Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 28 czerwca, podczas uroczystej akademii, wspólnie pożegnaliśmy rok szkolny 2012/2013. 
Towarzyszyli nam w tej uroczystości rodzice. Nasi wspaniali uczniowie otrzymali oprócz świadectw wiele dyplomów, rzeczowych nagród i szczerych gratulacji. 
Tegoroczni absolwenci pożegnali szkołę. Uczniowie przygotowali specjalnie na tę okazję wspaniały program artystyczny. 
Żegnając się, życzyliśmy sobie słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

     

   

Sprawozdanie z wycieczki do Świnoujścia

Klasy III b i I B – realizacja nagrody za Najciekawszą Turystycznie Szkołę 

Spotkalismy się wszyscy na dworcu PKP Zdroje już o 8.15. 
Pogoda nie zachęcała do wyjazdu, ale niepotrzebnie się martwiliśmy, bo było słonecznie i ciepło. 
Przepłynęliśmy promem do Świnoujścia i poszliśmy w stronę Muzeum Rybołówstwa, gdzie zwiedzaliśmy wystawę Rafy Koralowej. 
Rybki , rafy w akwariach wyglądały bajecznie, a nasz reporter Grzesiu zrobił mnóstwo zdjęć.Potem spacerkiem podziwiając uroki miasta przeszliśmy do Fortu Anioła Czekało na nas ognisko z kiełbaskami i lekcja historii.Uczniowie chętnie kupowali tam pamiątki, lody itp. 
Widzieliśmy ogród w wieży ;)Obsługa w forcie była wspaniała, czuliśmy się u państwa Kośmider jak wyjątkowi goście. 
Potem zwiedziliśmy Fort Zachodni –zapraszamy do zdjęć. Po intensywnym zwiedzaniu zachciało nam się morza, więc wyruszyliśmy na promenadę i plażę. Frytki, gofry, lody musiały być i były: Wróciliśmy opaleni i szczęśliwi.

     

DZIEŃ SPORTU

     

   

Projekt edukacyjny klasy IIIa: "KOLOROWE BOISKO"

Pobierz

Konkurs Matematyczny „Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia”

 

W gimnazjum w maju 2013 roku odbyły się dwa etapy konkursu matematycznego, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych. 
I etap sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia w ramach 100, bez ograniczeń czasowych. Można było otrzymać 120 punktów. Do II etapu przeszli uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 115 punktów: 
Klasa Ia: 
Czecholińska Patrycja 120 
Józwiak Nikola 120 
Fajkowski Henryk 117 
Saar Paweł 115 
Klasa IIa: 
Ochociński Janusz 120 
Wacewicz Justyna 120 
Klasa IIIa: 
Łuszczewski Patryk 118 
Skowron Dominik 118 
Żak Adam 115 
II etap odbył się 21 maja 2013. Ten etap sprawdzał znajomość prawa przemienności mnożenia, umiejętność pamięciowego mnożenia przez pełne dziesiątki i setki, mnożenie w sieci kwadratowej, mnożenia pisemne przez liczby jedno i dwucyfrowe. Liczył się czas wypełnienia testu. Można było zdobyć 86 punktów. 
Łącznie z I i II etapu można było zdobyć 206 punktów. 
Wyniki konkursu to: 
I miejsce: Janusz Ochociński klasa IIa - 203 pkt. 
II miejsce: Nikola Jóźwiak klasa Ia – 199 pkt. 
III miejsce: Henryk Fajkowski klasa Ia – 190 pkt. 
Trójka finalistów otrzyma nagrody (ufundowane przez Radę Rodziców) i dyplomy na apelu szkolnym podsumowującym osiągnięcia uczniów w II semestrze roku szkolnego. 
Konkurs przygotowała Iwona Stawicka –nauczyciel matematyki

Festyn Parafialny w kościele w Szczecinie Zdrojach

19 maja odbył się w Szczecinie-Zdrojach kolejny festyn parafialny. My jako Zespół Szkół oraz Stowarzyszenie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w nim.

     

XI WOJEWÓDZKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

16 maja 2013r w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 2 w Policach odbył się XI Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkolnictwa Specjalnego. 
Z naszego gimnazjum wzięli w nim udział: 
1. Henryk Fajkowski - z klasy I A 
2. Patryk Grzelewski – z klasy II A 
3. Adam Żak - z klasy III A 
Chłopcy startowali w 4 konkursach etapowych: 
1. Rozwiązywali test teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego. 
2. Jeździli po sprawnościowym torze przeszkód. 
3. Jeździli po trasach miasteczka rowerowego. 
4. Udzielali pierwszej pomocy powypadkowej. 
Po podsumowaniu zebranych punktów nasza drużyna, wśród startujących grup gimnazjalnych. Zdobyła 4 miejsce!! opracowała: Marzena Depa

     

     

RAJD SZLAKAMI CZESŁAWA PISKORSKIEGO

 

W dniu 15 maja braliśmy udział w rajdzie im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego. Zbiórka była już o 8.25, każdy z nas miał legitymacje i pojechaliśmy pod pomnik Jana Pawła II, a tam dostaliśmy kartki z pytaniami np. mieliśmy czytać uważnie tablice pod pomnikami na trasie, mieliśmy obliczyć odległość tip –topami między platanami, poznawaliśmy kształty trawników na Jasnych Błoniach, kwiaty w parku różanym, wpisywaliśmy nazwę restauracji w Teatrze Letnim, co przedstawia pomnik Hasiora itp… dowiedzieliśmy wiele rożnych ciekawostek np. że orły na jasnych Błoniach ważą aż 60 ton razem !!!!, Metę mieliśmy na Polanie Słonecznej- tam była pyszna grochówka i dostaliśmy dyplom udziału i spotkaliśmy się z Tomkiem. Braliśmy również udział w różnych konkursach np.; 
PRZECIĄGANIE LINY 
RZUT DO CELU W RÓŻOWYCH OKULARACH 
STRZAŁY NA BRAMKĘ Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI 
ROWEROWY TOR PRZESZKÓD 
Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni .Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 
sprawozdanie przygotowała Klasa III B i I B

     

Mistrzostwa Województwa zachodniopomorskiego w LA

 

14 maja 2013 r. na obiektach pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Województwa zachodniopomorskiego Szkół i Ośrodków Kształcenia Specjalnego w Lekkiej Atletyce. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej placówki. Z niezmierną dumą musimy podkreślić, że obecność ta została zaakcentowana zdobyciem trzech medali. 
Bezapelacyjnie ważną postacią w naszym „teamie” był Radosław Sontowski, który zdobywając złoty medal w najbardziej prestiżowej konkurencji „królowej sportu”- 100 m (kategoria chłopców z roczników 97-99) stał się bohaterem całej imprezy. Uzyskany przez niego rezultat 12.61 s. wzbudził uznanie wśród wszystkich obserwatorów (poczynając od sędziów, a na trenerach i kibicach skończywszy). Dokładając do tego srebrny medal w skoku w dal, z wynikiem 4.82 m, (złoto przegrane w ostatnim skoku o 2 cm) mamy obraz chłopca o niesłychanym talencie i możliwościach, które przy odpowiedniej motywacji, pracy i charakterze można przekuć na znaczący wynik podczas Mistrzostw Polski (bardzo realne szanse na wyjazd). 
Trzeci medal na Letniskową przywiózł uczeń klasy I a- Paweł Saar. Popularny wśród rówieśników Bolek na dystansie 2 okrążeń (800 m- rocznik 96 i starsi) wyprzedził kolegę z klasy- Henryka Fajkowskiego, (4. mocno punktowane miejsce). Nieźle spisał się także Daniel Hofman, który ostatecznie został sklasyfikowany na 4 miejscu w konkurencji rzutu piłeczką palantową. 
Pozostali zawodnicy zdobywając doświadczenie spisywali się bardzo dzielnie, osiągając wyniki na miarę swoich możliwości i ambicji. Tacy chłopcy jak Karol Olejnik, Adam Surma czy Dawid Jąkalak pokazali, że w przyszłości mogą stanowić o sile naszej lekkoatletycznej drużyny. Warte podkreślenia jest to, że niewielka szkoła dysponując określonymi problemami z zakresu infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, potrafi nawiązywać skuteczną, sportową walkę z innymi placówkami w województwie i kraju. Należy wspomnieć także o fajnej atmosferze i wzorowym zachowaniu „sportowców” z Letniskowej. 
SKŁAD NASZEJ REPREZENTACJI I WYNIKI (NIEOFICJALNE): 
1. Sebastian Szyszkiewicz - 60 m- 11.71 s 
2. Adam Surma- 60 m- 10.88 s 
3. Karol Olejnik- 60 m- 12.68 s 
4. Patryk Górski- 60 m- 10.43 s 
5. Aneta Borejko- 100 m- 19.84 s 
6. Natalia Liro- 100 m- 17.80 s 
7. Karolina Papieżyńska 100 m- 19.55 s 
8. Józef Szczykno 100 m- 15.55 s 
9. Daniel Hofman- rzut piłeczką palantową- 49 m 
10. Konrad Wieczorek- 100 m- 17.98 s 
11. Norbert Bartnicki- 100 m- 10.65 s 
12. Michał Kuźniar- 100 m- 11.24 s 
13. Henryk Fajkowski- 800 m (4 miejsce) i 400 m

MAGIA TAŃCA

 

18 marca zespół „ Panterki” oraz „ Zespół Tańca Ludowego” reprezentował naszą szkołę w IX Edycji Wojewódzkiego Przeglądu Form Tanecznych. Nasi uczniowie zdobyli I-miejsce, każdy zespół w swojej kategorii. Na koniec imprezy odbyła się dyskoteka, wszyscy świetnie się bawiliśmy !!!

    

11-15 MARCA WARSZTATY TANECZNE NA RUGII

 

W dniach 11-15 marca gimnazjaliści naszej szkoły wzięli udział w warsztatach tanecznych na Rugii, w pięknej nadmorskiej miejscowości - Sellin. 
Warsztaty zorganizowane przez naszych przyjaciół z Niemiec, były kontynuacją projektów realizowanych w poprzednich latach: "Morskie animacje", Wiatr w żaglach", "Wiatr w skrzydłach". 
Gospodarzami imprezy byli nauczyciele szkoły DRK Schule z Patzig na Rugii . Do nauki tańca współczesnego zaproszono profesjonalne nauczycielki tańca. Wspólna zabawa, praca i nauka z kolegami z Niemiec okazała się bardzo ciekawa i twórcza. Młodzież wykazała się wielkim zaangażowaniem , a także dużą dyscypliną i pracowitością. Zajęcia odbywały się codziennie i trwały po cztery, pięć godzin. Dla niektórych uczniów były naprawdę dużym wyzwaniem. Finał był jednak imponujący. Występ wszystkich uczestników warsztatów w ostatnim dniu, przed publicznością - uczniami, rodzicami, nauczycielami szkoły w Patzig, był wielkim sukcesem. Były oczywiście łzy wzruszenia, ale przede wszystkim radość. 
Poza nauką tańca uczniowie wraz z przyjaciółmi z Niemiec zwiedzali uroczą nadmorską miejscowość Binz, chodzili na wycieczki nad morze i oczywiście bardzo intensywnie ćwiczyli naukę języka niemieckiego. Opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu sprawowali: p. Iwona Stawicka, p. Agata Kowalska i p. Zdzisław Przekupień. opracowała: Agata Kowalska

    

    

13 MARCA FINAŁ KONKURSU INTERNETOWA MĄDRA GŁOWA

 

W dniu 13 marca odbył się w naszej szkole finał konkursu komputerowego Internetowa Mądra Głowa przeznaczony dla uczniów gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego.
Konkurs służy propagowaniu wykorzystania technologii informacyjnej w szkołach specjalnych oraz właściwego sposobu wykorzystywania zasobów sieci WWW w edukacji.
W finale konkursu brali udział uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną z 11 szkół województwa zachodniopomorskiego. 
http://www.tvp.pl/szczecin/aktualnosci/ludzie/internetowa-glowa/10421317 

Wyniki VIII edycji Konkursu Internetowa Mądra Głowa 

Gimnazjum


I miejsce Angelika Brzezińska - Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie Szczecińskim 
II miejsce Adrian Masło-Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Nowogardzie 
III miejsce Kamil Knop-Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Nowogardzie 

Zespołowo


I miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie 
II miejsce - Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie Szczecińskim 
III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim

     

     

    

     

   
pozostali uczesnicy finału to: 
Aleksandra Jerzykowska ZSS nr 12 Szczecin, Justyna Bąblowska ZSS nr 12 Szczecin, 
Mateusz Balikowski i Marcin Pawłowski z Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Nowielinie, 
Paulina Chloupek i Magdalena Wołk z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie 
Tomasz Mazur z Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie Szczecińskim, 
Patrycja Bogusz i Patryk Huzarski z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu 
Katarzyna Nowosadowska i Mirosława Górska z Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie 
Agnieszka Mazur i Magdalena Maskiewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Szczecinie
Przemysław Pawlak i Dominik Błazewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pom. 
Klaudia Zamoiska i Damian Grzegorek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie 
Przemek Bandolko i Mateusz Szuniewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie 

V Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej dla Szkół Specjalnych pod patronatem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

Dnia 19 lutego 2013 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie przy ulicy Letniskowej 1 odbył się V Archidiecezjalny Przegląd Teatrów o Tematyce Religijnej dla Szkół Specjalnych pod patronatem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. 
Obejrzeliśmy przedstawienia, w których wystąpili: 
1. Grupa teatralna „Bajery” z ZSS im. Juliana Tuwima w Stargardzie Szczecińskim w spektaklu „ A Chrystus se czeka” 
2. Uczniowie z SOSW im. Kawalerów Orderu uśmiechu w Tanowie w spektaklu „ Grzech„ 
3. Grupa teatralna „Promyk Nadziei” działająca przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” z Barlinka w przedstawieniu „ Aniołek w klatce"; scenariusz na podstawie opowiadania ks. Mieczysława Malińskiego napisała p. Wiesława Płóciennik. Opiekunami byli: pani Barbara Jagiełło i pan Tomasz Jan Polakiewicz 
4. Członkowie TEATR-u FAKTU działającego w Gimnazjum Specjalnym nr 47 w Szczecinie. Gimnazjaliści przedstawili sztukę„ Iść w ciemno za Światłością”, do której scenariusz napisała Maria Frela, opiekun koła teatralnego 
5. uczniowie ZSS nr 12 w Szczecinie w spektaklu „Zachariasz, Gabryś i Marysia” 
6. Grupa teatralna ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Prawobrzeże Szczecin; autor scenariusza: Grażyna Dziadkowiec- modyfikacja i przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych sztuki Renaty Łęczyńskiej ”Jonasz- prorok indywidualista” Spektakle oceniało jury w składzie: ( od lewej) przewodniczący: ks. dr Paweł Płaczek, wizytator Wydziału Katechetycznego członkowie jury: ks. dr Jarosław Bilicki, proboszcz parafii p. w. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz p. Krystyna Ostropolska, katechetka.

  

     

I miejsce zajęli członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek”, za sztukę „ Aniołek w klatce".

    

II miejsce Grupa teatralna „Bajery” z Zespołu Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Stargardzie Szczecińskim za sztukę „ A Chrystus se czeka”. 

    

  

  

III miejsce ex quo: uczniowie ZSS nr 12 w Szczecinie w spektaklu „ Zachariasz, Gabryś i Marysia” oraz członkowie TEATR-u FAKTU działającego w Gimnazjum nr 47 w Szczecinie za przedstawienie „ Iść w ciemno za Światłością”. Wyróżnienie otrzymała grupa teatralna ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Prawobrzeże Szczecin” za przedstawienie „Jonasz- prorok indywidualista”. 

Sponsorami V Archidiecezjalnego Przeglądu Teatrów o Tematyce Religijnej dla Szkół Specjalnych pod patronatem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi byli: Urząd Miasta Szczecin, który ufundował nagrody dla zwycięzców, ks. Ryszard Szymanik proboszcz parafii p.w. św. Ducha, a także ks. dr Jarosław Bilicki, proboszcz parafii p. w. Niepokalanego Poczęcia NMP.Pani Agnieszka Żywica przygotowała upominki dla wszystkich uczestników przeglądu: uczniów, opiekunów, jurorów, zaproszonych gości. Każdy wracał do domu z własnym aniołem. Poczęstunek dla naszych uczniów w formie tortów i ciast, napojów to efekt włączenia się w organizację przeglądu Caritasu z parafii p.w. św. Ducha jak i osób, które postanowiły zostać anonimowymi. Przegląd nie mógłby się odbyć, gdyby nie zespołowa praca nauczycieli, opiekunów pracujących w ZSS nr 9. Oto oni: Jolanta Arcisz, Iwona Stawicka, Magdalena Kozieł,Renata Borten, Zdzisław Przekupień, Beata Przekupień, Monika Piechowiak, Katarzyna Raduszewska, Dominika Adamczyk, Szymon Adamczyk , a także panie z obsługi, które zadbały o stan scenografii. Nagrody dla zwycięskich wykonawców zostaną wręczone zostaną podczas Finału, który odbędzie się 5 marca 2013 r. o godz. 9.30 w Pałacu Młodzieży. Tegoroczny Finał przygotowuje po raz pierwszy ZS nr 2 w Szczecinie. organizatorzy: Maria Frela, nauczyciel j. polskiego; Danuta Gralczyk, katechetka, ks. Andriej Zanadruk 

PODARUJ NAM 1%

Pobierz

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 
„Prawobrzeże – Szczecin” KRS 0000256083


http://bip.um.szczecin.pl/umszczecinbip/files/DC3ABC065E1F442AB1D8CEC6104C40C2/baner-750x200.jpg 
Zachęcamy wszystkie organizacje pozarządowe do promowania na swoich stronach internetowych akcji „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”. 
Udostępniamy Państwu do wykorzystania bezpłatny i sprawdzony program PIT FORMAT 2012 z listą szczecińskich organizacji pożytku publicznego. Pobrany z załącznika baner, po zamieszczeniu na stronie należy podlinkować do 
http://www.szczecin.eu/procent

GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA

    

    

BAL KARNAWAŁOWY W PANORAMIE

    

    

21 GRUDNIA WIGILIA SZKOLNA

21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla wszystkich uczniów,nauczycieli i pracowników szkoły. 
Jak co roku uroczystośc rozpoczęła się przedstawieniem bożonarodzeniowym, przygotowanym przez uczniów, pod czujnym okiem pani Danuty Graczyk,pani Grażyny Diling oraz Ks. Andrieja Zanadruka. 
Po występach uczniów ksiądz odmówił modlitwę, udzielił błogosławieństwa. 
Pani Dyrektor życzyła zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim obecnym.

        

W DNIU 27.11- 29.11.12 ODBYŁ SIĘ W NASZEJ SZKOLE TYDZIEŃ PROFILAKTYKI POD HASŁEM

MODA NA BEZPIECZNĄ SZKOŁĘ 
Każda klasa wykonała plakat na temat działań profilaktycznych – prace prezentowane były na korytarzach naszej szkoły. 
Dla uczniów były przedstawione prezentacje, prelekcje z następującej tematyki :

 • Pomoc przedmedyczna - warsztaty poprowadzone przez instruktorów pierwszej pomocy
 • Uczucia - Spotkanie z p. Justyną Litke – seksuologiem i terapeutą z Centrum Psychologiczno– Pedagogicznego
 • Profilaktyka chorób i zdrowe żywienie wraz z degustacją zdrowych produktów - prowadzi pielęgniarka szkolna p.Teresa i Katarzyna Raduszewska
 • Cyberprzestrzeń - Uzależnienie od Internetu i komputera-prezentacja multimedialna - p.Jaskurzyńska, B.Przekupieńi M.Straszewska
 • POLICJA – Bezpieczne dziecko
 • Dbaj o swoją higienę osobistą - spotkanie dla dziewcząt z p. higienistką Sylwią Imielską – Program między nami kobietkami. Dziewczęta otrzymały zestawy higieniczne. 
  Podsumowaniem zajęć była dyskoteka andrzejkowa pod hasłem - Baw się zdrowo andrzejkowo – przygotowana przez p.K.Raduszewską oraz M.Piechowiak 
  Zapraszamy do galerii zdjęć 

      

      


  Dziękujemy Wszystkim za pomoc w przygotowaniu i organizowaniu Tygodnia Profilaktyki . 
  M.Straszewska .B.Przekupień .M.Depa

  Najciekawsza turystycznie szkoła w roku szkolnym 2011 – 2012 

  W dniu 23 listopada 2012 byliśmy na gali rozdania nagród za Najciekawszą turystycznie szkołę w roku szkolnym 2011 – 2012 
  Szkołę reprezentowali uczniowie: Grzegorz Stasiak i Klaudia Zamojska, pani Dyrektor I.Postawa i p.Gosia 
  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano: 
  3 miejsce dla: 
  Zespołu Szkół Specjalnych Nr 9
  Dyrektor jednostki: Postawa Iwona 
  Letniskowa 1 , 70-763 Szczecin; 91 4615271 
  opiekunka SKKT: Małgorzata Straszewska 
  Ponadto otrzymaliśmy DYPLOM wyróżnienia za najciekawszy album ilustrujący działania turystyczne 
  Otrzymaliśmy czek na 500 zł oraz nagrody rzeczowe: apteczkę, albumy, kamizelki odblaskowe, mapy, słodycze. Gala odbyła się w Pałacu Młodzieży, byliśmy delegacją jedną z 13 szkół. Był poczęstunek: owoce, soczki, ciasteczka itp. 

     

    

      

   

  Spotkanie z piosenką

  Informacja 

    

  OWOCOWE FANTAZJE

  Klasy "b" wzięły udział w programie "Owocowe fantazje". Podstawą do działań były jabłja w nieograniczonych ilościach. Każda klasa miała ten sam produkt wyjściowy (jabłka)i musiała wykonać dowolny smakołyk. 
  Pomysły uczniów i ich wychowawców przeszły najśmielsze oczekiwania, na stołach pojawiły się kompoty, racuchy, sałatki, surówki, ciasta.

      

      
  opracowała:Renata Borten

  DOGOTERAPIA

  W każdy czwartek w naszej szkole prowadzona jest systematycznie dogoterapia z udziałem psów i terapeutki – wolontariuszki- p. Magdaleny Kępy. 
  Uczestniczą w niej uczniowie klas 6B, 2b, 3b, 3a szkoły podstawowej , Ib i IIb gimnazjum oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno wychowawczych. 
  Istotą dogoterapii jest nawiązanie łączności przy pomocy różnych form kontaktu między osobą potrzebującą a psem terapeutą. 
  Pies jest zwierzęciem, który bezgranicznie akceptuje ludzi takimi, jakimi oni są. Ta akceptacja pomaga dzieciom zaakceptować siebie. Dzieci w jakiś sposób wyróżniające się od innych mają z tym duże problemy. Dzięki kontaktowi z psem wzrasta ich poczucie własnej wartości. Po pierwsze z powodu zaakceptowania, po drugie, ponieważ czują się potrzebne: pielęgnują psa, a dotychczas to nimi się opiekowano, po trzecie - pies wykonuje komendy dzieci, słucha je, podporządkowuje się im. Czując się akceptowanymi, ważnymi inaczej podchodzą do problemów codziennych, łatwiej im jest pokonać bariery, jakie napotykają w swoim życiu. 
  Dogoterapia to system ćwiczeń i zabaw z psami wspomagający rehabilitację ruchową oraz umysłową dzieci i dorosłych dotkniętych takimi zaburzeniami w rozwoju jak np. autyzm, porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe, niedowład kończyn oraz wieloma innymi. 
  Poprzez terapię kontaktową, czyli zabawy, przytulanie i głaskanie psa, osoby dotknięte niepełnosprawnością dużo szybciej i dokładniej próbują wykonać ćwiczenia. Rozluźnieni uczniowie, w bezstresowej zabawie zapominają o swoich problemach. Radość i uśmiech są widoczne na ich twarzach. Udział psa służy wzmocnieniu rehabilitacji, rewalidacji, wszechstronnie oddziałując na psychikę, odczucia i zdrowie dziecka.

         
  opracowała: Grażyna Dziadkowiec

  AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października 2012r.

  O godz. 12. 30 odbyła się akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Samorządu Gimnazjum nr 47, pod kierunkiem nauczycieli: p. Grażyny Diling, p. Marii Freli, poprowadzili przygotowaną akademię. 
  Na uroczystość zaproszeni zostali goście – Przyjaciele szkoły, którym wręczone zostały nagrody „Serce za Serce”. Ustanowili ją członkowie Samorządu Szkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 na posiedzeniu w dniu 9 września 1998 roku. Od tego dnia nagroda przyznawana jest osobom, instytucjom, które udzieliły szkole szczególnej pomocy w poprawie jakościowej bazy szkolnej, wyposażeniu w środki dydaktyczne, organizacji imprez szkolnych, wycieczek, itp. Nazwisko nagrodzonej osoby wpisywane jest 
  do Księgi Przyjaciół Szkoły. W tym roku nagrodę „ Serce za serce” przyznano: p. Marii Schuman za wieloletnią współpracę i pomoc rzeczową oraz coroczne organizowanie zabawy karnawałowej w hotelu „Panorama” dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 9; p. Barbarze Igielskiej za wieloletnią współpracę ze szkołą, umożliwianie uczniom udziału w „Koncertach muzycznych” organizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich oraz p. Monice Hadryk za wielolokrotne wsparcie finansowe i materialne na rzecz uczniów naszej szkoły. 
  Pani dyrektor Iwona Postawa otrzymała życzenia i kwiaty z rąk przewodniczącej rady rodziców. 
  Zaproszeni goście, rodzice, pani dyrektor, wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie obejrzeli mini-spektakl teatralny „ Z pamiętnika ucznia” w wykonaniu TEATRU FAKTU. Po raz pierwszy na szkolnej scenie wystąpiły: Justyna Wacewicz, Aneta Borejko i Joanna Kuświk. 
  Zebrani wysłuchali także piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego. Wszystkich zadziwili uczniowie niepełnosprawni intelektualnie w stopniu umiarkowanym, którzy brawurowo zatańczyli polkę. 
  Tancerzy przygotowały panie: Grażyna Diling i p. Katarzyna Raduszewska. Akademia nie zyskałaby wspaniałej oprawy, gdyby nie nauczyciele: p. Jolanta Arcisz oraz p. Zdzisław Przekupień, którzy zadbali o dekoracje. Pod kierunkiem p. Agnieszki Żywicy i p. Agnieszki Hańczuk uczniowie klas „B” wykonali upominki dla wszystkich pracowników szkoły oraz Darczyńców. Sprawami nagłośnienia zajął się p. Szymon Adamczyk. opracowała: Maria Frela

      

    

  ŚWIĘTO LATWACA 29 września 2012


  Wybraliśmy się w sobotę na ŚWIĘTO LATAWCA na lotnisku w Dąbiu. Nasza drużyna to uczniowie z klasy III B: Mateusz Mirzejewski, Klaudia Zamojska, Grzegorz Stasiak i Tomek Bęben. Była tez z nami p. Paulina – studentka oraz p. Gosia. 
  Nasze latawce najpierw trzeba było przedstawić w kilku komisjach: 
  1.Rejestracja drużyn 
  2.Ocena techniczna latawców 
  3.Punkt naprawy – my skorzystaliśmy:) 
  4.Punkt startowy 
  Były rożne konkursy: malowania na chodniku kredą, recytatorski, malowanie twarzy, konkurs piosenki. Ja wziąłem udział w konkursie piosenki i wygrałem nagrodę rzeczową. Zaśpiewałem piosenkę pt „Tyle słońca w całym mieście.” Dla wszystkich był poczęstunek: kiełbaski z rusztu, kaszanka, hot-dogi, ciastka, soczki, jabłka 
  Dopisała nam piękna pogoda. Było ciepło i słonecznie. Wszyscy dostaliśmy prezenty udziału, a nasze latawce wszystkie wystartowały. Do szkoły zostanie przysłane zdjęcie od organizatora- Społem. 
  Tekst redagował Grześ Stasiak z małą pomocą pani Gosi.

     

   

  APEL 27 września 2012


  Na apelu przedstawiono skład samorzadu szkolnego. Przewodniczacą została Natalia Liro jej zastępcą Grzegorz Stasiak.

     

  ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


  W dniu 26 września 2012 roku spotkaliśmy się już tradycyjnie kolejny raz na świecie pieczonego ziemniaka na Polanie Słonecznej. 
  Klasy I B I III B oraz VI B powitały się przy ognisku. Upiekliśmy kiełbaski a potem rozpoczęły się zabawy z ziemniakami tj: łowienie ziemniaka na wędkę,rywalizacja w rzędach, bieg z tacą, sadzenie i zbieranie ziemniaków, rzut do kosza, do celu itp. Robiliśmy zdjęcia popatrzcie sami. Organizatorzy:M.Straszewska.A.Litarowicz 

     

  SPRZĄTANIE ŚWIATA 19.09.2012

     

  WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 18 września 2012

     

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

  3 WRZEŚNIA 2012 GODZ. 9

 •  

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?