Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Wycieczka do Międzyzdrojów

               

Tematem dzisiejszych zajęć  był odpoczynek ;-). Wypoczywał nasz wzrok – mogliśmy podziwiać nadmorski krajobraz. Wypoczywał słuch – zamiast szkolnego dzwonka słyszeliśmy kojący szum morza. Ciekawe więc, dlaczego wróciliśmy tacy zmęczeni? ;-) . Może dlatego, iż uczyliśmy się trudnych umiejętności – przebywania w towarzystwie innych dzieci bez zbędnych konfliktów, pomagania słabszym, podporządkowywania swoich potrzeb do możliwości grupy, zwracania uwagi podczas zabawy na to, czy nie przeszkadza ona innym plażowiczom.

                W lekcji odpoczynku brała udział klasa 3a, która wybrała się nad morze ze starszymi kolegami z klasy Ib, IIIb.

Izabela Adamczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Pajdokracja w klasie 3 a

Długo zastanawiałam się, jaki prezent sprawić swoim uczniom z okazji Dnia Dziecka. Nie chciałam obdarowywać ich kolejną porcją zupełnie zbędnych węglowodanów, więc nie dostali słodyczy. Postanowiłam dać im poczucie sprawstwa, możliwość poczucia się ważnym. Dlatego w naszej klasie w dniu 2 czerwca 2014 r. nastała pajdokracja. Dzieci podczas wcześniejszych lekcji poznały swoje prawa, więc ich rządy były mądre i sprawiedliwe. Na koniec wszyscy, podobnie jak Król Maciuś I, doszli do wniosku, że rządzenie to nie jest wcale taka łatwa sprawa…

Izabela Adamczyk 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

 

 

19 urodziny Konrda :))) z III B   

 

Ach ......to była 19 Konrda.:))) z III B       

I etap – spotkanie w klasie przy słodkościach,  torcie i fajerwerkachJ

II etap – impreza na Dziewokliczu – czyli  gra w golfa, grilowane kiełbaski , pizze itdJ

III etap – wycieczka do Międzyzdrojów.

Zapraszamy do fotogalerii :)))

Spotkanie w klasie

Impreza na Dziewokliczu

Międzyzdroje

 

 

 

Spotkanie integracyjne u Łukasza

 

Wspólnie:

Klasa i „B” z p. Magdą z całego swojego serduszka dziękuje Łukaszowi i jego przecudnej mamie za zorganizowanie dla nas przyjęcia pełnego miłości, radości i niespodzianek. To dla nas wielkie szczęście, że możemy być razem.

 

Każdy z osobna:

Kinia: Było fajnie!!!! Było wesoło i romantycznie. Grałam na gitarze. Bardzo chciałbym mieć taką gitare jak łukasz! Podobało mi się jak Czarek tańczył z panią Magdą. Było pyszne jedzenie.

Justynka: Było wesoło i miło!!! Robiliśmy sobie zdjęcia na pamiątkę! Będę zawsze pamiętać tańce. Dziękuje za paczkę, aż się popłakałam ze szczęścia. Nie spodziewałam się takiej niespodzianki!! Bardzo smakowała mi pizza.

Wiki: Podobała mi się gra na gitarze, słuchanie Violetty oraz tańce Łukasza. Bardzo lubię Łukasza i jego mamę. Pizza była pyszna razem z colą.

Cezary z mamą: Bardzo, bardzo dziękujemy. Było miło, przyjemnie a przede wszystkim kalorycznie J . Cieszymy się, że mogliśmy tak przyjemnie spedzić razem czas.

Angelika: Bardzo podobało mi się wszystko. Pizza, prezenty i cała impreza. Dziekuje, że tam mogłam być.

P. Magda: Dziękuje Łukaszowi i pani Ewie za otwarcie drzwi do swego domu i serca. Nie ma nic cenniejszego, niż wspólnie spedzony czas w szczęściu i całkowitym zadowoleniu. Dzikęuje!!!

Podziękowania PDF

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

Dzien Dziecka na Jasnych Bloniach

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

Dzień Matki, który przygotowali uczniowie klasy 3a oraz 3b

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

 

XIII Spotkanie Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”

na Jasnych Błoniach w Szczecinie

 

Dnia 25 maja 2014 od godziny 9.30 do 16.30 nasze Stowarzyszenie brało udział w XIII Spotkaniu Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Podczas imprezy Stowarzyszenie zaprezentowało wystawę prac plastycznych i wytworów podopiecznych wykonanych podczas terapii zajęciowej, w ramach projektu – zadania publicznego „ARKA”. Nasze interesujące i malownicze prace zostały wyeksponowane na stanowisku  Stowarzyszenia przyciągając jak magnes dzieci  z ich opiekunami. Dużym powodzeniem cieszyły się słonie i żyrafy wykonane z siana, pająki krzyżaki i butelkowe zwierzątka.

Odpowiedzialną osobą za przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia  z ramienia Zarządu była: Katarzyna Kowalińska. Wystawę przygotowali i wyeksponowali: p. J. Arcisz, p. M. Straszewska, p. A. Żywica, p. Z. Przekupień, p. A. Kowalska, p. I. Stawicka i p. M. Porębna.

Tekst przygotowała Katarzyna Kowalińska

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Policach

  Od 4 lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Policach. W tym roku - 19 maja pojechali z panią Marzeną i panem Zdzisławem do Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr.1 na XII Wojewódzki Turniej BRD: uczniowie ze Szkoły Podstawowej z klas 4-6:   Dawid Jąkalak, Kacper Pniszek, Norbert Bartnicki, Michał Kuźniar, Józef Szczykno oraz z klasy III B Gimnazjum- Paweł Liczbiński.

         Na miejscu zmagali się oni z wieloma drużynami z całego województwa

  zachodniopomorskiego w czterech konkurencjach. Były to:

1       Test teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

2       Jazda po sprawnościowym torze przeszkód.

3       Jazda w  miasteczku rowerowym.

4       Pierwsza pomoc powypadkowa.

Chłopcy podzieleni zostali na dwie 3-osobowe drużyny.

Początkowo pisali indywidualnie i grupowo test dotyczący przepisów ruchu drogowego. Po zadaniach teoretycznych  wszyscy udali się na sprawnościowy tor przeszkód. Musieli tam przejechać na rowerze po wyznaczonych przeszkodach, takich jak: ósemka, tunel, równoważnia, slalom, bramka. 

              Kolejnym zadaniem był indywidualny przejazd po wyznaczonym  terenie miasteczka rowerowego. Chłopcy w towarzystwie policjanta wyszukiwali wylosowanych stacji , przy których musieli  zwracać szczególną  uwagę na umieszczone tam pionowe i poziome znaki drogowe. Należało np. zatrzymywać się przed znakiem stop, przejechać po rondzie, wskazywać odpowiedni kierunek jazdy itd. Wszyscy pokonali swoje trasy wyśmienicie.

              Ostatnie z zadań konkursowych dotyczyło udzielania pierwszej pomocy powypadkowej. Chłopcy musieli min. odpowiedzieć na teoretyczne pytania z tego zakresu, praktycznie założyć bandaż oraz ułożyć poszkodowaną osobę w prawidłowej pozycji. Wszyscy uczestnicy potrafili wykonać te czynności, za co otrzymali maksymalną ilość punktów.

              Po zakończonych zawodach obejrzeliśmy występy artystyczne przygotowane przez uczniów oraz wzięliśmy udział w podsumowaniu zawodów i  wręczeniu nagród.

              Nasza „młoda drużyna” ze szkoły podstawowej, choć brała udział w zawodach po raz pierwszy wywalczyła 4 miejsce!!!

              Chłopcy mimo zmęczenia, na koniec tego pasjonującego dnia bardzo się ożywili, ponieważ specjalnie dla nich przyjechali na podsumowanie konkursu motocykliści, którzy  zabierali chętnych na przejażdżkę swoimi mechanicznymi rumakami.

Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń z pięknym pucharem i dyplomami.

 

Jeszcze raz gratuluję chłopakom sukcesu i dziękuję za podjęty trud!

 Marzena Depa

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

Wycieczka do WOLINA

W poniedziałek 19 maja 2014  pojechaliśmy na wycieczkę do WOLINA. Jechaliśmy tam  pociągiem. W Wolinie powitał nas deszcz, ale było ciepło. Szliśmy uliczkami miasta ,  przez most nad rzeką  Dziwną do skansenu. To nie koniec-  musieliśmy jeszcze  przejść przez trzcinowiskoJ)) do wioski Wikingów. Wchodziliśmy przez dużą drewnianą bramę. Najpierw  kupiliśmy bilety i  czekał na nas przewodnik. Pan wyglądał jak prawdziwy Wiking. Był ubrany w  dawny strój.  Pan opowiadał jak  kiedyś żyli ludzi, pokazywał chaty i różne  narzędzia ,zbroje, broń,  biżuterie.

Później pod dużym dachem z paleniskiem jedliśmy kiełbasy z rusztu, podpłomyk kwas chlebowy. Kto chciał mógł w starym sklepie kupić pamiątki.  Robiliśmy sobie zdjęcia. Widzieliśmy żurawie, bociany, sarenki i  słuchaliśmy rechotu żab.

Potem wróciliśmy do naszych czasów….. do centrum WOLINA. Po drodze  zwiedziliśmy kolegiatę  św Mikołaja. No ….i  poszliśmy na hot – dog, frytki, hamburger, zapiekankiJ. A  wracaliśmy super nowym pociągiem.

Opracowali: Grześ, Mateusz i Paweł - widzieliśmy jak się żyje kiedyś i cieszymy się ze żyjemy terazJ)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

"Brzydkie kaczątko"

w wykonaniu nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły

 

Tradycją naszej szkoły stały się przedstawienia teatralne dla uczniów klas "b" w wykonaniu nauczycieli i innych pracowników. Tym razem mogliśmy zaprezentować naszym milusińskim piękną baśń pt "Brzydkie kaczątko". Tę smutną z założenia baśń, ale dobrze się kończącą nasi "aktorzy" przedstawili w bardzo profesjonalny sposób, często wplatając zabawne komentarze i dowolną interpretację utworu. Wywoływało to u naszych uczniów salwę śmiechu, chwilę zadumy i na pewno ogromne zainteresowanie przedstawieniem. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny wywołać uśmiech na ich twarzach i sprawić im ogromną radość.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

RELACJA Z ODBYCIA KOLEJNEJ SZKOŁY RODZICÓW

 

W marcu, kwietniu, maju, przez  6 tygodni,  Rodzice/ Opiekunowie dzieci i absolwentów szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów psychoeduakcyjnych  wg. Metody Adele Faber i Elaine Mazlish ‘Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Czytaj więcej

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

 

 

Koncert

Chóru i Orkiestry „Men4Christ” z Holandii

 

 

    Na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego, dnia 29 kwietnia 2014 r. we wtorek, na 4 lekcji gościliśmy w naszej szkole Chór i Orkiestrę „Men4Christ” z Holandii. Grupa 54 osób w wieku od 3 do 80 lat przyjechała do nas autokarem i ciężarówką, w której znajdował się cały sprzęt nagłaśniający i instrumenty potrzebne zespołowi. Ze względu na małą scenę jaką dysponuje nasza szkoła muzycy zabrali z sobą tylko pianino elektroniczne oraz gitarę basową i elektryczną, przy dźwiękach których cała społeczność szkolna wzięła udział we wspaniałym, żywym i profesjonalnym koncercie. Pani dyrektor Iwona Postawa przywitała dyrygenta Aad’a Contze i cały zespół. Na scenie stanął 17 osobowy chór męski, który śpiewał na cztery głosy piosenki gospel zachęcając iporywając swym entuzjazmem wszystkich uczniów do klaskania i żywego reagowania na muzykę. Koncert wywarł ogromne wrażenie na naszych uczniach, dostarczając wszystkim  niezapomnianych przeżyć artystycznych i estetycznych. Muzycy i chórzyści potrafili zaangażować całą widownię do czynnego udziału, urzekając swoją muzyką, pięknymi głosami, aranżacją iprofesjonalizmem.

Tekst napisała nauczycielka jęz. ang.

Katarzyna Kowalińska

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

Urodziny Michaliny !!!

To był dzień atrakcji dla kolegów i koleżanek Michaliny. Wcześniej  wykonaliśmy  kartkę urodzinową  z  serduszek i zakupiliśmy prezenty-  słowem przygotowaliśmy się!!!

Michalina zaprosiła nas  na wycieczkę po Szczecinie zabytkowym tramwajem. Pan motorniczy ciekawie opowiadał nam o Szczecinie, zatrzymywał się w  celu zrobienia zdjęć i dał nam do dyspozycji mikrofon. DJ był Mateusz, słuchaliśmy przebojów przygotowanych specjalnie  na tę  okazję i śpiewaliśmy 100 lat oraz składaliśmy życzenia naszej  jubilatce. Potem skorzystaliśmy z rezerwacji  w Małej Tumskiej. Bardzo przyjemna  restauracja z przyjaznym  klimatem dla gości. Tam czekał na nas pyszny  obiad i deser. Michalina za wszystkie otrzymane prezenty dziękowała i bardzo  chętnie pozowała do  zdjęć. Była z nami pani Marzenka-  fotoreporter naszej wycieczki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Ziemi

 

Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest zawsze 22 kwietnia, na świecie od 1970 roku, a od 1990 roku również w Polsce,

Pierwszy Dzień Ziemi miał miejsce w USA, a jego idea narodziła się podczas konferencji UNESCO poświęconej środowisku naturalnemu. Wypromował je Gaylord Nelson - amerykański senator wspierający ochronę środowiska. Dzięki niemu obchody pierwszego święta przyjęły postać zbiorowego wystąpienia Amerykanów przeciwko postępującej degradacji środowiska przyrodniczego. Te wystąpienia miały uświadomić społeczeństwu i władzom, jakie zagrożenia niesie za sobą rabunkowa eksploatacja naturalnych zasobów Ziemi.

Tegoroczny Dzień Ziemi przebiega pod hasłem „Zmieniaj nawyki– nie klimat”

Ochrona klimatu jest ważną dziedziną nie tylko dla Polski, ale dla całego świata. Zmiany klimatyczne stanowią jedno z najważniejszych zagadnień globalnych. Wiele osób, instytucji i organizacji podejmuje wyzwania, by świadomość ekologiczna człowieka, pozwoliła zrozumieć jak ogromne znaczenie ma zachowanie każdego z nas. Dbanie o najbliższe środowisko powinno stać się nawykiem, choćby poprzez tak proste czynności jak segregacja śmieci, oszczędność energii elektrycznej (wyłączanie zbędnego oświetlenia, zakup energooszczędnych żarówek i sprzętu AGD, nie pozostawianie odbiorników radiowych i telewizyjnych w stanie czuwania), oszczędzanie zużycia wody w gospodarstwach domowych, oddawanie zużytych baterii czy elektrośmieci do przeznaczonych do tego celu punktów zbiórki. Bardzo istotne jest uświadomienie młodemu pokoleniu jak nawet niewielka zmiana codziennych nawyków i funkcjonowania instytucji i gospodarstw domowych może oddziaływać na życie ludzi.

Dzień Ziemi obchodzony w naszej szkole zapoczątkowały zabawy, konkursy, quizy oraz prace plastyczne. Następnie uczniowie wyszli na boisko i po krótkim apelu przystąpili do przydzielonych im zadań. Wszyscy aktywnie sprzątali, grabili, porządkowali teren wokół szkoły. Następnie sadzili przyniesione przez siebie kwiaty oraz inne rośliny ogrodowe.

Działania te świadczą o tym, że "dla chcącego nic trudnego" i wszystkich można zachęcić do ekologicznego stylu życia. W naszej szkole od wielu sprawdza się to doskonale.

Opracowała: Renata Borten

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manufaktura słodyczy Cukier Lukier

Pewnie każdy jadł lizaki ,ale my widzieliśmy jak się je robi. Ba sami je produkowaliśmy. Najpierw pani zaprezentowała  masę  gotująca , dolewała barwników, a później w  miarę  stygnięcia i dopływu  powietrza  masa tężała i zmieniała .Z przezroczystej żółtej w śnieżnobiałą  masę. Potem  pani układała dywanik z wałków i  robiła pierzynkę. Wszyscy obserwowali cały proces  zza szyby, a dopiero na koniec każdy dostał kawałek masy i  zrobił sam  kolorowego lizaka.

Potem poszliśmy  czerwonym szlakiem miejskim zwiedzać plac Orła Białego ,pomnik rzymskiej Bogini Wiosny , Pałac pod Globusem... no i oczywiście wjechaliśmy na wieżę widokową Katedry. Szczecin w słońcu wyglądał cudnie.

Uczestnicy wycieczki i warsztatów cukierniczych: Ada, Marcin, Michalina, Konrad, Paweł, Grzegorz oraz pani Aneta, Marzena i Małgosia

Miejsce warsztatów cukierniczych: Manufaktura Słodyczy  Cukier Lukier

 

 Zobaczcie sami. Zapraszamy do galerii zdjęć

DOGOTERAPIA

W Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie w  miesiącach marzec, kwiecień, maj, czerwiec odbywać się będzie dogoterapia czyli terapia z udziałem psów.

 Organizatorem  tej metody pracy z dziećmi i młodzieżą jest  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże Szczecin”.

Dogoterapia jest prowadzona w szkole drugi rok  w ramach zadania publicznego  „Integracja
i aktywizacja środowiska osób niepełnosprawnych zapobiegająca ich izolacji i marginalizacji obejmująca osoby z dysfunkcją narządu słuchu, wzroku, układu mięśniowo-kostnego oraz niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną”- oferta realizacji zadania publicznego BOP/SP/2014/018 , w formie powierzenia realizacji zadania publicznego  przez – Gminę Miasto Szczecin.

Dogoterapia oznacza działanie w leczeniu i rehabilitacji, które przy pomocy psów terapeutów ma na celu przywracanie zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkim ludziom, którzy tego potrzebują. Psy wywierają pozytywny wpływ na ludzi. Ich obecność uspokaja i relaksuje, dlatego też coraz częściej są wykorzystywane do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Spokój, ciepło, cierpliwość oraz chęć pracy z człowiekiem to cechy, które są niezastąpione w rehabilitacji i leczeniu osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Główne działanie tego rodzaju terapii kontaktowej polega na nawiązaniu psychicznej więzi ze zwierzęciem, co przyspiesza leczenie, ułatwia przejście choroby, łagodzi jej trwałe skutki (zwłaszcza w sferze psychicznej).
Zajęcia psychoedukacyjne  z udziałem psów będą mieć formę indywidualną i zespołową. Zakwalifikowano do nich uczniów z klas 3a, 3b, 6b SP 25 i IB, IC, IIIB GM47. Tę  formę  pomocy psychologiczno – pedagogicznej zaplanowano w łącznym wymiarze 30 godzin.

Cele Dogoterapii

1. Ujawnienie i odreagowanie negatywnych emocji; poprawa samopoczucia, podniesienie poczucia własnej wartości , identyfikowanie i wyrażanie emocji.
- wyzwolenie naturalnej potrzeby ekspresji w działaniach, 
- obniżenie poziomu lęku,
- obniżenie wzmożonego napięcia mięśniowego.
2. Uzyskanie postawy korespondencyjnej w relacjach „człowiek - zwierzę” oraz „człowiek- człowiek”;
- poprawa komunikacji,
- integracja grupy,
- integracja rodziny,
- integracja zdrowych i chorych.
3. Stymulacja rozwoju psychoruchowego,
4. Zmiana nieprawidłowych zachowań psychofizycznych,
- poprawa samopoczucia,
- zaspokojenie potrzeb emocjonalnych,
- redukcja zmęczenia.
5. Usprawnianie fizyczne. Właściwe zaadaptowanie warsztatu pracy i odpowiedni dobór czynności oraz zadań, sprawia, że usprawnianie tego typu z powodzeniem może być stosowane w następujących przypadkach:
- osłabienia, niedowładu mięśni,
- ograniczenia ruchu w stawach,
- niewydolności i schorzeń układu krążenia.
6. Usprawnianie psychiczne. Fakt możliwości wykonania odpowiednio dobranego ćwiczenia czy powierzonego zadania, prowadzi często do ułatwienia akceptacji niepełnosprawności  lub choroby. Poprzez udział w dogoterapii, podopieczny uczy się również brać udział w życiu codziennym, otwiera się na nowe możliwości życiowe oraz podnosi się jego wartość jako jednostki społecznej. 
7. Trening społeczny – nauka poprawności interakcji społecznych.

Opracowanie: Magdalena Kępa – dogotearpeuta, trener psów, oligofrenopedagog

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zajęcia klas 3b

Zajęcia klas 6b, 3a

Zajęcia klasa IC

Zajęcia indywidualne

 

Szanowni Państwo !

Jeśli zmagacie się z wychowaniem swoich dzieci, czujecie się zrezygnowani, często pokonani w codziennej „walce” z nimi…

 Jeżeli chcecie je mądrze rozumieć i kochać, być kochanymi i rozumianymi...

To zapraszam do kolejnej edycji Szkoły Rodziców, na warsztaty pt.

”Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały.

Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Czytaj więcej na temat warsztatów

 

 

 

 

 

 

 

INTERNETOWA MĄDRA GŁOWA

Finał Wojewódzkiego Konkursu Internetowa Mądra Głowa

IX  EDYCJA KONKURSU DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

W STOPNIU UMIARKOWANYM

 

 

W dniu 26 marca 2014 odbył się w naszej szkole po raz dziewiąty

finał Konkursu Komputerowego- Internetowa Mądra Głowa

W progach naszej szkoły po raz kolejny witaliśmy uczestników z całego województwa zachodniopomorskiego. To wyjątkowe wydarzenie pani dyrektor zaczęła od słów pana Marka Tałasiewicza- wojewody zachodniopomorskiego: „Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i finalistom. Nowoczesne technologie nie są wam obce. Potraficie sprawnie i mądrze posługiwać się Internetem.” I rzeczywiście z radością i zaangażowaniem uczniowie podejmowali wysiłek i kończyli zadania konkursowe o różnym stopniu trudności. Rozwiązywaniu zadań towarzyszyły jak zwykle wielkie emocje i łzy radości. W przerwach przy grach stolikowych uczestnicy aktywnie nawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie.

Oto lista zwycięzców:

Nagrody grupowe:

I miejsce Katarzyna Nowosadowska - Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie

II miejsce Krystian Łapkowski- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie

III miejsce Andżelika Brzeźińska- Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie Szczecińskim

Nagrody zespołowe:

I miejsce - Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie Szczecińskim
II miejsce - Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie
III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie

Patronat nad konkursem sprawowali:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Kuratorium Oświaty

Urząd Miasta Szczecin

Wojewoda Zachodniopomorski

Wszyscy finaliści  otrzymali  nagrody udziału w konkursie.

Serdecznie dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

 Muzeum Techniki i Komunikacji

Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

W dniu 25 marca nastąpiła trzecia, ostatnia już odsłona zajęć w ramach projektu „Młody naukowiec”. Tym razem klas

 

a 3 a wybrała się na lekcję do wyjątkowego miejsca, które funkcjonuje pod nazwą:

Muzeum Techniki i Komunikacji

Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

                Dzieciom z klasy młodszej towarzyszyli starsi koledzy z kl. I b z p. Magdą i Ada z p. Marzenką.

Dzięki wyjątkowej uprzejmości pracowników muzeum uczniowie naszej szkoły mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych na temat: „Czym podróżujemy? Wynalazki w dziedzinie transportu.”.

Najtrudniejszym zadaniem, z którym musiałam się dziś zmierzyć było nakłonienie uczniów do opuszczenia wystawy. Wszyscy chcieli dalej się uczyć, zdobywać nowe wiadomości, odkrywać świat…. Innym  nauczycielom również życzę takich problemów w pracy zawodowej;-).

Izabela Adamczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Galeria mediów

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Nadszedł wyczekiwany przez dzieci Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie klasy 3 a zamierzali zgodnie ze zwyczajem spalić Marzannę. Jednak jakie było ich zdziwienie, gdy okazało się, że została ona porwana! Na szczęście porywacz zostawił list ze wskazówkami i dzieci mogły wyruszyć na pomoc Marzannie. Kierując się strzałkami, wskazówkami z kolejnych listów i pozostawionymi na drzewach znakami w postaci bibuły w końcu odnaleźli zagubioną kukłę. Ostatecznie zdecydowały się jej nie palić, gdyż jest to niebezpieczne i nie zgodne z ekologią. Rozemocjonowane wróciły z Puszczy Bukowej (która była areną poszukiwań Marzanny) do szkoły. Pragnę jeszcze nadmienić, iż listy pozostawione jako wskazówki były przez dzieci odczytywane samodzielnie, a motywacja do wykonywania tego ćwiczenia ogromna!

z wiosennym pozdrowieniem

Izabela Adamczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

VI Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej

dla Szkół Specjalnych 

pod patronatem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

 

Dnia 13 marca 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie przy ul. Letniskowej 1 odbył się VI Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej Szkół Specjalnych pod patronatem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Zebranych w sali gości, młodych adeptów sztuki teatralnej, jurorów, powitała dyrektor zespołu szkół, p. mgr Iwona Postawa.

 Jury w składzie:  przewodniczący: ks. dr Paweł Płaczek, wizytator Wydziału Katechetycznego członkowie jury:  ks. dr Jarosław Bilicki,  proboszcz parafii p. w.  Niepokalanego Poczęcia NMP oraz p.  Alicja  Słowik , emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Szczecinie,

podziwiało i oceniło: 

 1. Grupę teatralną „Bez Imienia” z ZSS nr 9 w Szczecinie;  spektakl pt.: „Wygnanie z raju” przygotowany pod kierunkiem pań:  Anny Pomorskiej, Grażyny Diling
 2. Grupę teatralną „Maska” z ZSS nr 9 w Szczecinie; spektakl pt.: „Najinteligentniejszy syn” przygotowany pod kierunkiem p. Danuty Gralczyk
 3. Grupę teatralną „Uczniowie klas gimnazjalnych” z SOSW z Nowogardu; spektakl pt.: „Inny” przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Buczkowskiej, p. Bożeny Wojciechowskiej
 4. Grupę teatralną  „Zet-ki” z SOSW z Nowogardu;  spektakl pt.: „ Uczynny zajączek Flips” przygotowany pod kierunkiem p. Marii Ostasz, p.  Marzanny Kaczmarskiej
 5.  Grupę teatralną „Kłosy życia” Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Szczecinie, oddział Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy;  spektakl pt.: „Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie” przygotowany pod kierunkiem  p. Arety  Kąklewskiep. Dagmary Godlewskiej i p. Dominiki Gabryliszyn
 6.  Grupę teatralną „Jestem inny niż mnie znacie” z Zespołu Szkół w Goleniowie spektakl teatru Cienia pt.: „Mam marzenie” przygotowany pod kierunkiem p. Diany Doszczeczko, p. Joanny Stanuch –Piotrowicz, p.  Izabeli Stanuch
 7. Grupę teatralną „Bajery” z  ZSS im. Juliana Tuwima w Stargardzie Szczecińskim; spektakl „ Życie za życie” przygotowany pod kierunkiem p.   Danuty Romanowskiej

 

 1. TEATR FAKTU działający w Gimnazjum Specjalnym nr 47 w Szczecinie;

spektakl  „ Przebaczenie” przygotowany pod kierunkiem p. Marii Freli

 1. Grupę teatralną „Promyki nadziei” ze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek” w przedstawieniu „O diabełku, który odważył się śmiać” przygotowany pod kierunkiem p.   Barbary Jagiełło, p.  Piotra Wójciaka, p.  Karoliny Janusz.

 

Jury nagrodziło wyróżniające się grupy teatralne.

I miejsce przyznało Grupie  teatralnej „Jestem inny niż mnie znacie” z Zespołu Szkół

w Goleniowie za spektakl teatru cienia pt:” Mam marzenie”;

 

II miejsce przyznało Grupie teatralnej „Bajery” z Zespołu Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Stargardzie Szczecińskim   za spektakl „Życie za życie”;

 

III miejsce przyznałoGrupie  teatralnej „Kłosy życia” z Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Szczecinie za spektakl ”Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie” 

Jury zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia. Otrzymała je  Grupa teatralna „Promyki nadziei” ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” za przedstawienie pt: „O diabełku, który odważył się śmiać” .

Nie zawiedli nas wierni przyjaciele. Wśród zaproszonych gości była p. radna Koła PIS Stefania Biernat, ks. Ryszard Szymanik,  proboszcz parafii p.w. św. Ducha, rodzice, opiekunowie, a także uczniowie naszej szkoły.

Sponsorami  VI  Archidiecezjalnego Przeglądu Teatrów o Tematyce Religijnej  dla Szkół Specjalnych pod patronatem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi byli:  Urząd Miasta Szczecin, który ufundował nagrody dla zwycięzców, a także:  Kuria Metropolitalna Szczecińsko- Kamieńska, ks.  Ryszard Szymanik, proboszcz parafii pw. św. Ducha w Zdrojach oraz firma PAZIM Szczecin, SPA Baltica,  a także  cukiernia p.   Dominka Gustołka „ Smak”.

Przegląd nie mógłby się odbyć, gdyby nie zespołowa praca nauczycieli, opiekunów pracujących  w ZSS nr 9. Oto oni:  Agata Kowalska, Katarzyna Kowalińska, Zdzisław Przekupień, Beata Przekupień, Dominika Adamczyk,  Szymon Adamczyk,  Jolanta Arcisz,

a także panie z obsługi, które zadbały o stan scenografii, wypieki.   Gorące podziękowania należą się także uczennicom i uczniom Gimnazjum nr 47, którzy włączyli się w pomoc podczas przygotowań do przeglądu.

Tak jak każdego roku odbył  się Finał Przeglądu.  25 marca 2014 r.  w Pałacu Młodzieży, najlepsi mogli zaprezentować się szerszej publiczności,    włodarzom miasta.

 Gala uświadamia jak szeroki zasięg ma Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej. `  Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie, kierowany przez p. dyrektor Iwonę Postawę, dołączył do grona organizatorów przeglądu w 2009 r.  Od tego czasu poszerza się lista wykonawców, a uczestniczący w przeglądzie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mają czas na wspólne przebywanie, wspólną zabawę. Dla nich nie nagrody są najważniejsze, ale możliwość pokazania swoich umiejętności. Jak co roku przegląd był miejscem i czasem  swoistej, wzajemnej  katechizacji wszystkich zebranych.

 organizatorzy:

   Danuta Gralczyk,  Anna Pomorska- katechetki, Maria Frela, nauczyciel j. polskiego 

opracowanie tekstu: M. Frela

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

Rekolekcje Wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE– DNI  WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

 Prosimy rodziców o zgłoszenie do wychowawców  potrzeby  opieki świetlicowej nad dzieckiem i chęci jedzenia obiadu.

Świetlica i stowarzyszenie pracują zgodnie z planem.

Grafik opieki nad klasami

Klasa

17.03.2014- poniedziałek

18.03.2014- wtorek

19.03.2014- środa

IA, IIA, IIIA

8:00 -  9:30

8:00 - 9:30

8:00 - 9:30

3b,3a,6a,6b

9:30-11:00

9:30-11:00

9:30-11:00

IB, IC, IIIB

9:30-11:00

9:30-11:00

9:30-11:00

 

 

 

 

 

 

 

Nasz plac zabaw

 

Nasza szkoła  nie posiadała do tej pory żadnego szkolnego placu zabaw. Dysponuje za to odpowiednim terenem o powierzchni ponad 500 m2, otoczonym płotem. Dodatkowo za realizacją placu zabaw przemawiał fakt, iż obecnie w szkole jest coraz więcej uczniów w klasach I-III. To były podstawy do napisania wniosku:

Utworzenie szkolnego placu zabaw zgodnie z wymogami programu rządowego „Radosna Szkoła” zawierał harmonogram planowanych działań tj. :

 1. Projekt szkolnego placu zabaw,
 2. Przygotowanie podłoża pod nawierzchnię,
 3. Ułożenie nawierzchni.

 - nawierzchnia bezpieczna gumowa  do zabawy i ćwiczeń ruchowych (zgodnie z rozporządzeniem)

       4. Wykonanie trawnika dookoła placu oraz ścieżki do placu.

       5. Zakup i instalacja sprzętu rekreacyjnego.

       6. Wykonanie i zainstalowanie tablicy informacyjnej, w tym:

       - regulaminu określającego zasady i warunki korzystania z   

         placu zabaw.

Razem koszt utworzenia szkolnego placu zabaw

 128.303.00

 

Wnioskowana kwota wsparcia finansowego na utworzenie szkolnego placu zabaw

63.850.00

 I dziś możemy się cieszyć  kolorowym, bezpiecznym placem zabaw. 

Opracowała:

Małgorzata Straszewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

Lekcja w ramach projektu „Młody naukowiec”

 

W dniu 11 marca 2014 r. klasa 3 a r. brała udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu „Młody naukowiec”.  Tym razem dzieci zamieniły się w konstruktorów robotów. W trzyosobowych grupach, opierając się na rysunkowej instrukcji krok po kroku samodzielnie skonstruowały roboty z klocków lego. Roboty zostały zaprogramowane w ten sposób, by samodzielnie się poruszały. Dawno nie widziałam moich uczniów tak skupionych na wykonywanym zadaniu, jak podczas tej ciekawej lekcji! Zabawa z robotami pozwoliła mi zrealizować cele wynikające z podstawy programowej w zakresie zajęć technicznych i po raz kolejny udowodnić dzieciom, że nauka jest ciekawa!

Izabela Adamczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Nasze FERIE

 

W czasie ferii uczniowie klasy 3 a wypoczęli i wrócili do szkoły pełni zapału do pracy. Swoimi wrażeniami podzielili się z kolegami z klasy prezentując im  „Pamiętniki z ferii”, których zdjęcia znajdują się poniżej.

Pragnę również zaprezentować audiobook, który został nagrany w czasie ferii przez uczennicę klasy 3 a Barbarę Słabicką. Dziewczynka odczytuje w nim bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Proszę posłuchać jak nasza uczennica płynnie czyta! Taka forma nauki czytania była dla niej przyjemnością, dzięki czemu osiągnęła wspaniałe efekty.

Zapraszamy do odsłuchania bajki pt. „Czerwony Kapturek” dostępnej tutuaj.

Izabela Adamczyk

Prace autorstwa Barbary Słabickiej i Macieja Broszkiewicza

 

 

 

 

 

 

 

Walentynki

 

 

 

 Miłość jest wielka

Lecz mija jak mgła

Przyjaźń jest cicha

Lecz długo trwa

 

Z okazji

WALENTYNEK

Wszystkim wszystkiego najlepszego...

 

 

 

 

 

Krakowscy aktorzy w  bajce o Czerwonym Kapturku

We wtorek 11.02. po raz kolejny odwiedzili nas krakowscy aktorzy i przedstawili nam bajkę o Czerwonym Kapturku. Tym razem przedstawienie przybrało charakter interaktywny, aktorzy zaangażowali dzieci do wspólnej zabawy oraz nauczycieli.. Bajka pięknie przedstawiona, dzieci zadowolone i rozbawione.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

                

 

 

 

Wizyta gości z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum klas „b” gościli na lekcji w dniu 3 lutego 2014 r.  pracownika Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat pracy lekarza weterynarii, poznały tajniki pielęgnacji zwierząt domowych i wspólnie znalazły odpowiedź na pytanie : „Dlaczego należy opiekować się bezdomnymi kotami?”. Uczniowie w ramach podziękowania za ciekawą lekcję przekazali Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami karmę dla zwierząt.

Potrafimy pomagać potrzebującym!!! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka 

 

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 22.01.bieżącego roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowali ją uczniowie klas: 3”a” oraz 3 „b” SP wraz ze swoimi wychowawcami. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Dzieci powitały gości piosenką wykonaną w języku angielskim a następnie odczytały piękne podziękowania Dziadkom, przedstawione w formie abecadła. Na twarzach  gości widać było wzruszenie, nie ukrywano łez.

Po zakończeniu przedstawienia, goście podziękowali brawami dzieciom za trud włożony w przygotowanie takiej wzruszającej uroczystości. Po występach Dziadkowie zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Wtedy to goście otrzymali od dzieci prezenty z buziakami na policzkach orazpodziękowaniami, za to, że są z nami długie lata.  Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę z wielkim uśmiechem na twarzach i serdecznymi podziękowaniami za wszystko.

Opracowała: R. Borten

Foto: R. Borten

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

 

 

Lekcja edukacji przyrodniczej w klasie 3 a SP pod nazwą

„Młody naukowiec”

„Powiedz mi, a zapomnę

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz

Właśnie w myśl powyższej maksymy przebiegała dzisiejsza lekcja edukacji przyrodniczej w klasie 3 a SP. Brała w niej udział również kl. I b gimnazjum. Podczas zajęć opartych na ćwiczeniach praktycznych dzieci miały okazję zapoznać się z osobą naukowca, jego atrybutami. Zostały uwrażliwione na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas pracy. Przede wszystkim zaś miały możliwość samodzielnego odkrywania , eksperymentowania, np. z mieszaniem substancji, co powodowało zmianę kolorów wody. Najbardziej spektakularnym doświadczeniem było przygotowanie substancji, która po połączeniu składników spowodowała wybuch!!! Wszystko to miało miejsce podczas lekcji przygotowanej przez stowarzyszenie „Klub naukowca”. Działanie jest częścią projektu realizowanego w klasie 3 a pod nazwą „Młody naukowiec”. Jego celem jest przedstawienie zagadnień ze świata przyrody i techniki w sposób przystępny, atrakcyjny, dostosowany do możliwości percepcyjnych dzieci z różnymi deficytami w wieku wczesnoszkolnym. 

Izabela Adamczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY W HOTELU "PANORAMA"

 

Zabawa była bardzo udana, wszystkim dopisywały szampańskie humory, a w otoczeniu wyczuwało się atmosferę minionych świąt. Większość naszych uczniów wystąpiła w atrakcyjnych, karnawałowych kreacjach, co widać na załączonych fotkach. Nasi darczyńcy zadbali o wspaniałą muzykę jak i również o nasze podniebienia, tak więc wzorem lat ubiegłych podjęli nas smacznym obiadem, ogromną ilością słodkości, owoców i napojów, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

Nasza szkolna Wigilia

Jak co roku w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali jasełkowe rymowanki: „Miesiące przychodzą do żłóbka Pana Jezusa”. Uczniowie gimnazjum przedstawili Jasełka przeplatane śpiewem kolęd. Ta prezentacja przypominająca wydarzenia sprzed ponad 2000 lat wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Na zakończenie wystąpili uczniowie, którzy zaśpiewali utwory muzyczne w języku angielskim.

 

 

Programy artystyczne przygotowane były pod kierunkiem

p. Grażyny Diling i p. Anny Pomorskiej oraz p. Danuty Gralczyk i p. Katarzyny Kowalińskiej.

 

„Zawsze, gdy uśmiechasz się do swego brata jest Boże Narodzenie”

To nasza dewiza na rok 2014.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

„Wizyta w Planetarium” 

 W środę 11 grudnia 2013r uczennice i uczniowie z klas gimnazjalnych: IIIB – z p. Małgosią, I B – z p. Magdą oraz Ada z p. Marzenką wybrali się do Planetarium, które mieści się w Akademii Morskiej w Szczecinie na Wałach Chrobrego. Po drodze oglądaliśmy niektóre zabytki naszego miasta i przypominaliśmy sobie znaną już nam historię mijanych miejsc. Choć był to pochmurny dzień, to zrobiliśmy sobie zdjęcia przy odnowionej fontannie, która w miesiącach wiosenno- letnich raczy mieszkańców i turystów przepiękną grą wody i świateł. W Akademii Morskiej spotkaliśmy się z kapitanem, który przez 30 lat swojego życia pływał po morzach i oceanach. Nasz przewodnik w niesamowicie ciekawy sposób pokazywał nam przy pomocy specjalnej maszyny obraz rozgwieżdżonego nieba. Taki, jaki w rzeczywistości widzą marynarze na różnych szerokościach geograficznych i w różnych porach roku. Siedząc w ciemnościach i patrząc na dobowy ruch ciał niebieskich w okolicach Szczecina, wyświetlany na suficie, mieliśmy wrażenie, że naprawdę znajdujemy się wśród gwiazd. Pan kapitan z lekkością słowa, dowcipem na ustach, często używając wierszy opowiadał nam o poszczególnych gwiazdach, a także konstelacjach, gwiazdozbiorach i nawet galaktykach. Przedstawił nam również wiele ciekawych anegdot ze swoich podróży. Słowem- podzielił się „kawałkiem swojego życia” na lądzie i na morzu. Zafascynowani słuchaliśmy jego słów i wpatrywaliśmy się w sufit „Planetarium”. Z wdzięcznością za ciekawą lekcję, na koniec przekazaliśmy panu kapitanowi świąteczny podarunek. W drodze powrotnej udaliśmy się do Galaxy, by obejrzeć cudowne świąteczne dekoracje i posilić się w Mac Donaldzie.

Pełni wrażeń wróciliśmy z gwiazd na ziemię… - do szkoły. Z chęcią wybralibyśmy się do Planetarium raz jeszcze! Polecamy wszystkim! Naprawdę warto! J

Opracowała: Marzena Depa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

„Świąteczne pierniki”

W dniu 10 grudnia  z panią Gosią i Marzenką robiliśmy świąteczne pierniki. Najpierw zapoznaliśmy się z przepisem na ciasto piernikowe. Potem sami je zrobiliśmy. W klasie zapachniało przyprawami i świętami.

Podajemy przepis na świąteczne pierniki 2 szklanki mąki

 • Pół szklanki cukru
 • Łyżeczka proszku do pieczenia  i sody
 • 10 łyżek mleka
 • 1 przyprawa korzenna  do piernika
 • Duża łyżka miodu  i masła
 • Jajko

Rozpuścić masło z cukrem i miodem oraz przyprawą do piernika, dodać resztę składników i wyrobić ciasto

Wycinamy gwiazdki choinki anioły 


SMACZNEGO

Wesołych Świat!  

Grzegorz Stasiak i Mateusz Mierzejewski z klasy IIIB

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

„Klasowe Andrzejki”

 

W poniedziałek 2 grudnia 2013r uczniowie klasy IIIB gimnazjum oraz uczestniczka zajęć ZRW- Ada wraz z wychowawczyniami, obchodzili „Klasowe Andrzejki”. Po krótkim przypomnieniu wiadomości o zwyczajach związanych z dniem 30 listopada wszyscy z radością i zarazem niepewnością przenieśli się w świat wróżb. Nastrój potęgowała muzyka płynąca z magnetofonu, blask zapalonych świec oraz wystrój klasy. Znana wszystkim wróżka Selena przepowiadała każdemu uczniowi przyszłość min. z kolorów, cyfr, symboli kwiatowych, kart itd. Jak co roku chłopcy przebijali szpilką serce z imionami dziewcząt, a dziewczęta- chłopców. Z wielkim entuzjazmem chętni wróżyli sobie przyszłość z butów. A na koniec – było lanie wosku. Cienie były dla wszystkich łaskawe, bowiem ukazały szczęście i prezenty na cały nadchodzący rok. Całość andrzejkowej imprezy została uwieńczona pachnącą herbatką i pysznymi ciasteczkami. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

Dni Profilaktyki

 

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się „ Dni Profilaktyki”. W dniach 06- 14.11.2013r uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz uczestnicy ZRW brali udział w różnorodnych zajęciach, warsztatach i pogadankach na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych w szkole i poza nią. Dzięki nim przypomnieli sobie wiele informacji na ten temat lub nauczyli się nowych przydatnych w życiu umiejętności:

6 listopada 2013r

 •  uczniowie pod okiem p. pielęgniarki Teresy Marczak nauczyli się na sobie i manekinie bandażować rany,

7 listopada 2013r

 • odbył się pokaz i pogadanka dla dziewcząt z klas: IIa, IIIa, Ib,IIIb ,6b pt.„ Między nami dziewczynami „ – przeprowadzona przez studentki trzeciego roku położnictwa Akademii Medycznej pod kierownictwem Pani dr Małgorzaty Zimny,
 • następnie wszyscy obecni uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – przeprowadzonych przez studentów trzeciego roku ratownictwa medycznego z Akademii Medycznej pod kierownictwem Pani dr Natalii Bobak,

13 listopada 2013r

 • we wszystkich klasach została  przeprowadzona przez naszą panią pielęgniarkę-Teresę Marczak pogadanka pt. „Zapobieganie grypy”,
 • w Centrum Kształcenia Sportowego klasy 6a i 3a miały spotkanie z Instruktorem Ratownictwa WOPR Adamem Parobczym:

v  Pogadanka na temat bezpieczeństwa na akwenach wodnych

v  Przedstawienie podstawowych technik ratownictwa i sprzętu ratownictwa wodnego

v  Zawody ratownicze z wykorzystaniem w/w sprzętu

14 listopada 2013r

 • odbyły się spotkania z Funkcjonariuszkami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie:

v  pt. „ Szkolny paragraf” dla klasy 6a, IIA i IIIA

v  pt. „Bezpieczna szkoła” dla  klas: 3a, 3b ,6b, IC, IB, IIIB i ZRW

 

Na początku „Tygodnia Profilaktyki” ogłoszony został także konkurs plastyczny .

Przez tydzień wszystkie klasy  mogły wykonać  pracę na jeden z wybranych  tematów:

 1. „Bezpieczna szkoła” lub
 2. „Pierwsza pomoc przedmedyczna" lub
 3. „Zdrowe odżywianie w okresie jesienno- zimowym”

 

14 listopada 2013r konkurs został rozstrzygnięty. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów drobne upominki i słodycze. Wszystkie nagrodzone prace zostały wywieszone na  tablicach ściennych na parterze naszej szkoły.

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom  dziękujemy za zaangażowanie.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich na kolejną edycję „Szkolnych Dni Profilaktyki”, które zostaną przeprowadzone przed wakacjami J. 

Organizatorki:

Beata Białaś- Przekupień

Katarzyna Raduszewska

Marzena Depa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

„Jesienne potyczki klasowe na ludziki warzywne”

 

W ramach projektu Jesienne potyczki klasowe odbyła się już druga zabawa konkurencyjna pod hasłem „Jesienne potyczki klasowe na ludziki warzywne” dla uczniów klas I B i III B. Uczniowie przynieśli różne warzywa i owoce, część zakupiliśmy sami. Na stołach znalazły się np. cynamon, imbir, bakłażan, brokuły, dynie ozdobne i duże itp. Pomysłowość, barwność prac można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

„ Jesienne zabawy konkurencyjne w plenerze”

W ramach projektu :Jesienne potyczki klasowe czyli „ Jesienne zabawy konkurencyjne w plenerze” Klasa I B oraz III B spotkały się na Polanie Słonecznej w dniu 25 września 2013 na Jesiennych potyczkach ruchowych na Polanie Słonecznej”. Pogoda była piękna, a ognisko przygotowane przez p.Zdzisława zachęcało do wspólnej zabawy. Były pieczone kiełbaski oraz różne konkurencje międzyklasowe. Każdy zespół zbierał punkty w np. rzucie do celu,łowieniu ziemniaka na wędkę,zbieraniu ziemniaków czy rzucie w dal ziemniakiem p.Agnieszka Litarowicz,M.Straszewska,p Aneta Noga ,p Zdzisław, studentki

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

"Dzień Edukacji Narodowej"

 

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której mogliśmy podziwiać występy naszych dzieci. Podczas uroczystego pasowania przyjęliśmy do społeczności uczniowskiej nowych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

 

"Dzień Chłopaka"

 

W ubiełym tygodniu uczniowie klas "b" uczestniczyli w zabawie z okazji "Dnia Chłopaka". Organizatorzy, czyli samorząd klas "b" przygotowali wiele zabawnych konkursów, turniej tańca itd... oto kilka zdjęć z tej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

Ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata"

 

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas "b" kolejny już raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem porządkowali teren wokół szkoły, każda z klas zbierała śmieci do swoich worków. Nie wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy, gdyż worki były wypełnione częściowo.....(to chyba dobrze:):):), gdyż oznacza to tylko tyle, że nie zaśmiecamy swojego środowiska. 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

 

 

 

Odwiedziny pań policjantek

 

We wtorek 27 września odwiedziły nas panie policjantki, które już tradycyjnie pojawiają się w naszej szkole. Uczniowie klas "b" mogli obejrzeć film ze znanej nam serii "Alfred radzi" oraz wysłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz na terenie szkoły. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

17 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego przeprowadzone wśród uczniów klas "B". Wywołały one silne emocje wśród uczestników, co widać na załączonych zdjęciach(łzy, wzruszenie...) 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Centrum Informacji Turystycznej przy Jeziorze Szmaragdowym

 

Uczniowie III B w dn. 12 września byli w Centrum Informacji Turystycznej przy Jeziorze Szmaragdowym. Obejrzeliśmy wystawę zdjęć o puszczy Bukowej, odznak turystycznych i skarbów ze znaleziska z remontu tego miejsca. Blisko naszej szkoły, a jest to bardzo ciekawe miejsce. W następny czwartek wybieramy się na zwiedzanie podziemi z czasów II wojny światowej z przewodnikiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 


Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2013 roku o godz.9 .

 

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

 

Pobierz

Z lat poprzednich

ARCHIWUM

 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?