Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Zakończenie roku szkolnego 2017-2018

Działania Stowarzyszenia

   W ramach projektu "Z sercem i dla serca" oraz działalności "Małego Stowarzyszenia" od kwietnia do czerwca odbyły się warsztaty tańca hip- hop, kurs masażu, warsztaty gliniarsko- ceramiczne, zajęcia logorytmiki, multimedialne, czytelnicze, j. angielski na wesoło, zajęcia sportowe na siłowni Monia- Gym, warsztaty florystyczne, spotkanie organizacji pozarządowych "Pod Platanami", festyn "Fikolandia" oraz aquaaerobik na basenie i grill.

Więcej informacji i zdjęć na Facebook - u pod nazwą: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Prawobrzeże - Szczecin".

Podsumowanie roku szkolnego

Wycieczka do Międzyzdrojów

   14 czerwca 2018 r. klasa 6a i IIIB spędziły uroczy dzień w Międzyzdrojach. Wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą w zagrodzie żubrów, która znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Następnie udaliśmy się na plażę i obserwowaliśmy pracę rybaków przy kutrach, po połowie ryb. W końcu zamoczyliśmy nogi w naszym zimnym Bałtyku i łapaliśmy promyki słońca. Po pysznym obiedzie czekał nas spacer po molo, lody i oczywiście zakup nadmorskich pamiątek. To była super wycieczka!

Festyn Morski z okazji Światowych Dni Morza

    W dniu 13.06.2018r. klasa 3a i ZRW uczestniczyli w festynie.

ORP Kontradmirał Ksawery Czernicki

    Nasza morska przygoda zaczęła się już 8 czerwca 2018, wtedy mieliśmy  rejs po porcie  na  KATTENTURM, a  w poniedziałek okrętem wojennym ORP Kontradmirał Ksawery Czernicki do Świnoujścia. Ach …to było niezapomniane przeżycie.

Zapraszam na filmy. Pozdrawiam Małgosia Straszewska

film1

film2

Tajemniczy ogród

Wizyta klasy 3a w Tajemniczym ogrodzie, który znajduje się w Galerii Tworzę się.

Edukacja matematyczna inaczej…

W tym roku na naszych korytarzach, na tablicach szkolnych pojawiły się plansze zachęcające do rozwijania umiejętności matematycznych (zdjęcia nr 1, 2, 3, 4).

Odbył się także coroczny konkurs na „Rysunki wykonane za pomocą cyrkla i linijki”.

Uczniowie wykonali z ramach zadania domowego z matematyki 36 prac.

Zawieszono je na korytarzu (zdjęcia nr 5, 6, 7) i odbyło się głosowanie: wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, napotkani rodzice i goście mogli wybrać

po 3 najładniejsze prace. Podliczono głosy!

Oto finaliści konkursu:

I miejsce- Agata - praca nr 19 i Weronika - praca nr 22, klasa IIIA

II miejsce- Paulina - praca nr 10, klasa IIIA

III miejsce- Damian - praca nr 27, klasa 5a

 

Wszystkim uczniom gratuluję ciekawych pomysłów i zachęcam nadal do innej matematycznej aktywności!!!

                                                                                             Nauczyciel matematyki Iwona Stawicka

Wojewódzki Konkurs "Bezpieczeństwo na plaży"

7.06.2018r uczniowie klas: 3a, IIA i Damian z NI wzięli udział  nad J. Głębokim w Wojewódzkim Konkursie szkół i ośrodków specjalnych pn. "Bezpieczeństwo na plaży". Podczas wykonywania 10  zadań praktycznych i rozwiązywania testu  wiedzowego - przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą i nie tylko. Nauczyli się praktycznie udzielać pierwszej pomocy. Przez chwilę poczuli się ratownikami  rzucającymi koło tonącemu. Wykonali dom dla pszczół. Przeszli tor przeszkód i wiele innych zadań - by na koniec otrzymać dyplom i nagrody oraz wziąć udział w pokazie ratownictwa wodnego z wykorzystaniem drona i sprzętu do nurkowania. To była świetna lekcja dotycząca bezpieczeństwa!

"Jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą?" - Radio Szczecin

"Fikolandia"

     W minioną środę tj. 30.05.2018r. odbył się w naszej szkole festyn rodzinny o nazwie „Fikolandia”. Celem festynu było otwarcie siłowni zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych w szczególności tych na wózkach oraz integracja środowiska szkolnego.

Oficjalnego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonały: dyrektor szkoły p. Grażyna Dziadkowiec, przewodnicząca Rady Osiedla Szczecin-Zdroje Eryka Grześkowiak oraz główny specjalista w Wydziale Oświaty – Anna Kaczkiełło.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Hubert Góralski  – inspektor Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin, rodzice naszych uczniów, oraz przedstawiciele prasy. W organizacji festynu wzięła udział cała społeczność szkolna.

Powstały barwne stoiska o bajkowych nazwach takich jak.”Jadłodajnia Gargamela, „Cukiernia Baby Jagi”, Muzyczna scena Pszczółki Mai”, „Kącik zabaw Kubusia Puchatka” oraz nowa kraina „Magiczne trampoliny”.

We wspólnej zabawie, występach oraz zawodach sportowych uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Zwieńczeniem festynu było wspólne grillowanie, aromatyczny żurek oraz wyśmienite wypieki.

Dodatkową atrakcja stały się smaczne lody owocowe, wata cukrowa oraz inne słodkości. Wszyscy biorcy udział w zawodach sportowych otrzymali medale i nagrody. „Fikolandia” na długo zostanie w naszej pamięci a o jej przebiegu będą przypominać nam  umieszczone na stronie szkoły zdjęcia.

Turniej Rycerski

   W dniu 29.05.2018r. Czempioni z naszej szkoły stanęli w szranki Turnieju rycerskiego rozgrywanego w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Nr 1 w Szczecinie. Zgodnie z tradycją reprezentował nas zespół 10 osobowy. Heroiczny bój zakończyliśmy na zaszczytnym drugim miejscu. 

Stowarzyszenie - Projekt "Z sercem i dla serca"

Warsztaty florystyczne w dniu 04.06.2018r.

Przedstawienie "Złota kaczka"

Inscenizacja Rzepki

Inscenizacja "Rzepki" w wykonaniu klasy 3a podczas "Dnia Ważnej Osoby".

Stowarzyszenie - XVII Szczecińskie Spotkanie Organizacji pozarządowych "Pod Platanami"

W dniu 27.05.2018r. działające przy szkole Stowarzyszenie po raz kolejny wzięło udział w spotkaniach organizacji pozarządowych "Pod Platanami" na Jasnych Błoniach. Nasze stoisko, zgodnie z projektem "Z sercem i dla serca" wypełnione było sercami dosłownie i w przenośni.

Zaproszenie na festyn rodzinny

z tytułem przewodnim: „FIKOLANDIA"

W dniu 30.05.2018 r. zapraszamy dzieci i rodziców na festyn do naszej szkoły. Rozpoczynamy zabawę o godzinie 10:00.

 

HARMONOGRAM DNIA

07.30 Przygotowanie miasteczka festynowego

10.00 Uroczyste otwarcie festynu, przemarsz bajkowego korowodu

10.15 Uroczyste otwarcie siłowni oraz pokaz sprawności gimnastycznej

11.00 Występy bajkowych zespołów na scenie muzycznej

11.30 Przerwa na smakołyki u Gargamela i Baby Jagi

12.00 Bieg zadaniowy dla klas A

12.00 Gry, zabawy i konkursy dla klas B

13.00 Wręczenie nagród

13.30 Zakończenie festynu i sprzątanie

14.00 Spotkanie organizatorów przy kawie, podziękowanie koordynatora

Konkurs wiedzy i umiejętności matematycznych

          22 maja odbył się konkurs wiedzy i umiejętności matematycznych dla klas „b” SP. Uczniowie pracowali grupowo wykonując 10 zadań w ciągu dwóch godzin lekcyjnych. Zadania obejmowały umiejętność liczenia na konkretach, znajomość obrazu graficznego cyfr, umiejętność klasyfikowania. Wszystkie zadania miały formę zabawową mającą na celu praktyczne wykorzystanie zdobytych  w szkole umiejętności matematycznych. Konkurs odbył się w obecności Pani Dyrektor, na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali indywidualne dyplomy. Gratulujemy sukcesów szkolnych!!!

SMERFNE PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

            Dnia 18 maja 2018 r. w naszej szkole, odbyło się widowisko profilaktyczne pt. "Wszystkie smerfiaki kochają dzieciaki czyli krótka opowieść o tym, jak nie dać się złapać w sieć". Celem przedstawienia było przeciwdziałanie cyberprzemocy. W formie zabawy i słownego przekazu inicjatorki przedstawienia starały się pokazać uczniom jak nie dać się "złapać w sieć". Mamy nadzieję, że po raz kolejny udało nam się pokazać, że zabawa i nauka mogą iść razem w parze!!!

Organizatorki: Joanna Myślak, Dominika Adamczyk, Jola Arcisz i Beata Białaś-Przekupień

Konkursu Recytatorski

         We wtorek, 15 maja po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pt. „W krainie wierszyków niełamiących języków”. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Z przyjemnością zawiadamiam, iż I miejsce zajął uczeń klasy IIb – Kacper Zdanowicz, II miejsce zajęły: Klaudia Sędzicka z klasy 4a oraz Weronika Kuźniar z klasy IIIa, natomiast III miejsce zdobyli reprezentanci klasy 6a: Patryk Bartnicki, Damian Kobyliński, Patrycja Hałub oraz Daria Mierwińska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w Konkursie w przyszłym roku!

Dominika Adamczyk, Joanna Myślak, Beata Białaś-Przekupień

Warsztaty Bliżej Natury

   W dniu 16 maja 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach -Bliżej Natury –w gospodarstwie agroturystycznym w Smętowicach. Zobaczyliśmy różne zwierzęta, które nas zachwyciły np. alpaki „po fryzjerze”, lemury, czarne łabędzie, wiewiórki trójbarwne, żurawie, kangury, małpy itd. Poznaliśmy ciekawostki o ich życiu. Ogromny plac zabaw zapraszał nas do licznych atrakcji – były poduchy dmuchane, zjeżdżalnie, boiska, piłki …no i statek piracki. A na koniec rozgościliśmy się w pięknym ogrodzie jedząc pieczone kiełbaski. To był dzień pełne atrakcji – uczestnicy ZRWZ oraz klasa II B.

Przedstawienie "Pinokio"

Klasa 3a w zaczarowanym świecie teatru. Wizyta 11 maja w Pleciudze na przedstawieniu pt. "Pinokio".

Konkursy Matematyczne

Mistrz Tabliczki Mnożenia w oddziałach gimnazjalnych

W kwietniu 2018r. odbyły się dwa etapy konkursu ze znajomości tabliczki mnożenia w Gimnazjum. W konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie z oddziałów gimnazjalnych IIA i IIIA. Do II etapu weszło sześciu najlepszych uczniów.Uczniowie wypełniali zadania z arkuszy konkursowych, w którym można było zdobyć maksymalnie 246 punktów.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Paulina K. kl. IIIA - uzyskała 238 punktów

II miejsce- Agata B. kl. IIIA - uzyskała 236 punktów

III miejsce- Weronika K. kl. IIIA - uzyskała 233 punkty

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej

W dniu 10.05.2018 w sali matematycznej odbył się, konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia w Szkole Podstawowej nr 25. W konkursie udział wzięło 13 uczniów z klasy 4a, 5a, 6a. Uczniowie wypełniali zadania z arkusza konkursowego, w którym można było zdobyć maksymalnie 100 punktów.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Maciej C. kl.5a - uzyskał 98 punktów

II miejsce- Maksymilian N. kl.5a - uzyskał 97 punkty

III miejsce- Olaf P. kl.6a - uzyskał 94 punkty

Potyczki klasowe

11 maja odbyła się impreza pod hasłem „Potyczki klasowe w Puszczy Bukowej” zorganizowana przez  SKKT „Bukowinki” skierowana do uczniów wszystkich klas „B” oraz ZRWZ. Na początku wyruszaliśmy w rajd  turystyczny po Puszczy Bukowej na polanę SCIT przy J. Szmaragdowym. Na mecie uczniowie spędzili czas przy ognisku z kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy brali udział w konkursach o tematyce przyrodniczo- turystycznej oraz w teście sprawności ruchowej na torze przeszkód. Na zakończenie klasy otrzymały dyplomy. Potyczki klasowe miały na celu integrację środowiska szkolnego, zdobycie wiedzy przyrodniczej oraz ukazanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. W organizacji imprazy pomogli ekolodzy z „SCIT Szmaragdowe”. Sponsorem imprezy był Urząd Miasta Szczecin. Organizatorzy: A. Litarowicz, M. Straszeska.

film "Potyczki klasowe"

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 27.04.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Pracy. Przenieśliśmy się na obrady Sejmu Wielkiego, aby być świadkami uchwalenia Konstytucji. Następnie uczestniczyliśmy w programie Milionerzy, zwycięzca wygrał czek na okrągłą sumę.

 Udział naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie

w Szkole im. Juliana Tuwima w Stargardzie 

„III  Potyczki matematyczno-przyrodnicze”

17 kwietnia 2018 r. trzech odważnych i bardzo zdolnych uczniów: Olaf P. kl.6a, Weronika O. kl. 5a i Maksymilian N. kl. 5a brało udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym. Nasz zespól miał kolor zielony. Uczniowie zadania wykonywali w zespole i na laptopach. Nasza reprezentacja doskonale ze sobą współpracowała i bardzo dobrze wykonywali swoje zadania z matematyki i z przyrody. Zajęliśmy II miejsce!!! Uczniów przygotowywały do konkursu: nauczyciel przyrody p. Anna Siarkiewicz i nauczyciel matematyki p. Iwona Stawicka.

Stowarzyszenie - Projekt "Z sercem i dla serca"

Warsztaty cyrkowo - akrobatyczne

Stowarzyszenie - Projekt "Z sercem i dla serca"

Zajęcia ogólnorozwojowe z trenerem personalnym w "Monia Gym"

Stowarzyszenie - Projekt "Z sercem i dla serca"

Warsztaty tańca współczesnego - Hip- hop

Stowarzyszenie - Projekt "Z sercem i dla serca" - Kurs masażu

"Z sercem i dla serca" - Warsztaty lepienia z gliny

MAŁE STOWARZYSZENIE

W szkole, w każdy poniedziałek w godz. 15.00 - 16.00 odbywają się zajęcia Stowarzyszenia, przeznaczone dla młodszych dzieci. Są to: "Język angielski na wesoło", "Zajęcia multimedialne", "Gry i zabawy logorytmiczne" oraz "Zajęcia czytelnicze".

Galeria mediów

Zapraszamy do sklepu Auchan

przy ulicy Strugacały dzieńcały dzień

Spotkanie  Straży Miejskiej z Rodzicami

 

Rodzice naszych  uczniów w dniu 9.05.2018r podczas Zebrania wzięli udział w spotkaniu z Funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Szczecinie na temat "Cyberprzemocy". Dowiedzieli się min. jakie zagrożenia kryją się w Internecie, jak chronić swoje dziecko przed nimi oraz jakie są przepisy prawne dotyczące umieszczania zdjęć i  innych informacji w sieci.

Szkolne Dni Profilaktyki - spotkanie ze Strażą Miejską

 

26 kwietnia 2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z Funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Szczecinie na temat "Cyberprzemocy". Dowiedzieli się na nim m.in. jakie zagrożenia czyhają w Internecie oraz jak "nie dać się wplątać w ciemną stronę sieci". Było to bardzo pouczające spotkanie.

Szkolne Dni Profilaktyki - spotkanie z Policją

 

24 kwietnia 2018r. w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki odbyło się spotkanie uczniów z Funkcjonariuszką z Wydziału Prewencji KMP oraz z Asystentką ds. Nieletnich z Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie. Uczniowie dowiedzieli się o pracy Policji, uprawnieniach funkcjonariuszy, a także o odpowiedzialności karnej nieletnich. Przypomnieli sobie także podstawowe zasady bezpieczeństwa i ważne numery telefonów. Na koniec obejrzeli  film pt. "Polska Policja dziś".

Zajęcia muzyczne w plenerze

 

23 kwietnia 2018r. uczniowie kl. 4a i 5a uczestniczyli w zorganizowanych przez nauczycielkę muzyki zajęciach warsztatowych z zaproszonym instruktorem, uczącym gry na afrykańskich instrumentach perkusyjnych. Nastolatki z zaciekawieniem słuchały opowieści o przebytej niedawno przez zaproszonego gościa podróży do Afryki, uczyły się również gry na bębnach djembe podczas warsztatów w plenerze.

Zajęcia w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe Zdroje

 

W dn. 25 kwietnia 2018 mieliśmy przyjemność brać udział, kolejny już raz w zajęciach w SCIT/Szczeciński Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe Zdroje/. Tym razem były to warsztaty pt.: Nie wyrzucaj  - to się przyda. Nasi uczniowie obejrzeli slajdy, wysłuchali ciekawostek o tematyce ekologicznej i zobaczyli ciekawe zastosowanie niepotrzebnych rzeczy /śmieci/. Sami przygotowali pojemnik na przybory szkolne techniką decoupage.

Warsztaty w sklepie Castorama

 

16 kwietnia klasa 3a swoją lekcję edukacji technicznej odbyła w sklepie Castorama, gdzie pod czujnym okiem fachowców dzieci samodzielnie skonstruowały samochody ciężarowe.

Uwaga

Od dnia 16.04.2018 r. nastąpiły zmiany w planie lekcji.

plan lekcji od 16.04.2018 r.

Światowy Dzień Ziemi

 

17 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi mając na celu zaciekawienie uczniów światem przyrody. Tegoroczne hasło dotyczy walki z plastikowymi odpadami. Akcję w naszej szkole rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej ukazującej uczniom, czym jest Dzień Ziemi oraz jak ważną rolę dogrywa na całym świecie. Gimnazjaliści przedstawili i omówili młodszym kolegom i koleżankom plakat z hasłem Dnia Ziemi. Następnie rozpoczęliśmy zabawę na świeżym powietrzu – malowanie kolorowych kwiatów na folii zawieszonej między drzewami. Podczas akcji sadziliśmy kwiaty ozdabiając teren naszej szkoły. Kwiaty zostały podarowane przez Centrum Ogrodnicze Lawenda oraz zakupione przez Naszych Wspaniałych Rodziców.

 

Rajd do Puszczy Bukowej

W  sobotę  7 kwietnia 2018 poszliśmy na  pierwszy wiosenny rajd do Puszczy Bukowej. Do  wędrówki zachęcało nas słońce i przyjemna 7 km. trasa w kierunku w kamienia Serca Puszczy. Tam przeczytaliśmy napis:

TUTAJ CZAS MA INNY WYMIAR, ZWOLNIJ

TU BIJE...... SERCE PUSZCZY

Czuliśmy zapach wiosny w powietrzu i widzieliśmy pierwsze pąki na drzewach.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

Z  turystycznym pozdrowieniem opiekunowie koła Bukowniki

Agnieszka Litarowicz i Małgorzata Straszewska

Międzynarodowe warsztaty w Niemczech

   W dniach 19.03 – 23.03.2018 r. młodzież z naszej szkoły wyjechała na międzynarodowe warsztaty uczniów do zaprzyjaźnionej szkoły w miejscowości Patzig na Rugii. Celem wyjazdu była edukacja kulturowa i integracja międzynarodowa. Uczestnicy wyjazdu podczas pobytu za granicą każdego dnia z rówieśnikami ze szkoły w Patzig korzystali z bogatej oferty zajęć. Wspólnie przyrządzali typowe narodowe potrawy, integrowali się z młodzieżą obcojęzyczną podczas gier i zabaw oraz zawodów sportowych. Prezentowali swoje talenty i umiejętności występując podczas konkursu „Mam Talent”, poznawali środowisko przyrodnicze w oceanarium, brali udział w projekcie pt. „Przez epokę kamienia”. Pracowali w grupach podczas zajęć plastycznych pod tematem. „Ludzie pierwotni”. Uczniowie wrócili do Polski bogatsi o nowe relacje, nowe umiejętności i wiedzę.

Warsztaty tańca hip-hop

W ramach nowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Prawobrzeże- Szczecin" pn. "Z sercem i dla serca" w dniu 28.03.2018r zostały zorganizowane dla uczniów wszystkich klas warsztaty tańca hip - hop. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi krokami, ich nazwami, a po rozgrzewce sami zatańczyli rożne układy taneczne. Brawo!

KOMPUTEROWA MĄDRA GŁOWA

XIII  EDYCJA KONKURSU DLA UCZNIÓW

Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W STOPNIU UMIARKOWANYM

W dniu 15 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu Komputerowa Mądra Głowa. Prezydent Miasta Szczecin i Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie sprawowali Honorowy Patronat nad naszym konkursem. Gościliśmy uczestników z dziewięciu placówek z województwa zachodniopomorskiego.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Adrian Budzyński z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Przybiernowie, drugie miejsce zajął Dawid Podraza, trzecie miejsce zdobył Serafin Grzelak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Damian Tarnowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie. Drugie miejsce zajęła Dagmara Dynarowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Wiśniewska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

Zajęcia w Filharmonii Szczecińskiej

 

12 marca 2018 roku uczniowie klasy 4a, 5a, 6a szkoły podstawowej uczestniczyli w zorganizowanym przez nauczycielkę muzyki wyjściu na zajęcia do Filharmonii im.M.Karłowicza w Szczecinie. W sali kameralnej filharmonii uczniowie aktywnie uczestniczyli w koncercie, który w bardzo ciekawy i wesoły sposób poprowadziła Pani Agata, od wielu lat zajmująca się organizowaniem zajęć i koncertów edukacyjnych dla szkół.  Uczniowie słuchając utworów, odzwierciedlali ruchem i gestami zmieniającą się dynamikę i tempo, brali też udział w zagadkach muzycznych dotyczących brzmienia poszczególnych instrumentów.

 

"Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej"

W dniu 7 marca klasy 3b i 5b wzięły udział w zajęciach związanych z realizacją ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.

Podczas zajęć omówiliśmy, dlaczego tak ważne jest dbanie o zęby, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dlaczego należy kontrolować stan zębów u dentysty. Następnie obejrzeliśmy film przygotowany przez instytut. Dzieci uczyły się również prawidłowego szczotkowania zębów i wykonały prace plastyczne. Każdy uczeń otrzymał dyplom i książeczkę z ćwiczeniami, a rodzice przewodnik.

Archidiecezjalny Przegląd Teatralny

Parada talentów w Pałacu Młodzieży

W środę 28 lutego 2018 roku w Pałacu Młodzieży uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Przeglądzie Małych Form Artystycznych„Parada Talentów” pod hasłem ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK. Zaprezentowali podczas przeglądu przedstawienie teatralno- muzyczne pt. „Bajka – śpiewanka. Kopciuszek”.

"Morze przygody - z wiatrem w żaglach"

Dzisiaj w  naszej szkole t.j. 14 lutego 2018 odbyło się  spotkanie  z piosenką żeglarską. Nie  tylko słuchaliśmy szant wzbogaconych prezentacją zdjęć w wykonaniu p. Wacka Jachimowicza, ale też sami  śpiewaliśmy.

           Jest  to kolejne spotkanie w ramach współpracy z  Pracownią Edukacji Morskiej PM w Szczecinie , gdzie  realizowany jest Szczeciński Program Edukacji Wodnej i Żeglarskiej „Morze przygody – z wiatrem w żaglach”, a my jako szkoła w nim uczestniczymy.

Dziękujemy za ciekawą lekcje i czekamy na następne spotkania.

M. Straszewska

Zdjęcia M.Depa

Operation Christmas Child

 

W dniach 7-9 lutego 2018 w naszej szkole odbyła się światowa akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka”. To polska nazwa ogólnoświatowego projektu Operation Christmas Child (OCC),prowadzonego od 1993 roku przez amerykańską organizację charytatywną 

„Samaritans Purse” (sakiewka Samarytanina).

 

Misją OCC jest okazywanie dobroci i miłości Boga potrzebującym dzieciom całego świata przy zaangażowaniu miejscowych kościołów
 we wszystkich krajach  dla przekazania Dobrej Nowiny Jezusie Chrystusie.
W ciągu 24 lat  rozdano ok. 100 milionów paczek upominkowych  w 144 krajach.

Partnerzy akcji:

- Organizacja Samaritan’s Purse (USA);

- Stowarzyszenie  Geschenke der Hoffnung (Niemcy) europejski koordynator  akcji;

- Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne - krajowy koordynator  akcji;

- Kościół  Ewangelicznych Chrześcijan w Szczecinie - lokalny koordynator akcji;

 

Dziękujemy niemieckim rodzinom za piękne i dane z serca paczki dla naszych uczniów, ich rodzeństwa i innych dzieci.

Grażyna Dziadkowiec dyrektor

Top secret

 

Dzisiaj t.j. 1 lutego 2018 wcielaliśmy się w rolę tajnego agenta i przetestowaliśmy swoje szpiegowskie umiejętności m.in. w magazynie szyfrów, laserowym tunelu i detektywistycznym biurze! Szukaliśmy ukrytych wskazówek, by zdobyć praktyczny gadżet – latarkę z długopisem.

Uczniowie Klasy II B, p Małgosia i p. Dorotka 

zdjęcia

Warsztaty żeglarskie

 

W naszej szkole w dn. 31.01.2018 gościliśmy kapitanów żeglugi wielkiej:
p. Mieczysława Irchę
p. Jolę Gałęzowską.

Prowadzili oni warsztaty żeglarskie dla naszych uczniów. I teraz już wiemy jak zbudowany jest jacht, jakie są rodzaje żagli, jak wygląda gwizdek bosmański i róg mgłowy. Wiemy, co to jest reja i bukszpryt. Poznaliśmy węzeł żeglarski -ósemkę, a na koniec zajęć wykonywaliśmy go na czas – kto pierwszy.

Dziękujemy za ciekawą lekcje i czekamy na następne spotkania.

M. Straszewska

Bal w hotelu "Panorama"

 

W dniu 12.01.2018r. odbył się bal noworoczny w hotelu "Panorama".

„Anioły są wśród nas”

 

W dniach 18 - 22.12.2017 roku realizowaliśmy ogólnoszkolny projekt działań wychowawczych pt. „Anioły są wśród nas”. Miał on na celu promowanie i kształtowanie wartości społecznych, relacyjnych, duchowych, takich jak miłość, przyjaźń, troska o innych, czynienie dobra, okazywanie sympatii, budowanie dobrych relacji, itp. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie, wszyscy pracownicy szkoły i rodzice. Uwieńczeniem była wspólna Wigilia. Patronat nad  projektem objęło Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże – Szczecin”- nasz "anioł".

Szanowni Państwo, Pracownicy Szkoły, Rodzice,

Drodzy Uczniowie

W związku ze zbliżającą się Pamiątką Narodzin Pana Jezusa na tej ziemi zachęcam do refleksji nad tym wydarzeniem, nad sensem życia, wiecznością w kontekście indywidualnym.

Życzę radości, pokoju, spełnienia marzeń, szczęścia w każdym obszarze życia w nadchodzącym Nowym, 2018, Roku.

 

Grażyna Dziadkowiec - dyrektor

Wigilia szkolna

 

W piątek zasiedliśmy do szkolnej Wigilii.

"Świąteczne przygody Elemelka"

 

W dniu 19.12. 2017 r.  odwiedzili nas aktorzy z Teatru Polskiego w Szczecinie. Przedstawili naszym dzieciom zabawną, bajkę pt. „Świąteczne przygody Elemelka”.

Siłownia uruchomiona

 

W dniu 18.12.2017r.  oddano do użytku siłownię przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Jest to pierwsza tego typu siłownia w Szczecinie.Karol dzisiaj jako pierwszy  testował nowe urządzenia. Szczególnie spodobała mu się trampolina dla dzieci na wózkach. Jego radości nie było końca. Tak samo cieszyła się jego Mama i Dziadek.  Dzieci do lat 14 mogą korzystać z urządzeń tylko pod opieką dorosłych. Dla dzieci  młodzieży pełnosprawnych ruchowo są 3 inne trampoliny. Na trampolinie jednocześnie może ćwiczyć tylko 1 osoba. Urządzeń jest wiele, wszystkie opatrzone w instrukcje zachęcają do ćwiczeń fizycznych.

Dziękujemy Radzie Osiedla - Zdroje, a szczególnie Jej przewodniczącej p. Eryce Grześkowiak, a także p. Dyrektorowi Jarosławowi Stali i Panu Inspektorowi Hubertowi Góralskiemu z Biura Inwestycji I Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin za ochotne serce w  sfinansowaniu projektu. 
 
W Imieniu całej Społeczności Szkolnej PSPS 25 w Szczecinie 
Grażyna Dziadkowiec dyrektor

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

 

W listopadzie bieżącego roku odbył się Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla uczniów szkół specjalnych pod hasłem „Rzeka, jezioro, morze – krajobraz wodny w oczach każdego z nas”. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Świątek, uczennica klasy 5”a”. Zgodnie z regulaminem dostarczyliśmy 3 zdjęcia przedstawiające Jezioro Szmaragdowe w jesiennej scenerii Puszczy Bukowej wykonane przez Natalię. Zdjęcia te zostały wyróżnione przez jury, Natalia otrzymała dyplom oraz drobne nagrody.

zdjęcia Natalii

„Fanty z niespodzianką"

 

W dniu 13.12.2017r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny o nazwie „Fanty z niespodzianką”.

Warsztaty profilaktyczne ,, Antyramy"

 

W dniu 07.12.2017r. dla uczniów klas 5 i 6 Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 oraz uczniów Gimnazjum nr 47 w Szczecinie  zorganizowano warsztaty. Celem przeprowadzonych zajęć było przeciwdziałanie inicjacji narkotykowej wśród dzieci i młodzieży oraz zapobieganie problemom wynikających z zażywania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych.

Mikołaj !!!

"Księżniczka na ziarnku grochu"

 

W dniu 06.12.2017r. młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mikołajkowym przedstawieniu teatralnym pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Przedstawienie zostało odegrane w Przedszkolu Publicznym nr 35.

LEKCJA OTWARTA „KUCHENNA LOGOPEDIA”

Dnia 23.11.2017 r. w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej, odbyła się lekcja otwarta pt.„ Kuchenna logopedia ”. Zajęcia odbyły się z udziałem uczniów klasy 1b oraz Rodziców.

Celem zajęć było zaprezentowanie ćwiczeń wspomagających rozwój mowy.

Uczniowie wykonywali ćwiczenia usprawniające funkcje oddechowe, język, wargi, policzki i podniebienie miękkie w bardzo smacznej atmosferze, bo z wykorzystaniem wielu produktów, które znajdziemy w każdej domowej kuchni.

przykłady do wspólnych zabaw w "kuchenną logopedię"

 

Warsztaty Florystyczne

 

W dniu 21.11.2017 r. niektórzy uczniowie szkoły wzięli udział w warsztatach florystycznych, prowadzonych przez zaproszonych gości z  "Kwiaciarni pod żółtą różą", w ramach projektu "Okno na świat". Samodzielnie wykonali przepiękne "Kompozycje z aniołami".

Konferencja

 

W dniu 20.11.2017 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja:

„Metody pracy rewalidacyjnej z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wymiana doświadczeń polskich i niemieckich pedagogów".

Zakres tematyczny Międzynarodowej Konferencji:

1.      Powszechny Program Logopedyczny pt. „Wszyscy na luzie ćwiczymy buzie” w codziennym zastosowaniu szkolnym

Joanna Myślak, logopeda, oligofrenopedagog w PSPS nr 25 w Szczecinie

zestaw ćwiczeń do pobrania

2.      „O co chodzi w terapii jąkania?"

Sylwia Kuleta, neurologopeda, neuroterapeuta EEG-Biofeedback, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologopedów

3.       „Rehabilitacja przez wypoczynek" – nowatorskie metody pracy z uczniami w szkole specjalnej  niemieckiej

DRK Schule w Patzig- Rugia – Niemcy.

4.      Efekty współpracy warsztatowej  uczniów z niepełnosprawnością intelektualną  z Polski i Niemiec”

Przedstawiciel Centrum Żeglarskiego w Szczecinie

"Moje zachowanie na lekcji jest bardzo ważne"

lekcja wychowawcza w klasie 4a i 5-6a

 

W dniu 17.11.2017 r. uczniowie z dwóch klas wzięli udział we wspólnej lekcji, na której wykonywali plakaty na temat oceny zachowania w swojej klasie. Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Na początku zastanawiali się co im najbardziej przeszkadza w nauce. Potem prezentowali zdjęcia, na których uczniowie zachowywali się wzorowo i nauka w klasie odbywała się bez zakłóceń. Następnie każda grupa dzieci otrzymała karteczki z opisami różnych uczniowskich zachowań i nasi uczniowie mieli za zadanie określić, jakie to jest zachowanie: wzorowe i bardzo dobre, dobre i poprawne, czy nieodpowiednie i naganne. Poradzili sobie świetnie!!! Wszyscy wiedzieli jakie zachowanie jest dobre, a jakie złe!
Powstały dwa piękne plakaty, które będą nam wszystkim przypominać o tym, że:
 
Nasze zachowanie na lekcji jest bardzo ważne i warto się starać, aby było jak najlepsze!!!

Narodowe Święto Niepodległości

 

W dniu 10.11.2017 r. obchodziliśmy 99-tą rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Alfred

W dniu 9.11.2017 r. szkołę odwiedził Alfred.

Warsztaty bębniarskie

 

W dniu 07.11.2017r. odbyły się warsztaty bębniarskie dla uczniów klas „b”.

"Okno na świat"

 

W dniu 26.10.2017r. uczniowie w ramach ostatnich zajęć z cyklu "Okno na świat - tańce etniczne" zapoznali się z muzyką i instrumentami afrykańskimi.

Rajd na Bukowiec

 

W dniu 28.10.2017r. SKKT BUKOWINKI zorganizowało RAJD NA BUKOWIEC. Mimo zapowiedzi deszczu – nie padało. Wybraliśmy się czarnym szlakiem poprzez Głaz Grońskiego, Kamień Serce Puszczy, Siodło Zielawy, na  Bukowiec.  Wracaliśmy Drogą Chojnowską. Trasa była długa, brawa dla uczestników: Kacpra Z., Pauliny, Kacpra, Dawida, Michaliny, p.Moniki.

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

 

W dniu 20 października 2017r. klasy 3a i 4a wzięły udział w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. Były pieczone kiełbaski, konkursy sprawnościowe i dydaktyczne z kartoflem w roli głównej i oczywiście pieczone w ognisku ziemniaki – mniam!

Organizatorzy: Anna Hrycaj, Izabela Adamczyk

"Okno na świat"

 

W dniu 19.10.2017r. w ramach kolejnych zajęć z tańca etnicznego uczniowie przenieśli się do starożytnego Egiptu - do świata Faraona!

Spotkanie z księdzem z Kenii

 

17 października 2017r. PSPS nr 25 w Szczecinie odwiedził ks. Jeremi z  Kenii.  Uczniowie dowiedzieli się jak inne jest życie ich rówieśników, w tym afrykańskim państwie. Wera, Agata i Paulina powitały księdza piosenką w języku suahili.

Przygotowanie wizyty: Maria Frela, Katarzyna Kowalińska

Dzień Edukacji Narodowej

 

Akademia szkolna z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyła się 13 października. Uroczystość prowadziła Klaudia Sędzicka, uczennica klasy 4a. Na początku uczniowie klasy IIIB Gimnazjum, przedstawili wszystkim prezentację multimedialną. Uczniowie za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego złożyli wspaniałe życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Miłe i wzruszające życzenia popłynęły również od rodziców, którzy dziękowali za wkład włożony w nauczanie, wychowanie i w opiekę. Część artystyczna akademii zaskoczyła wszystkich. Uczniowie włożyli ogromny wysiłek, aby uatrakcyjnić ten dzień. Klasa 3a SP zaprezentowała inscenizację muzyczno- ruchową. Chór szkolny umilił czas grając na instrumentach muzycznych i śpiewając piosenki. Na koniec było największe zaskoczenie- pokaz mody nauczycielskiej. Oj śmiechu było sporo…., aż do łez:) Podziękowania Pani Dyrektor za uroczystość były długie i wzruszające. Wszyscy poczuli, że jest to wyjątkowy dzień w życiu szkoły:)

Rajd po zdrowie

W ramach współpracy Stowarzyszenia z firmą „Auchan”, w dniu dzisiejszym odbyła się wspólna akcja „Rajd po zdrowie”. Pracownicy sklepu „Auchan” wraz z Panem Prezesem przyjechali do naszej szkoły rowerami, ze zdrowymi jabłkami i podarunkami dla dzieci. Za swój trud otrzymali od uczniów złote medale! Dodatkową atrakcją wspólnego spotkania były przejażdżki na motorze.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z „Auchan”!

"Okno na świat"

Tym razem przenieśliśmy się z panią Justyną do gorącej Hiszpanii. Dowiedzieliśmy się o zwyczajach, flamenco, korridzie, instrumentach, strojach oraz spróbowaliśmy zatańczyć przy piosence "Eviva Espania".


ZAPROSZENIE

 

Dyrektor wraz z nauczycielami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 z oddziałami gimnazjalnymi w Szczecinie zapraszają rodziców na cykl spotkań warsztatowych, lekcje otwarte w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

 

Harmonogram spotkań w roku szkolnym 2017/2018

1. 24.10.2017 r. godz.12.20

Temat: „Nauka poprzez ruch, praca z dzieckiem w domu z wykorzystaniem metody integracji bilateralnej” - mgr Elżbieta Bursa trener Integracji Bilateralnej – program szkolny, terapeuta opóźnień neuromotorycznych, trener programu szkolnego "Ćwiczenia integrujące wg Sally Goddard, ProvideJas ( indywidualna Terapia Słuchowa Johansena).

 

2. 23.11.2017 r. godz.10.00

Temat: „ Kuchenna logopedia – warsztaty”

Prowadzący – mgr Joanna Myślak pedagog specjalny, logopeda.

 

3. 22.03.2018 r. godz. 11.00

Temat: „Lekcja zdrowia” z wykorzystaniem urządzenia RSA Biofeedback, metoda treningowa dzięki której można uzyskać synchronizację pracy serca z oddechem w celu poprawy koncentracji, stabilizacji, stanu emocjonalnego.

Prowadzący – mgr Iwona Postawa terapeuta EEG Biofeedback i RSA Biofeedback

 

4. 25.04.2018 r. godz.10.00

Temat: „Program domowy, ćwiczenia integracji sensorycznej”

Prowadzący – mgr Katarzyna Raduszewska terapeuta integracji sensorycznej

 

5. 10.05.2018 r. godz. 11.00

Temat: „Rozwijanie umiejętności matematycznych w warunkach domowych”

Prowadzący – mgr Agnieszka Litarowicz pedagog specjalny.

 Koordynator warsztatów : Iwona Postawa

 

Bezpieczna droga do szkoły

Okno na świat

 

W każdy czwartek października uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość przeniesienia się do różnych regionów  świata.  Stanie się to dzięki p. Justynie Kozłowskiej - z Pracowni Tańca Etnicznego z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, która za pomocą muzyki, śpiewu, ruchu, tańca, różnorodnych rekwizytów, słów oraz pozytywnej energii przedstawi nam min. malownicze tańce orientalne, hiszpańskie Flamenco, żywiołowe tańce afrykańskie.

A wszystko to dzięki- Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże- Szczecin” oraz Miastu Szczecin - którzy są sponsorami zajęć, realizowanych w 2017r
w ramach projektu o nazwie „Okno na świat”.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia  na naszym profilu na Fb oraz  w zakładce „Stowarzyszenie”.  Jednocześnie zapraszamy chętnych do wstąpienia w nasze szeregi.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszego 1 spotkania – Hawaje.

Zwiedzamy Stargard

 

W dniu 21 września 2017  uczniowie klasy II B pojechali pociągiem na wycieczkę do Stargardu. To miasto zwane Klejnotem Pomorza, jest tak blisko. Zwiedzaliśmy Muzeum Archeologiczno- historyczne w Bastei, tam otrzymaliśmy dyplomy Odkrywcy Dawnego Stargardu. Potem spacerując szlakiem historycznym odkrywaliśmy ciekawe obiekty np. mury średniowieczne, bramy, baszty, kamienice gotyckie, ratusz, rynek staromiejski.

 

Rajd

 

W piątek po lekcjach poszliśmy na pierwszy rajd w tym roku szkolnym. Zwiedzaliśmy zapominane zakątki Puszczy Bukowej: Grotę. Swoje umiejętności rajdowe sprawdzaliśmy na ścieżce zdrowia,  a  na koniec podziwialiśmy panoramę naszego miasta z Polany Widok.

Pozdrawiamy i zapraszamy : SKKT BUKOWINKI.

Opiekunowie: M. Straszewska, A. Litarowicz 

kliknij zdjęcia

 

Dzień Chłopaka

 

29 września w klasach: 1b, 3b, 5b odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy uczniowie brali udział w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez wychowawców. Było picie cytryny, jedzenie jabłka na sznurku, tańce z balonami, zabawy z krzesłami i wiele innych atrakcji. Imprezę zakończyła pani Kasia- nauczyciela wychowania fizycznego, która poprowadziła aktywne zabawy ruchowe przy muzyce. Był to miły i aktywny czas mający na celu integrację uczniów klas młodszych.

Konkurs recytatorski

 

27 września w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie, odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Szkół i Ośrodków Specjalnych pod hasłem "Wiersze, które znamy - poezja Juliana Tuwima i Jana Brzechwy".

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów ze szkoły podstawowej:

Marcin Kudynowski kl.4a, Klaudia Sędzicka kl.4a, Maksymilian Nadolski kl.5a oraz dwie uczennice z oddziału gimnazjalnego: Aleksandra Łączyk kl.IIA i Paulina Korsak kl. IIIA.

Wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce i otrzymali nagrody ze słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom profesjonalnego podejścia do idei konkursu, odwagi, zaangażowania i zwycięstwa !!!

 

z podziękowaniami

p. Joanna Myślak i p. Dominika Adamczyk

Galeria mediów

Biegi Przełajowe w Lasku Arkońskim

 

Dnia 28 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Lasku Arkońskim. Duży sukces osiągnął Patryk Bartnicki z klasy VIa który zajął 3 miejsce w województwie na dystansie 800 metrów. Pozostali uczniowie również dobrze wypadli. Dziewczęta Daria Mierwińska była 7 Natalia Świątek 12 a Patrycja Hałub 13 w województwie na dystansie 600 metrów. Pozostali chłopcy Adrian Blaźniak 7, Dominik Barczyński 9 również na 800 metrów. Zmęczeni, ale zadowoleni czekamy na kolejne zawody.

Byliśmy tam !!! - klasa 3a

Klub Delta

 

 

ZAPROSZENIE 

 

Dyrektor i pedagodzy szkolni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie (z oddziałami gimnazjalnymi) zapraszają nauczycieli, rodziców na warsztaty edukacyjne, lekcje otwarte w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

 

Harmonogram spotkań w miesiącu październiku w roku szkolnym 2017/2018                                       

                                                                               

24.10.2017r. godz. 12.20

 

Temat: „Nauka poprzez ruch praca z dzieckiem w domu z wykorzystaniem metody integracji bilateralnej” -  mgr Elżbieta Bursa trener Integracji Bilateralnej – program szkolny,  terapeuta opóźnień neuromotorycznych, trener programu szkolnego "Ćwiczenia integrujące wg Sally Goddard, ProvideJas ( indywidualna Terapia Słuchowa Johansena).

 

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci udziału w w/w spotkaniach pod numerem telefonu (091)4 615 271 lub osobiście w sekretariacie szkolnym ZSS nr 9 ul. Letniskowa 1

Koordynator warsztatów – Iwona Postawa

 

Sprzątamy świat

 

   W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” . Tegoroczna edycja przebiegała pod nazwą „ Nie ma śmieci, są surowce”. Uczniowie klas „b” oraz 1-3 „a” porządkowali teren wokół szkoły. Zebrane odpady zostały starannie posegregowane i umieszczone w odpowiednich pojemnikach. Zwieńczeniem tegorocznej akcji były zajęcia teoretyczne przeprowadzone w klasie. Uczniowie wysłuchali pogadanki, rozwiązywali zagadki, brali udział w konkursach. Szkolne korytarze  zostały zaś udekorowane wcześniej wykonanymi tematycznymi plakatami. Cała akcja została udokumentowana powyższymi zdjęciami.

Patronat nad całością objęły Panie: M. Straszewska, A. Litarowicz, R. Borten

Bezpieczna droga do szkoły

Tak jak co roku w pierwszych dniach września odwiedziła nas przedstawicielka policji z prezentacją,

pogadanką na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie zasady

poruszania się po drodze do szkoły, zachowania w środkach komunikacji miejskiej. Mieli też możliwość

utrwalenia zdobytych wiadomości i umiejętności poprzez zabawę, ćwiczenia praktycznego przechodzenia przez jezdnię.

 

 

UWAGA!!!

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się

4 września 2017 r. o godz. 10.0

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?