Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

ROK SZKOLNY 2009/2010

31.5.2010 WIOSENNA LOTERIA 

Poraz pierwszy w tym dniu odbyła się wiosenna loteria zorganizowana przez Radę Rodziców i Samorząd SP nr25. Udział wzięłi uczniowie wszystkich klas. 
Podobnie jak w latach ubiegłych loteria cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. 
Było mnóstwo atrakcyjnych artykułów a do wylosowania. 
Pieniądze uzyskane z loterii zasiliły konto Rady Rodziców. 
Za przysłowiową złotówkę można było również kupic wspaniałe wypieki naszych rodziców i stałego sponsora państwa Ossowskich. 
Renata Borten

26.05.2010 KONKURS RECYTATORSKI „MOJE SPOTKANIE Z JULIANEM TUWIMEM” 

W dniu 26 maja 2010 roku po raz trzeci odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, tym razem pod hasłem „Moje spotkanie z Julianem Tuwimem”. 
Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Wśród uczestników byli uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. 
Uczniowie prezentowali znane wiersze Juliana Tuwima, wśród których znalazł się m.in. „Bambo”, „ Kotek”, „Dwa wiatry”, „Warzywa”, „Abecadło” oraz wiele innych. 
Nie zabrakło także dobrej zabawy i humoru, nauczyciele wspólnie z uczniami przedstawili bardzo znany wiersz pt. „Rzepka”, przy którym wszyscy na siebie…poupadali! Swoje marzenia przedstawił też Dyzio Marzyciel w którego wcielił się pan Zdzisław. 
Wszyscy uczestnicy byli fantastycznie przygotowani i zaangażowani w swoje wystąpienia. Za profesjonalne przygotowanie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele wspaniałych nagród. 
Gratuluję zwycięzcom i za rok zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego. 
Joanna Myślak

12.05.2010 Konkurs

ZABAWY MATEMATYCZNE 

W dniu 12 maja 2010 roku po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem „Zabawy matematyczne”. W zmaganiach z liczbami wzięła udział klasa 5 ”b” szkoły podstawowej oraz klasa I i II „b” gimnazjum. Starszym kolegom dzielnie kibicowały maluchy z 2 ”b”. 
Uczestnicy rywalizacji musieli wykazać się umiejętnością dodawania, odejmowania, a także... rozpoznawania cyfr dotykiem i liczenia ze słuchu! Nie było to proste, ale wszyscy dali sobie świetnie radę. Przecież nasi uczniowie przyzwyczajeni są do tego, że poznajemy świat wszystkimi zmysłami, dzięki czemu nauka staje się fascynującą zabawą. 
Po podliczeniu punktów okazało się, że na pierwszym miejscu uplasowały się ex aequo kl. 5 „b” i II „b”. Srebrny medal zdobyła kl. I „b”. 
Gratuluję zwycięzcom i za rok zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu 
Izabela Adamczyk

    

Pamięci ofiar w Katyniu 

13 kwietnia, Szczecin uczcił ofiary tragicznych wydarzeń – Zbrodni Katyńskiej sprzed 70-ciu lat oraz katastrofy pod Smoleńskiem. Ulicami miasta przeszedł Marsz Pamięci. 
O godz. 11.30, przed Urzędem Miasta Szczecin nastąpiło otwarcie wystawy „Zbrodnia Katyńska”. Prezentującej chronologiczny zapis wydarzeń sprzed 70-ciu lat. oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość poprzedzi modlitwa za osoby, które zginęły w tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem oraz za zamordowanych w Katyniu w 1940 roku. W uroczystościach tych uczestniczyła delegacja z naszej szkoły. 
Agnieszka Żywica, Beata Jaskurzyńska

    

 

24 marca 2010 Finał Konkursu Komputerowego

INTERNETOWA MĄDRA GŁOWA 

Tegoroczny finał konkursu odbył się w naszej placówce 24 marca 2010, brało w nim udział 34 uczniów z 15 szkół specjalnych: ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego: w Chojnie, Świnoujściu, Kamieniu Pomorskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr 2 w Policach, Specjalnego Ośrodka Szkolno– Wychowawczego nr 4 w Szczecinie, Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie, Goleniowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 10, nr 12, nr 9 w Szczecinie. 
Zadania obejmowały wiadomości z języka polskiego i matematyki oraz przyrody. 
Wszystkie zadania umieszczone są na stronach edukacyjnych, są to dyktanda, quizy, testy, zadania matematyczne, memory. 
O zwycięstwie decydował czas wykonania zadania lub osiągnięty wynik. 
Zmagania konkursowe były bardzo zacięte.


Laureatami konkursu zostali.

 

 

    

  

    

 

Sprawozdanie z rajdu

„W poszukiwaniu Marzanny” 
22 marca 2010
 

Pierwszy Dzień Wiosny zwykle kojarzy się uczniom z wagarami. W naszej szkole jednak frekwencja w tym dniu dopisała. Nikt nie chciał stracić atrakcji, która została z tej okazji zorganizowana u nas po raz drugi. Mowa mianowicie o rajdzie „W poszukiwaniu Marzanny”. Poszczególne klasy musiały wykonać przygotowane dla nich zadania. Za każde prawidłowo wykonane otrzymywały wskazówkę, która była tropem do miejsca ukrycia Marzanny. Przy okazji trzeba było wykazać się pewnymi umiejętnościami, np. umiejętnością korzystania z planu miasta. Jednak dzięki pozytywnym emocjom, które towarzyszyły zabawie, nikt nie zauważył, że wykonuje kolejne trudne ćwiczenie z przyrody (szkoła podstawowa) bądź geografii (gimnazjum). 
Ostatecznie Marzannę odnalazła klasa I „a”. Zwycięzcom gratuluję, a wszystkich uczniów zapraszam do udziału w III edycji rajdu, za rok. 
Opracowanie: Izabela Adamczyk

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI 

-20 marca 2010 zaprosiło chętnych uczniów na kolejny rajd, ale pierwszy w tym semestrze tym razem na wiosnę nad wodą. 
Rajd zorganizowało Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne Gryphus oraz Klub Turystów Pieszych Wiercipięty z metą na boisku szkolnym Zespołu Szkół Nr 7 w Szczecinie przy ul. Rymarskiej 22a. 
Opiekunami były: p.Kasia i p. Małgosia oraz p. Anie /mamy naszych uczniów/. 
Wszyscy szukamy wiosny, chętnych na rajd zagłosiło się aż 17 osób. 
TRASA: tylko 6 km./co to dla nas/ 
Zbiórka tradycyjnie na boisku naszej szkoły – Ul.Tarniny- przystanek Transportowa – Wiskord –kanał Ceglany –ruiny oczyszczalni –wał przeciwpowodziowy wzdłuż Regalicy -Klucz Pętla autobusowa 64 –met :boisko szkolne Zespołu Szkół Nr 7 ul.Rymaska 22a 
Oj padało … lało …ale cóż Marzannę topiliśmy w Regalicy, było ognisko z kiełbaskami oraz odznaka i drobne upominki. Udział w rajdzie był punktowany w konkursie na” Najaktywniejszą Turystycznie Szkołę”, a my się do niego zgłosiliśmy. Hm… już są chętni na następny rajd. 
A to przy ruinach oczyszczalni 
…trochę wiosny 
…to nic, że pada ….mam koleżankę 
Płyń do morza ….. Marzanno …. głośno krzyczeliśmy 

  
Międzynarodowy Projekt Profilaktyczny ,,Jest OK-powiedzie NIE" 

  

  

BEZPIECZEŃSTWO DLA WSZYSTKICH- KONKURS Renault 

"Bezpieczeństwo dla wszystkich" to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych przeznaczony do prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Program ten jest w całości opracowany i finansowany przez Renault. "Bezpieczeństwo dla wszystkich" to największy tego rodzaju program w Europie – a swoim zasięgiem obejmuje już 20 krajów na świecie, udział w nim wzięło do tej pory ponad 10 milionów dzieci. 
Program skierowany jest do szkół, które chcą aktywnie włączyć się w promowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.W naszej szkole realizowany jest w klasie IV,V,VI. 
Nieodłącznym elementem programu "Bezpieczeństwo dla wszystkich" jest doroczny konkurs o tej samej nazwie, którego głównym zadaniem jest zachęcenie dzieci do przedstawiania własnych pomysłów jak polepszyć sytuację na polskich drogach. Zgłoszone do konkursu prace ocenia jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele współpracujących przy programie instytucji m.in. Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Transportu, a także doradcy metodyczni i przedstawiciele Renault. 
Uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty w których proponują, jak można poprawic warunki bezpieczeństwa na trasie pomiędzy domem a szkołą poprzez zmianę zachowań samych dzieci jako pieszych i rowerzystów.

   

II ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ SZKÓŁ SPECJALNYCH 

Dnia 24 lutego 2010 roku w naszej szkole odbył się przegląd teatralny, w którym uczestniczyło sześć zespołów. Obejrzeliśmy przedstawienia, w których wystąpili uczniowie: 
ZSS nr 9 Szczecin z przedstawieniem-„Trzy klucze do nieba” 
SOSW Nowogard z przedstawieniem- „Aby nie stać się jak miedź brzęcząca” 
SOSW Tanowo z przedstawieniem- „Ewangeliczna jednoaktówka Jezus i Paralityk” 
Stowarzyszenie „Bratek” Barlinek z przedstawieniem- „Wielkanocna radość o poranku” 
SOSW nr 2 Szczecin z przedstawieniem- „Piłat” 
ZSS nr 9 Szczecin z przedstawieniem- „Pan Bóg kocha osoby niepełnosprawne” 
Komisja przyznała następujące miejsca:

 • I miejsce przyznajemy spektakl: „Trzy klucze do nieba” i „Wielkanocna radość o poranku”
 • II miejsce: „Pan Bóg kocha osoby niepełnosprawne”
 • III miejsce : „Ewangeliczna jednoaktówka Jezus i Paralityk”
 • IV miejsce: „Aby nie stać się jak miedź brzęcząca”
 • I Wyróżnienie: „Piłat”
 • Wyróżnienie za kreację aktorską dla Tomasza Zakrzewskiego

    

    

    

    


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU w ZSS nr 9 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2010 - podsumowanie Ponad 6o państw z całego świata obchodziło 9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu. 
Jak co roku, do wspólnej idei Internetu bezpiecznego dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także Polska, która świętowała DBI już po raz szósty. 
Od 2005 roku organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, od lat prowadzące szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. 
Obchody DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej. Partnerem głównym DBI 2010 była Fundacja Orange. 
W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter. Rosnąca z roku na rok liczba państw uczestniczących w obchodach DBI świadczy o coraz większym zrozumieniu wagi problematyki bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu i nowych technologii. To wyjątkowa inicjatywa, która przez ostatnie siedem lat nabrała dużego rozmachu i co roku w lutym staje się platformą bliskiej współpracy narodowych ośrodków programu „Safer Internet”, partnerów rządowych, pozarządowych i komercyjnych - wszystkich działających we wspólnym celu na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. 
Nasza placówka brała udział w kampani. Uczniowie szkoły uczestniczyli w zajęciach, na których poznali zasady bezpiecznego korzystania ze stron WWW, nawiązywania nowych kontaktów i znajomosci w sieci. Rozwagi przy umieszczaniu do sieci prywatnych informacji, zdjęc, oraz filmów, Dowiedzieli się iż brak rozwagi i dbałości o prywatność swoją i innych, może doprowadzić do nieszczęścia. Dlatego głównym celem tegorocznej kampanii było nauczenie młodych internautów rozsądnego i odpowiedzialnego publikowania informacji online. 
Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz” 
Ponadto jak co roku w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne konkursu Internetowa Mądra Głowa.

    


„Panoramiczny” bal uczniów ZSS nr 9 

W piątek 8 stycznia w Hotelu „Panorama” odbył się bal noworoczny dla uczniów Zespołu Szkół nr 9 w Szczecinie. 
Właściciele hotelu: Państwo Dirck i Maria Schüman po raz kolejny, przy współpracy z różnymi firmami, zorganizowali okazałe przyjęcie. Uczestnicy imprezy mieli możliwość przenieść się choć na chwilę w krainę baśni, marzeń oraz cudownej zabawy. 
Tego dnia sala balowa wypełniona była uśmiechniętymi twarzami szczęśliwych i zadowolonych dzieci i nastolatków. Bawiły się one doskonale w rytm aktualnych przebojów, poprzebierane w ciekawe stroje karnawałowe. Zabawę prowadzili doświadczeni w tej materii didżeje. Wytworzyli oni wspaniałą atmosferę, dzięki której uczniowie nie schodzili z parkietu. Przez kilka godzin wspólnie z nauczycielami i rodzicami tworzyli tańczące pary, węże oraz korowody. 
Wzorem lat ubiegłych serwowano obfity obiad. Stoły uginały się też od słodyczy, deserów, napojów oraz innych smakołyków. Atrakcją były pyszne lody, po które ustawiła się bardzo długa kolejka. Hojności i dobroczynności w tym dniu nie było końca. 
Nazwa hotelu oddaje dokładnie jego charakter. Z jego okien rozciąga się panoramiczny, rozległy widok, skierowany nie tylko na przepiękne krajobrazy, ale też dalej i głębiej… Dziękujemy, że okna serca tak pięknego i okazałego hotelu i ręce niosące ustawiczną pomoc nieustannie zwrócone są w stronę uczniów Zespół u Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie. 
W imieniu dyrektora szkoły– p. Iwony Postawy oraz uczniów, rodziców i nauczycieli serdecznie dziękujemy!
R. Borten i G. Dziadkowiec 

    

  
SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE-ostatnie rajdy


7 stycznia 2010 powitanie Nowego Roku 
Leśna sobota w Puszczy Bukowej

 

 

22 GRUDNIA WIGILIA SZKOLNA

22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla wszystkich uczniów i nauczycieli oraz rodziców. 
Jak co roku uroczystośc rozpoczęła się przedstawieniem bożonarodzeniowym, przygotowanym przez uczniów z koła teatralnego. 
Po występach uczniów Pani Dyrektor życzyła zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim obecnym. 

    

    

 

GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA

OGÓLNOŚWIATOWA AKCJA CHARYTATYWNA „ GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA”

 

Dnia 14 grudnia 2009 roku działające przy szkole Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie” Prawobrzeże –Szczecin” przy współpracy z Kościołem Ewangelicznych Chrześcijan i Kościołem Zielonoświątkowym w Szczecinie zorganizowało świąteczne spotkanie dla 200 dzieci z różnych placówek kształcenia specjalnego. 
Akcja polega na bezpłatnym przekazaniu upominkowych paczek świątecznych dzieciom z rodzin najuboższych, pozbawionym opieki rodzicielskiej, poszkodowanym na skutek klęsk żywiołowych, wymagających specjalnej opieki i troski. Paczki te po raz jedenasty dotarły do Polski. 
Akcja jest częścią ogólnoświatowego projektu prowadzonego przez amerykańską organizację charytatywną” Samaritans Purse” – sakiewka samarytanina. 
Europejskim organizatorem akcji jest niemieckie stowarzyszenie Geschenke der Hoffnung – podarunek nadziei. 
W Polsce organizatorem Gwiazdkowej Niespodzianki jest Unia Ewangelikalna, która zaprosiła do współpracy różne kościoły protestanckie, w tym Kościół Ewangelicznych Chrześcijan i Kościół Zielonoświątkowy w Szczecinie. 
W akcji tej współpracują lokalne władze, pedagodzy szkolni, kuratorzy, MOPR, inni ludzie dobrego serca. Celem tego przedsięwzięcia jest niesienie pomocy. Nie tylko tej bezpośredniej materialnej, ale bardziej iskierki nadziei, która może pomóc zmienić życie. 
Akcja jest związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Miłość Boga do człowieka jest największą wartością, która jej przyświeca. 
Upominkowymi paczkami obdarowano dzieci z następujących placówek: Przedszkole Specjalne, SOSW – Niesłyszący, SOSW nr 4, ZSS nr 9, ZSS nr 10, ZSS nr 12 oraz młodsze rodzeństwo uczniów ZSS nr 9 w Szczecinie. 
Podczas spotkania licznie zgromadzone dzieci, ich rodzice, opiekunowie mogli uczestniczyć w występach dzieci i dorosłych członków stowarzyszenia oaz wysłuchać „Opowieści Wigilijnej”. Oprócz paczki każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek dzięki Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb”. Dorośli podopieczni stowarzyszenia zostali obdarowani słodyczami i innymi upominkami, które zorganizowali studenci I roku pedagogiki Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie. Paczki zostały przygotowane przez niemieckie rodziny, każda z nich była inna, a zawartość znana tylko darczyńcom. Dzieci z niecierpliwością, chciały poznać darowaną im „ gwiazdkową niespodziankę”. W tym dniu spełniło się niejedno marzenie dziecięce… Radości było wiele. 

    

    

    

16 GRUDNIA ŚWIĄTECZNA LOTERIA FANTOWA


Już od kilku lat, stałym elementem naszego szkolnego życia jest - odbywająca się dwa razy w roku - Loteria Fantowa. 
W grudniu 2009 roku miała miejsce jej kolejna edycja. 
Organizatorami loterii są: Rada Rodziców działająca w naszej szkole oraz Samorząd Szkoły Podstawowej. Celem tego przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy, które są przeznaczone przede wszystkim na zakup programów komputerowych oraz pomocy dydaktycznych dla uczniów z pierwszego etapu edukacyjnego, . 
Udział w loterii biorą wszyscy uczniowie z naszej placówki, rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy. 
Ceny losów wynoszą od 2 zł do 5 zł i zależą od wartości nagrody. Uczestnicy kupując los mają pewność otrzymania atrakcyjnych nagród, gdyż w naszej loterii każdy los wygrywa. Wygranymi są piękne maskotki, zabawki, kolorowe książeczki, czasopisma oraz liczne artykuły multimedialne. 
Obok losów, za przysłowiową złotówkę można kupić także pyszne wypieki wykonane przez rodziców naszych uczniów, oraz pączki, drożdżówki i ciastka ufundowane przez naszego stałego sponsora. 
Loteria jest niezwykle popularnym sposobem gromadzenia funduszy na różne cele. W przypadku naszej placówki spełnia jeszcze dodatkową rolę. Angażuje wielu uczniów do przygotowywania losów, stworzenia różnorodnych ich kategorii. Wymaga od naszych podopiecznych kreatywności i pomysłowości w stworzeniu odpowiedniego stoiska, usytuowania go w odpowiednim miejscu na terenie szkoły. Dużą rolę spełnia tu Samorząd Szkoły Podstawowej, który wraz z Radą Rodziców pełnią rolę organizatora i koordynatora wszelkich działań związanych z tą inicjatywą. Największą wartością dla nas nauczycieli jest – obok realizacji szczytnego celu - dostarczenie dzieciom wspaniałej zabawy i radości z wygranych przedmiotów, oraz świadomość, że tego typu akcje spotykają się z akceptacją naszych podopiecznych. 
Opracowała: Renata Borten

    


26.11.09 DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA


W piątek, 27 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa, zorganizowana przez samorząd gimnazjum. 
Było mnóstwo słodyczy, napojów oraz ciast upieczonych przez samych uczniów. 
Niepowtarzalna atmosfera sprawiła, że wszyscy tańczyli i bawili się do ostatniej minuty balu. Uczniowie, chętnie też zaglądali do kącika z wróżbami, gdzie z uwagą i uśmiechem na twarzy słuchali opowieści o zwyczajach andrzejkowych oraz z pewnym niedowierzaniem w oczach, poznawali swoją przyszłość…

   


SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE-ostatnie rajdy


Rajd nad Odrą, 
Leśna sobota w Puszczy Bukowej

 

 

   


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 
11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości. Jest to data symboliczna, bowiem nie sposób jednoznacznie określić, kiedy Polska ponownie stała się suwerenna. W 1918 roku 11 listopada był jednym z wielu ważnych dni dla kształtowania się państwa polskiego. Jednak to właśnie wtedy zakończyła się I wojna światowa, a w Warszawie przekazano dowództwo nad wojskiem polskim Józefowi Piłsudskiemu - dlatego dzień ten stał się symbolem odzyskanej wolności. 
(z podręcznika "Między nami" dla klasy V, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe)

    

     


PROGRAM COMENIUS- 22.10.09 pierwszy egzamin


HASŁO PRZEWODNIE PROJEKTU: „ Każdy uczeń dobrze wie, kiedy ma powiedzieć NIE”


W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy realizację dwuletniego przedsięwzięcia profilaktycznego w ramach międzynarodowego programu Comenius - Partnerstwo Szkół, przy współpracy z 3 szkołami specjalnymi w Anglii i 1 szkołą integracyjną w Turcji. 
Program nosi tytuł „Jest OK - powiedzieć NIE.” 
Program Comenius działa na rzecz wzmocnienia jakości edukacji dziecięcej, podstawowej i średniej w wymiarze europejskim oraz na rzecz poprawy mobilności uczniów i kadry nauczycielskiej z różnych państw europejskich. 
Postanowiliśmy, że pierwszy obszar – RELACJE zostanie zrealizowany w oparciu o : 
Program „Alfred Radzi” 
„Bądź bardzo odważny, nie daj się chuliganom” 
Program Trening Zastępowania Agresji ART w zakresie treningu umiejętności społecznych :

 • przedstawianie się
 • wyrażanie uczuć
 • okazywanie uczuć
 • składanie skargi
 • proszenie o pomoc

i będzie bazował na relacjach :

 •  uczeń – uczeń
 • uczeń - nauczyciel, pedagog

ze specjalnym udziałem kukiełki Comenius, grającej rolę przyjaciela i nauczyciela dzieci. 
22.10.09 odbył się pierwszy egzamin. W czasie egzaminu uczniowie musieli się przedstawiać, nie tylko po polsku, ale również po angielsku ! 
Nie było to łatwe.

     

 

     


     

 


14.10.09 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w środę 14 października, odbyło się uroczyste spotkanie uczniów z nauczycielami i pracownikami naszej placówki. 
Dzień Edukacji Narodowej, zwany do 1982 roku Dniem Nauczyciela, związany jest z datą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej - 14 października 1773 roku. 
Dzięki KEN szkolnictwo polskie w XVIII w. osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie. To polskie święto, obchodzone 14 października, przypomina o najlepszych tradycjach intelektualnych naszego narodu. Nagradza się wówczas zasłużonych nauczycieli w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie w kształceniu młodego pokolenia. Dzień Edukacji Narodowej, święto szkoły i nauczycieli, obchodzone jest uroczyście we wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych.

     


     


     


12.10.09 WARSZTATY JESIENNE

Jesień obdarowała nas wspaniałymi skarbami, dlatego praz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty jesienne. 
Zajęcia składały się z dwóch etapów: w etapie pierwszym uczestnicy wykonywali ludziki warzywne, natomiast w drugim etapie tworzyli jesienny pejzaż poprzez odbitki z liści. Uczniowie zamienili się w twórców, którzy wykazali się niesamowitą pomysłowością. Z darów natury powstały kolorowe i oryginalne cudeńka. Efektem końcowym warsztatów była wystawa prac wykonanych przez dzieci. 
Organizatorzy: 
A. Litarowicz, M. Straszewska. 
     

 


3.10.09 ŚWIĘTO LATAWCA

W dniu 3.10.2009 jak co roku odbyło się Święto Latawca zorganizowane przez Spółdzielnie Społem przy współpracy z Aeroklubem Szczecińskim. Uczniowie ze szkół podstawowych zaprezentowały w konkursie własnorecznie wykonane latawce. Mimo ulewnego deszczu chętnych nie brakowało. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor i duch rywalizacji. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne latawce poddano tylko ocenie statycznej. Sędziowie oceniali wzornictwo oraz technikę wykonania latawców. Nasza szkołę reprezentował Adam Żak oraz Patryk Grzelewski z klasy V i VI. 
 


3.10.09 RAJD PO PUSZCZY BUKOWEJ

Szkolne koło turystyczne –BUKOWINKI- zaprosiło chętnych uczniów na pierwszy rajd w tym roku szkolnym na 801 Leśną Sobotę po Puszczy Bukowej w dn.03.10.09/sobota/. Opiekunami były: p.Kasia i p. Małgosia, przewodnikiem p.Ela – nauczyciel PM. Pałac Młodzieży w Szczecinie, od ponad 40 lat, jest organizatorem cyklu imprez turystycznych pod nazwą "Leśne soboty". Są to wędrówki po szlakach Puszczy Wkrzańskiej i Puszczy Bukowej. Każda "Leśna sobota" ma swój numer. Obecnie odbyło się ich już 800. 
My stanowiliśmy jedną z wielu grup z różnych szczecińskich szkół. 
Trasa była następująca: Zbiórka pod szkołą- Dworzec PKP Podjuchy – ul Mączna – Szwedzki Kamień - złaz na Przełęcz Siodło Zielawy (szlak czarny, czerwony.)- Kamień Grońskiego – Szkoła 
Zgłosiła się grupka chętnych uczniów do wzięcia udziału w rajdzie: Tomek, Robert, Monika. Przeszli prawdziwy chrzest. Pogoda nas od rana nie zachęcała do pieszych wędrówek, mimo to się spotkaliśmy, bo przecież prawdziwy turysta deszczu się nie boi.:).Zaliczyliśmy 6 km trasę, otrzymaliśmy pieczątki, zobaczyliśmy ciekawe okazy przyrody. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale przed nami była niedziela- mieliśmy czas na odpoczynek

   


Opracowanie :M.Straszewska 
K.Raduszewska


30.09.09 TEATR


     


23.09.09 ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


23 września 2009 r. odbyła się szkolna impreza w plenerze – święto pieczonego ziemniaka na Polanie Słonecznej w Puszczy Bukowej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas B oraz nauczyciele. Po odczytaniu wiersza przez p. Izę pt. „Co można zrobić z ziemniaka?” rozpoczęły się zabawy ruchowe: sadzanie i zbieranie ziemniaków, bieg z tacą, rzucanie ziemniakami do pojemnika itp. W tym czasie p. Szymon rozpalił ognisko. Zapach dymu zwabił wszystkich uczestników i zrobiliśmy przerwę na pieczenie kiełbasek. Każdy miał szansę upiec sobie kiełbaskę lub poprosić o pomoc swoich wychowawców. Apetyty dopisywały, były nawet dokładki. Następnie wróciliśmy do ziemniaczanych konkurencji: rzut ziemniakiem, szukanie ziemniaków na polanie, toczenie ziemniaka itp. Zespoły bardzo konkurowały, przy aktywnym kibicowaniu nauczycieli, ale wszyscy wiedzieli, że to tylko zabawa. Na końcu stojąc w kole przy dogasającym ognisku, wybraliśmy ziemniaczanego króla. Został nim Damian. Potem zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. To był naprawdę wspaniały, kolorowy, jesienny dzień, zwłaszcza, że dopisała słoneczna pogoda. <brimprezę przygotowały:="" m.straszewska.a.litarowicz,i.adamczyk="" <p="" align="center">    

 


     


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Drodzy uczniowie, Rodzice i nauczyciele rozpoczynamy nowy rok szkolny 2009/2010

 

Szczególnie ciepło witam nowoprzybyłych uczniów do naszej szkoły. Jednocześnie dziękuję ich rodzicom za zaufanie jakim obdarzyli mnie i moich nauczycieli zapisując swoje dziecko do naszej placówki. 
Z wielką przyjemnością informuję, że jest to szczególny rok dla naszej szkoły. 
W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 25 i Gimnazjum nr 47 rozpoczynają naukę wg nowej podstawy programowej. Niesie to za sobą wiele zmian i wprowadza nowe formy. 
W tym roku szkolnym obchodzimy także 10 lecie Gimnazjum nr 47 i rozpoczynamy realizację międzynarodowego programu. W projekcie biorą udział szkoły z Anglii, Turcji i nasza z Polski. W ciągu dwóch lat nasi nauczyciele będą doskonalili swój warsztat pracy wspólnie z nauczycielami z Anglii i Turcji. Pragnę zaznaczyć, iż jesteśmy jedyną placówką kształcenia specjalnego w Szczecinie, która uczestniczy w tak dużym międzynarodowym przedsięwzięciu. 
Jak co roku dla uczniów naszej szkoły przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć specjalistycznych, tematyczne zajęcia świetlicowe i zajęcia pozalekcyjne. Rodziców uczniów zapraszamy do udziału w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Prawobrzeże Szczecin, które działa przy naszej szkole. 
Mam nadzieję, że ten rok szkolny wprowadzi wiele pozytywnych zmian w naszej szkole i zaowocuje w postaci wysokich efektów kształcenia. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzę w nowym roku szkolnym wiele radości i sukcesów szkolnych na miarę swoich możliwości. Rodziców natomiast zapraszam do świadomego aktywnego współuczestnictwa w edukacji swoich dzieci.

Dyrektor ZSS nr 9 w Szczecinie - Iwona Postawa

 

 

   


   

 


Harmonogram wydarzeń i imprez szkolnych w ZSS Nr9 w roku szkolnym 2009/2010

 

 


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?