Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 WRZEŚNIA 2012 o godz.9

Stypendium szkolne informacje dla rodziców

pobierz

mapa lokalizacji szkoły...

Gazetka szkolna "Promyk" do pobrania w pdf ..

Wyprawa do "Ponderozy"

6 czerwca 2012r klasy IB i IIIB Gimnazjum wybrali się na zajęcia edukacyjne do mini- ZOO „Ponderosa”, niedaleko Polic.  Na własne oczy zobaczyliśmy różne zwierzęta żyjące poza Polską, dowiedzieliśmy się o ich wyglądzie, pożywieniu, zachowaniach itd. Zapoznaliśmy się z warunkami życia zwierząt w niewoli i na wolności. Pożywiliśmy się w „Saloonie”, odwiedziliśmy sherifa i poznaliśmy życie Indian. To była ciekawa lekcja poza szkołą.

Uczniowie z p. Marzenką i Gosią

Reportaż zdjęciowy z wyprawy do mini-ZOO...

W naszej szkole jak w rodzinie ...

W naszych klasach czujemy się, jak w prawdziwej rodzinie. Cieszymy się z sukcesów, martwimy problemami i obchodzimy swoje urodziny.  Ostatnio mieliśmy okazję składać życzenia Michalince- z okazji ukończenia 18 lat i Konradowi – 17 lat. Składaliśmy im życzenia, śpiewaliśmy 100 lat, przekazywaliśmy prezenty i świętowaliśmy w Pizza Hut oraz KFC.

Naszym jubilatom- jeszcze raz- WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

 Koledzy i koleżanki z IB i IIIB

Zdjęcia z urodzin  Michaliny ...

Zdjęcia z urodzin Konrada ...

Kolejna wizyta w Teatrze Lalek "Pleciuga"

Uczniowie klasy IB Gimnazjum wybrali się  1 czerwca z okazji Dnia Dziecka do Teatru Lalek „Pleciuga” na sztukę pt. „Pinokio”. Przez prawie 2 godziny śledziliśmy przygody drewnianego pajaca, który na koniec zamienia się w prawdziwego chłopca. To była  piękna i pouczająca sztuka oraz wspaniałe święto dzieci.

Reportaż zdjęciowy z Pleciugi ...

Dzień Mamy w naszej szkole ...

29 maja 2012r uczennice i uczniowie  klas „B” zaprosili swoje Mamy do szkoły na obchody ich święta. 

W pięknie przygotowanej i udekorowanej stołówce szkolnej każda z klas przedstawiła najpierw przygotowany przez siebie program artystyczny. Były wiersze i piosenki, życzenia oraz  indywidualna gra uczniów na instrumentach.  Następnie chętni wraz z  mamami wzięli też udział we wspólnej zabawie i tańcach grupowych.  Po występach każde dziecko przekazało swojej mamie samodzielnie przygotowane prezenty, a później poczęstowało ją przepysznym ciastem, herbatką  lub kawą. Uśmiechów, miłych słów i życzeń  nie było końca! U niektórych pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Po tak wspaniałym święcie mamy wróciły ze swoimi dziećmi szczęśliwe i dumne do domu. Podarowane upominki ozdobiły domy, a niektóre z mam otrzymane korale i bransoletki noszą na co dzień na sobie.

Mamom życzymy jeszcze raz- wiele  radości ze swoich dzieci!

Beata Przekupień, Marzena Depa i Małgorzata Straszewska.

Jak świętowano Dzień Mamy ...

Dzień Sportu w naszej szkole - reportaż ...

zobacz galerię zdjęć...

Transgraniczne spotkanie "Morskie Animacje"

            W dniach 21- 25 maja br. gimnazjaliści naszej szkoły wzięli udział w kolejnym, szóstym, transgranicznym spotkaniu „Morskie animacje”.  Była to kontynuacja projektów, które odbywały się od 2011 roku, „Poczuć wiatr w żaglach” oraz Poczuć wiatr w skrzydłach” Warsztaty, na które przyjechali także uczniowie  ze szkoły DRK Schule z Patzig na Rugii odbywały  się  na terenie  Campingu Marina PTTK przy ul. Przestrzennej. Głównym celem była praca uczniów nad animacją filmową. Pomysłodawcy projektu z Urzędu Morskiego w Szczecinie:  Beata Prell, Zofia Sadłowska, Mira Urbaniak, Tomasz Seidler i Aleksander Kuehl zaprosili do współpracy  Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Warsztatowicze pracowali pod czujnym okiem Wiesława Zięby, Eugeniusza Gardziejuka oraz Fabiana Cygerta.  Plastyczne pomysły uczniów zaskoczyły prowadzących. Zdumiała ich także dyscyplina pracy i wielkie zaangażowanie młodych realizatorów filmowych, ich otwartość na uwagi reżysera, a także wzajemna pomoc przy realizacji poszczególnych kadrów.

Jak przystało na poważne warsztaty filmowe, uroczysta prapremiera filmu odbyła się  w sali kinowej DK Delta w Szczecin - Dąbiu.  Oklaskom, bisom nie było końca. Uczniowie zrozumieli, że wielogodzinna ich praca zaowocowała wspaniale. Na ekranie co rusz rozpoznawali animacje swoje i kolegów. Po prapremierze odbyło wręczenie nagród uczestnikom warsztatów, którymi okazały się rysunki Wiesława Zięby.  „Morskie animacje” były kolejnym spotkaniem z żeglarstwem. Rejsy jachtami nikomu się nie znudziły. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę: wyjazd  do „Bałtyckiego Parku Dinozaurów”. Była to wspaniała okazja poznania okresów rozwoju życia na Ziemi.

Co pozostanie w pamięci naszych uczniów? Radość z kolejnego spotkania z przyjaciółmi z Rugii, podniesienie poczucia własnej wartości, zdobyte  umiejętności i wiedza o tym jak powstawał film animowany, na czym dzisiaj polega praca nad takim filmem, obsługa kamery, kadrowanie.  A co najważniejsze, poczucie, że można przyjemnie spędzać czas wolny w gronie przyjaciół.

Maria Frela

Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

Reportaż zdjęciowy ze spotkania ...

Reportaż zdjęciowy z wyprawy naszych uczniów do Przelewic

zapraszamy do galerii zdjęć ...

Artykuł prasowy o naszej Michalinie

4 kwietnia 2012r ukazał się w  „Głosie Szczecińskim” artykuł o naszej Michalince. Cieszymy się z tego niezmiernie!A Michasi - życzymy dalszych sukcesów!                            zobacz zdjęcie artykułu ...              

Szlakiem zabytków Szczecina

W dniu 17 maja 2012 wybraliśmy się pociągiem do Szczecina .Wysiadaliśmy na dworcu PKP i zwiedziliśmy dworzec . Byliśmy w centrum informacji  turystycznej. Potem  wybraliśmy się na wycieczkę miejskim szlakiem turystycznym. Szlak oznaczony jest  na czerwono tj. malowane na chodniku  są kreski czerwone. Szlak prowadzi  do ważnych miejsc w Szczecinie : Ratusz, Fontanna , Poczta Główna  i Urząd Wojewódzki . Dowiedzieliśmy się ,że  w urzędzie  nie tylko można załatwić różne sprawy urzędowe np. wyrobić paszporty ,ale również zwiedzać. Budynek jest olbrzymi co widać już na makiecie. Poprosiliśmy pana Jakuba ,by nas oprowadził po Budynku. Usłyszeliśmy historie jego budowania , a trwało to 5 lat. Zobaczyliśmy prace konserwatorów i byliśmy na wieży północnej i widzieliśmy wieżę z marynarzem , magazyn rzeźb. Zwiedzaliśmy również schron i podziemia budynku .Zwiedzanie było niezwykle ciekawe ,a pan Jakub  był bardzo miły dla nas.

                                                                                     Uczniowie – uczestnicy rajdu…                         Reportaż zdjęciowy...

 

Konkurs ruchu drogowego

10 maja 2012 roku następujący uczniowie naszej szkoły: Tomasz Bęben, Mateusz Mirzejewski, Damian Grzegorek, Patryk Grzelewski, Damian Zych, Patryk Biernacik pojechali wraz z panią Marzeną Depa oraz  panem Zdzisławem Przekupniem do Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr.2 im. K. Makuszyńskiego w Policach na eliminacje ogólnopolskie do X edycji Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Szkół i Ośrodków Specjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs odbywał się w czterech etapach:

1       Test teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

2       Jazda po sprawnościowym torze przeszkód.

3       Jazdy na miasteczku rowerowym.

4       Pierwsza pomoc powypadkowa.

Chłopcy podzieleni zostali na dwie 3-osobowe drużyny.

     Początkowo pisali indywidualnie test dotyczący przepisów oraz rozwiązywali grupowo zadania praktyczno- teoretyczne związane z ruchem drogowym.

     Po zakończonej teorii wszyscy udali się na sprawnościowy tor przeszkód.  Musieli tam przejechać na rowerze po wyznaczonych przeszkodach, takich jak: ósemka, tunel, równoważnia, slalom, bramka, skocznia, itd. Mimo bardzo trudnego toru przeszkód wszyscy z mniejszymi lub większymi błędami cało i zdrowo podjęli się kolejnego zadania – przejazdu po wyznaczonym w terenie miasteczku rowerowym.

     Wyszukując wylosowanych stacji musieli po drodze zwracać uwagę na znaki drogowe pionowe i poziome, zatrzymywać się na czerwonym świetle, przepuszczać pieszych lub pociąg, przejechać po rondzie, wskazywać odpowiedni kierunek jazdy itd. Wszyscy chłopcy pokonali te trudy prawie bezbłędnie. Szczególną pochwałę od policjantów z jury otrzymał tu Patryk Grzelewski.

     Kolejne zadania dotyczyły pierwszej pomocy powypadkowej.

Chłopcy musieli odpowiedzieć na teoretyczne pytania z tego zakresu, praktycznie zabandażować zakrwawioną rękę,  podjąć czynności resuscytacyjne oraz ułożyć poszkodowaną w prawidłowej pozycji. Dużymi umiejętnościami i wielką wiedzą teoretyczną w tym zadaniu wykazał się Damian Grzegorek. Po zakończonych zawodach obejrzeliśmy występy artystyczne przygotowane przez uczniów i zaproszonych gości oraz wzięliśmy udział w podsumowaniu zawodów i  wręczeniu nagród. Do szkoły wróciliśmy z pięknym pucharem i dyplomem.

Jeszcze raz gratuluję chłopakom sukcesu i dziękuję za podjęty trud!

Wszystkich naszych uczniów zapraszam do konkursu w przyszłym roku szkolnym, a aktualnie - do obejrzenia zdjęć.

                                                                                                                               Marzena Depa            Reportaż zdjęciowy ...

 

Podziękowanie dla Rotary Club Szczecin ...

REJS PO ODRZE

19.06.2012 r. o godz. 11.00 odbędzie się rejs po Odrze ufundowany przez spókę PAZIM dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu Internetowa Mądra Głowa. Chętnych prosimy o kontakt do 31.05.2012r. Zgłaszamy ilość uczniów i opiekunów. Telefon do naszej szkoły 91-4615 271. Zbiórka o godz. 10.40 na Nabrzeżu EWA.

 

KONKURS RECYTATORSKI

19 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 10 w Szczecinie odbył się

IV Konkurs Recytatorski dla Uczniów Szkół i Ośrodków Specjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był „Bajkowy Świat Poezji”. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale i dumnie reprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. A rywalizacja była zacięta, bo uczestników było wielu…

…swoje umiejętności zaprezentowali:

Dawid Jąkalak –uczeń klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 25 – zaprezentował wiersz pt.„Murzynek Bambo” i otrzymał WYRÓŻNIENIE

Konrad Wieczorek – uczeń klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 25 – przedstawił wiersz pt. „Skarżypyta” - otrzymał WYRÓŻNIENIE

Dorota Markowska – uczennica klasy IIIa Gimnazjum nr 47 –zaprezentowała się w wierszu pt.„Samochwała” – zdobyła WYRÓŻNIENIE

Grzegorz Stasiak – uczeń klasy IIIb Gimnazjum nr 47 – wierszem pt.„Okulary” – wywalczył III MIEJSCEw kategorii klas gimnazjalnych

SERDECZNIE GRATULUJEMY naszym wspaniałym wykonawcom, godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ!

Joanna Myślak

                                                                                                                                             Beata Białaś-Przekupień

Reportaż zdjęciowy z konkursu ...

WIELKANOC W NASZEJ SZKOLE

Zgodnie z tradycją w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, uczniowie klas IB i IIIB przygotowywali wspólny wielkanocny stół. Podczas zajęć z techniki samodzielnie przygotowali kolorowe kanapki, sałatkę warzywną, jajka w majonezie, pokroili kiełbasę i świąteczną babkę.

W nastroju nadchodzącej Wielkanocy, podzieliliśmy się jajeczkiem, złożyliśmy sobie życzenia, podpisaliśmy się na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych i przy wiosennej muzyce rozpoczęliśmy czas świąt.

Reportaż zdjęciowy ...

Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

W marcu nasi uczniowie uczestniczyli w Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych. Reprezentacja naszej szkoły mimo zaciętej rywalizacji wywalczyła IV miejsce. Było dużo śmiechu i zabawy.

Reportaż zdjęciowy..

Wojewódzki Przegląd Form Tanecznych " Magia Tańca "

22 marca zespół cheelliderek "Panterki " reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych " Magia Tańca ". Nasze dziewczynki wypadły znakomicie

Reportaż zdjęciowy..

WARSZTATY FILMOWE NA RUGII

5 marca br. grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami wyjechała na pięciodniowe warsztaty filmowe zorganizowane przez  dyrektora i nauczycieli Schule zur indywiduelllen Lebensbewaltigung w Patzig na Rugii, przy wielkim wsparciu finansowym   Deutsches Routes Kreuz. Warsztaty dla uczniów niemieckich i polskich prowadzili Sabinne Munch i Burkhard Schmidt.  Uczniowie wystąpili w kilku rolach: scenarzystów, aktorów i operatorów kamery oraz dźwiękowców. Okazało się, że film stał się środkiem umożliwiającym porozumienie uczniom mimo zróżnicowania językowego. Dzięki ich współpracy powstały cztery fabularyzowane etiudy filmowe: „Czary- mary”, „Okręcanie głowy”, „ Klon polsko- niemiecki”, „Thomas”, „ Ćwiczenia”.  Druga, międzynarodowa grupa uczniów, pod kierunkiem nauczycielki z Patzig, Riccardy Schleginski,   realizowała miniatury animacyjne. Powstały filmy o Rugii nawiązujące do projektu transgranicznego UM Szczecin „ Poczuć wiatr w żaglach” oraz „ Poczuć wiatr w skrzydłach”, w których uczestniczyli uczniowie z Patzig i nasi gimnazjaliści. Od tych projektów zaczęła się współpraca miedzy nauczycielami oraz przyjaźnie między uczniami.

 Jakie umiejętności zdobyli młodzi warsztatowicze? Znają:  budowę, zasady działania kamery filmowej oraz zasady budowania  scenariusza filmowego. Poznali tajemnice warsztatu animacji filmowej, umieją obsługiwać kamerę. Młodzi adepci sztuki filmowej zrozumieli wartość pracy zespołowej, czuli się odpowiedzialni za określony obszar pracy. Wiedzieli, że efekt, etiuda filmowa czy animacyjna,  to suma działań wszystkich osób zaangażowanych w projekt.  

Organizatorzy warsztatów zadbali, aby efekty trzydniowej pracy młodzieży obejrzeli wszyscy, którzy współorganizowali i finansowali pobyt uczniów w przepięknie położonym  ośrodku wypoczynkowym w Sellin. Na prapremierze pojawili się dyrektorzy Czerwonego Krzyża z powiatu Rugen, jak i kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie, a także  pani dyrektor   Schule zur indywiduelllen Lebensbewaltigung w Patzig. Wszyscy byli zaskoczeni tym, co obejrzeli. Pełni wzruszenia mówili o wysokim poziomie filmów. Przyznawali, że nie spodziewali się aż takiego efektu działań uczniów. Wielka w tym zasługa obu reżyserów. Nie chodzi tu tylko o ich opanowanie  warsztatu zawodowego, ale przede wszystkim o ich umiejętności nawiązania kontaktu, wskrzeszania energii i pomysłowości uczniów, mobilizowania do ciężkiej pracy filmowca.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje turystyczne. Nasi gimnazjaliści poznali piękno Rugii, jej walory turystyczne jak i gospodarcze. Sellin, na terenie którego mieszkali,  leży na wschodnim wybrzeżu Rugii.  Początkowo była to mała wioska rybacka położona nad jeziorem Sellin (Selliner See).

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?