda.

Fot.: D. Adamczyk, A.Hrycaj

Spotkanie z pielęgniarką na temat higieny oczu

Bal karnawałowy w Hotelu "Panorama"

Przedstawienie "Niegrzecznym dzieciom bywa źle"

Poczta przyjaźni

 

   14 lutego z okazji Walentynek w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego zorganizowana została w szkole Poczta Przyjaźni. Uczniowie mieli możliwość okazać sobie sympatię i przyjaźń poprzez przesłanie miłych listów, wierszyków i rysunków, wrzucając je do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. Szkolni listonosze (uczniowie z klasy gimnazjalnej) starali się, by poczta trafiła jeszcze tego samego dnia do adresatów i sprawiła im radość.

WSPOMNIENIE O AGNIESZCE FIRLEJ

 

   Są takie dni w naszym życiu, które zapadają głęboko  w naszej pamięci, skłaniają do zadumy, refleksji nad sensem życia, napełniają smutkiem.

    Takim dniem jest na pewno 8 lutego 2019 r., dzień w którym odeszła do wieczności nasza uczennica Agnieszka Firlej.

 Agnieszka była bardzo pogodną,  zawsze zainteresowaną otaczającym ją światem.  Charakteryzowała ją ufność do ludzi oraz łatwość nawiązywania kontaktów. Potrafiła cieszyć się z najmniejszych drobnostek dnia codziennego. Jej największy urok to uśmiech i pogoda ducha, które wynikały z przebywania wśród osób, które obdarzyły ją ogromną miłością. Swoje pogodne nastawienie do życia przekazywała innym, potrafiła zarażać uśmiechem. Agnieszka zapisała się we wspomnieniach wielu nauczycieli, z którymi poznawała świat, dzieliła swoje emocje, którym ufała i oddawała swoje serce pełne radości.

Agnieszko - zawsze będziesz najpiękniejszym Aniołem i pozostaniesz głęboko w naszym sercu.

   W tej szczególnej chwili łączymy się w bólu z rodzicami Agnieszki, jesteśmy z Państwem całym sercem. Wasza Miłość, poświęcenie, nieustanna troska,  którymi otoczyliście Córkę, zasługuje na największe słowa uznania. Niech Dobry Bóg da Państwu ukojenie, wyciszenie i przekonanie, że Agnieszka jest szczęśliwa, przekroczyła bramy wieczności i doznaje jeszcze większej, niekończącej się MIŁOŚCI.

 

Z wyrazami współczucia:

Dyrektor, nauczyciele, uczniowie.

Brązowe, niesforne loki wokół drobnej buzi. Twarz, na której zawsze gości uśmiech. Oczy, w których odbija się radość. Kipiąca energią postać. Podchodzę do Ciebie, witam się z Tobą. Mówisz mi całą swoją osobą „Cieszę się, że Cię widzę. Też chcę Cię powitać, pochyl się nade mną.” Dotykasz moich włosów, twarzy, oczu. Jesteśmy razem. Jesteś chyba jedyną fanką mojej twórczości wokalnej, przy Tobie nie wstydzę się śpiewać. Słuchamy muzyki, tańczymy. Uwielbiasz tańczyć, robisz to całą sobą, wcale nam nie przeszkadza, że musimy tańczyć na leżąco, mamy do tego dużo miejsca, mamy nasz wspólny czas i radość. Agnieszko – Twoja energia, Twoja afirmacja życia, czerpałam z niej całymi garściami, a tego nie ubywało, DZIĘKUJĘ!

A teraz….

„Coś się tu nie zaczyna

W swojej zwykłej porze.

Coś się tu nie odbywa

Jak powinno.

Ktoś tutaj był i był,

a potem nagle zniknął

i uporczywie go nie ma.”

Agnieszko, byłaś jedyną osobą, jaką w życiu spotkałam, która zawsze wszystkim życzyła dobrze, rozdawałaś swoją miłość, którą byłaś otoczona. Dziękuję Ci za to ciepło, którym się ogrzewałam, za optymizm, którym mnie napełniałaś. Zamykam oczy i widzę Ciebie – brązowe , niesforne loki wokół drobnej buzi, twarz na której zawsze gości uśmiech… to wszystko w czasie teraźniejszym, bo żyjesz w mojej pamięci.

 

Iza Adamczyk

 

SKKT/SKEM BUKOWINKI

 

   W dniu 16 lutego 2019 byliśmy znowu na szlaku. Tym razem wybraliśmy się na szlak familijny przez Park Leśny Zdroje- jest to żółty znakowany szlak turystyczny, spacerowy, wokół Jeziora Szmaragdowego, jednego z najatrakcyjniejszych zakątków Szczecina i Szczecińskiego Parku Krajobrazowego "Puszcza Bukowa". Na trasie zwiedzaliśmy Grotę, punkty widokowe, schrony z okresu II wojny światowej. Rajd zakończyliśmy przy Kawiarni Szmaragd, gdzie było kakao i babeczki.

Dziękujemy za wspólną wędrówkę.

 A.Litarowicz, M.Straszewska


Gwiazdkowa Niespodzianka 2019 oraz dodatkowe paczki

z Kerg w Oene.

 

   W dniach 23, 24, 25 01.2019 r.  akcja odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie. Banery z misją Gwiazdkowej Niespodzianki zostały umieszczone na korytarzach szkolnych. Wszystkim uczestnikom grupowo lub indywidualnie  została przedstawiona ewangelia i idea Gwiazdkowej Niespodzianki.
Łącznie rozdaliśmy 319 paczek z Gwiazdkowej Niespodzianki i 66 paczek z   holenderskiego kościoła – Kerg w Oene. Otrzymali je:

- uczniowie PSPS 25 w Szczecinie i ich rodzeństwo;

- uczniowie GM 47 w Szczecinie   i ich i rodzeństwo;

- dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju i ich rodzeństwo;

-uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych;

- dzieci i wnuki pracowników;

- dzieci szkolnych i "domowych" sąsiadów;

- dzieci przyjaciół szkoły;

- dzieci z Centrum Opieki Nad Dzieckiem –„Dom Nad Jeziorem” w Szczecinie;

- dzieci z Centrum Opieki Nad Dzieckiem –„Dom Na Wzgórzu” w Szczecinie;

- dzieci i wnuki pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie;

- uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących  im. Juliana Tuwima w Szczecinie;

- dzieci uczestniczące w programie „Za życiem” w ramach  Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno –Opiekuńczego w Szczecinie.

 

Akcję zorganizowaliśmy dzięki pracy i  przy współpracy z organizacjami, kościołami protestanckimi:

 • Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Gdańska;
 • Kościół Ewangelicznych Chrześcijan w Szczecinie;
 • Fundacja Samaritan’s Purse z USA;
 • Stowarzyszenie Gechenke der Hoffnung Niemcy
 • Kościół Reformowany w Oene Holandia

 

W  naszej szkole GN gości od 17 lat obdarowując kolejne roczniki dzieci. Akcja przeznaczona jest dla dzieci do 14 roku życia.  
Akcja odbywa się w 148 krajach na całym świecie od 1993 r. W tym okresie rozdano 150 milionów paczek. Paczki są pakowane i wysyłane przez dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Austrii, Szwajcarii i Nowej Zelandii.

Dla dzieci była to prawdziwa niespodzianka i ogromna radość. Otrzymaliśmy  wiele pozytywnych opinii od dzieci i rodziców. Dziękujemy Darczyńcom.

Zaproszenie

W dniu 19.II.2019 (wtorek) w świetlicy szkolnej zostanie zaprezentowane przedstawienie pt. „Niegrzecznym Dzieciom Bywa Źle” przygotowane przez Szkolne Koło Tatralne „Zmowa ku Płoni” ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Płoni pod opieką p. Iwony.

Przedstawienie odbędzie się w trzech grupach:

 1.     I.            9.15-9.40 klasy 2B, 3B, 4B, 6B, ZRW, 3A
 2.     II.            9.45-10.10 klasy: 4A, 5A, 6A
 3.     III.            10.15-10.40 klasy: 7A, IIIA, 8B, IIIB

Uczniowie klas są pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcje.

Przedstawienie jest częścią Kampanii Edukacyjno-Profilaktycznej – Szkolne Dni Profilaktyki.

Serdecznie zapraszamy!!!

B. Białaś-Przekupień

K. Raduszewska


Wojewódzki Konkurs
„Komputerowa Mądra Głowa 2019”

 Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.

 

Termin konkursu: 28 marca 2019r. (czwartek). Informacje dot. regulaminy, karty zgłoszeniowej oraz załączników w zakładce Komputerowa Mądra Głowa 2019.

Mecenat Miasta Szczecin

 

 

Patronat nad Konkursem sprawują:

www.szczecin.uw.gov.pl

XI  ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY

O TEMATYCE RELIGIJNEJ DLA SZKÓŁ SPECJALNYCH               

      I STOWARZYSZEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

POD PATRONATEM  KS. ARCYBISKUP ANDRZEJA DZIĘGI

Pobierz regulamin

Pobierz karta zgłoszenia 

WARSZTATY ŻEGLARSKIE

   W dniu 23 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty żeglarskie dla klasy 6a, 5a ,4a, IIIA ,IIIB . Zajęcia prowadzili kapitanowie żeglugi wielkiej p. Jolanta Gałęzowska i p. Mieczysław Ircha. Na zajęciach poznaliśmy różne rodzaje węzłów. Wiemy, że liny mogą być różnej grubości, czyli mają różne fi. Ósemka uniemożliwia wyszorowanie liny z bloku, węzeł płaski służy do łączeni lin o zbliżonej  grubości. Półsztyk i cały sztyk wiązaliśmy na krześle. Ćwiczyliśmy ręce zgodnie z hasłem: sprawne ręce ,to sprawna głowa. Dowiedzieliśmy się też , co można jeszcze zrobić z liny np. wycieraczkę, podkładkę. Jak zwykle warsztaty żeglarskie bardzo nam się podobały.

 Opracowanie: Krzyś i p.Małgosia

Zapraszamy do galerii zdjęć


Informacja dla rodziców

Szanowni Państwo, w związku z trudną sytuacją w szkole organizowane są zajęcia łączone. Podstawa programowa będzie realizowana. Zajęcia w dniach 16-18 stycznia odbędą się zgodnie z planem.

Grażyna Dziadkowiec

dyrektor


WARSZTATY ŻEGLARSKIE

     W dniu 9 stycznia 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty żeglarskie dla klasy 5a, 6a, IIIA, IIIB ,4a,5a . Zajęcia prowadzili kapitanowie żeglugi wielkiej p. Jolanta Gałęzowska i Mieczysław Ircha. Na zajęciach poznaliśmy rodzaje żagli, sygnały dźwiękowe, bandery różnych państw oraz trudne nazwy do zapamiętania np.: bukszpryt , galion, przypomnieliśmy sobie nazwy bałtyckich państw oraz akweny Szczecina. Oglądaliśmy różne zdjęcia żaglowców, które można spotkać na morzu. Zajęcia były bardzo ciekawe, będziemy się na pewno spotykać częściej.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Opracowanie: Krzyś i p.Małgosia

Dni profilaktyki - Zdrowe odżywianie

Dni profilaktyki - Pokaz mody

Dni profilaktyki – Pierwsza pomoc

Dni profilaktyki – Warsztaty żeglarskie

Dni profilaktyki – Warsztaty zdrowego śniadania

Dni profilaktyki – Bezpieczne ferie

Konkurs Matematyczny „Liczę najlepiej”

 

   4 stycznia 2019 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas 4a, 5a i 6a pt. „Liczę najlepiej”. W konkursie brało udział ośmioro uczestników:

Kl.4a: Gracja,

Kl.5a: Kinga, Maciej, Klaudia,

Kl.6a: Maciej, Maksymilian, Paweł, Mateusz

            Uczniowie rozwiązywali arkusz z zadaniami dotyczącymi dodawania i odejmowania pamięciowego i pisemnego w ramach 100.

Można było zdobyć 145pkt za zadania + 8pkt za szybkość = Razem 153pkt.

 

Wyniki konkursu

I miejsce: Maksymilian N. kl.6a zdobył 146pkt

II miejsce: Maciej J. kl.5a zdobył 143pkt

III miejsce: Maciej C. kl.6a zdobył 133pkt

 

GRATULACJE!!!

 

arkusz pytań

Organizator Iwona Stawicka

Finał konkursu „Mistrz ortografii”

 

   10 grudnia w klasach 4 -6  odbył się finał konkursu ortograficznego „ Mistrz ortografii”. W pierwszej edycji konkursu brało udział 12 uczniów,  do ścisłej czołówki zakwalifikowało się sześcioro. Uczniowie w czasie finału zmagali się naprawdę z niełatwymi zadaniami. Było dyktando, ortograficzna krzyżówka i wyjaśnianie zasad pisowni trudnych wyrazów. Oto wyniki konkursu: I miejsce – Weronika, klasa 6a, II miejsce – Maksymilian  – klasa 6a, III miejsce – Gracja – klasa 4a . Wyróżnieni: Karol – klasa 5a, Klaudia – klasa 5a i Gracjan – klasa 4a. Wszystkim finalistom gratulujemy.                                                                                                          

Organizator: Agata Kowalska

Nagroda Anioła 2018

 

   Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie oraz Zarząd działającego przy szkole Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Prawobrzeże – Szczecin” przyznali wielu zasłużonym szkole osobom

Nagrodę Anioła 2018 roku.

Nagroda jest wyrazem wdzięczności za całoroczną troskę o szkołę, pomoc w realizacji zamierzeń i przedsięwzięć, za czas i miłość okazywane w codziennych relacjach i działaniach.

Wigilia szkolna

„Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu,

 i nazwą go: cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju” Księga Izajasza 9:5

 

 

Szanowni Państwo: Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice,

                                         Drodzy Uczniowie i Absolwenci

   

   Z okazji Pamiątki Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego, 2019 Roku, życzę zadumy nad wydarzeniami, które cały świat uroczyście wspomina i obchodzi oraz nad pozycją człowieka w kontekście wieczności. Zachęcam do dobrego wykorzystywania przemijającego czasu w pracy, rodzinie i domu.

Życzę Wszystkim sukcesów w  każdej dziedzinie życia, spełnienia marzeń, realizacji planów i zamierzeń  oraz miłości, szczęścia

i pokoju.

Grażyna Dziadkowiec dyrektor

  Konkurs Plastyczny - "Cztery pory roku

z zabytkami województwa Zachodniopomorskiego"

   W dniu 18.12.2018 uczestniczyłam z moim uczniem Kacprem Z. w gali wręczenia nagród z Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego- Cztery pory roku z zbytkami województwa Zachodniopomorskiego. Wpłynęło ponad 360 prac – 14 zajęło pierwsze równorzędne miejsca, a 10 zostało wyróżnionych, w tym praca Kacpra. Nagrody wręczała osobiście Kurator Oświaty P. M. Zarębska-Kulesza. Galę uświetnił zespól Korytowo na Ludowo – niesamowite głosy i koncert. Potem wszyscy goście zostali zaproszenia na słodki poczęstunek i do obejrzenia prac uczestników. Cała uroczystość odbywała się w Sali Rycerskiej UW – byli obecni uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice.

M. Straszewska

galeria zdjęć

Fanty z niespodzianką

   W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych odbyła się zabawa o nazwie „Fanty z niespodzianką”. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Każdy mógł znaleźć dla siebie atrakcyjna zabawkę, gazetkę lub przedmiot związany ze świętami  Bożego Narodzenia.

Halowy Turniej Piłki Nożnej

   18 grudnia 2019 chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbył się na obiektach sportowych SP 65 przy ul. Młodzieży Polskiej w Szczecnie. Rywalami naszych podopiecznych byli zawodnicy szczecińskich szkół: SP 11, SP 28, SP 37, SP 65. Na tle renomowanych placówek oświatowych spisaliśmy się znakomicie, zaledwie raz doznając (minimalnej) porażki, pozostałe mecze kończąc wynikiem remisowym. Ostatecznie zajmujemy miejsce IV w ogólnej klasyfikacji z poczuciem wielkiego, moralnego zwycięstwa.

 NASZE WYNIKI:

SP25- SP11 0-1

SP25- SP28 2-2

SP25- SP37 2-2

SP25- SP65 1-1

W turnieju zwyciężył zespół SP11 przed SP37 i SP 65. Gratulujemy!

"Turniej Mikołajkowo-Świąteczny" na kortach tenisowych

  12 grudnia 2018 r. na kortach tenisowych przy ul. Tenisowej odbył się, "Turniej Mikołajkowo - Świąteczny". Uczniowie naszej szkoły oraz SOSW nr 1, na zakończenie projektu pn. "Integracja na sportowo" pokazali jakie umiejętności nabyli podczas zajęć z tenisa. Organizatorzy imprezy- Fundacja "Marzenie" nagrodziła wszystkich uczestników słodkim poczęstunkiem, medalami oraz nagrodami! Serdecznie dziękujemy!

Podsumowanie pierwszego semestru

Szczecińska Olimpiada Integracyjna

   12 grudnia grupa uczniów z klas: 3a,3b,4a,5a wzięła udział w Szczecińskiej Olimpiadzie Integracyjnej odbywającej się w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie. Wystartowaliśmy w 10 konkurencjach sportowych. Wszystkich zawodników dopingował gość specjalny- miś, a w przerwie zostały zaprezentowane występy taneczne. Za ducha walki i sportową postawę każdy uczestnik otrzymał medal.

Aktywne grudniowe przerwy

 

W ramach działalności Samorządu Uczniowskiego w piątek 7 grudnia 2018r. uczniowie kl. 6 „a”, 7„a” i III „a” pod opieką p.Anny Hrycaj zorganizowali „AKTYWNE GRUDNIOWE PRZERWY” dla uczniów klas 1,2,3 „a” i  2,3,4,6„b”. Między lekcjami uczniowie z pomocą starszych kolegów i nauczycieli grali i bawili się, m. in. rysując „po ciemku”, tworząc  najdłuższy łańcuch choinkowy z papieru. Szukali też skarbów w specjalnie przygotowanych pojemnikach ze sztucznym śniegiem.

                                                                                              

Majsterkowo w Castoramie

   W dniu 10 grudnia  byliśmy na warsztatach - Majsterkowo w Castoramie . Wykonywaliśmy ciężarówkę z naczepą z  elementów drewnianych. Chłopcy sklejali dokładnie elementy według poleceń instruktora.

Uczniowie III B z wychowawcą M.Straszewską

galeria zdjęć

SCIT – ukryj się zanim cie zjedzą …, czyli o maskowaniu w przyrodzie.

   Po raz kolejny w tym roku szkolnym mieliśmy okazję być na lekcji przyrodniczej w Scit w dniu 5.12.2018. Dowiedzieliśmy się że mucha może wyglądać jak osa, gąsienica jak wąż, motyl jak kot albo jak pająk. To jest mimikra. Może sowa upodabniać. się do drzewa. To jest mimetyzm. Dostaliśmy też trudne zadanie wyszukania ukrytych zwierzątek na obrazku, potem mieliśmy zadanie z mapą. Szukaliśmy pająków, biedronek i innych owadów na podwórku.

Zapraszamy do galerii zdjęć –A. Litarowicz. M. Kwiatkowska, Klasa 3b. M. Straszewska klasa  IIIB.

galeria zdjęć

Mikołaj !!!

  Dzisiaj, 6 grudnia ponownie odwiedził nas Mikołaj.

III Wojewódzki Konkurs Żeglarski

pod hasłem

„Niepodległa  - stulecie odzyskania niepodległości”

 

   Uczniowie naszej szkoły Kacper Z., Aleksandra Ł. Kacper T. wzięli udział w tym konkursie w dniu 29.11.2018 roku. Rozwiązywali trudny test  o żeglarstwie i morskim Szczecinie, wspólnie śpiewali szanty i piosenki morskie oraz wykonywali prace plastyczną: kolorowanie żaglowca .Spotkaliśmy się też z uczniami z innych szkół. Nagrodą za udział w konkursie były dyplomy, nagrody rzeczowe oraz różne atrakcje: zwiedzanie Portu Szczecin - Świnoujście, Jednostki Portowej Służby Ratowniczej, statku Pilots / muzealna jednostka/. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

M.Straszewska

galeria zdjęć

Ostatnie zajęcia tenisa

   W dniu 5 grudnia 2018 r.  nasi uczniowie po raz ostatni wzięli udział w zajęciach tenisa ziemnego, w ramach Projektu „INTEGRACJA NA SPORTOWO”. Tym razem pochwalili się zdobytymi umiejętnościami przed samą Prezes Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MARZENIE - Panią Anną Smyłą.

   Po zakończonym treningu dzieci wręczyły Panu Rafałowi i Pani Ani dar swojego serca. Wszyscy jesteśmy wdzięczni Organizatorom za: zajęcia, możliwość gry na profesjonalnym obiekcie sportowym, przekazaną wiedzę i wyćwiczone umiejętności, uśmiech i pochwały, integrację z innymi dziećmi, a także dowóz i dalszą współpracę! Jeszcze raz - DZIĘKUJEMY!!!

Dyrektor, uczniowie, nauczyciele, rodzice i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Prawobrzeże- Szczecin".

Warsztaty zawodoznawcze w SOSW nr 1

   Dziś chłopcy z kl. 8b uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych w SOSW nr 1 na ul. Polickiej. Wspólnie z gospodarzami przygotowali pyszne potrawy z dyni. Spotkali się też z kolegami i koleżankami, absolwentami naszej szkoły. Radości i wzruszeń było co nie miara

ZWR w krainie Królowej Śniegu

   Uczestnicy ZRW wybrali się do Netto Areny na "Rewię na lodzie". Tam przenieśli się w bajkowy świat Kaja i Gerdy. Razem z nimi odwiedzali różne krainy, by dostać się do samej Królowej Śniegu. To był cudowny spektakl pełen magii, piękna, różnych emocji, wspaniałej muzyki, przepięknej narracji i mistrzowskiej akrobacji na lodzie!  Polecamy!

Informacja

W dniu 12.12.2018 r. o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 


Klasa 3a na niezwykłej lekcji edukacji przyrodniczej

w

SCEE "Szmaragdowe - Zdroje"

Warsztaty

   Uczniowie klasy III B, 3b, ZRWZ uczestniczyli w lekcjach o owadach w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej SCIT - Szmaragdowe Zdroje. Poznawaliśmy życie owadów. Wiemy już jak owady porozumiewają się, co lubią jeść, jak się maskują. Pani entomolog, która wie  wszystko o owadach  prezentowała nam również rekordy i ciekawostki ze świata owadów. Po prezentacji wykonywaliśmy prace plastyczne – pszczołę i patyczaka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć

Rajd po Puszczy Bukowej

galeria zdjęć

Marsz zadaniowy

 W dniu 9 listopada zorganizowaliśmy marsz zadaniowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Punkty z zadaniami rozmieszczono w osiedlu Szczecin-Zdroje. Pomocna była mapa i odpowiednie umiejętności do wykonania zadań. Podczas marszu byliśmy w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 65, Bibliotece Miejskiej, zapaliliśmy znicz. Po ukończonym marszu, na uczestników czekała grochówka i ciasto. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Święto Odzyskania Niepodległości

   W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla nas jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem  nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Również w naszej szkole można było zobaczyć i odczuć atmosferę tego doniosłego święta. Cały budynek szkoły został ozdobiony symbolami w kolorze biało-czerwonym. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali piękne dekoracje, które zostały umieszczone w klasach oraz na korytarzach. Wszyscy zadbali również o swój własny wygląd i odpowiedni strój mając na uwadze barwy typowe dla naszego państwa. W ciągu ostatnich dni w szkole panowała również uroczysta atmosfera, a z klas wydobywały się dźwięki pieśni patriotycznych, które miały na celu uświadomienie naszym uczniom jak doniosłe jest to święto.

Konkurs recytatorski w klasie "3b"

   W czwartek odbył się w naszej szkole drugi w tym tygodniu konkurs recytatorski. Tym razem udział wzięli i pięknie przedstawili wiersze patriotyczne uczniowie klasy 3b SP.

Gratulujemy serdecznie!

Konkurs recytatorski „POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „POLSKA - MOJA OJCZYZNA".

Celem konkursu było uwrażliwianie uczniów na piękno mowy ojczystej, popularyzowanie poezji patriotycznej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Uczestnicy przygotowali piękne patriotyczne utwory i włożyli dużo zaangażowania w swoją prezentację. Swoje umiejętności zaprezentowała spora grupa uczniów, spośród których wyłoniono zwycięzców.

Jury w składzie:
Grażyna Dziadkowiec - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie
Agata Kowalska- nauczycielka języka polskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 nagrodziło następujące osoby:
I miejsce - Julianna  z kl. 2a szkoły podstawowej

I miejsce - Gracja z kl. 4a szkoły podstawowej

II miejsce - Aleksandra  z kl. III a oddział gimnazjalny  

III miejsce -  Gracjan  z kl. 4a szkoły podstawowej

III miejsce - Aleksandra  z kl. 4a i  Kaspian  z kl. 2a szkoły podstawowej

WYRÓŻNIENIE - Aleksandra z kl. 4a szkoły podstawowej

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy:

Dominika Adamczyk, Joanna Myślak

Zajęcia tenisa

   W środę - 7 listopada - kolejna grupa uczniów  miała okazję wziąć udział w zajęciach z tenisa ziemnego, na kortach przy ul. Tenisowej w Szczecinie. Podczas nich dzieci uczą się nie tylko techniki grania. Ćwiczą też swoją koordynację wzrokowo- ruchową, zwinność, szybkość, koncentrację, a także uczą się współpracy, dyscypliny, pomocy innym i sportowej rywalizacji. Dzięki zajęciom na kortach nasi uczniowie mogą rozładować nadmiar swojej energii. Gra ta podnosi ich samoocenę, przyczynia się do utrzymania dobrego nastroju, pozwala cieszyć się z wygranej i sukcesów, a  jednocześnie - uczy pogodzić się z porażką. Jest super zabawą, która korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Cieszymy się niezmiernie, że dzięki Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych "MARZENIE" uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w tak świetnym projekcie. 

 Koordynatorki: Marzena Depa i Katarzyna Raduszewska.

Dzień Odzyskania Niepodległości w klasach 1-3a

Warsztaty "Jak wspomagać rozwój komunikacji dziecka - alternatywne i wspomagające metody komunikacji"

   Dnia 08.11.2018 r. rodzice naszych uczniów uczestniczyli w zorganizowanych przez nas w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej warsztatach edukacyjnych „Jak wspomagać rozwój komunikacji dziecka - alternatywne i wspomagające metody komunikacji". Prowadzącej Pani Dorocie Rumińskiej neurologopedzie dziękujemy za profesjonalizm i miłą atmosferę.

Koordynator warsztatów  -  Iwona Postawa

Zajęcia koła artystycznego

   Koło artystyczne jest w każdą środę z kl 8 b + chętni/sal nr 16/ oraz w czwartek z 6 b + chętni /sala nr 16 lub na parterze/.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Pozdrawiam
Małgosia Straszewska

Moja przyszłość -mój zawód

Dzisiaj byliśmy w SOSW nr 2 na warsztatach pt.: Moja przyszłość -mój zawód. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 Dominika Adamczyk i Małgosia Straszewska

"Koziołek nie taki Matołek"

Bezpieczna droga do szkoły

Dary jesieni

Spotkanie ze Strażą Miejską nt. cyberprzemocy

   17.10.2018r uczniowie klas 4-7 SP oraz oddziału gimnazjalnego spotkali się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej na spotkaniu profilaktycznym dotyczącym cyberprzemocy. Podczas zajęć młodzi użytkownicy Internetu dowiedzieli się - co to jest "cyberprzemoc", jakie formy może przejawiać, jakie zagrożenia ze sobą niesie,  jakie  niebezpieczeństwa mogą stwarzać niektóre gry internetowe, co może odczuwać osoba pokrzywdzona i gdzie może szukać pomocy, co zrobić, żeby nie stać się ofiarą internetowych zagrożeń oraz jak bezpiecznie korzystać z sieci i telefonów komórkowych.

 

"Święto Ziemniaka" w klasach B

    18 października obchodziliśmy Święto Ziemniaka w klasach B oraz w grupie ZRWZ. Impreza rozpoczęła się warsztatami edukacyjnymi , na których uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat  ziemniaków oraz  umiejętnościami plastycznymi .  Druga część odbyła się na boisku szkolnym, tam wszyscy brali udział  w zabawach i konkurencjach ruchowych min.: poszukiwanie ukrytych ziemniaków, sadzenie do wyznaczonego celu, wyścigi w rzędach.  A na zakończenie uczestnicy imprezy ze smakiem degustowali pieczone ziemniaki z masełkiem czosnkowym i solą.

Dzień Edukacji Narodowej

Święto Pieczonego Ziemniaka

Korzystając z sąsiedztwa Puszczy Bukowej klasy 3a i 4a w dniu 8 października wzięły udział w plenerowej imprezie edukacyjnej „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzięki uprzejmości pana leśniczego uczniowie mogli przy ognisku usmażyć kiełbaski, jednak prawdziwą ucztę dla podniebienia stanowiły pieczone ziemniaki. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i zmaganiach z różnego typu zadaniami, których motywem przewodnim był oczywiście ziemniak, kartofel vel pyra.

Pani Iza A., Pani Agata K.

Warsztaty

Dnia 09. 0. 2018 r. uczniowie kl. 6a SP i 7a SP uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat zapobiegania problemom wynikającym z zażywania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych ( dopalaczy). Poruszane były takie zagadnienia jak: przeciwstawianie się presji grupowej, zagrożenia związane z sięganiem po substancje, konstruktywne sposoby radzenia sobie z trudnościami, spędzanie czasu wolnego, ćwiczenia w podejmowaniu decyzji.

Prowadzący: specjaiści terapii uzależnień MONAR

Dzień Chłopaka w klasach "B"

Rajd szlakiem Czesława Piskorskiego

   W dniu 27 września 2018 nasi uczniowie uczestniczyli w XVI rajdzie szlakami Czesława Piskorskiego pod Hasłem 100 lat Niepodległości. Był to szlak historyczny na Cmentarzu Centralnym. Grupa 8 uczniów poszukiwała rozwiązań na tablicach, pomnikach. Zadania były trudne, ale daliśmy radę. Na mecie w SOSW nr 2 były zadania z różnych wiadomości, umiejętności i sprawnościowe….no i ciepły posiłek, ciasteczka i nagrody.

   Spotkaliśmy naszych byłych uczniów. Cała impreza po raz kolejny zaskoczyła nas cudowną atmosferą i pewnie pojedziemy tam za rok.  Zapraszamy do galerii  zdjęć.

Opiekunowie SKKT Bukowinki: A. Litarowicz, M. Straszewska

Galeria zdjęć

PROJEKT TANECZNO-ŻEGLARSKI

"Taniec pod Żaglami"

W dniach 17 – 21 września 2018 wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz kolejny w projekcie międzynarodowym wraz z kolegami z Niemiec. Nasz pobyt trwał 5 dni, nocowaliśmy w Centrum Żeglarskim w schronisku.

Program  dnia był bardzo atrakcyjny, wiele się działo. Uczyliśmy się tańca disco, salsy i rock and roll”a. Lekcje prowadzone były przez instruktorów tańca ze szkoły Astra. Mieliśmy zajęcia z bosmanem i poznawaliśmy węzły żeglarskie oraz zasady bezpiecznego zachowania się na wodzie. Po południu żeglowaliśmy przy pięknej słonecznej pogodzie, stawialiśmy żagle, wiosłowaliśmy pagajem, wykonywaliśmy komendy żeglarskie – lewy/prawy foka szot – wybieraj/luzuj… no i przeżyliśmy przechyły. Odwiedziliśmy wyspę, gdzie mieszkał Paul Robien, ornitolog, który zginął tragicznie w 1945 r. Zwiedzaliśmy wspólnie nasze miasto: Zamek Książąt Pomorskich, Bulwary Piastowskie, Wały Chrobrego, Plac Wolności. Pływaliśmy też statkiem po porcie, wdzieliśmy lasy łęgowe, czaple, kormorany, kaczki, grążele żółte itp. Słodki poczęstunek czekał na nas w "Cafe 22", spojrzeliśmy na nasze miasto z góry. Poznaliśmy element etykiety żeglarskiej bicia szklanek o 8:00, podnoszenia bandery a wieczorem mieliśmy dyskotekę wraz z kolacją na marinie z widokiem na jachty i zachód słońca.

Zakończeniem projektu była prezentacja tańca w koszulkach, które sami malowaliśmy, w szkole "Astra" przed zaproszonymi gośćmi: Panią Dyrektor naszej szkoły, nauczycielami, rodzicami, uczniami, tancerzami i pracownikami Centrum Żeglarskiego. Serdecznie dziękujemy !!!

Nauczyciele: p.Małgosia ,p.Ania, p.Agnieszka , p.Tomek

Galeria zdjęć

Sprzątanie Świata

W tym roku braliśmy udział w jubileuszowej akcji Sprzątania świata, po raz pierwszy akcja ruszyła 25 lat temu. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Tradycyjnie sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły. Udział w akcji oraz w warsztatach edukacyjnych wzięli uczniowie klas „b”, 1-3 ”a” oraz 4 „a” i ZRW. W ramach akcji odbyły się warsztaty edukacyjne w segregowaniu śmieci oraz konkurs plastyczny na plakat klasowy.

Rozpoczynamy zajęcia tenisa

W ramach współpracy naszego Stowarzyszenia "Prawobrzeże- Szczecin" z Fundacją na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MARZENIE od 19.09.2018 do 19.12.2018r zostaną zorganizowane dla uczniów naszej szkoły zajęcia z tenisa ziemnego,  w ramach realizacji projektu „INTEGRACJA NA SPORTOWO”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

         W dniu dzisiejszym pierwsze dwie grupy uczniów pojechały na korty przy ul. Tenisowej w Szczecinie, by zapoznać się ze specyfiką gry w tenisa ziemnego, poćwiczyć trzymanie rakiety, turlanie,   podbicia, odbicia i rzuty do celu piłeczkami. W kolejne środy następni nasi uczniowie poczują się, jak prawdziwi tenisiści!

Bezpieczni w drodze do szkoły

W dniu 12.09.2018r uczniowie klas młodszych spotkali się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej na warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w drodze do szkoły. Przypomnieli sobie, jak należy  poruszać się po ulicach, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na jezdni i jak ich unikać. Na koniec dzieci za uwagę na zajęciach i swoją wiedzę otrzymały pieczątki z przejściem dla pieszych. Życzymy Wam wszystkim - bezpiecznej drogi do szkoły przez cały rok!

Wystawa budowli z Klocków Lego

Budowaliście kiedyś coś z klocków Lego?  Uczestnicy ZRW, podczas wycieczki  do Netto- Arena, nie mogli uwierzyć, co zbudowali tam organizatorzy!  Zobaczcie sami! Miliony klocków i jaki efekt!

Rajd

W dniu 8.09.2018r. byliśmy na pierwszy sobotnim rajdzie w tym roku szkolnym. Zapraszamy chętnych do wspólnych wędrówek oraz do obejrzenia filmu.

Małgosia Straszewska i Agnieszka Litarowicz

https://photos.app.goo.gl/Zxx2Ri56PP9r3bHP7

Witaj szkoło!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek (03.09.2018r.) o godzinie 10:00.

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?