Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

                                  Szanowni Państwo
                        Rodzice/ Opiekunowie Prawni

                       Drogie Dzieci i Droga Młodzieży

           Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni

                                                                                       

 

 

Rok szkolny 2016/2017 dobiegł końca.

Poniżej w aktualnościach - można zobaczyć jak wiele się działo.

Nauka, profilaktyka, wychowanie,  wycieczki edukacyjne i krajoznawcze, rajdy, szkolenia, konferencje, konkursy przedmiotowe i artystyczne, warsztaty dla uczniów, rodziców, nauczycieli,  spotkania integracyjne i ogromne przedsięwzięcia, każdego dnia coś inspirującego… Dziękuję za zaangażowanie i wspaniałe wyniki!!!

Ze smutkiem rozstaliśmy się z uczniami klasy IIIA i IIIB. Pozostaniecie na zawsze w naszych sercach. Wierzę, że spełnią się Wasze dalsze marzenia edukacyjne!!!

Teraz rozpoczęły się długie wakacje.
Życzę Wszystkim zasłużonego odpoczynku, nabrania nowych sił i chęci do podejmowania nowych wyzwań.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie już w nowej szkole – Szkole Podstawowej nr 25 (z oddziałami gimnazjalnymi)

 

Serdecznie pozdrawiam  - Grażyna Dziadkowiec – dyrektor ZSS nr 9 w Szczecinie

Zakończenie roku

Rozdanie nagród

Nasza szkoła została doceniona przez Komisję  oceniającą działania podjęte w Programie „Bezpieczna Szkoła 2016/2017- organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji
w Szczecinie, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Jesteśmy jedną z 3 placówek wyróżnionych, z dwudziestu kilku z całego województwa.  Zauważono nasz trud, jaki wkładamy od lat w edukację i profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa. W dniu 19.06.2017r na ręce p. dyrektor otrzymaliśmy dyplom
od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie- mł. insp. Jacka Cegieły.

 "Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia"

 

 W kwietniu i maju 2017r. w sali matematycznej odbyły się dwa etapy konkursu ze znajomości tabliczki mnożenia w Gimnazjum.

W konkursie udział wzięło 8 uczniów z klasy IA, IIA i IIIA.

Uczniowie wypełniali zadania z arkuszy konkursowych, w którym można było zdobyć maksymalnie 248 punktów.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce- Damian Kuźniar kl. IIIA - uzyskał 241 punktów

II miejsce-Józef Szczykno kl. IIIA - uzyskał 231 punkty

III miejsce-Norbert B. kl. IIA - uzyskał 210 punkty

 

Gratulacje dla Mistrza

i dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie!

- p. Iwona Stawicka-nauczyciel matematyki

Arkusz konkursowy I etap 2017

Arkusz konkursowy II etap 2017

Wycieczka do Muzeum Techniki i Komunikacji 

31 maja 2017 roku uczniowie kl.1 a gimnazjum  zwiedzili podczas wycieczki do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, gdzie poznali historię polskiej motoryzacji i szczecińskiej komunikacji.  

Konkurs geograficzny

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy IIIA przystąpili do konkursu geograficznego dotyczącego wiedzy związanej z mapą Polski. Pytania dotyczyły: symboli i położenia miast, dopływów, źródeł i ujść najdłuższych rzek, krain geograficznych oraz sąsiadów Polski.

Na podium kolejno znaleźli się: Józef Szczykno, Damian Kuźniar i Konrad Wieczorek. 

1 czerwca  2017 - Dzień Dziecka – Rejs Dziewanną

To był naprawdę dzień pełen atrakcji. Nasi gimnazjaliści, po szkolnym festynie rodzinnym, pojechali na Wały Chrobrego. Tam czekał na nas statek Dziewanna. Mieliśmy okazję podziwiać nasze miasto z poziomu Odry, a to przepiękny widok. Dodatkową atrakcją były okręty wojenne, które cumowy przy nabrzeżu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: https://goo.gl/photos/PCN8QtpvAfGGTrY18

  

 Szlakami Szczecińskiego Parku Krajobrazowy- Puszcza Bukowa- Klęskowo

W dniu 2 czerwca uczniowie klasy II B oraz ZRWZ uczestniczyli w lekcji przyrodniczej poza murami szkoły.  Pojechaliśmy do Parku Leśnego Klęskowo. Jest to leśny obszar rekreacyjny wchodzący w skład leśnego kompleksu promocyjnego Puszcze Szczecińskie. Rozpoznawaliśmy różne okazy przyrody, widzieliśmy ptasi zegar i kwiatowy, galerię budek lęgowych. Zmierzyliśmy nawet obwód 200 letniego dębu i obejrzeliśmy ruiny dworu Dohrnów. Wszyscy chętnie skorzystaliśmy z siłowni pod chmurką. Rzeczka Chojnówka płynąca w dolinie przeniosła nas w górski klimat. Mieliśmy dzień pełen wrażeń.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

31 maja 2017 roku uczniowie kl.I a gimnazjum  zwiedzili podczas wycieczki Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, gdzie poznali historię polskiej motoryzacji i szczecińskiej komunikacji.

 

Dzień Dziecka

 

Gry w squash-a

26.05.2017 chłopcy z kl. IIIA GMN oraz uczestnicy ZRW pojechali na zajęcia squash-a do Centrum Sportu i Fitness przy ul. Struga 15. Instruktor - p. Tomek  przedstawił krótko historię gry, ciekawostki, pokazał zdjęcia i podpisy sław, które grały w squash-a w Szczecinie, po czym zaprosił nas na korty. Tam najpierw odbyła się rozgrzewka, ćwiczenia z samymi piłkami, pierwsze próby odbić rakietami…., 
a potem- właściwa gra w grupach i parach. Chłopcy szybko pojęli, o co chodzi w tej grze 
i z wielkim zaangażowaniem, do ostatnich potów – grali, jak prawdziwi mistrzowie!!!

Na koniec- wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to świetna lekcja w-f i warto ją jeszcze kiedyś powtórzyć! Zajęcia zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Prawobrzeże- Szczecin”, w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Szczecin pt.:  „Okno na Świat”.

Jednocześnie zostaliśmy poinformowani przez organizatorów, że w dniach 1-11 czerwca 2017r przy Filharmonii i Muzeum „Przełomy” odbędą się Mistrzostwa Polski w Squash-a. Można tam będzie za darmo obejrzeć zawody oraz spróbować gry na specjalnie przygotowanym szklanym korcie.

Marzena Depa

 

Biegi na Jasnych Błoniach

 

TRInO

TRInO - Turystyczno-Rekreacyjna Impreza na Orientację - to impreza z mapą, której głównym celem jest znajdowanie   punktów kontrolnych, będących ciekawymi obiektami / zabytkami, do których zostały ułożone szczegółowe pytania. Potwierdzenie obecności przy punkcie odbywa się poprzez wpisanie odpowiedzi na zadane pytanie - wynikające z dokładnej obserwacji danego obiektu lub sąsiadującego z nim terenu.

 
Na trasie pokonanej przez uczniów klasy IIIA znajdowały się najważniejsze szczecińskie zabytki: Zamek Książąt Pomorskich, Bazylika Archikatedralna świętego Jakuba i Brama Królewska. Nie zabrakło symboli związanych ze Szczecinem: Gryfa, statków cumujących przy Wałach Chrobrego i nowoczesnej Filharmonii słynnej na całym świecie ze swojej oryginalnej architektury.
 
Zachęcamy wszystkich do przebycia szczecińskiej trasy. Mapa i pytania są dostępne pod adresem:
Warto również zapoznać się z trasami w innych miastach i miejscowościach na stronie: trino.pttk.pl/trasy

 

Potyczki klasowe

Tydzień czytelniczy

W dniach 22-26 maja w naszej szkole odbył się Tydzień czytelniczy. W poniedziałek uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. "W krainie wiosennego wietrzyku". We wtorek odbył się konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki". Pierwsze miejsce zdobyli: Aleksandra Łączyk oraz Maksymilian Nadolski. Drugie miejsca należały do Agaty Bartnickiej oraz Damiana Kuźniara, a trzecie zajęli: Klaudia Sędzicka oraz Miłosz Barcikowski. W środę odbyła się akcja "Cała szkoła czyta dzieciom". Wszyscy nauczyciele, na drugiej godzinie lekcyjnej czytali fragmenty książek uczniom, z którymi mieli zajęcia. W czwartek zaś miały miejsce warsztaty literacko-teatralne o charakterze profilaktycznym pt. "W zaczarowanej bibliotece". Celem wszystkich odbytych wydarzeń była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. 

Klasa IIIB na wycieczce " Zwiedzamy Dworzec Główny"

22 maja klasa IIIB pod opieką p. A. Kowalskiej i p. B. Seniwa pojechała na Dworzec Główny. Podziwialiśmy  nową część dworca i wszystkie jego atrakcje. W ramach realizacji projektu " Podróze koleją", obserwowaliśmy różne rodzaje lokomotyw, perony, tablice informacyjne. Zakupiliśmy bilety w kasie. Przeprowadziliśmy krótki wywiad z maszynistą pociągu. Zwiedziliśmy kabinę sterowniczą. Wycieczka zakończyła się przejazdem pociągiem do stacji Szczecin Zdroje.  A. Kowalska

Złotym szlakiem po Szczecinie kl IIB i ZRW

 

Klasa IIIB na wycieczce " Szczecin - moje miasto"

17 maja klasa IIIB pod opieką p. A. Kowalskiej i p. Beniamina pojechała do centrum Szczecina. Wycieczkę rozpoczęlismy od lekcji w Muzeum Narodowym. Dowiedzieliśmy sie dużo o tym jak człowiek rozświetlał przez tysiące lat ziemię. Po lekcji udaliśmy się na spacer po mieście. Podziwialiśmy: Wały Chrobrego, Plac  Solidarności, Bramę Królewską, Zamek Książąt Pomorskich,  Katedrę, Plac Orła Białego, Bramę Portową. Zjedliśmy lody w pięknym budynku Filharmonii, a na koniec podziwialiśmy panoramę Szczecina z 22 piętra kawiarni "Cafe 22".  Wychowawca: Agata Kowalska

Konkurs wiedzy i umiejętności szkolnych dla klas „b”SP

9 maja odbył się konkurs wiedzy i umiejętności szkolnych dla klas „b”SP, którego celem było  utrwalenie wiedzy i umiejętności opanowanych w szkole. Uczniowie pracowali grupowo wykonując 10 zadań w ciągu dwóch godzin lekcyjnych. Zespoły zdobywały punkty za poprawność wykonania i szybkość odpowiedzi. Zadania obejmowały umiejętność: liczenia, segregowania,  czytania, wypowiadania się; wiedzę z przyrody;  umiejętności z zakresu gospodarstwa domowego. Wszystkie zadania miały formę zabawową, uczniowie intensywnie pracowali jednocześnie bawiąc się z uśmiechem na twarzy. Konkurs odbył się w obecności Pani Dyrektor, na zakończenie wszystkie grupy otrzymały dyplom oraz  nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesów szkolnych!!!

 

Szanowni Państwo- Rodzice/ Opiekunowie uczniów

 

Zgodnie z planem roku szkolnego 2016/2017

serdecznie zapraszam na zebranie
 w   środę   10 maja o godz. 17:00.

W programie, między innymi informacja o:

 • postępach edukacyjnych dzieci,
 • proponowanych ocenach rocznych
 • reformie sytemu szkolnego.

Grażyna Dziadkowiec  - dyrektor

Majowe święta klasy 3a

             

  „Bezpieczna Szkoła” - gra stolikowa wykonana przez gimnazjalistów na korytarz szkolny

 

Uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej i I- III gimnazjum,  w trakcie zajęć technicznych wykonywali pod kierunkiem nauczyciela  p. Zdzisława Przekupnia grę stolikową pt. „Bezpieczna szkoła”.

Uczniowie bardzo chętnie w nią grają. Są niezmiernie  szczęśliwi i dumni, z tego, że sami i z „niczego” stworzyli wspaniałą rzecz, która nie tylko pozwala aktywnie i wesoło spędzić przerwy śródlekcyjne, ale jednocześnie uczy, jak należy się zachowywać, żeby w szkole było bezpiecznie!

Program „ Bezpieczna Szkoła”- Przedstawienie teatralne pt.: „O tym, jak sen zmienił uczniów”

 

Uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem - p. Marii Freli przygotowali przedstawienie teatralne pt.: „O tym, jak sen zmienił uczniów”.

Przedstawili je w dniu 28.04.2017r wszystkim uczniom ZSS9 podczas podsumowania „Szkolnego Tygodnia Profilaktyki”.

 Podczas występu gimnazjaliści w  prosty i ciekawy sposób przekazali podstawowe informacje o  zasadach zachowania, obowiązujących normach społecznych, prawach i obowiązkach ucznia, a także przybliżyli fachową tematykę z Kodeksu Karnego
i sądownictwa.

Kontynuując działania w ramach  Programu "Bezpieczna Szkoła" odbyło się dziś spotkanie klas gimnazjalnych i najstarszych uczniów z podstawówki - z policjantem nt. "Profilaktyka uzależnień od środków psychoaktywnych". 

DNI PROFILAKTYKI 

Rysowanie kredą na boisku.

 

Realizując Szkolne Dni Profilaktyki - w dniu dzisiejszym, na wspólnym szkolnym apelu, każda klasa przedstawiła swoje - przygotowane wcześniej na lekcjach - hasła i rysunki o bezpieczeństwie.

Było w nich zawartych mnóstwo mądrych rad:  jak należy postępować,  jak się zachowywać, co wolno, a czego nie wolno robić, w czym pomagać innym, itd.

Do haseł dołączone zostały ciekawe rysunki, które stworzyły nasz wielki, wspólny „Obraz bezpiecznej szkoły”.

 Potem posłuchaliśmy recytacji wierszy o emocjach w wykonaniu uczniów z klasy 6a - Maćka i Patrycji oraz  stworzyliśmy jeden wielki chór, który za pomocą rąk, nóg i swojego głosu „wyśpiewał” piosenkę o bezpiecznych zachowaniach.

Pogoda nam dziś dopisała, więc wyszliśmy na boisko szkolne i tam, za pomocą kolorowej kredy powstało wspólne arcydzieło pt. „Bezpieczna szkoła”.

SZKOLNE DNI PROFILAKTYKI- „BEZPIECZNA SZKOŁA”

Po raz kolejny w naszej szkole zostały zorganizowane Szkolne Dni Profilaktyki.

Tym razem- dotyczą one szeroko pojętego bezpieczeństwa i  realizują zagadnienia
z programu pt. „Bezpieczna Szkoła”.

We wtorek 25.04.2017- uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum tworzyli własną  grę  planszową nt. przeciwdziałania przemocy i utrwalania właściwych postaw. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i kreatywni.

Powstały bardzo ciekawe plansze z różnorodnymi instrukcjami, w których nagradzano dodatkowymi  działaniami pozytywne zachowania, a negowano- złe!

W najbliższym czasie uczniowie będą mieli zorganizowany „Dzień gier”, podczas którego zagrają  nie tylko w swoją grę, ale także wymienią się grami z innymi klasami. 

Dzień Ziemi

W bieżącym roku, tak jak w latach ubiegłych uczestniczyliśmy w światowym „Dniu ziemi”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „W kierunku natury”.  Uczniowie klas „b”, ZRW oraz 1-3 „a” upiększali teren naszej szkoły przyniesionymi przez siebie kwiatami. Wszyscy aktywnie pracowali, porządkowali teren przed sadzeniem roślin. Oprócz sadzenia kwiatów uczniowie wzięli udział w konkursie pt. "Mój kwiatek dla ziemi".

  

 

Finał Przeglądów Teatralnych o Tematyce Religijnej

 

30 marca br. w Pałacu Młodzieży odbył się Finał Przeglądów Teatralnych o Tematyce Religijnej pod patronatem ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, którego organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie, Zespół Szkół  nr 2 im. Władysława Orkana, Szkoła Podstawowa nr 45 oraz nasza szkoła, Zespół Szkół nr 9.

Wręczono nagrody zwycięzcom:

I miejsce

 • Grupa Teatralna  „Jestem inny niż mnie znacie” z  Zespołu Szkół

w Goleniowie w spektakl „Prowadź mnie” przygotowany

 pod kierunkiem  p. Izabeli Stanuch, p. Joanny Stanuch- Piotrowicz,

 p. Diany Doszczeczko- Biczkowskiej, p. Marzanny Gąsior.

II miejsce:

 • Grupa Teatralna „Szóstaki” ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie za spektakl  „Dwaj przyjaciele” przygotowany pod kierunkiem  p. Danuty Gralczyk,
 • TEATR FAKTU z Gimnazjum Specjalnego nr 47 w Szczecinie

         za  spektakl „Przypowieść o zaginionej owcy”  przygotowany pod      

       kierunkiem  p. Marii Freli,

III miejsce

 • Grupa Teatralna  „ Kłosy życia” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym KOŁO Szczecin za spektakl „ Miłosierdzie jest kwiatem” przygotowanym  pod kierunkiem  p. Arety Kąklewskiej i p. Tomasza Chrebora

Wyróżnienie:

 • Szkolny Teatrzyk „ Raz, dwa, trzyk” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr 1 w Szczecinie za spektakl  „ W zdrowym ciele zdrowy duch”  przygotowany pod kierunkiem p. Jadwigi Zielińskiej i p. Iwony Muszyńskiej,
 • Dla Maksymiliana Nadolskiego  ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie za rolę króla w przedstawieniu „ Dwaj przyjaciele”

 

Dodatkowym wyróżnieniem był występ  przed ks. biskupem Henrykiem Wejmanem oraz zaproszonymi na galę gośćmi grypy teatralnej „ Jestem inny niż mnie znacie” z  Zespołu Szkół w Goleniowie.

 Maria Frela 

Dzisiaj odwiedzili nas szczecińscy aktorzy ze sztuką pt „Ekologia na wesoło”.

Turniej Tańca Nowoczesnego

W dniu 7 kwietnia nasze ,, Panterki" po raz pierwszy brały udział w Turnieju Tańca Nowoczesnego o puchar Dyrektora,, Błękitnej".Dziewczęta rywalizowały w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i zajęły II miejsce!!! Gratulujemy!!!

 

Program "Bezpieczna Szkoła"- spotkanie z policjantem

W ramach realizacji programu "Bezpieczna Szkoła" uczniowie klas SP i GMN  wzięli dziś  udział w spotkaniu z policjantem nt. odpowiedzialności prawnej osoby nieletniej. 

5 kwietnia uczniowie  reprezentowali naszą szkołę podczas Wojewódzkich Biegów Przełajowych. Najlepsi byli Patryk Bartnicki - 2 miejsce i  Adrian Blaźniak - 5 miejsce /dystans 800 m na 35 osób startujących/ , Daria Mierwińska - 7 miejsce/dystans 600 m na 20 startujących/ w województwie, Damian Kuźniar 8 miejsce dystans 3000 m/Lechosław Porożyński 9 miejsce dystans 2000 m, Konrad Wieczorek 11 miejsce /3000 m/. Zmęczeni, ale zadowoleni pojechaliśmy na pyszne tosty, które sponsorowało nasze Stowarzyszenie.

 

Finał Internetowej Mądrej Głowy

 

W dniu 24marca 2017 roku Zespół Szkół Specjalnych Nr 9 w Szczecinie był organizatorem  kolejnej,  XII  finałowej edycji   Wojewódzkiego Konkursu Komputerowego „Internetowa Mądra Głowa”. Konkurs skierowany był do gimnazjalistów z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Miał na celu  promowanie wykorzystania technologii informacyjnej jako sposobu na pokonywanie barier komunikacyjnych oraz uczenie właściwego sposobu wykorzystywania zasobów sieci www.  

W finale uczestniczyło 12 placówek kształcenia specjalnego z województwa zachodniopomorskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie,  Urzędu Miasta Szczecin oraz Wojewody Zachodniopomorskiego.

Finaliści – po dwóch z każdej szkoły -  byli bardzo dobrze przygotowani, wykazali się umiejętnościami posługiwania się komputerem, udowodnili, że potrafią korzystać z nowoczesnych technologii,  sami przekonali się  o własnych możliwościach. Rywalizacja była zacięta i budziła wiele emocji. Dla każdego skończyła się wymiernym sukcesem.

I miejsce zajął Zespół Szkół nr 9 w Szczecinie. II miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 12
w Szczecinie, a na III miejscu uplasował się SOSW w Kamieniu Pomorskim.

Wszyscy finaliści otrzymali wartościowe nagrody z Urzędu Miasta Szczecin.  Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie ufundowało nagrody rzeczowe dla zwycięskiej szkoły. Wojewoda Zachodniopomorski podarował dwa puchary dla laureatów- indywidualnych i zespołowych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dzięki hojności Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego  oraz Sklepu Auchan w Szczecinie przy ul Struga oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże – Szczecin.  Nagrody były wręczane przez Panią Teresę Kosmaczewską -zachodniopomorską koordynatorkę ds. innowacji w edukacji z  Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty
w Szczecinie oraz przez panią Grażynę Dziadkowiec- dyrektora ZSS Nr 9. 

W oczekiwaniu na wyniki spędzano miło czas  przy grach i zabawach stolikowych. Piekarnia Markowa Marek Leszek Ossowski  podarowała uczestnikom  pączki a Rada Rodziców z ZSS nr 9 - wiosenne kanapki.

 Konkurs ma swoją renomę i  na trwałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.  Poprzez stworzenie uczestnikom możliwości  indywidualnego sprawdzenia swoich umiejętności komputerowych w sytuacji konkursowej,   za każdym razem daje im poczucie ważności, pewności siebie,   możności, co przekłada się na budowanie ich wartości własnej, a co z kolei  jest kluczowe dla rozwoju społecznego i emocjonalnego młodych ludzi. 

Magia tańca

23 kwietnia dziewczynki reprezentowały naszą szkołę na Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych " Magia Tańca".
Zajęły 1 miejsce!!!! Gratulacje!!!

 

14 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole  IX Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej dla Szkolnictwa Specjalnego

 i Stowarzyszeń Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod patronatem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

            Przybyłych na przegląd  powitała  pani dyrektor  Zespołu Szkół nr 9 w Szczecinie, p. Grażyna Dziadkowiec. Spektakle oceniało jury w składzie: przewodniczący- ks. kanonik Jerzy Brocławik, s. M. Teresa Nowak  oraz

p. Krystyna  Przylepa.Przegląd poprowadził p. Szymon Adamczyk.
O nagłośnienie przedstawień dbała p. Iwona Stawicka.
Zmagania młodych adeptów sztuki teatralnej podziwiali ich rodzice, uczniowie ZS nr 9

oraz zespoły teatralne, które przybyły na przegląd.

Wśród oglądających spektakle byli goście honorowi, przyjaciele szkoły:  p. Stefania Biernat, p. Eryka Grześkowiak oraz p. Stanisław Mazurek. Obejrzeliśmy :

 • Szkolny Teatrzyk „ Raz, dwa, trzyk” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr 1 w Szczecinie  w spektaklu  „ W zdrowym ciele zdrowy duch”  przygotowanym pod kierunkiem p. Jadwigi Zielińskiej i p. Iwony Muszyńskiej,
 • Grupę Teatralną „Szóstaki”ze Szkoły Podstawowej nr 25

w Szczecinie w spektaklu  „Dwaj przyjaciele” przygotowanym pod kierunkiem  p. Danuty Gralczyk,

 • Grupę Teatralną  „ Kłosy życia” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym KOŁO Szczecin w spektaklu

 „ Miłosierdzie jest kwiatem” przygotowanym  pod kierunkiem p. Arety Kąklewskiej i p. Tomasza Chrebora

 • TEATR FAKTU z Gimnazjum Specjalnego nr 47 w Szczecinie

  w spektaklu „Przypowieść o zaginionej owcy”  przygotowanym pod kierunkiem  p. Marii Freli,

 • Grupę Teatralną  „Jestem inny niż mnie znacie” z  Zespołu Szkół w Goleniowie w spektaklu „Prowadź mnie” przygotowanym pod kierunkiem  p. Izabeli Stanuch, p. Joanny Stanuch- Piotrowicz, p. Diany Doszczeczko- Biczkowskiej, p. Marzanny Gąsior.

Nie byłoby takiego świętowania bez wsparcia ze strony sponsorów:
Urzędu Miasta Szczecin, Kurii Metropolitalnej Szczecińsko- Kamieńskiej, ks. proboszcza z parafii św. Ducha w Szczecinie, Piotra  Kurzaja, Prezesa PSS Społem w Szczecinie oraz sponsora prywatnego, chcącego zachować anonimowość.
Gratulujemy wykonawcom. Dziękujemy nauczycielom, pomocom nauczycieli, słowem  wszystkim,  którzy pracowali na rzecz Przeglądu.

             30 marca br. w Pałacu Młodzieży odbędzie się Finał Przeglądów Teatralnych, którego organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie, Zespół Szkół  nr 2 im. Władysława Orkana, Szkoła Podstawowa nr 45 oraz nasza szkoła, Zespół Szkół nr 9. Podczas Finału nastąpi odczytanie werdyktów jury oraz wręczenie nagród zwycięzcom w poszczególnych kategoriach szkół.  Obejrzymy  nagrodzone przedstawienia.

 Maria Frela

W pierwszym dniu tegorocznej wiosny uczniowie klasy 3 a i 6 a wzięli udział w grze terenowej „W poszukiwaniu Marzannny”. Rozwiązując poszczególne zadania uczyli się współpracy zespołowej. Wykorzystali również swą wiedzę szkolną zgodnie z duchem „pedagogiki przygody” – nawet nie zauważyli, że ta zabawa była również nauką ;-).

Szkolne eliminacje konkursu Internetowa Mądra Głowa

W czwartek 2 marca uczniowie klas IIB i IIIB Gimnazjum wzięli udział w szkolnych eliminacjach do konkursu. Po rozwiązaniu 10 zadań konkursowych najlepszymi okazali się - Damian Tarnowski i  Kacper Zdanowicz. To oni będą reprezentowali  naszą szkolę  w wielkim finale wojewódzkim IMG – 24 .03.2017r.

 Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

 

OPERATION CHRISTMAS CHILD

 (Gwiazdkowa Niespodzianka)- 2016/2017

 

 

 

Niespodzianka  to coś czego nie oczekujemy, coś czego nie spodziewaliśmy się.. „Gwiazdkowa” znaczy miła, bo któż by nie chciał gwiazdki z nieba…”

 

Przy współpracy z Samaritans Purse (USA), stowarzyszeniem Geschenke der Hoffnung (Niemcy), Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym, Kościołem  Ewangelicznych Chrześcijan  w Szczecinie paczki upominkowe, przygotowane przez rodziny z Niemiec, 

zostały bezpłatnie przekazane   uczniom szkoły podstawowej,  gimnazjum,  młodszemu rodzeństwu,  dzieciom objętym wczesnym wspomaganiem rozwoju i innym. 

W akcji tej współpracują lokalne władze,  pedagodzy szkolni, kuratorzy, MOPR,  inni ludzie dobrego serca.

Akcja jest prowadzona od 1993 roku. W tym czasie rozdano ponad 100 milionów paczek. Paczki są przygotowywane i zbierane w 144 krajach, a trafiają do 124 krajów.

Nasi uczniowie z radością przyjęli „niespodziewany” dar…

 

 

Spotkanie z policją

9 lutego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie nt. "Bezpieczne ferie zimowe". Życzymy wszystkim, aby skorzystali z rad, które dzisiaj usłyszeli oraz zdrowo i radośnie spędzili feryjny czas! 
Do zobaczenia za 2 tygodnie :)
WSPANIAŁYCH FERII!!

Wyróżnienia i nagrody po I półroczu

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum uczestniczyli w apelu, podczas którego zostali wyróżnieni i nagrodzeni za doskonałe wyniki w nauce,wzorowe zachowanie, frekwencję oraz za aktywność na zajęciach pozalekcyjnych.

Warsztaty Majsterkowo

W dniu 9 lutego klasa 3a uczestniczyła w warsztatach Majsterkowo organizowanych przez Castoramę. Dzieci pod okiem instruktora samodzielnie wykonały drewniane samoloty. Wszyscy uczniowie okazali się zapalonymi „ złotymi rączkami” !

Turniej Gier i Zabaw Ruchowych Stargard 2017

W dniu 7 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w XVIII Wojewódzkim Turnieju Gier I Zabaw Ruchowych Stargard 2017.
Po 18 stu latach w końcu udało się: zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, a tym samym weszliśmy do finału.W walce o miejsce w pierwszej trójce przegraliśmy tylko z drużyną organizatorów czyli Stargardem. W turnieju brało udział 9 zespołów z całego województwa,  a my zajęliśmy upragnione II miejsce pomimo, że byliśmy najmłodszą drużyną. Najmłodsi uczestnicy to Justynka i Olaf.

GRATULUJEMY !!!!
Skład naszej drużyny: JUSTYNA OLEJNIK, NATALIA ŚWIĄTEK, ADRIAN BLAŹNIAK, DOMINIK BARCZYŃSKI, KONRAD MAZUREK, DAMIAN KOBYLIŃSKI, OLAF TOBOREK, PATRYK BARTNICKI.

„PARADA TALENTÓW” W PAŁACU MŁODZIEŻY

 

Uczniowie naszej szkoły wystąpili 31 stycznia 2017 roku w Pałacu Młodzieży w Szczecinie podczas III Przeglądu małych form artystycznych pod hasłem „Parada Talentów”. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy było hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

 

W przygotowanym programie artystycznym zatytułowanym „Moda na zdrowie” wystąpili grając na instrumentach uczniowie gimnazjum, przygotowani pod kierunkiem pana Marka Żaka, uczącego gry na gitarze i bębnach w Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże – Szczecin”. Muzykom na scenie towarzyszyli również młodzi aktorzy, promujący zdrowe odżywianie, uprawianie sportu, badania profilaktyczne, życie bez nałogów a także odpoczynek, sen i relaks. Gratulujemy młodym artystom.

 

Muzycy: Aleksandra Łączyk, Wiktoria Bartnicka, Agata Bartnicka, Weronika Kuźniar, Damian Kuźniar, Józef Szczykno, Konrad Wieczorek.

Aktorzy: Natalia Świątek, Patrycja Hałub, Patryk Bartnicki, Maciej Ciureja, Cezary Lorenc.

 

Grupę przygotowali: Marek Żak, Joanna Myślak, Marzena Depa, Anna Hrycaj.

W naszej szkole pojawiła się ciekawa wystawa!

Były to piękne, kolorowe prace wykonane za pomocą cyrkla.

Narysowali je uczniowie z klas: Ia, IIa, IIIa  gimnazjum, w ramach zadania domowego z matematyki.

Na wystawie znajduje się 36 prac.

Odbył się konkurs na najciekawszą i najpiękniejszą pracę.

Uczniowie i nauczyciele oddawali po 3 głosy na wybrane prace.

 

Oto wyniki:

I miejsce zajęły dwie prace Agaty Bartnickiej nr 6 i 23, 

II miejsce praca Sary Łakatosz nr 14,

III miejsce praca Karola Olejnika nr 21.

 

Brawo dla zdolnych i bardzo pracowitych uczniów!!!

Nauczyciel matematyki Iwona Stawicka

 

WARSZTATY PLASTYCZNE ,, PODARUJ DZIECKU SIEBIE"

Dnia 20 stycznia 2017 roku odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty z cyklu ,,PODARUJ DZIECKU SIEBIE". Tym razem stworzyliśmy przepiękne upominki dla babci oraz dziadka z okazji zbliżającego się ich święta. Zabawy i twórczych pomysłów było co niemiara. W każdą pracę dzieci wraz z opiekunami włożyły sporo, zaangażowania, serca oraz ,,magię” tworzenia RAZEM. Takie dzieła zapewne ucieszą wszystkie babcie i wszystkich dziadków. Uczestnikom warsztatów gratuluję wspaniałych dzieł i dziękuję za wspólną zabawę.

Teatrzyk Królowa Śniegu

 

 

W dniu 13.01.2017 w sali matematycznej odbył się konkurs
   ze znajomości tabliczki mnożenia w Szkole Podstawowej.

W konkursie udział wzięło 11 uczniów z klasy 3a, 4a, 5a, 6a.

Uczniowie wypełniali zadania z arkusza konkursowego, w którym można było zdobyć maksymalnie 67 punktów.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce- Ciureja Maciej kl.4a-uzyskał 67 punktów

II miejsce-Nadolski Maksymilian kl.4a-uzyskał 62 punkty

III miejsce-Pasieka Olaf kl. 6a-uzyskał 61 punkty

 Gratulacje dla Maćka-Mistrza Tabliczki Mnożenia

i dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie!

Arkusz konkursowy 

W II półroczu odbędzie się konkurs dla uczniów z Gimnazjum-zapraszam chętnych uczniów!

Organizator konkursu p.Iwona Stawicka-nauczyciel matematyki

 

Szanowni Rodzice 

W dniu 23, 24, 25 stycznia 2017 roku odbędzie się  egzamin próbny  dla uczniów klasy III A.

 

 • część humanistyczna – 23 stycznia 2017 r. 
   z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9.00
 • przerwa
   z zakresu języka polskiego
 • część matematyczno-przyrodnicza – 24 stycznia 2017 r. 
   z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz.9.00
 • przerwa
   z zakresu matematyki
 • język obcy -angielski – 25 stycznia 2017 r.

 na poziomie podstawowym - godz. 9.00

 

Na egzamin  uczeń przynosi ze sobą wyłącznie długopis z czarnym atramentem, ważną legitymację szkolną. Obowiązuje strój galowy. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Dalej lekcje wg planu.

 

SZANOWNI  PAŃSTWO/ RODZICE/ OPIEKUNOWIE PRAWNI

Przypominam o planowanym zebraniu śródrocznym
 w dniu 18 stycznia 2017 r. (środa) o godz. 17:00.

W programie:

 • prelekcja z funkcjonariuszami Policji w ramach programu „Bezpieczna Szkoła” ;
 • prezentacja z  działalności szkoły w I półroczu;
 • spotkanie z wychowawcami – zapoznanie z wynikami klasyfikacji śródrocznej;
 • indywidualne poradnictwo: nauczyciele, pedagodzy, dyrektor.

Serdecznie zapraszam – Grażyna Dziadkowiec - dyrektor

Bal Noworoczny

Wigilia szkolna 

Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną

UWAGA –-WYPŁATA  STYPENDIÓW SZKOLNYCH*
 za okres
wrzesień –grudzień 2016 r.

Szanowni Państwo,

Informuję, że wypłata stypendium odbędzie się w dniach:

Czwartek, 15 grudnia  od 12:00 do 14:30

Piątek,  16 grudnia od 8:10 do 14:30 * Zgodnie Zarządzeniem Nr 362/16 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 26 września 2016 r. oraz Zarządzeniem Nr 385/16 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 14 października 2016 r. w sprawie ustalenia kwoty oraz terminów wypłat stypendium szkolnego, wypłaty stypendium szkolnego za okres od września do grudnia 2016 r. realizowane są wyłącznie w terminie od 15 do 21 grudnia 2016 r.

Wiem więcej, lepiej pracuję i skuteczniej pomagam 

W dniu 8 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ Wiem więcej, lepiej pracuję i skuteczniej pomagam”. Temat szkolenia brzmiał: „Logorytmika jako forma uzupełniająca terapię dziecka z deficytami mowy i ruchu”.

Zajęcia w formie warsztatowo – zabawowej poprowadziła logopeda p. Joanna Myślak. Prezentacja multimedialna wykorzystana podczas spotkania jest dostępna w zakładce szkoły „Publikacje nauczycieli”.

 

Opinie uczestników szkolenia prowadzonego przez p. Joanną Myślak:

W przedświątecznym nastroju.


Uczestnicy ZRWZ nie mogą się już doczekać świąt, dlatego  na zajęciach wzięli się do pracy i przygotowali wspaniałe pierniki :)

Szanowni Państwo - Rodzice /Prawni Opiekunowie

Przypominam, że w dniu 14 grudnia (środa) o godz. 17:00 odbędzie się zebranie rodziców wszystkich klas.
W programie, między innymi,  spotkania z wychowawcami głównymi i tutorami, informacja o proponowanych ocenach za I półrocze oraz o postępach i sukcesach uczniów, indywidualne konsultacje z pedagogiem, dyrektorem.
Dodatkowo informuję, że w godzinach od 16:00 do 18:00 będzie można skorzystać bezpłatnie z konsultacji psychologa z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie. 
Serdecznie zapraszam - Grażyna Dziadkowiec - dyrektor

Mikołajki uczestników ZRW w kinie Helios

 

Mikołajki

Dni profilaktyki

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W związku z akcją Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Aktywne przerwy” w naszej szkole 29 listopada 2016 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

            Do udziału zgłosiło się jedenastu zawodników (dwóch ze szkoły podstawowej, dziewięciu z  gimnazjum).

            Komisja Samorządu Uczniowskiego w drodze losowania na podstawie listy uczestników wyznaczyła harmonogram meczowy na każdą z przerw.

            Turniej przebiegł zgodnie z procedurami.

Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w szkolnej świetlicy po zakończonych zawodach.

           

Wyniki:

1 miejsce – Damian Kuźniar (kl.III A, Gimnazjum nr 47)

2 miejsce – Miłosz Barcikowski (kl.5 A, Szkoła Podstawowa  nr 25)

3 miejsce – Patryk Bartnicki (kl.5 A,  Szkoła Podstawowa nr 25)

 

Dziękujemy Panu Szymonowi Adamczykowi za udostępnienie sprzętu szkolnego na czas trwania turnieju, pani Katarzynie Kowalińskiej za pomoc w organizacji nagród dla uczniów. Dziękujemy też pomocnikom, uczniom kl.III A gimnazjum, Konradowi Wieczorkowi i Damianowi Kuźniar za pomoc w sprawnym przebiegu zawodów, a pozostałym uczestnikom tego sportowego wydarzenia za udział i wysokie emocje.

                                                                                Organizator: A.Hrycaj

Cała szkoła czyta dzieciom

W piątek, 25 listopada odbyła się w naszej szkole akcja "Cała szkoła czyta dzieciom", mająca na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nauczyciele wypożyczyli z biblioteki wybrane książki, zakupione w ramach programu rządowego "Książki naszych marzeń", i na drugiej godzinie lekcyjnej czytali uczniom w swoich klasach. Mam nadzieję, że piątkowa akcja pokazała, że czytanie książek to wspaniała zabawa, a dobra lektura może stać się prawdziwym przyjacielem, z którym będziemy chcieli spędzać jak najwięcej czasu.

Dominika Adamczyk

 

W papugarni

Nie ma to jak poczuć lato w czasie szarugi jesiennej. Nam się to udało na wizycie w RIO papugarni. Byliśmy razem z papugami w ich mieszkanku. Karmiliśmy je specjalną karmą, a one z wdzięczności siadały nam na głowie, ramionach. Było ich tam aż 30, wszystkie piękne i bardzo kolorowe. Ary zrobiły na nas największe wrażenie, bo są bardzo duże i… gadają.

Uczniowie kl.II B,6b,ZRWZ.  

Zajęcia w piekarni

Dzisiaj tj.22 listopada 2016 poznawaliśmy tajniki piekarnictwa i cukiernictwa w starej piekarni na Niebuszewie w Szczecinie.  Wiemy czym jest siatka glutenowa, dlaczego mąka razowa jest zdrowa, skąd się biorą dziurki w chlebie, sprawdzaliśmy, jak pachnie zakwas. Później był czas na praktykę. Pracowaliśmy przy bajcie, pani piekarz podzieliła ciasto na kęsy, a my je werkowaliśmy, by powstały piękne chleby. Zwiedzaliśmy piecownię i widzieliśmy stary piec z 1944r.. Po ciężkiej pracy otrzymaliśmy ciepłe jeszcze chleby do domu. To była bardzo ciekawa lekcja dla uczniów ZRWZ,II B,III B,6 b i dla nauczycieli.

Opinie uczestników szkolenia prowadzonego przez p. Izę Adamczyk

 Wiem więcej, lepiej pracuję i skuteczniej pomagam

W dniu 7 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ Wiem więcej, lepiej pracuję i skuteczniej pomagam”. Jego temat brzmiał : „ Jak poprzez zabawę kształtować u dzieci umiejętność czytania i liczenia”. Zajęcia prowadziła nauczycielka Izabela Adamczyk. Materiały do omawianych podczas spotkania gier i zabaw znajdują się na stronie szkoły w zakładce „Publikacje nauczycieli”.

Warsztaty muzealne

W dniu 17 listopada 2016 r. klasa 3 a brała udział w warsztatach muzealnych pt.  „Historia żółtej ciżemki”.  Uczniowie zapoznali się ze średniowiecznym warsztatem rzeźbiarza, poznali różne rodzaje rzeźb. Był też czas na własną twórczą ekspresję. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły antyczne rzeźby zdobiące schody i hol Muzeum Narodowego w Szczecinie, gdzie odbywały się zajęcia. Dzieciaki chichotały i chichotały ;-). Jeśli ktoś nie wie dlaczego proponuję również odwiedzić gmach przy Wałach Chrobrego.

Izabela Adamczyk

Warsztaty żeglarskie

Międzynarodowe  szkolenie  Rady Pedagogicznej w Niemczech 

W ramach współpracy polsko – niemieckiej, rozpoczętej w 2010 roku,  w dniach 10-12.11.2016 r.,  
na zaproszenie dyrektora  DRK Schule Zur Individuellen Lebensbewältingung Patzig  - Rugia- Niemcy, p. Ricardy Schleginsky, część członków Rady Pedagogicznej naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu nt. „Wymiana doświadczeń polskich i niemieckich pedagogów”.
 
W programie było, między innymi,  obserwowanie lekcji w klasach, zwiedzanie szkoły, program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły specjalnej, wymiana doświadczeń – przedstawienie niemieckich i polskich struktur szkolnictwa, dyskusja, budowanie wspólnych relacji. Był to dla nas bardzo konstruktywny i produktywny czas. Byliśmy po królewsku, serdecznie i gościnnie przyjęci przez nasze koleżanki i kolegów z Niemiec.  W następnym roku szkolnym my podzielimy się naszymi doświadczeniami i okażemy polską gościnność.

Grażyna Dziadkowiec - dyrektor

Rajd do Puszczy Bukowej

W  sobotę, już kolejną, wybraliśmy się na rajd do Puszczy Bukowej. Tym razem nie padało, ale szlaki były błotniste. Nic nas jednak nie odstrasza przed wędrówką po lasach i szuwarach. Dotarliśmy czarnym szlakiem  do wielkiego głazu  w kształcie serca,  i tam zaśpiewaliśmy 100 lat naszemu Grzesiowi.

Rajd  -  sobota, 5 listopda 2016

Serdecznie zapraszamy do fotogalerii – Kacper ,Ada, Olaf, pani Agnieszka i pani Gosia, Grzesiu.

https://goo.gl/photos/hubMtJey7ofd51566

Taniec pod żaglami

W dniach 19- 23 września 2016 r. uczestniczyliśmy w  polsko- niemieckim projekcie  „ Taniec pod żaglami”   tzn: nauczyciele ZSS nr 9 w Szczecinie i 10 uczniów oraz  4 nauczycieli z Niemiec (DRK Schule, Patzig, Niemcy ) oraz 10 uczniów.

Miejscem pobytu uczniów podczas realizacji projektu było Centrum Żeglarskie w Szczecinie. 

Było to dla nas wspaniałe doświadczenia, mnóstwo nauki i zabawy. Mieliśmy

 • warsztaty taneczne i uczyliśmy się tańczyć walca angielskiego, disco, bachaty itp.
 • warsztaty muzyczne – tam poznawaliśmy instrumenty i i ich brzmienie np. saksofonu, klarnetu , graliśmy na rurkach akustycznych
 • warsztaty plastyczne- malowaliśmy i tworzyliśmy ramki do zdjęć,
 • rejsy na DZ po jeziorze Dąbie.
 • dyskoteki i ognisko

Wróciliśmy pełni wrażeń. Zapraszamy  na relację filmową.

Pozdrawiam. Małgosia Straszewska.

https://goo.gl/photos/ivRqGC5ioe4caDHfA

Październikowe warsztaty jesienne

Pod koniec października odbyły się warsztaty jesienne. Uczniowie kilka dni gromadzili różne dary jesieni aby jak co roku zaskoczyć nas ich wykorzystaniem w pracach plastycznych oraz technicznych. Warsztaty rozpoczęły się w Gimnazjum w klasach „B”, natomiast kolejnego dnia były kontynuowane w Szkole Podstawowej we wszystkich klasach „b” oraz w klasie 3a. Do warsztatów dołączyła się również grupa uczestników zajęć ZRW.  Powstały przepiękne obrazy z liści w formie kompozycji oraz odbitek. W tworzeniu warzywnych i kasztanowych ludzików uczniowie kolejny raz wykazali się pomysłowością , niesamowitą wyobraźnią oraz umiejętnościami manualnymi. Powstały oryginalne prace, które mogliśmy podziwiać  kilka dni w szkolnych korytarzach. Dziękujemy kochani za zaangażowanie:)Nasi uczniowie udowodnili  nam, że Jesień jest przepiękną porą roku:)

Warsztaty artystyczno-profilaktyczne ,, ZŁODZIEJE WYOBRAŹNI"

 W dniu 22 PAŹDZIERNIKA 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach tworzenia biżuterii. Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie i były współfinansowane przez Urząd Miasta Szczecin.

 W miłej i wesołej atmosferze pod okiem instruktora warsztatów - pani Katarzyny Nyczke-Klim- powstały przepiękne bransoletki, pierścionki i kolczyki.  

Warsztaty plastyczne PODARUJ DZIECKU SIEBIE

W dniu 4 listopada 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne pn. PODARUJ DZIECKU SIEBIE. Dzieci wraz z opiekunami pod okiem pani Katarzyny Nyczke-Kilm – nauczyciela plastyki - wykonały jesienne jeże z włóczki. Twórczej zabawy było co niemiara!!!RAZEM można stworzyć naprawdę piękne dzieła!Gratulacje dla wszystkich uczestników warsztatów.

 

Zakończenie sezonu żeglarskiego

Dziś pogoda „pod zdechłym Azorem ”jak powiedział Kacper Z., ale przecież nie jesteśmy z cukru , więc się nie rozpuścimy. Dlatego też byliśmy na zakończeniu sezonu żeglarskiego w Centrum Żeglarskim w Dąbiu. Były oficjalne podziękowania, występy na scenie, bardzo ciekawy film o Magnolii, herbatka u pani Zosi oraz kiełbaski przy ognisku.

Na chwilę byliśmy ogrzać się przy kominku w Tawernie.

Najważniejsza jest pogoda ducha, a tam nam dopisywała.

SKKT Bukowinki 22.10.2016.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole

Warsztaty bębniarskie

 

 Podczas warsztatów bębniarskich uczniowie klasy 3a Sp i uczestnicy ZRW zapoznali sie z różnymi rodzajami bębnów, wysłuchali dźwięki, które wydają, indywidualnie spróbowali gry na każdym instrumencie, a na koniec- wspólnie zagrali. 

ZAPROSZENIE

 

 

Dyrektor i pedagodzy szkolni Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie  zapraszają nauczycieli, rodziców na cykl spotkań edukacyjnych pod nazwą:

Wiem więcej, lepiej pracuję i skuteczniej pomagam”

 

Harmonogram spotkań w miesiącu  listopadzie i grudniu w roku szkolnym 2016/2017

1.       07.11.2016r. godz. 15.15

Temat: Jak poprzez zabawę kształtować u dzieci umiejętność czytania i liczenia”

                Propozycje gier i zabaw edukacyjnych, które z powodzeniem może wykorzystać każdy rodzic, by czas spędzony z dzieckiem sprzyjał jego rozwojowi. Zaproponowane gry są dla dzieci atrakcyjne, a dla dorosłych łatwe do przeprowadzenia. Ich zadaniem jest kształtowanie umiejętności czytania i liczenia. Każdy uczestnik spotkania otrzyma instrukcje do gier, gotowe plansze i karty, które będzie mógł wykorzystać w zabawie ze swoim dzieckiem. Szkolenie jest skierowane do rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak i starszych, mających problemy z opanowaniem umiejętności czytania i sprawnego liczenia.

Prowadzący – mgr Izabela Adamczyk pedagog specjalny

 2.       08.12.2016r. godz.15.15

Temat: „Logorytmika jako forma uzupełniająca terapię dziecka z deficytami mowy i ruchu.

              Zakres szkolenia: Podstawowe pojęcia  dotyczące logorytmiki. Zastosowanie w praktyce różnego rodzaju ćwiczeń m.in. ruchowych, fonacyjnych, ruchowo-rytmicznych. Szkolenie jest skierowane do rodziców i nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Szkolenie będzie przeprowadzone w formie warsztatowo – zabawowej.

 

Prowadzący – mgr Joanna Myślak pedagog specjalny, logopeda

 

Dla uczestników spotkań zostaną przygotowane bezpłatne materiały informacyjne.

 

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci udziału w w/w spotkaniach pod numerem telefonu (091)4615271 lub osobiście w sekretariacie szkolnym ZSS nr 9 ul. Letniskowa 1

 

Informacja dla rodziców i opiekunów!

 

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów i Opiekunowie!

 
Opłaty za posiłki uczniów wnosimy na konto szkoły do dnia 15 października: 
 
nr konta: 77-1020-4812-0000-0602-0128- 7812 - PKO BP SA/ III Odział
 
Zespół Szkół Specjalnych nr 9, ul. Letniskowa1, 70-763 Szczecin
 
tytuł: np. opłata za 19 obiadów dla ucznia Jana Kowalskiego
 
 
W październiku jest 19 dni z posiłkami.
 
Koszt 1 śniadania wynosi 1,50 zł; 19x1,50=28,50 zł
 
Koszt 1 obiadu wynosi 4,50 zł; 19x4,50=85,50 zł

 

Rajd Piskorskiego

29 września 2016 uczniowie klasy II B brali udział w rajdzie szlakami Cz. Piskorskiego. Spotkaliśmy się z drużynami z innych szkół na Dworcu Głównym w Szczecinie i wraz z przewodnikiem dotarliśmy do mety ,czyli do SOSW nr 2 w Szczecinie przy ul. Jagiellońskiej 65. Na metę przyszliśmy bardzo zadowoleni , ale też i  zmęczenii- trasa była długa, a dodatkowo zwiedzaliśmy Zamek Książąt Pomorskich, Plac Orła Białego,Książnicę itp. Na mecie  był konkurs o Szczecinie oraz  różne  punkty  z konkurencjami i słodki poczęstunek. Zaliczyliśmy wszystkie stanowiska i konkurencje, a było ich 12 np. Krawiec, pierwsza pomoc, konkurencje sportowe, gry stolikowe, monter itp.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i cudowne przyjęcie. Do zobaczenia za rok.:)

Zapraszamy do galerii zdjęć. Małgosia Straszewska.

Święto pieczonego ziemniaka w Gimnazjum nr 47

28 września 2016 uczniowie klasy II B, III C i ZRWZ udali się na Polanę Słoneczną w Puszczy Bukowej. Tam przy wspólnym ognisku upiekliśmy kiełbaski. Potem bawiliśmy się w potyczki klasowe. Było sadzenie i zbieranie ziemniaków, bieg z tacą, toczenie ziemniaka itp. Wszystkim dopisywały humory….. no i pogoda, choć deszcz straszył. Zostały nam ziemniaki – na pieczątki i frytki itd .

 Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę oraz pracownikom SCIT za przygotowanie ogniska.  M.Straszewska

Dzień Chłopaka w naszej szkole

 

Przedstawienie teatralne "Calineczka"

Tworzę się

W miniony poniedziałek dzieci z klasy 3 a miały możliwość zanurzyć się w suchej wodzie, przejść przez labirynt odcięty od znanej rzeczywistości, poznać otaczający świat wszystkimi zmysłami… To wszystko miało miejsce w galerii „Tworzę się”, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach zorganizowanych na „Przytulnym placu zabaw”. 

KL.I A GIMNAZJUM NA WYCIECZCE SZKOLNEJ

W MIĘDZYZDROJACH – 15-16.09.2016r.

 

 

            Wrzesień zaskoczył nas słoneczną i bardzo ciepłą pogodą.  W połowie tak pięknego miesiąca wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę do Międzyzdrojów, zorganizowaną przez panią Katarzynę Kowalińską. Celem wyjazdu była integracja uczniów kasy I A gimnazjum. Był to czas poznawania siebie wzajemnie, współdziałania w grupie oraz zdobywania wiedzy i nowych umiejętności w miejscach wypoczynku i turystyki. 

            Każdego dnia młodzież pod okiem wychowawców wspólnie przygotowywała posiłki w miejscu zakwaterowania. Z kuchennych działań szczególnie utkwiło nam w pamięci  przyrządzanie pizzy i spaghetti. Młodzież za każdym razem z wielkim apetytem degustowała przygotowane przez siebie potrawy.

            Poświęciliśmy sporo czasu na zwiedzanie miasta. A podczas wspólnych spacerów mieliśmy okazję przyglądać się okolicy i podziwiać piękno nadmorskiej przyrody m. in. w specjalnych punktach obserwacyjnych dla zwiedzających, znajdujących się na molo. Na plaży mieliśmy warsztaty żonglerki, wznosiliśmy też budowle z piasku, graliśmy w piłkę nożną. Wieczór natomiast przeznaczyliśmy na wspólne gry planszowe, rozwijające wyobraźnię, umiejętności społeczne i interpersonalne.

                                                                                                                                  A. Hrycaj

            

 

Święto pieczonego ziemniaka

Sprzątanie świata

Wycieczka do Ekoportu

W ramach akcji "Sprzątanie świata" klasa 3a odwiedziła Ekoport. Dzięki tej wycieczce uczniowie dowiedzieli się, co dalej dzieje się ze śmieciami, które dziś zbierali z takim zapałem.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 
 

 

 

 Uwaga!

 
 
Prosimy  rodziców wszystkich uczniów klas 1,2,3,4, 5 szkoły podstawowej
 oraz klas I i II gimnazjum o niekupowanie żadnych podręczników.

Uczniowie tych klas otrzymują dotację Rządową.  Podręczniki kupuje szkoła.
 
Uczniom klasy 6 szkoły podstawowej i III gimnazjum podręczniki kupują rodzice zgodnie z zestawem znajdującym się na stronie internetowej szkoły w zakładce - "podręczniki" . Proszę o zakup na imię i nazwisko dziecka, adres, na   fakturę. W klasach tych przewidziane jest   dofinansowanie zakupu podręczników z Wyprawki.

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?