Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Spotkanie z księdzem z Kenii

Dzień Edukacji Narodowej

 

Akademia szkolna z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyła się 13 października. Uroczystość prowadziła Klaudia Sędzicka, uczennica klasy 4a. Na początku uczniowie klasy IIIB Gimnazjum, przedstawili wszystkim prezentację multimedialną. Uczniowie za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego złożyli wspaniałe życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Miłe i wzruszające życzenia popłynęły również od rodziców, którzy dziękowali za wkład włożony w nauczanie, wychowanie i w opiekę. Część artystyczna akademii zaskoczyła wszystkich. Uczniowie włożyli ogromny wysiłek, aby uatrakcyjnić ten dzień. Klasa 3a SP zaprezentowała inscenizację muzyczno- ruchową. Chór szkolny umilił czas grając na instrumentach muzycznych i śpiewając piosenki. Na koniec było największe zaskoczenie- pokaz mody nauczycielskiej. Oj śmiechu było sporo…., aż do łez:) Podziękowania Pani Dyrektor za uroczystość były długie i wzruszające. Wszyscy poczuli, że jest to wyjątkowy dzień w życiu szkoły:)

Rajd po zdrowie

W ramach współpracy Stowarzyszenia z firmą „Auchan”, w dniu dzisiejszym odbyła się wspólna akcja „Rajd po zdrowie”. Pracownicy sklepu „Auchan” wraz z Panem Prezesem przyjechali do naszej szkoły rowerami, ze zdrowymi jabłkami i podarunkami dla dzieci. Za swój trud otrzymali od uczniów złote medale! Dodatkową atrakcją wspólnego spotkania były przejażdżki na motorze.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z „Auchan”!

"Okno na świat"

Tym razem przenieśliśmy się z panią Justyną do gorącej Hiszpanii. Dowiedzieliśmy się o zwyczajach, flamenco, korridzie, instrumentach, strojach oraz spróbowaliśmy zatańczyć przy piosence "Eviva Espania".


ZAPROSZENIE

 

Dyrektor wraz z nauczycielami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 z oddziałami gimnazjalnymi w Szczecinie zapraszają rodziców na cykl spotkań warsztatowych, lekcje otwarte w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

 

Harmonogram spotkań w roku szkolnym 2017/2018

1. 24.10.2017 r. godz.12.20

Temat: „Nauka poprzez ruch, praca z dzieckiem w domu z wykorzystaniem metody integracji bilateralnej” - mgr Elżbieta Bursa trener Integracji Bilateralnej – program szkolny, terapeuta opóźnień neuromotorycznych, trener programu szkolnego "Ćwiczenia integrujące wg Sally Goddard, ProvideJas ( indywidualna Terapia Słuchowa Johansena).

 

2. 23.11.2017 r. godz.10.00

Temat: „ Kuchenna logopedia – warsztaty”

Prowadzący – mgr Joanna Myślak pedagog specjalny, logopeda.

 

3. 22.03.2018 r. godz. 11.00

Temat: „Lekcja zdrowia” z wykorzystaniem urządzenia RSA Biofeedback, metoda treningowa dzięki której można uzyskać synchronizację pracy serca z oddechem w celu poprawy koncentracji, stabilizacji, stanu emocjonalnego.

Prowadzący – mgr Iwona Postawa terapeuta EEG Biofeedback i RSA Biofeedback

 

4. 25.04.2018 r. godz.10.00

Temat: „Program domowy, ćwiczenia integracji sensorycznej”

Prowadzący – mgr Katarzyna Raduszewska terapeuta integracji sensorycznej

 

5. 10.05.2018 r. godz. 11.00

Temat: „Rozwijanie umiejętności matematycznych w warunkach domowych”

Prowadzący – mgr Agnieszka Litarowicz pedagog specjalny.

 Koordynator warsztatów : Iwona Postawa

 

Bezpieczna droga do szkoły

Okno na świat

 

W każdy czwartek października uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość przeniesienia się do różnych regionów  świata.  Stanie się to dzięki p. Justynie Kozłowskiej - z Pracowni Tańca Etnicznego z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, która za pomocą muzyki, śpiewu, ruchu, tańca, różnorodnych rekwizytów, słów oraz pozytywnej energii przedstawi nam min. malownicze tańce orientalne, hiszpańskie Flamenco, żywiołowe tańce afrykańskie.

A wszystko to dzięki- Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże- Szczecin” oraz Miastu Szczecin - którzy są sponsorami zajęć, realizowanych w 2017r
w ramach projektu o nazwie „Okno na świat”.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia  na naszym profilu na Fb oraz  w zakładce „Stowarzyszenie”.  Jednocześnie zapraszamy chętnych do wstąpienia w nasze szeregi.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszego 1 spotkania – Hawaje.

Zwiedzamy Stargard

 

W dniu 21 września 2017  uczniowie klasy II B pojechali pociągiem na wycieczkę do Stargardu. To miasto zwane Klejnotem Pomorza, jest tak blisko. Zwiedzaliśmy Muzeum Archeologiczno- historyczne w Bastei, tam otrzymaliśmy dyplomy Odkrywcy Dawnego Stargardu. Potem spacerując szlakiem historycznym odkrywaliśmy ciekawe obiekty np. mury średniowieczne, bramy, baszty, kamienice gotyckie, ratusz, rynek staromiejski.

 

Rajd

 

W piątek po lekcjach poszliśmy na pierwszy rajd w tym roku szkolnym. Zwiedzaliśmy zapominane zakątki Puszczy Bukowej: Grotę. Swoje umiejętności rajdowe sprawdzaliśmy na ścieżce zdrowia,  a  na koniec podziwialiśmy panoramę naszego miasta z Polany Widok.

Pozdrawiamy i zapraszamy : SKKT BUKOWINKI.

Opiekunowie: M. Straszewska, A. Litarowicz 

kliknij zdjęcia

 

Dzień Chłopaka

 

29 września w klasach: 1b, 3b, 5b odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy uczniowie brali udział w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez wychowawców. Było picie cytryny, jedzenie jabłka na sznurku, tańce z balonami, zabawy z krzesłami i wiele innych atrakcji. Imprezę zakończyła pani Kasia- nauczyciela wychowania fizycznego, która poprowadziła aktywne zabawy ruchowe przy muzyce. Był to miły i aktywny czas mający na celu integrację uczniów klas młodszych.

Konkurs recytatorski

 

27 września w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie, odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Szkół i Ośrodków Specjalnych pod hasłem "Wiersze, które znamy - poezja Juliana Tuwima i Jana Brzechwy".

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów ze szkoły podstawowej:

Marcin Kudynowski kl.4a, Klaudia Sędzicka kl.4a, Maksymilian Nadolski kl.5a oraz dwie uczennice z oddziału gimnazjalnego: Aleksandra Łączyk kl.IIA i Paulina Korsak kl. IIIA.

Wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce i otrzymali nagrody ze słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom profesjonalnego podejścia do idei konkursu, odwagi, zaangażowania i zwycięstwa !!!

 

z podziękowaniami

p. Joanna Myślak i p. Dominika Adamczyk

Galeria mediów

Biegi Przełajowe w Lasku Arkońskim

 

Dnia 28 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Lasku Arkońskim. Duży sukces osiągnął Patryk Bartnicki z klasy VIa który zajął 3 miejsce w województwie na dystansie 800 metrów. Pozostali uczniowie również dobrze wypadli. Dziewczęta Daria Mierwińska była 7 Natalia Świątek 12 a Patrycja Hałub 13 w województwie na dystansie 600 metrów. Pozostali chłopcy Adrian Blaźniak 7, Dominik Barczyński 9 również na 800 metrów. Zmęczeni, ale zadowoleni czekamy na kolejne zawody.

Byliśmy tam !!! - klasa 3a

Klub Delta

 

 

ZAPROSZENIE 

 

Dyrektor i pedagodzy szkolni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie (z oddziałami gimnazjalnymi) zapraszają nauczycieli, rodziców na warsztaty edukacyjne, lekcje otwarte w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

 

Harmonogram spotkań w miesiącu październiku w roku szkolnym 2017/2018                                       

                                                                               

24.10.2017r. godz. 12.20

 

Temat: „Nauka poprzez ruch praca z dzieckiem w domu z wykorzystaniem metody integracji bilateralnej” -  mgr Elżbieta Bursa trener Integracji Bilateralnej – program szkolny,  terapeuta opóźnień neuromotorycznych, trener programu szkolnego "Ćwiczenia integrujące wg Sally Goddard, ProvideJas ( indywidualna Terapia Słuchowa Johansena).

 

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci udziału w w/w spotkaniach pod numerem telefonu (091)4 615 271 lub osobiście w sekretariacie szkolnym ZSS nr 9 ul. Letniskowa 1

Koordynator warsztatów – Iwona Postawa

 

Sprzątamy świat

 

   W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” . Tegoroczna edycja przebiegała pod nazwą „ Nie ma śmieci, są surowce”. Uczniowie klas „b” oraz 1-3 „a” porządkowali teren wokół szkoły. Zebrane odpady zostały starannie posegregowane i umieszczone w odpowiednich pojemnikach. Zwieńczeniem tegorocznej akcji były zajęcia teoretyczne przeprowadzone w klasie. Uczniowie wysłuchali pogadanki, rozwiązywali zagadki, brali udział w konkursach. Szkolne korytarze  zostały zaś udekorowane wcześniej wykonanymi tematycznymi plakatami. Cała akcja została udokumentowana powyższymi zdjęciami.

Patronat nad całością objęły Panie: M. Straszewska, A. Litarowicz, R. Borten

Bezpieczna droga do szkoły

Tak jak co roku w pierwszych dniach września odwiedziła nas przedstawicielka policji z prezentacją,

pogadanką na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie zasady

poruszania się po drodze do szkoły, zachowania w środkach komunikacji miejskiej. Mieli też możliwość

utrwalenia zdobytych wiadomości i umiejętności poprzez zabawę, ćwiczenia praktycznego przechodzenia przez jezdnię.

 

 

UWAGA!!!

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się

4 września 2017 r. o godz. 10.0

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?