Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Koniec Roku szkolnego 2015/2016

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Pracownicy Obsługi i Administracji

 

To był wspaniały rok, obfity w przedsięwzięcia, projekty, wycieczki edukacyjne, warsztaty, konferencje, specjalistyczne szkolenia o wymiarze krajowym i międzynarodowym. Obchodziliśmy też rodzinnie Jubileusz 50.lecia szkoły i 10. lecia Stowarzyszenia.

Gratuluję wszystkim osiągniętych sukcesów i życzę dalszego „delektowania się” ich wybornym smakiem.

Ze smutkiem żegnam tegorocznych Absolwentów i ich Rodziców. Na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci i w murach tej szkoły. Byliście Wspaniali. Nasz dom, nasza szkoła zawsze miło Was wita.

Życzę Wszystkim odpoczynku, nabrania sił i … tęsknoty do powrotu do szkoły , naszej kochanej Szkoły

Grażyna Dziadkowiec - Wasz dyrektor

 

MIĘDZYZDROJE 20.06. 2016

.. to już chyba ostania wycieczka kl.II B   i  III B.Pogoda dopisała,humory tez :)  Międzyzdroje  odwiedziliśmy i poczuliśmy powiew lata,  wakacje tuż tuż. Pozdr M.S

Galeria mediów

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT MARYNISTYCZNY w ZSS nr 9

 

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje ze szkołą z Patzig w Niemczech. Wspólnie uczestniczymy w różnych projektach polsko – niemieckich. W tym roku na przełomie maja i czerwca młodzież z ZSS 9 i ze szkoły z Rugii wzięła udział w tygodniowych międzynarodowych warsztatach o tematyce marynistycznej pt. „Żeglarskie Pogawędki – Nie Rozumiesz – Porozmawiajmy”. Uczestnicy projektu byli zakwaterowani w nowo oddanym budynku noclegowym w Centrum Żeglarskim w Szczecinie. Tam odbywało się całe przedsięwzięcie. W warsztatach wzięło udział 22 uczniów: 12 z Polski i 10 z Niemiec oraz 7 opiekunów. Uczestnicy projektu pracowali w 4-5 osobowych mieszanych grupach. Stworzyli ciekawe prace techniczne o tematyce marynistycznej, pływali żaglówkami po Jeziorze Dąbie, uczestniczyli w warsztatach bębniarskich, spotykali się z ciekawymi ludźmi, razem grali i bawili się na dyskotekach. Dzięki projektowi uczniowie przełamywali własne stereotypy i uprzedzenia względem innych osób, ich wyglądu i języka. Uczyli się  międzynarodowej interakcji, obcego języka, budowania i zacieśniania więzi społecznych, odwagi w nawiązywaniu relacji, współpracy w grupie oraz integracji. Warsztaty umożliwiły uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przeżywanie nowych doświadczeń, a także  podejmowanie odważnych  wyzwań na rzecz własnego rozwoju. Był to bardzo dobry czas nauki nowych umiejętności poza murami szkoły, w pięknym miejscu i przy dopisującej pogodzie. Po intensywnie spędzonym tygodniu trudno i smutno było się pożegnać uczestnikom projektu. Uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnych przedsięwzięć i wspólnych spotkań. Nasz projekt został w dużej mierze dofinansowany przez Stowarzyszenie Gmin Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz przez Stowarzyszenie „Prawobrzeże-Szczecin”, działającego przy ZSS 9 oraz prywatnych sponsorów z kraju i zagranicy.

Katarzyna Kowalińska


 REALIZACJA  PROJEKTU pt.: „MODA NA … SUKCES!” przez STOWARZYSZENIE


Festyn z okazji - 50-lecia istnienia szkoły


KONKURS WIEDZY O SZCZECINIE

 25 maja w klasach gimnazjalnych "B" odbył się Konkurs wiedzy o Szczecinie. Większość uczniów doskonale zna nasze miasto. Potrafili nazwać najbardziej znane i ciekawe miejsca Szczecina takie jak: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Filharmonia, Jezioro Szmaragdowe, Brama Królewska itp. Uczniowie wykazali się też dobrą znajomością legend naszego regionu np. Legendy o Baszcie Siedmiu Płaszczy, Legendy o Gryfie Pomorskim i o Jeziorze Szmaragdowym. Młodzież wykonała piękne plakaty, które zdobią naszą szkołę.  Były dyplomy i słodkie upominki.Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

                                                                                                       Organizator: Agata Kowalska


 

SESJA FOTOGRAFICZNA-  STARA RZEŹNIA

 

Jak przygoda …to tylko w Szczecinie

 

W dniu 24 maja 2016 uczniowie  klasy II B  i III B oraz ZRWZ uczestniczyli w sesji  fotograficznej z fotografami z STF / Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne- T.Seidler oraz E.Marteniak /. Plener był zorganizowany na Łasztowni , w Starej Rzeźni /galeria, kapitańska messa, marina, scena itp./. Stroje użyczył nam Teatr Współczesny. Dla wszystkich była to fajna zabawa, a zdjęcia są piękne, wyjątkowe, niezwykłe. Wrażenie niezapomniane. Jest to prezent pożegnalny kl.II B dla uczniów z III B / p.Agnieszki/.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć uczniów w nieznanych dotąd odsłonach.   

film z sesji

Małgosia Straszewska

 

MARINA NAD JEZIOREM DĄBIE

FILM


                          TYDZIEŃ CZYTELNICZY
    W ostatnim tygodniu kwietnia odbyły się zajęcia czytelnicze w ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń". Najmłodsi uczniowie słuchali opowieści ze Stumilowego Lasu, bawili się szukając ogona Kłapouchego, czy skakali przez przeszkody jak Tygrysek. Klasy pani Renaty oraz pani Ani z zainteresowaniem udały się do świata Pinokia i również wykonywały proste zadania związane z lekturą o drewnianym pajacyku. Starsi uczniowie klas "b" z uwagą wysłuchali fragmentów książki pt. "Dzień czekolady" A. Onichimowskiej, po czym świetnie się bawili wykonując spódniczki tańca Hula, wyszukując w klasie ukrytych "pieczarek", by pod koniec lekcji napić się ... gorącej czekolady.

    W czwartek odbył się konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki", w którym wzięło udział bardzo wielu uczniów. Pierwsze miejsca zajęły: Aleksandra Łączyk /klasa 6aSP/, Agata Bartnicka /klasa Ia GIM/ oraz Weronika Kuźniar również z klasy Ia. Drugie miejsca zaś zajęli: Adrian Grzmil /klasa IIa GIM/, Kacper Zdunowski /klasa IIa GIM/, Patrycja Hałub /klasa 4a SP/, Wiktoria Herudzińska /klasa 6a SP/ oraz Kacper Tokaj /klasa 6a SP/. Jeszcze raz serdecznie gratuluję zwycięzcom, tym bardziej, iż wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej nie należą do najłatwiejszych ;-). Należy również dodać, że każda klasa wykonała piękne albumy na temat książek oraz kolorowe, interesujące zakładki, które można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Dziękuję za zaangażowanie uczniów oraz pomoc wielu nauczycieli.

Dominika Adamczyk 


Dzień Ważnej Osoby

20 maja klasa 3a uroczyście świętowała Dzień Ważnej Osoby. Niniejsze święto już od kilku lat wpisuje się do kalendarza imprez klasowych. Zawsze w drugiej połowie maja dzieci zapraszają do szkoły wszystkie osoby, które odgrywają istotną rolę w ich życiu. Przygotowują program artystyczny, poczęstunek, mogą się pochwalić swoimi szkolnymi sukcesami. Uczniowie na chwilę stają się dziennikarzami, gdyż opracowują wywiad, przeprowadzają go w domu z Ważną Osobą, a potem prezentują na forum klasy. W klasie powstała również galeria portretów VIP (można ją zwiedzać do końca maja w godzinach pracy szkoły ;-)).

Izabela Adamczyk


SPOTKANIE Z SAPERAMI

23 maja naszą szkołę odwiedzili Saperzy z 5 Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach w celu przeprowadzenia szkolenia prewencyjno – edukacyjnego "Niewypały - Stop - Wezwij Saperów". Celem szkolenia było  uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z niewypałami, nabycie wiedzy o właściwym trybie postępowania w przypadku znalezienia  niewypałów. Wszyscy uczniowie poznali czym są niewypały, jakie są ich rodzaje oraz zapoznali się ze specyfiką pracy żołnierza – sapera. Niezwykłą atrakcją była możliwość oglądania i przymierzania specjalistycznego sprzętu saperskiego.

Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie serdecznie dziękują Dowódcy Pułku oraz Saperom z Patrolu Rozminowania za nawiązaną współpracę i bardzo ciekawe spotkanie.

Olimpia Tereba


ZAPROSZENIE

na kameralne
URODZINY SZKOŁY i STOWARZYSZENIA

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Specjalnych nr 9
w Szczecinie  zapraszają w dniu 2 czerwca 2016r., Rodziców na festyn z okazji - 50-lecia istnienia szkoły i 10-lecia działającego przy szkole Stowarzyszenia. 

Motyw przewodni – lata 60-te

Program Festynu:

 1. 1.      Rozpoczęcie festynu godz. 10.00

Część oficjalna, korowód wokół boiska z napisem 50 lat 1966-2016, 10 lat Stowarzyszenia.

Prezentacja programu artystycznego.

 1. 2.       Konkurencje sportowe i  spotkania integracyjne -  godz. 11.00-13.00

 Konkurencje sportowe, plastyczne na boisku szkolnym, zabawy z klaunem,
 z     kolorową chustą. Loteria fantowa, gry i zabawy, przeżywanie wspólnej radości całej społeczności szkolnej i …inne niespodzianki.

 1. Kącik gastronomiczny: ciasta napoje, chleb, smalec, ogórki,  grillowane kiełbaski…

 

O godz. 12.30  uroczyste odśpiewanie 100 lat, krojenie i konsumpcja tortu.


 

W środę 11 kwietnia o 17:00 odbędzie się planowane zebranie z rodzicami


Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych
13 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli w  Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych.
Biegaliśmy w Lasku Arkońskim, pogoda nam dopisała, wszyscy nasi zawodnicy ukończyli swój bieg.
Gratulujemy!!!
Wysokie miejsca zajęli:
Wiktoria Bartnicka na dystansie 600 metrów -10 miejsce.
 Patryk Bartnicki dystansie 800 metrów - 5 miejsce.
Brawo!!!

 


 

Akademia  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 

 

Witaj majowa jutrzenko,                                              Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
Świeć naszej polskiej krainie,                                      A na tej fladze, biel i czerwień,
Uczcimy ciebie piosenką,                                            Czerwień to miłość,
Która w całej Polsce słynie.                                         Biel serce czyste,
                                                                                     Piękne są nasze barwy ojczyste.
Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj.                                                        [„Barwy ojczyste”, Cz. Janczarski]

Witaj dniu trzeciego maja,
który wolność nam zwiastujesz.
Pierzchła już ciemiężców zgraja.
Polsko, dzisiaj tryumfujesz!

Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj (…).

[„Mazurek Trzeciego Maja”, R. Suchodolski]

„Tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, być może tej najcenniejszej, bez której przestajemy rozumieć otaczający świat”- te znamienne słowa wybitnego Polaka, papieża Jana Pawła II, przyświecały całej akademii majowej zorganizowanej, w naszej szkole, w dniu 28 kwietnia 2016 r. Podczas tej ważkiej uroczystości, której kanwę stanowiło krzewienie podstawowych wartości patriotycznych, uczciliśmy (już po raz dwunasty) Święto Flagi oraz upamiętniliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Podążając papieską sentencją, tj. dążąc do umacniania tożsamości narodowej naszej szkolnej społeczności, prowadzące akademię – uczennice z klasy I a gimnazjum oraz pozostali jej uczestnicy – uczniowie klas IV – VI a szkoły podstawowej, przypomnieli „uczniowskiemu audytorium” m.in. jak istotną rolę w naszej tradycji  i historii pełnią polskie symbole narodowe oraz utrwalili wiedzę o ustanowionej w 1791 r. (rewolucyjnej natenczas, bo opartej o wolnościowe myśli oświeceniowe) Konstytucji Trzeciego Maja (pierwszej w Europie i drugiej na świecie, zaraz po Konstytucji Stanów Zjednoczonych).

Podczas tej wyjątkowej uroczystości prowadzący akademię zaprezentowali m.in. krótki rys historyczny dotyczący okoliczności uchwalenia trzeciomajowej Konstytucji, który uzupełniony został poprzez projekcję prezentacji multimedialnej. Rys historyczny dopełniono także o ekspozycję tematycznych rekwizytów i kostiumów z epoki. Widzowie podziwiać mogli wówczas m.in., odzianego w strój koronacyjny, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego czy polskiego szlachcica, ubranego w strój imitujący staropolski żupan, kontusz. Na akademii rzecz jasna nie mogło zabraknąć, wpisanego już w tradycję szkolnych uroczystości, występu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Grażyny Kołbuc-Diling, który tym razem zaprezentował nam utwór, autorstwa R. Suchodolskiego, pt. „Mazurek Trzeciego Maja”. Uwieńczeniem apelu było wręczenie wszystkim uczestnikom akademii, wpinanych z lewej strony ubioru podczas ważnych uroczystości państwowych, biało-czerwonych kotylionów, stanowiących patriotyczny i narodowy symbol Polski.

Żyjąc w Polsce, która może szczycić się długo oczekiwaną wolnością, nie zapominajmy o doświadczeniach minionych lat. Wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się przecież rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość. Mamy nadzieję, że to przesłanie trzeciomajowej uroczystości trafiło do serc i umysłów naszej szkolnej społeczności. 

Anna Dreweńska


LEKCJA HISTORII

W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy 3a uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat historii Szczecina. Lekcja odbyła się w oddziale Muzeum Narodowego na ul. Mściwoja. Dzieci miały jeszcze okazję podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego znajdującego się na wieży katedralnej.

Izabela Adamczyk


Informacja dla rodziców, uczniów klasy III A Gimnazjum nr 47 w Szczecinie  

W dniu 18,19,20   kwietnia 2016 roku  odbędzie się ogólnopolski egzamin dla uczniów klasy III Gimnazjum. Uczniowie przychodzą do szkoły w w/w dniach na godzinę 830.

 część humanistyczna – 18 kwietnia 2016 r. (poniedziałek )
☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 900- trwa do 80 minut
☞ z zakresu języka polskiego - godz. 1100 – do 135 min

  część matematyczno-przyrodnicza – 19  kwietnia 2016 r. (wtorek)
☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 900 – trwa do 80 minut
☞ z zakresu matematyki - godz. 1100 – do 135 minut

  język obcy -angielski – 20  kwietnia 2016 r. (środa )
☞ na poziomie podstawowym - godz. 900 – trwa do 80 minut

 Egzamin każdego dnia rozpoczyna się o godzinie 900,  druga część o 1100. Uczniowie przychodzą na godz. 830. Na egzamin  uczeń przynosi ze sobą wyłącznie długopis z czarnym tuszem oraz linijkę (nie wolno wnosić żadnych plecaków i torebek). Każdy uczeń powinien mieć przy sobie ważną legitymacje szkolną. Obowiązuje strój galowy. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.Wszystkie czynności z kodowaniem prac wykonują członkowie zespołu nadzorującego. W czasie przerw między częściami egzaminu  uczniowie są pod opieką wychowawcy oraz innych nauczycieli i przebywają w świetlicy szkolnej.

W tych dniach w ZSS nr 9 nie ma zajęć dydaktycznych.

Są to dni wolne dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w planie organizacyjnym szkoły.                                                                   


 

 

   ZAPROSZENIE

 

Dyrektor i pedagodzy szkolni Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie zapraszają nauczycieli, rodziców na cykl spotkań edukacyjnych pod nazwą

Wiem więcej, lepiej pracuję i skuteczniej pomagam”

Harmonogram spotkań w miesiącu kwietniu i maju w roku szkolnym 2015/2016

 1. 21.04.2016r. godz. 15.30

 

Temat:Jak bawiąc się z dzieckiem wspierać jego rozwój”.

Spotkanie adresowane do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym,  wczesnoszkolnym . Pomysły na ćwiczenia stymulujące rozwój dziecka przedstawione w formie zabawowej możliwe do przeprowadzenia w domu przez rodzica opatrzone krótkim komentarzem metodycznym.

Prowadzący – mgr Izabela Adamczyk pedagog specjalny

 

 1. 12.05.2016r. godz. 15.30

Temat: „Jak stymulować mowę dziecka? Logopedyczna gimnastyka buzi i języka. Praktyczne rady dla Rodziców i Nauczycieli”.

Spotkanie adresowane do rodziców i nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pomysły i ćwiczenia stymulujące mowę dziecka. Instruktaż podstawowych ćwiczeń usprawniających narządy mowy.

Prowadzący – mgr Joanna Myślak pedagog specjalny, logopeda.

Dla uczestników spotkań zostaną przygotowane bezpłatne materiały informacyjne.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci udziału w w/w spotkaniach pod numerem telefonu (091)4615271 lub osobiście w sekretariacie szkolnym ZSS nr 9 ul. Letniskowa 1


 

INFORMACJE O PROGRAMIE

 

www.500plus.szczecin.pl  

Punkty przyjmowania wniosków

http://www.500plus.szczecin.pl/chapter_134007.asp


 

Szkoła pod żaglami

Edukacja morska 

W drugim tegorocznym numerze Refleksji ukazał się artykuł poświęcony edukacji morskiej w naszej placówce (str.40,41).

http://refleksje.zcdn.edu.pl/wp-content/uploads/2016/03/Refleksje-2-2016.pdfInformacja dla rodziców, uczniów VI klasy Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie

W dniu 5 kwietnia 2016 roku (wtorek) odbędzie się ogólnopolski sprawdzian dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej.

Uczniowie przychodzą do szkoły w w/w dniu na godzinę 830

Sprawdzian rozpocznie się o godzinie 900 

Sprawdzian jest przeprowadzany w jednym dniu i trwa :

  1. część pierwsza – do 120 minut   język polski i matematyka – godz. 9:00

  1. część druga – do 70 minut   język obcy nowożytny – godz. 11:45

Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie długopis z czarnym tuszem oraz linijkę (nie wolno wnosić żadnych plecaków i torebek). Każdy uczeń powinien mieć przy sobie ważną legitymacje szkolną. Obowiązuje strój galowy. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. W przewie między poszczególnymi częściami uczniowie kl.VI przebywają w świetlicy pod opieką wychowawcy.

W tym dniu w ZSS nr 9 nie ma zajęć dydaktycznych. Jest to dzień wolny dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w planie organizacyjnym szkoły.


 

  

 

MOI DRODZY: Nauczyciele, Pracownicy Niepedagogiczni, Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele

Wielkanoc to czas zadumy, otuchy i nadziei.
Czas wspominania śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Życzę, aby te niezwykłe chwile
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem odnowienia ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

             Grażyna Dziadkowiec – Wasz dyrektor

Szczecin, 27 marca 2016 r.


 

 INTERNETOWA MĄDRA GŁOWA

XI  EDYCJA KONKURSU DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W STOPNIU UMIARKOWANYM

17 marca odbył się w naszej placówce finał konkursu. Po wybraniu członków komisji konkursowej, w ramach projektu książki naszych  marzeń uczniowie zaprezentowali inscenizację wiersza „Żuk”  J.Brzechwy. Uczniów przygotowły panie J.Myślak, B.Przekupień, D.Adamczyk. W czasie gdy grupy uczniów rozwiązywały zadania konkursowe, dla oczekujących uczestników zorganizowano gry i zabawy edukacyjno-integracyjne – prowadzenie J.Myślak, M,Depa, A.Litarowicz. Nad całością konkursu czuwała p. Małgorzata Straszewska.

 

Wyniki XI  Edycji Konkursu Internetowa Mądra Głowa 

W finale konkursu brało udział 14 zespołów z: Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie, Specjalnego Dziennego Ośrodka Terapeutyczno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci i młodzieży  z Autyzmem w Szczecinie,Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Szczecinie, Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno– Wychowawczego z Nowielina, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie, Zespołu Szkół Specjalnych J. Tuwima w Stargardzie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno – Wychowawczego  w Przybiernowie, Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Kamieniu Pomorskim, Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach,  Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie, Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno– Wychowawczego w Ostromicach, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” w Myśliborzu oraz przedstawiciele naszej Szkoły. 

I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie,

II miejsce Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie,

III miejsce Rehabilitacyjno-Edukacyjno– Wychowawczy Nowielin.

 


FINAŁ ARCHIDIECEZJALNYCH PRZEGLĄDÓW TEATRALNYCH O TEMATYCE RELIGIJNEJ pod patronatem ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

10 marca odbył się w SP nr 74 finał Archidiecezjalnych Przeglądów Teatralnych o Tematyce Religijnej pod patronatem arcybiskupa ks. Andrzeja Dzięgi.

 

Organizatorami przeglądów są : SP nr 74, ZS nr 2 im. Władysława Orkana, SP nr 45 oraz nasza szkoła, ZSS nr 9. Wszystkie te szkoły organizują przegląd na poszczególnym etapie edukacyjnym. Na scenach zaprezentowali się laureaci pierwszych miejsc.

W Przeglądzie dla Szkół Specjalnych, Ośrodków i Stowarzyszeń, który odbył się 23 lutego br. w naszej szkole zwyciężył spektakl „ Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu zespołu „Jestem inny niż mnie znacie” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie. Opracowanie scenariusza, scenografia , choreografia, muzyka to efekt działań pań : Izabeli Stanuch oraz Joanny Stanuch- Piotrowicz.


Cały spektakl obejrzał, wraz ze zgromadzonymi na widowni uczniami, ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, ks. dr Paweł Płaczek dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej, p. dyrektor SP nr 74, Małgorzata Łabuń, dyrektorzy szkół i ośrodków specjalnych: z Goleniowa- pan Wojciech Maciejewski i Nowogardu- pani Joanna Wardzińska oraz zaproszeni goście.


Gości powitała pani dyrektor Grażyna Dziadkowiec. Jako pamiątkę tegorocznego spotkania w ramach przeglądu, pani dyrektor wręczyła wykonane przez uczniów gimnazjum ryby- symbol chrześcijaństwa.


Następnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom. Otrzymali je także nasi wykonawcy. Jury w składzie: przewodniczący ks. kanonik Jerzy Brocławik, s. M. Teresa Nowak oraz p. Emilia Mickiewicz przyznało następujące miejsca:

I miejsce

 1. „ Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu zespołu „Jestem inny niż mnie znacie” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie. Opiekunowie: panie: Izabela Stanuch, Joanna Stanuch- Piotrowska.

II miejsce

 1. „Miłosierny Samarytanin” w wykonaniu zespołu „ Maska” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie. Opiekun: Danuta Gralczyk.

 1. Przypowieści o Synu marnotrawnym” w wykonaniu zespołu „Promyki nadziei” działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy dzieciom Bratek w Barlinku. Opiekunowie: Barbara Jagiełło –Barbara Królikowska, Tomasz Duszyński, Iwona Szyszko.

III miejsce

 1. „ Jak Bóg stwarzał świat” w wykonaniu zespołu „Kłosy życia” działającego przy Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Szczecinie. Opiekunowie: Dagmara Godlewska, Małgorzata Bakin- narrator, Tomasz Witkowski- dźwięk.

 2. „ Syn marnotrawny” w wykonaniu zespołu „Koniczynki” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowogardzie. Opiekunowie zespołu: panie Maria Ostasz i Elżbieta Buczkow

Wyróżnienia:

 1. Za scenariusz do przedstawienia „ Jak Bóg stwarzał świat” w wykonaniu zespołu „Kłosy życia” dla pani Arety Kąklewskiej.

 2. Dla solisty z zespołu „ Jestem inny niż mnie znacie” z Goleniowa.

Za całość przeglądu odpowiedzialna była p. Danuta Gralczyk, którą wspierali nauczyciele: Maria Frela, Zdzisław Przekupień, Agnieszka Żywica, Iwona Stawicka, Jolanta Arcisz, Małgorzata Straszewska, Monika Piechowiak, Katarzyna Raduszewska, Dominika Adamczyk, Renata Borten, Szymon Adamczyk oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie przeglądu.

Maria Frela


WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD FORM TANECZNYCH MAGIA TAŃCA

Nasze uczennice z zespołu tanecznego „Panterki” 3 -go marca   wzięły udział w Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych „Magia Tańca”. Zabawa była przednia wróciłyśmy z medalami i pucharem!!!!

link do artykułu z kuriera szczecińskiego, gdzie można obejrzeć zdjęcia naszych dziewcząt

http://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/tanczyli-na-medal/


ETAP ELIMINACJI SZKOLNYCH konkursu Internetowa Mądra Głowa.

29 lutego 2016 odbył się półfinał INTERNETOWEJ MĄDREJ GŁOWY. Były emocje i dobra zabawa. Do następnego etapu, czyli do finału dostali się Damian Tarnowski/kl.II B/ i P.Ciureja/kl.III C/. Gratulujemy. Do zobaczenia 17 marca 2016, na finale.

Po raz pierwszy jesteśmy       http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=5624 

Finał 17 marca 2016 godz. 930 


"Miasto nauki" do Muzeum Narodowym

W dniu 25. 02. 2016r uczniowie klasy 3aSP i 6b SP udali się na ciekawą, interaktywną wystawę "Miasto nauki" do Muzeum Narodowego. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się pokazom wyładowań elektrycznych, wchodzili do pomieszczenia nieskończoności czy do domku, w którym wszystko było "do góry nogami". Niezwykłe miejsce, niezwykłe wrażenia, wspaniała lekcja nauki.


Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw Ruchowych- Stargard 2016

 

W dniu 24 lutego 2016 r uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych- Stargard 2016. Zawodnicy w trochę osłabionym składzie walczyli do końca i udało się. Wyszliśmy z grupy a w finale mieliśmy m.in. drużynę ze Stargardu oraz z Pyrzyc. Ostatecznie udało nam się zająć 3 miejsce na 9 drużyn z całego województwa. Zmęczeni ale zadowoleni pojechaliśmy na pyszny kebab ,który został ufundowany przez nasze Stowarzyszenie.

OPRACOWAŁA MONIKA PIECHOWIAK


VIII PRZEGLĄD TEATRALNY

O TEMATYCE RELIGIJNEJ DLA SZKÓŁ SPECJALNYCH   I STOWARZYSZEŃ

ARCHIDIECEZJI SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ

POD PATRONATEM ARCYBISKUPA ANDRZEJA DZIĘGI

 

23 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie odbył się VIII ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH I STOWARZYSZEŃ pod patronatem ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W przeglądzie uczestniczyło 5 zespołów. Obejrzeliśmy przedstawienia:

 1. „Przypowieści o Synu marnotrawnym w wykonaniu zespołu „Promyki nadziei” działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy dzieciom Bratek w Barlinku. Opiekunowie: Barbara Jagiełło –Barbara Królikowska, Tomasz Duszyński, Iwona Szyszko.

 2. „ Jak Bóg stwarzał świat” w wykonaniu zespołu „Kłosy życia” działającego przy Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Szczecinie Scenariusz i reżyseria- Areta Kąklewska. Opiekunowie: Dagmara Godlewska, Małgorzata Bakin - narrator, Tomasz Witkowski- dźwięk.

 3. „ Syn marnotrawny” w wykonaniu zespołu „Koniczynki” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowogardzie. Opiekunowie zespołu: panie Maria Ostasz i Elżbieta Buczkowska.

 4. „ Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu zespołu „Jestem inny niż mnie znacie”działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie. Opiekunowie: panie: Izabela Stanuch, Joanna Stanuch- Piotrowska.

 1. „Miłosierny Samarytanin” w wykonaniu zespołu „ Maska” działającego przy Zespole. Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie. Opiekun: Danuta Gralczyk.

     Przedstawienia teatralne oceniało jury w składzie: przewodniczący ks. kanonik Jerzy Brocławik, s. M. Teresa Nowak oraz p. Emilia        Mickiewicz.

Wszyscy wykonawcy otrzymali drobne upominki, zaś opiekunowie zespołów teatralnych, podziękowania oraz statuetkę- rybę-symbol chrześcijan- ICHTIS wykonaną przez uczniów naszego gimnazjum podczas zajęć technicznych.

10 marca br. w Pałacu Młodzieży odbędzie się Finał wszystkich przeglądów teatralnych o tematyce religijnej organizowanych na wszystkich poziomach edukacyjnych. Tego dnia wręczone zostaną nagrody zwycięzcom.

 Maria Frela

 


LEKCJA W PLANETARIUM

W dniu 15.02.2016 roku byliśmy na niezwykłej lekcji. Uczniowie klas B oraz ZRWZ wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w kosmicznej wyprawie . Podziwialiśmy gwiazdy, drogę mleczną i gwiazdozbiory oraz inne planety w Planetarium w Akademii Morskiej.


Bezpieczne ferie zimowe

Jak co roku,tuż przed feriami zimowymi przypominamy wszystkim uczniom  o zasadach bezpiecznego wypoczynku w domu i poza nim!
W dniu dzisiejszym mówiły o tym także panie policjantki z Komendy Miejskiej w Szczecinie, na spotkaniu z klasami szkoły podstawowej - 3a, 3b, 4b, 6a, 6b oraz gimnazjum- IIB,IIC i IIIB.
Życzymy wszystkim wspaniałych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych!!!


 

Apel dla uczniów klas „b”, „c” oraz ZRW,podsumowujący I półrocze bieżącego roku


Festiwal Małych Form Artystycznych Szkół i Ośrodków Kształcenia Specjalnego miasta Szczecina pt.„Parada Talentów”

Dnia 26 stycznia 2016r wzięliśmy udział w niecodziennym wydarzeniu: duża grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie, taneczne i "bębniarskie" podczas festiwalu- Małych Form Artystycznych Szkół i Ośrodków Kształcenia Specjalnego miasta Szczecina pt.„Parada Talentów”, organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 12.
Na scenie Pałacu Młodzieży pokazaliśmy się w programie muzyczno- tanecznym pt. "Płyniemy ku Lądom Nieznanym- Wyspa szczęśliwego tańca". Damian- Żeglarz, nasze piękne i kolorowe "Tancerki- Syreny", grupa bębniarzy oraz król wyspy- Marcin - w swoim programie artystycznym z przepiękną prezentacją multimedialną - oczarowali wszystkich widzów!
Jeszcze raz gratulujemy wielkiego SUKCESU!
To był niesamowity występ, który został uwieńczony na poniższych zdjęciach.
Zapraszamy do ich obejrzenia.

Opiekunki grupy: Marzena Depa, Monika Piechowiak, Katarzyna Raduszewska i nasz "Gość specjalny"- p. Marek Żak.


KONKURS FOTOGRAFICZNY

Samorząd Uczniowski ogłasza zwycięzców szkolnego konkursu fotograficznego pod hasłem „Zima jest piękna”. Wygrali: Kacper i Damian z klasy IIB Gimnazjum oraz Kinga z klasy IIIB Gimnazjum. Gratulujemy!!! Wszyscy uczestnicy konkursu zastaną nagrodzeni pamiątkowym dyplomem podczas apelu szkolnego.


DZIEŃ ZIMY

 

W połowie stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował imprezę edukacyjno- rozrywkową pod nazwą ”Dzień Zimy”. Uczniowie klas B i C naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczej oraz rozwiązywali zagadki dotyczące aktualnej pory roku. Największe emocje wzbudziła zabawa w tworzeniu papierowego bałwana, która wyzwoliła w uczestnikach pomysłowość i kreatywność. Imprezę zakończyły zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne.


WYSTAWA PAJĄKÓW

 

W dniu 15 stycznia klasa 3 a uczestniczyła w przedsięwzięciu organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński pod nazwą Noc Biologów. W ramach tego wydarzenia wzięliśmy udział w wystawie „Pajęczaki i owady egzotyczne” oraz „Rośliny owadożerne”. Wystawa zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Część dzieci postanowiła założyć taką hodowlę w domu ;-). Po dłuższej rozmowie udało się odwieść uczniów od tego zamiaru…

Izabela Adamczyk

ZABAWA NOWOROCZNA W HOTELU PANORAMA

 

Zabawa Noworoczna w Hotelu Panorama 2016 !!!

 

Jak co roku tradycją naszej szkoły jest udział w zabawie noworocznej w pięknym hotelu PANORAMA. W tym roku było to   16 zaproszenie na  zabawę w przepięknie udekorowanej  sali, z super  przygotowanym poczęstunkiem oraz dobrą muzyką. Chwile spędzone w hotelu Panorama na długo pozostaną w naszej pamięci i wszyscy czekamy na kolejne zaproszenie!!!

Monika Piechowiak

 

 

 


 

„Albowiem Dziecię narodziło się nam,  syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go:  

Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju”

                                                                                                                            Księga Izajasza 9: 5

 

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,  Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy administracji obsługi,

W związku z kolejną Pamiątką  Narodzenia Pana Jezusa Chrystusa na ziemi 
i zbliżającym się 2016 rokiem,

życzę radości, pokoju, szczęścia, odpoczynku oraz  refleksji  i zadumy nad sensem życia 
i przesłaniem tych Świąt, pewności w nadziei na przyszłość w obecności Jezusa Zbawiciela.

                                                                                                            Grażyna Dziadkowiec - dyrektor

 

 

 

WIGILIA SZKOLNA


GAZETKA SZKOLNA

We wrześniu powołaliśmy do życia zespół redakcyjny nowej gazetki. Dłuuugo zastanawialiśmy się ad wyborem fajnej nazwy. Po dość burzliwych obradach w końcu wybraliśmy, no i mamy ALE  NUMER ! Chcemy tu umieszczać WASZE pomysły, twórczość, kawały i inne szkolne bajery!!!

Czekamy na propozycje od Was Uczniowie!

NASZA GAZETKA


LOTERIA FANTOWA

 

    Już od kilku lat, stałym elementem naszego szkolnego życia jest  - odbywający się w grudniu kiermasz świąteczny pod nazwą „Fanty z niespodzianką”. Celem tego przedsięwzięcia  jest dobra zabawa oraz zbiórka pieniędzy, które wpływają na konto Rady Rodziców.

Udział w kiermaszu biorą wszyscy uczniowie z naszej placówki, rodzice, nauczyciele i pozostali  pracownicy szkoły. Wszyscy mają możliwość nabycia wielu atrakcyjnych zabawek, gazetek, artykułów multimedialnych, oraz licznych słodkości.

 

 

Opracowała: Renata Borten


LEKCJE W-F NA LODOWISKU  

 

Uczniowie klasy 4-5-6 a oraz Ia gimnazjum  zostali wybrani do programu pilotażowego z Urzędu Miasta na zajęcia  na lodowisku w ramach lekcji z wychowania fizycznego. W dniu dzisiejszym oraz przez kolejne czwartki/do końca stycznia/ uczniowi będą korzystać  z zajęć na lodowisku przy ulicy Botanicznej. Po pierwszych zajęciach okazało się ,że niektórzy uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z jazdą na lodzie. Niektórzy nie odważyli  się  wyjść na taflę, ale mieli łyżwy na nogach . Może na kolejnych zajęciach pokonają strach.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni  i czekają na następne zajęcia.


Spotkanie Andrzejkowe 

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Spotkanie Andrzejkowe dla klas B. Uczniowie aktywnie spędzili czas biorąc udział w zabawach tanecznych oraz w zabawach z imionami. Duże emocje wzbudziła zabawa polegająca na wrzuceniu grosików „na szczęście”  do  pojemnika z wodą oraz rysowanie z zakrytymi  oczami.  Impreza wzbudziła wiele pozytywnych emocji a taneczne umiejętności uczniów zaskoczyły nawet nauczycieli. 


Nasze osiągnięcia, nasze talenty i zdolności

KONFERENCJA ZAPROSZENIE

Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie

serdecznie zaprasza

na

międzynarodową konferencję

pt : RÓŻNE JĘZYKI - TE SAME PROBLEMY

Jak wspomagać nauczyciela w pracy z uczniem

o specjalnych potrzebach edukacyjnych

która odbędzie się

27 listopada 2015 roku o godz. 12:30 w ZSS nr 9 w Szczecinie

 

Plan Konferencji

12:35 - 13.10 - Prezentacja Schule Zur Indywiduellen

Lebensbewaltigung w Patzig

13:10 - 13.30 - przerwa kawowa

13:30 - prezentacja Centrum Żeglarskie w Szczecinie

13:40 - prezentacja ZSS nr 9 w Szczecinie

14:10 - zakończenie konferencji

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 20.11. 2015

tel /fax 91 461 52 71

 


Lekcje w przyrodniczym w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej

Uczniowie klas II B,IIIB i ZRWZ oraz NI/Damian/  wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczą w lekcjach  przyrodniczych w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej/SCIT/.Byliśmy na następujących  lekcjach :

 • Gawędy o drzewach ,
 • O Nietoperzach- fakty i mity
 • Pszczółka,czyli życie miodem płynące
 • Maskowanie w przyrodzie

Spotkania są bardzo ciekawe .Uczniowie w czasie warsztatów wykonują  wyjątkowe prace plastyczne, oglądają  prezentacje, słuchają ciekawostek przyrodniczych, czyli  wzbogacają swoją wiedzę.

 Dziękujemy pracownikom SCIT  p.Agnieszka,p.Olimpia,p.Małgosia, p.Marzena,p.Dorta,p.Mariola oraz uczniowie 

SPOTKANIE Z AFRYKĄ NA LEKCJI W MUZEUM NARODOWYM 

 

ACH ...JAK BYŁO CIEPŁO I KOLOROWO, I TO W TAKI DESZCZOWY DZIEŃ W SZCZECINIE. Domy  z gliny, egzotycze instrumenty i maski, taniec afrykański i muzyka.... to co nas zaciekawiło na lekcji w muzeum.

Klasa III B,II B, ZRWZJ)

Spotkanie na przystani żeglarskiej 

29 października uczniowie klasy 4 b szkoły podstawowej, IIB i IIIB gimnazjum oraz uczestnicy ZRWZ spotkali się na przystani żeglarskiej w Dąbiu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć piękne jachty i łodzie, porozmawiali ze strażnikiem rybackim oraz obejrzeli projekcję filmową poświęconą żeglarstwu zorganizowana przez Centrum Żeglarstwa w Dąbiu.

 


                                      DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI


Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa.

Im to, bowiem zawdzięczamy
Wolność– polską mowę w szkole
To, że tylko z kart historii
Poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście bija dzwony
W mieście flagi rozwinięto
I me serce się raduje,

Że obchodzę Polski święto!

W dniu 10 listopada 2015 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada. Uczniowie z klasy 4-5-6a i z I A zaprezentowali inscenizację historyczną o rozbiorach Polski, o czasach, gdy nasza ojczyzna była pod zaborami i o dniu odzyskania niepodległości. W inscenizacji wykorzystano wiele znanych utworów patriotycznych: „Jest takie miejsce, taki kraj”, „Rota”, „Ojczyzno ma”, „Miejcie nadzieję”, „Żeby Polska była Polską”. Nastrój powagi i refleksji podkreślały także: melodia z filmu „Polskie drogi” i utwory Chopina. W inscenizacji uczniowie prezentowali symbole narodowe: flagę, godło, mapę Polski i polskie gazety i książki.

Na zakończenie inscenizacji najmłodsze uczennice klasy 3a i 4a zaprezentowały wesołą piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, która zachęciła do śpiewu całą szkołę. Inscenizację przygotowały: p. Iwona Stawicka, p.Joanna Myślak.

Po inscenizacji wystąpił nasz szkolny chór z pieśniami patriotycznymi. Jak co roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem p. Grażyny Kołbuc-Diling przygotowują wiele znanych pieśni takich jaki: „Rota”, „Piechota ta szara piechota”, „Legiony to żołnierska nuta” i inne.

Historyczne wprowadzenie i podsumowanie uroczystości, razem z rozdaniem wszystkim uczniom i nauczycielom biało-czerwonych kotylionów w wykonaniu uczniów z gimnazjum przygotowała p. Anna Dreweńska.

 

Iwona Stawicka

 


 

 

 ZAPROSZENIE

Dyrektor wraz z pedagogiem Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie

zapraszają nauczycieli, rodziców na cykl spotkań edukacyjnych pod nazwą

Wiem więcej, lepiej pracuję i skuteczniej pomagam”

 

Harmonogram spotkań w miesiącu grudniu i styczniu w roku szkolnym 2015/2016

 

 1. 3.12.2015r. godz. 15.30

 

Temat: „Bilateralna Integracja - wybrane elementy"
Prowadzący - mgr Elżbieta Bursa terapeuta opóźnień neuromotorycznych, trener programu szkolnego "Ćwiczenia integrujace wg Sally Goddard, Provider Jas
( indywidualna Terapia Słuchowa Johansena).

 1. 25.01.2016r. godz. 15.30

Temat: „ Wspieranie logopedyczne dziecka w szkole i domu”

Prowadzący – mgr Sylwia Kuleta pedagog specjalny, neurologopeda, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologopedów.

Iwona Postawa pedagog Gimnazjum nr 47 w Szczecinie

Zawartość


DNI PROFILAKTYKI


 

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Czternastego października 2015 r., w naszej szkole, odbyła się akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, zwyczajowo zwanego Dniem Nauczyciela. W dniu tym, jak co rok, uczniowie w sposób szczególny okazali wdzięczność całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi za poświęcenie i trud włożony w proces edukacji, wychowanie, cierpliwość, wyrozumiałość, czy dobre rady, jakich nieustannie udzielają.

    Podczas tej wyjątkowej uroczystości, którą prowadziły uczennice z klasy I a gimnazjum, uczniowie m. in. zaprezentowali krótki rys historyczny dotyczący okoliczności powołania i działalności pierwszej w Polsce instytucji oświatowej, zwanej Komisją Edukacji Narodowej. Rys historyczny uzupełniony i dopełniony został poprzez przygotowanie
i wyświetlenie tematycznej prezentacji multimedialnej, po której czternaścioro uczniów z klas 4 – 6 a szkoły podstawowej oraz klas I – III a gimnazjum wyrecytowało humorystyczne rymowanki dotyczące poszczególnych przedmiotów szkolnych. W tak doniosłym dniu nie mogło zabraknąć również, cieszących się dużym zainteresowaniem uczniów, inscenizacji, tym razem w wykonaniu uczniów klas 1 – 3 a szkoły podstawowej oraz klas I – III b gimnazjum. Pierwsze, anglojęzyczne, przedstawienie przygotowała p. Katarzyna Kowalińska, drugie – panie: Renata Borten, Małgorzata Straszewska i Beata Białaś-Przekupień. W obu pokazach uczniowie uroczyście podziękowali nauczycielom za ich trud i pracę. Uwieńczeniem całej akademii był, wpisany już w tradycję szkolnych uroczystości, występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Grażyny Kołbuc-Diling.

    Dzień Nauczyciela to także świetna okazja do uroczystego powitania naszych nowych uczniów z klas młodszych. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, w dniu tym p. Dyrektor dokonała pasowania uczniów klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej, uroczyście przyjmując ich w szeregi naszej szkoły.

    Clou akademii było rzecz jasna wręczenie nagród „Serce za Serce”, ustanowionych na posiedzeniu Samorządu Szkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25
w Szczecinie, w dniu 9 września 1998 r.
Nagrodę tę przyznają członkowie Samorządu Szkolnego osobom, instytucjom, które udzieliły szkole szczególnej pomocy: w poprawienie bazy szkoły, wyposażeniu w środki dydaktyczne, organizacji imprez szkolnych, wycieczek, itp.     Nagroda ta przyznawana jest raz w roku na uroczystym apelu szkolnym, właśnie
14 października, a nazwiska nagrodzonych wpisywane zostają do ewidencji Księgi Przyjaciół Szkoły. W tym roku Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunem – p. Katarzyną Kowalińską, przyznał ww. nagrody dziesięciu osobom, które w sposób szczególny wspierały naszą szkołę i współpracowały z nią. Za hojne serca obdarowani otrzymali na swoje ręce dyplomy podziękowania oraz upominki rzeczowe (drewniane, czerwone serce, w centrum którego widniał – także wyżłobiony w drewnie – anioł), wykonane pod kierunkiem p. Agnieszki Żywicy.

Nad całym przebiegiem akademii czuwała p. Anna Dreweńska.

Anna Dreweńska

 


Wycieczka na Cmentarz Centralny w Szczecinie

W listopadzie uczniowie z klasy 4-5-6a i klasy IIIC gimnazjum zwiedzali nasz szczeciński cmentarz położony przy ulicy Ku Słońcu.

Uczniowie poznali historię tego pięknego obiektu oraz główne  pomniki,  budowle i ciekawe miejsca takie jak: brama główna, aleja stuletnich platanów, Kaplica Cmentarna, Kwatera Wojenna, pomniki: Braterstwa Broni, Tym, co nie wrócili z morza, Krzyż Katyński i Pomnik Sybiraków.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadania o oglądanych pomnikach, stawiali znicza i w skupieniu czytali pamiątkowe napisy.

Dodatkową atrakcją był przejazd nowym-szybkim tramwajem nr 8,
w którym jest wiele technologicznych ciekawostek takich jak: możliwość śledzenia na bieżąco na monitorze całej trasy tramwaju, automat do drukowania biletów, głośne zapowiadanie przystanków i monitor
ze zmieniającymi się ciągle reklamami.

Przypomnijmy sobie

-       Cmentarz Centralny w Szczecinie został otwarty w 1901 roku.

-       Zaprojektował go niemiecki architekt Wilhelm Meyer-Schwartau.

-       Pierwszym dyrektorem cmentarza był Georg Haning (od 1901 do 1928r.), który bardzo dbał o wygląd pomników, ciekawe rośliny na cmentarzu i o estetyczny wygląd alejek i kwater.

-       W Kwaterze Wojennej łącznie pochowano 3379 żołnierzy polskich i radzieckich poległych w walkach o wyzwolenie ziemi szczecińskiej czasie II wojny światowej.

-       Cmentarz Centralny jest największym cmentarzem w Polsce, jest też trzecim co do wielkości cmentarzem w Europie (obecnie powierzchnia wynosi 172,33 ha).

-       Jest to jedno z najpiękniejszych i zabytkowych miejsc w Szczecinie.

Zachęcamy wszystkich do zwiedzania!

Opiekunami wycieczki byli: pani Joanna Myślak,

pani Agata Kowalska, a także mama Krzysia i mama Olafa.

Wycieczkę prowadziła pani Iwona Stawicka

 


 

 Wycieczka do Wolina

01.10.2015 pojechaliśmy szynobusem na wycieczkę do Wolina.

Zwiedzaliśmy wioskę Wikingów, zobaczyliśmy jak ludzie żyli kiedyś. Oglądaliśmy  biżuterię, łódź Wikingów,stare  dzbany i  garnki, warsztat tkacki a nawet plac zabaw.  Mieliśmy poczęstunek: kiełbasę z rusztu, pajdę chleba itp. A i świeciło słonko.

Napisał  Krzysztof Napolski ...z relacji uczniów, a zdjęcia robiła Ada.:)


 

Spartakiada Sportowa

W dniu 8 października klasa 3a uczestniczyła w Spartakiadzie Sportowej organizowanej przez SP 65. Nasi wspaniali sportowcy zajęli drugie miejsce! Zdjęcia tylko w pewnym stopniu odzwierciedlają emocje towarzyszące dzieciom podczas zawodów. Uczniowie zmęczeni i szczęśliwi stwierdzili, że sport daje radość i warto być aktywnym fizycznie.


 

Festyn Rodzinny w Zdrojach

3 października w sobotę w Zdrojach odbył się festyn rodzinny. Organizatorem był Ksiądz proboszcz oraz Rada Osiedla Zdroje. Zaproszono naszą placówkę do uczestnictwa w nim.
O godzinie 10.0 odbyła  się w kościele msza, później od 11 na boisku Zespołu Szkół Nr 1 w Zdrojach- festyn. Były gry i zabawy, występy artystyczne, mistrzostwa sportowe rodzin, grill, kiermasz ciast.
Nasza szkoła i Stowarzyszenie także  brały udział w tej imprezie, promując nas w środowisku.

 


 

Dzień Chłopaka

W ostatnim tygodniu września uczniowie klas B i C uczestniczyli w zabawie z okazji "Dnia Chłopaka". Organizatorzy, czyli Samorząd Uczniowski przygotowali wiele zabawnych konkursów, w czasie których wybrano misterów szkoły. Zabawa zakończyła się turniejem  tańca. Oto kilka zdjęć z tej imprezy.

 


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 

25 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego przeprowadzone wśród uczniów klas "B" i „C”. Kandydaci przygotowali  różne prezentacje: plakaty, wypowiedzi  ustne a nawet muzyczne. Jak co roku wybory wywołały  wiele pozytywnych emocji.

 


 

Noc Naukowców

25 września najmłodsze klasy szkoły podstawowej wzięły udział w europejskiej Nocy Naukowców. Gościliśmy na dziedzińcu ZUT, gdzie mogliśmy wspólnie ze studentami eksperymentować, bawić się i wyciągać wnioski z doświadczeń. Nauka przedstawiona w tak przystępny sposób okazała się dla naszych uczniów fascynującą przygodą. 


 

Rajd im. Jana Pawła II szlakami Cz. Piskorskiego 

24 września 2015 uczniowie  klasy II B,III B oraz ZRWZ  brały  udział w rajdzie Im. Jana Pawła II szlakami Cz. Piskorskiego . Spotkaliśmy sie na Jasnych  Błoniach z innnymi zespołami. Tam otrzymaliśmy  zadania do wykonania  oraz  obrazkową mapę rajdu. Po drodze mieliśmy różne zagadki do rozwiazania,  zwiedzaliśmy ciekawe  obiekty. Na metę  dotarliśmy bardzo zadowoleni i  z /prawie ...:)/  rozwiązaną krzyżówką. Tam czekał na nas poczęstunek turystyczny  oraz  różne  punkty  z konkurencjami  i  muzyką. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i  cudowne przyjęcie. Do zobaczenia za rok.:) Zapraszamy do galeri zdjęć.

 

 


 

Dzień Pieczonego Ziemniaka 

W wrześniu klasy „B” i „C” Gimnazjum  obchodziły Dzień Pieczonego Ziemniaka na Polanie Widokowej w Puszczy Bukowej. Impreza odbywała się przy ognisku zorganizowanym przez Nadleśnictwo Dąbie. Było mnóstwo atrakcji, konkursów i zabaw z ziemniakami.  Nie zabrakło edukacji, ponieważ odbyła się krótka lekcja z ekologiem. Na zakończenie wybraliśmy spośród uczniów Króla Ziemniaczanego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


 

Bezpieczna droga do szkoły

We wrześniu zaczął się kolejny rok szkolny, a w pobliżu szkół i na drogach do nich pojawią się dzieci, młodzież, które pojedynczo lub w grupach będą korzystać z przejść dla pieszych, poboczy jezdni oraz środków komunikacji. Droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia, aż do kolejnych wakacji. Pamiętajmy aby droga ta była bezpieczna. Aby zapobiegać niebezpieczeństwu jakie może spotkać dziecko w drodze do szkoły należy przestrzegać pewnych zasad oraz przepisów ruchu drogowego  które przypomniała pani policjantka na spotkaniu ,,Bezpieczna droga do szkoły” 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?