Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Zajęcia kreatywne z „bum – bum- rurkami”

 

   Kolejną innowacją w naszej szkole były przeprowadzone w dniach: 8 i 10 października 2019r -  „Warsztaty kreatywne z Bum- bum- rurkami”. Każda klasa zapoznała się podczas nich z ciekawym i mało znanym instrumentem, w postaci kolorowych rurek o różnych długościach. Uczniowie wybijali na nich rytm, słuchali kompozycji  i sami tworzyli swoją muzykę, wydawali różne odgłosy oraz  ilustrowali dźwiękiem usłyszane opowieści. Nie była to jednak typowa  lekcja muzyki.

Spotkanie z „Bum – bum rurkami” wpłynęło pozytywnie na spostrzegawczość uczestników, ich wyobraźnię, umiejętność słuchania i koncentracji, rozwój sprawności motorycznej, wrażliwości muzycznej oraz na  współdziałanie w grupie.

Były to super zajęcia pełne pozytywnej energii, mnóstwa dźwięków, muzyki, rytmu, ruchu, kreatywności oraz  różnych emocji!

 

Organizator- Marzena Depa

W ramach Projektu „Razem lepiej” - współfinansowanego przez Gminę  Miasto Szczecin oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże- Szczecin”


 

Warsztaty instrumentalno- perkusyjne

  

   W dniu dzisiejszym ( 07.10.2019 r.) w ramach innowacji pedagogicznej oraz projektu "Razem lepiej" - odbyły się warsztaty instrumentalno- perkusyjne. Pierwsza grupa uczniów poznała autentyczne brazylijskie bębny i inne instrumenty. Wysłuchała dźwięków, jakie wydają. Spróbowała na nich zagrać rytmy samby i nie tylko. Było głośno, energetycznie i bardzo kreatywnie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z p. Rafałem Krzanowskim - ze Szczecińskiej Szkoły Samby pn. "Bateria de Samba Bloco Pomerania".


Dzień głośnego czytania

 

   W piątek na pierwszej godzinie lekcyjnej wszyscy nauczyciele przyłączyli się do akcji „Dzień głośnego czytania”. Uczniom bardzo spodobała się ta forma zajęć,  dlatego też w każdy kolejny październikowy piątek będziemy kontynuować czytanie literatury dla dzieci i młodzieży w ramach upowszechniania czytelnictwa zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki.


Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego

w Biegach Przełajowych

  

   Jesienna edycja Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych, tym razem bez medali dla naszych podopiecznych. Niemniej warto odnotować czołowe miejsca indywidualne, które w środowe przedpołudnie (25 września) osiągnęli reprezentanci SP 25 w Szczecinie. Weronika Olejnik (4 miejsce), Ewa Otap (5 miejsce), Dominik Barczyński (6 miejsce) oraz Patrycja Hałub (8 miejsce) w swoich kategoriach wiekowych. Biegi rozgrywano w malowniczej scenerii Lasku Arkońskiego na dystansie 600m, 800m, 1200m oraz 2000m. Nazajutrz w szkole odbył się apel, na którym podziękowano i nagrodzono dzielnych sportowców.

Brawo!


Dni Profilaktyki - higiena ciała


Lekcja nt. bezpieczeństwa z Peterem Greenem i Alfredem z Anglii 

-  19 lat w naszej szkole

 Panorama 7 o wizycie Alfreda


Dni Profilaktyki - Bezpieczna droga do szkoły


 

Sprzątanie Świata


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?