Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Informacja dla rodziców

Szanowni Państwo, w związku z trudną sytuacją w szkole organizowane są zajęcia łączone. Podstawa programowa będzie realizowana. Zajęcia w dniach 16-18 stycznia odbędą się zgodnie z planem.

Grażyna Dziadkowiec

dyrektor

WARSZTATY ŻEGLARSKIE

  

W dniu 9 stycznia 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty żeglarskie dla klasy 5a, 6a, IIIA, IIIB ,4a,5a . Zajęcia prowadzili kapitanowie żeglugi wielkiej p. Jolanta Gałęzowska i Mieczysław Ircha. Na zajęciach poznaliśmy rodzaje żagli, sygnały dźwiękowe, bandery różnych państw oraz trudne nazwy do zapamiętania np.: bukszpryt , galion, przypomnieliśmy sobie nazwy bałtyckich państw oraz akweny Szczecina. Oglądaliśmy różne zdjęcia żaglowców, które można spotkać na morzu. Zajęcia były bardzo ciekawe, będziemy się na pewno spotykać częściej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opracowanie :Krzyś i p.Małgosia

Dni profilaktyki – Warsztaty żeglarskie

Dni profilaktyki – Warsztaty zdrowego śniadania

Dni profilaktyki – bezpieczne ferie

Konkurs Matematyczny „Liczę najlepiej”

 

   4 stycznia 2019 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas 4a, 5a i 6a pt. „Liczę najlepiej”. W konkursie brało udział ośmioro uczestników:

Kl.4a: Gracja,

Kl.5a: Kinga, Maciej, Klaudia,

Kl.6a: Maciej, Maksymilian, Paweł, Mateusz

            Uczniowie rozwiązywali arkusz z zadaniami dotyczącymi dodawania i odejmowania pamięciowego i pisemnego w ramach 100.

Można było zdobyć 145pkt za zadania + 8pkt za szybkość = Razem 153pkt.

 

Wyniki konkursu

I miejsce: Maksymilian N. kl.6a zdobył 146pkt

II miejsce: Maciej J. kl.5a zdobył 143pkt

III miejsce: Maciej C. kl.6a zdobył 133pkt

 

GRATULACJE!!!

 

arkusz pytań

Organizator Iwona Stawicka

Finał konkursu „Mistrz ortografii”

 

   10 grudnia w klasach 4 -6  odbył się finał konkursu ortograficznego „ Mistrz ortografii”. W pierwszej edycji konkursu brało udział 12 uczniów,  do ścisłej czołówki zakwalifikowało się sześcioro. Uczniowie w czasie finału zmagali się naprawdę z niełatwymi zadaniami. Było dyktando, ortograficzna krzyżówka i wyjaśnianie zasad pisowni trudnych wyrazów. Oto wyniki konkursu: I miejsce – Weronika, klasa 6a, II miejsce – Maksymilian  – klasa 6a, III miejsce – Gracja – klasa 4a . Wyróżnieni: Karol – klasa 5a, Klaudia – klasa 5a i Gracjan – klasa 4a. Wszystkim finalistom gratulujemy.                                                                                                          

Organizator: Agata Kowalska

Nagroda Anioła 2018

 

   Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie oraz Zarząd działającego przy szkole Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Prawobrzeże – Szczecin” przyznali wielu zasłużonym szkole osobom

Nagrodę Anioła 2018 roku.

Nagroda jest wyrazem wdzięczności za całoroczną troskę o szkołę, pomoc w realizacji zamierzeń i przedsięwzięć, za czas i miłość okazywane w codziennych relacjach i działaniach.

Wigilia szkolna

„Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu,

 i nazwą go: cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju” Księga Izajasza 9:5

 

 

Szanowni Państwo: Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice,

                                         Drodzy Uczniowie i Absolwenci

   

   Z okazji Pamiątki Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego, 2019 Roku, życzę zadumy nad wydarzeniami, które cały świat uroczyście wspomina i obchodzi oraz nad pozycją człowieka w kontekście wieczności. Zachęcam do dobrego wykorzystywania przemijającego czasu w pracy, rodzinie i domu.

Życzę Wszystkim sukcesów w  każdej dziedzinie życia, spełnienia marzeń, realizacji planów i zamierzeń  oraz miłości, szczęścia

i pokoju.

Grażyna Dziadkowiec dyrektor

  Konkurs Plastyczny - "Cztery pory roku

z zabytkami województwa Zachodniopomorskiego"

   W dniu 18.12.2018 uczestniczyłam z moim uczniem Kacprem Z. w gali wręczenia nagród z Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego- Cztery pory roku z zbytkami województwa Zachodniopomorskiego. Wpłynęło ponad 360 prac – 14 zajęło pierwsze równorzędne miejsca, a 10 zostało wyróżnionych, w tym praca Kacpra. Nagrody wręczała osobiście Kurator Oświaty P. M. Zarębska-Kulesza. Galę uświetnił zespól Korytowo na Ludowo – niesamowite głosy i koncert. Potem wszyscy goście zostali zaproszenia na słodki poczęstunek i do obejrzenia prac uczestników. Cała uroczystość odbywała się w Sali Rycerskiej UW – byli obecni uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice.

M. Straszewska

galeria zdjęć

Fanty z niespodzianką

   W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych odbyła się zabawa o nazwie „Fanty z niespodzianką”. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Każdy mógł znaleźć dla siebie atrakcyjna zabawkę, gazetkę lub przedmiot związany ze świętami  Bożego Narodzenia.

Halowy Turniej Piłki Nożnej

   18 grudnia 2019 chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbył się na obiektach sportowych SP 65 przy ul. Młodzieży Polskiej w Szczecnie. Rywalami naszych podopiecznych byli zawodnicy szczecińskich szkół: SP 11, SP 28, SP 37, SP 65. Na tle renomowanych placówek oświatowych spisaliśmy się znakomicie, zaledwie raz doznając (minimalnej) porażki, pozostałe mecze kończąc wynikiem remisowym. Ostatecznie zajmujemy miejsce IV w ogólnej klasyfikacji z poczuciem wielkiego, moralnego zwycięstwa.

 NASZE WYNIKI:

SP25- SP11 0-1

SP25- SP28 2-2

SP25- SP37 2-2

SP25- SP65 1-1

W turnieju zwyciężył zespół SP11 przed SP37 i SP 65. Gratulujemy!

"Turniej Mikołajkowo-Świąteczny" na kortach tenisowych

  12 grudnia 2018 r. na kortach tenisowych przy ul. Tenisowej odbył się, "Turniej Mikołajkowo - Świąteczny". Uczniowie naszej szkoły oraz SOSW nr 1, na zakończenie projektu pn. "Integracja na sportowo" pokazali jakie umiejętności nabyli podczas zajęć z tenisa. Organizatorzy imprezy- Fundacja "Marzenie" nagrodziła wszystkich uczestników słodkim poczęstunkiem, medalami oraz nagrodami! Serdecznie dziękujemy!

Podsumowanie pierwszego semestru

Szczecińska Olimpiada Integracyjna

   12 grudnia grupa uczniów z klas: 3a,3b,4a,5a wzięła udział w Szczecińskiej Olimpiadzie Integracyjnej odbywającej się w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie. Wystartowaliśmy w 10 konkurencjach sportowych. Wszystkich zawodników dopingował gość specjalny- miś, a w przerwie zostały zaprezentowane występy taneczne. Za ducha walki i sportową postawę każdy uczestnik otrzymał medal.

Aktywne grudniowe przerwy

 

W ramach działalności Samorządu Uczniowskiego w piątek 7 grudnia 2018r. uczniowie kl. 6 „a”, 7„a” i III „a” pod opieką p.Anny Hrycaj zorganizowali „AKTYWNE GRUDNIOWE PRZERWY” dla uczniów klas 1,2,3 „a” i  2,3,4,6„b”. Między lekcjami uczniowie z pomocą starszych kolegów i nauczycieli grali i bawili się, m. in. rysując „po ciemku”, tworząc  najdłuższy łańcuch choinkowy z papieru. Szukali też skarbów w specjalnie przygotowanych pojemnikach ze sztucznym śniegiem.

                                                                                              

Majsterkowo w Castoramie

   W dniu 10 grudnia  byliśmy na warsztatach - Majsterkowo w Castoramie . Wykonywaliśmy ciężarówkę z naczepą z  elementów drewnianych. Chłopcy sklejali dokładnie elementy według poleceń instruktora.

Uczniowie III B z wychowawcą M.Straszewską

galeria zdjęć

SCIT – ukryj się zanim cie zjedzą …, czyli o maskowaniu w przyrodzie.

   Po raz kolejny w tym roku szkolnym mieliśmy okazję być na lekcji przyrodniczej w Scit w dniu 5.12.2018. Dowiedzieliśmy się że mucha może wyglądać jak osa, gąsienica jak wąż, motyl jak kot albo jak pająk. To jest mimikra. Może sowa upodabniać. się do drzewa. To jest mimetyzm. Dostaliśmy też trudne zadanie wyszukania ukrytych zwierzątek na obrazku, potem mieliśmy zadanie z mapą. Szukaliśmy pająków, biedronek i innych owadów na podwórku.

Zapraszamy do galerii zdjęć –A. Litarowicz. M. Kwiatkowska, Klasa 3b. M. Straszewska klasa  IIIB.

galeria zdjęć

Mikołaj !!!

  Dzisiaj, 6 grudnia ponownie odwiedził nas Mikołaj.

III Wojewódzki Konkurs Żeglarski

pod hasłem

„Niepodległa  - stulecie odzyskania niepodległości”

 

   Uczniowie naszej szkoły Kacper Z., Aleksandra Ł. Kacper T. wzięli udział w tym konkursie w dniu 29.11.2018 roku. Rozwiązywali trudny test  o żeglarstwie i morskim Szczecinie, wspólnie śpiewali szanty i piosenki morskie oraz wykonywali prace plastyczną: kolorowanie żaglowca .Spotkaliśmy się też z uczniami z innych szkół. Nagrodą za udział w konkursie były dyplomy, nagrody rzeczowe oraz różne atrakcje: zwiedzanie Portu Szczecin - Świnoujście, Jednostki Portowej Służby Ratowniczej, statku Pilots / muzealna jednostka/. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

M.Straszewska

galeria zdjęć

Ostatnie zajęcia tenisa

   W dniu 5 grudnia 2018 r.  nasi uczniowie po raz ostatni wzięli udział w zajęciach tenisa ziemnego, w ramach Projektu „INTEGRACJA NA SPORTOWO”. Tym razem pochwalili się zdobytymi umiejętnościami przed samą Prezes Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MARZENIE - Panią Anną Smyłą.

   Po zakończonym treningu dzieci wręczyły Panu Rafałowi i Pani Ani dar swojego serca. Wszyscy jesteśmy wdzięczni Organizatorom za: zajęcia, możliwość gry na profesjonalnym obiekcie sportowym, przekazaną wiedzę i wyćwiczone umiejętności, uśmiech i pochwały, integrację z innymi dziećmi, a także dowóz i dalszą współpracę! Jeszcze raz - DZIĘKUJEMY!!!

Dyrektor, uczniowie, nauczyciele, rodzice i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Prawobrzeże- Szczecin".

Warsztaty zawodoznawcze w SOSW nr 1

   Dziś chłopcy z kl. 8b uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych w SOSW nr 1 na ul. Polickiej. Wspólnie z gospodarzami przygotowali pyszne potrawy z dyni. Spotkali się też z kolegami i koleżankami, absolwentami naszej szkoły. Radości i wzruszeń było co nie miara

ZWR w krainie Królowej Śniegu

   Uczestnicy ZRW wybrali się do Netto Areny na "Rewię na lodzie". Tam przenieśli się w bajkowy świat Kaja i Gerdy. Razem z nimi odwiedzali różne krainy, by dostać się do samej Królowej Śniegu. To był cudowny spektakl pełen magii, piękna, różnych emocji, wspaniałej muzyki, przepięknej narracji i mistrzowskiej akrobacji na lodzie!  Polecamy!

Informacja

W dniu 12.12.2018 r. o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

 


Klasa 3a na niezwykłej lekcji edukacji przyrodniczej

w

SCEE "Szmaragdowe - Zdroje"

Warsztaty

   Uczniowie klasy III B, 3b, ZRWZ uczestniczyli w lekcjach o owadach w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej SCIT - Szmaragdowe Zdroje. Poznawaliśmy życie owadów. Wiemy już jak owady porozumiewają się, co lubią jeść, jak się maskują. Pani entomolog, która wie  wszystko o owadach  prezentowała nam również rekordy i ciekawostki ze świata owadów. Po prezentacji wykonywaliśmy prace plastyczne – pszczołę i patyczaka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria zdjęć

Rajd po Puszczy Bukowej

galeria zdjęć

Marsz zadaniowy

 W dniu 9 listopada zorganizowaliśmy marsz zadaniowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Punkty z zadaniami rozmieszczono w osiedlu Szczecin-Zdroje. Pomocna była mapa i odpowiednie umiejętności do wykonania zadań. Podczas marszu byliśmy w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 65, Bibliotece Miejskiej, zapaliliśmy znicz. Po ukończonym marszu, na uczestników czekała grochówka i ciasto. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Święto Odzyskania Niepodległości

   W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla nas jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem  nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Również w naszej szkole można było zobaczyć i odczuć atmosferę tego doniosłego święta. Cały budynek szkoły został ozdobiony symbolami w kolorze biało-czerwonym. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali piękne dekoracje, które zostały umieszczone w klasach oraz na korytarzach. Wszyscy zadbali również o swój własny wygląd i odpowiedni strój mając na uwadze barwy typowe dla naszego państwa. W ciągu ostatnich dni w szkole panowała również uroczysta atmosfera, a z klas wydobywały się dźwięki pieśni patriotycznych, które miały na celu uświadomienie naszym uczniom jak doniosłe jest to święto.

Konkurs recytatorski w klasie "3b"

   W czwartek odbył się w naszej szkole drugi w tym tygodniu konkurs recytatorski. Tym razem udział wzięli i pięknie przedstawili wiersze patriotyczne uczniowie klasy 3b SP.

Gratulujemy serdecznie!

Konkurs recytatorski „POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „POLSKA - MOJA OJCZYZNA".

Celem konkursu było uwrażliwianie uczniów na piękno mowy ojczystej, popularyzowanie poezji patriotycznej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Uczestnicy przygotowali piękne patriotyczne utwory i włożyli dużo zaangażowania w swoją prezentację. Swoje umiejętności zaprezentowała spora grupa uczniów, spośród których wyłoniono zwycięzców.

Jury w składzie:
Grażyna Dziadkowiec - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie
Agata Kowalska- nauczycielka języka polskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 nagrodziło następujące osoby:
I miejsce - Julianna  z kl. 2a szkoły podstawowej

I miejsce - Gracja z kl. 4a szkoły podstawowej

II miejsce - Aleksandra  z kl. III a oddział gimnazjalny  

III miejsce -  Gracjan  z kl. 4a szkoły podstawowej

III miejsce - Aleksandra  z kl. 4a i  Kaspian  z kl. 2a szkoły podstawowej

WYRÓŻNIENIE - Aleksandra z kl. 4a szkoły podstawowej

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy:

Dominika Adamczyk, Joanna Myślak

Zajęcia tenisa

   W środę - 7 listopada - kolejna grupa uczniów  miała okazję wziąć udział w zajęciach z tenisa ziemnego, na kortach przy ul. Tenisowej w Szczecinie. Podczas nich dzieci uczą się nie tylko techniki grania. Ćwiczą też swoją koordynację wzrokowo- ruchową, zwinność, szybkość, koncentrację, a także uczą się współpracy, dyscypliny, pomocy innym i sportowej rywalizacji. Dzięki zajęciom na kortach nasi uczniowie mogą rozładować nadmiar swojej energii. Gra ta podnosi ich samoocenę, przyczynia się do utrzymania dobrego nastroju, pozwala cieszyć się z wygranej i sukcesów, a  jednocześnie - uczy pogodzić się z porażką. Jest super zabawą, która korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Cieszymy się niezmiernie, że dzięki Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych "MARZENIE" uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w tak świetnym projekcie. 

 Koordynatorki: Marzena Depa i Katarzyna Raduszewska.

Dzień Odzyskania Niepodległości w klasach 1-3a

Warsztaty "Jak wspomagać rozwój komunikacji dziecka - alternatywne i wspomagające metody komunikacji"

   Dnia 08.11.2018 r. rodzice naszych uczniów uczestniczyli w zorganizowanych przez nas w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej warsztatach edukacyjnych „Jak wspomagać rozwój komunikacji dziecka - alternatywne i wspomagające metody komunikacji". Prowadzącej Pani Dorocie Rumińskiej neurologopedzie dziękujemy za profesjonalizm i miłą atmosferę.

Koordynator warsztatów  -  Iwona Postawa

Zajęcia koła artystycznego

   Koło artystyczne jest w każdą środę z kl 8 b + chętni/sal nr 16/ oraz w czwartek z 6 b + chętni /sala nr 16 lub na parterze/.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Pozdrawiam
Małgosia Straszewska

Moja przyszłość -mój zawód

Dzisiaj byliśmy w SOSW nr 2 na warsztatach pt.: Moja przyszłość -mój zawód. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 Dominika Adamczyk i Małgosia Straszewska

"Koziołek nie taki Matołek"

Bezpieczna droga do szkoły

Dary jesieni

Spotkanie ze Strażą Miejską nt. cyberprzemocy

   17.10.2018r uczniowie klas 4-7 SP oraz oddziału gimnazjalnego spotkali się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej na spotkaniu profilaktycznym dotyczącym cyberprzemocy. Podczas zajęć młodzi użytkownicy Internetu dowiedzieli się - co to jest "cyberprzemoc", jakie formy może przejawiać, jakie zagrożenia ze sobą niesie,  jakie  niebezpieczeństwa mogą stwarzać niektóre gry internetowe, co może odczuwać osoba pokrzywdzona i gdzie może szukać pomocy, co zrobić, żeby nie stać się ofiarą internetowych zagrożeń oraz jak bezpiecznie korzystać z sieci i telefonów komórkowych.

 

"Święto Ziemniaka" w klasach B

    18 października obchodziliśmy Święto Ziemniaka w klasach B oraz w grupie ZRWZ. Impreza rozpoczęła się warsztatami edukacyjnymi , na których uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat  ziemniaków oraz  umiejętnościami plastycznymi .  Druga część odbyła się na boisku szkolnym, tam wszyscy brali udział  w zabawach i konkurencjach ruchowych min.: poszukiwanie ukrytych ziemniaków, sadzenie do wyznaczonego celu, wyścigi w rzędach.  A na zakończenie uczestnicy imprezy ze smakiem degustowali pieczone ziemniaki z masełkiem czosnkowym i solą.

Dzień Edukacji Narodowej

Święto Pieczonego Ziemniaka

Korzystając z sąsiedztwa Puszczy Bukowej klasy 3a i 4a w dniu 8 października wzięły udział w plenerowej imprezie edukacyjnej „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzięki uprzejmości pana leśniczego uczniowie mogli przy ognisku usmażyć kiełbaski, jednak prawdziwą ucztę dla podniebienia stanowiły pieczone ziemniaki. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i zmaganiach z różnego typu zadaniami, których motywem przewodnim był oczywiście ziemniak, kartofel vel pyra.

Pani Iza A., Pani Agata K.

Warsztaty

Dnia 09. 0. 2018 r. uczniowie kl. 6a SP i 7a SP uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat zapobiegania problemom wynikającym z zażywania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych ( dopalaczy). Poruszane były takie zagadnienia jak: przeciwstawianie się presji grupowej, zagrożenia związane z sięganiem po substancje, konstruktywne sposoby radzenia sobie z trudnościami, spędzanie czasu wolnego, ćwiczenia w podejmowaniu decyzji.

Prowadzący: specjaiści terapii uzależnień MONAR

Dzień Chłopaka w klasach "B"

Rajd szlakiem Czesława Piskorskiego

   W dniu 27 września 2018 nasi uczniowie uczestniczyli w XVI rajdzie szlakami Czesława Piskorskiego pod Hasłem 100 lat Niepodległości. Był to szlak historyczny na Cmentarzu Centralnym. Grupa 8 uczniów poszukiwała rozwiązań na tablicach, pomnikach. Zadania były trudne, ale daliśmy radę. Na mecie w SOSW nr 2 były zadania z różnych wiadomości, umiejętności i sprawnościowe….no i ciepły posiłek, ciasteczka i nagrody.

   Spotkaliśmy naszych byłych uczniów. Cała impreza po raz kolejny zaskoczyła nas cudowną atmosferą i pewnie pojedziemy tam za rok.  Zapraszamy do galerii  zdjęć.

Opiekunowie SKKT Bukowinki: A. Litarowicz, M. Straszewska

Galeria zdjęć

PROJEKT TANECZNO-ŻEGLARSKI

"Taniec pod Żaglami"

W dniach 17 – 21 września 2018 wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz kolejny w projekcie międzynarodowym wraz z kolegami z Niemiec. Nasz pobyt trwał 5 dni, nocowaliśmy w Centrum Żeglarskim w schronisku.

Program  dnia był bardzo atrakcyjny, wiele się działo. Uczyliśmy się tańca disco, salsy i rock and roll”a. Lekcje prowadzone były przez instruktorów tańca ze szkoły Astra. Mieliśmy zajęcia z bosmanem i poznawaliśmy węzły żeglarskie oraz zasady bezpiecznego zachowania się na wodzie. Po południu żeglowaliśmy przy pięknej słonecznej pogodzie, stawialiśmy żagle, wiosłowaliśmy pagajem, wykonywaliśmy komendy żeglarskie – lewy/prawy foka szot – wybieraj/luzuj… no i przeżyliśmy przechyły. Odwiedziliśmy wyspę, gdzie mieszkał Paul Robien, ornitolog, który zginął tragicznie w 1945 r. Zwiedzaliśmy wspólnie nasze miasto: Zamek Książąt Pomorskich, Bulwary Piastowskie, Wały Chrobrego, Plac Wolności. Pływaliśmy też statkiem po porcie, wdzieliśmy lasy łęgowe, czaple, kormorany, kaczki, grążele żółte itp. Słodki poczęstunek czekał na nas w "Cafe 22", spojrzeliśmy na nasze miasto z góry. Poznaliśmy element etykiety żeglarskiej bicia szklanek o 8:00, podnoszenia bandery a wieczorem mieliśmy dyskotekę wraz z kolacją na marinie z widokiem na jachty i zachód słońca.

Zakończeniem projektu była prezentacja tańca w koszulkach, które sami malowaliśmy, w szkole "Astra" przed zaproszonymi gośćmi: Panią Dyrektor naszej szkoły, nauczycielami, rodzicami, uczniami, tancerzami i pracownikami Centrum Żeglarskiego. Serdecznie dziękujemy !!!

Nauczyciele: p.Małgosia ,p.Ania, p.Agnieszka , p.Tomek

Galeria zdjęć

Sprzątanie Świata

W tym roku braliśmy udział w jubileuszowej akcji Sprzątania świata, po raz pierwszy akcja ruszyła 25 lat temu. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Tradycyjnie sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły. Udział w akcji oraz w warsztatach edukacyjnych wzięli uczniowie klas „b”, 1-3 ”a” oraz 4 „a” i ZRW. W ramach akcji odbyły się warsztaty edukacyjne w segregowaniu śmieci oraz konkurs plastyczny na plakat klasowy.

Rozpoczynamy zajęcia tenisa

W ramach współpracy naszego Stowarzyszenia "Prawobrzeże- Szczecin" z Fundacją na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MARZENIE od 19.09.2018 do 19.12.2018r zostaną zorganizowane dla uczniów naszej szkoły zajęcia z tenisa ziemnego,  w ramach realizacji projektu „INTEGRACJA NA SPORTOWO”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

         W dniu dzisiejszym pierwsze dwie grupy uczniów pojechały na korty przy ul. Tenisowej w Szczecinie, by zapoznać się ze specyfiką gry w tenisa ziemnego, poćwiczyć trzymanie rakiety, turlanie,   podbicia, odbicia i rzuty do celu piłeczkami. W kolejne środy następni nasi uczniowie poczują się, jak prawdziwi tenisiści!

Bezpieczni w drodze do szkoły

W dniu 12.09.2018r uczniowie klas młodszych spotkali się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej na warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w drodze do szkoły. Przypomnieli sobie, jak należy  poruszać się po ulicach, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na jezdni i jak ich unikać. Na koniec dzieci za uwagę na zajęciach i swoją wiedzę otrzymały pieczątki z przejściem dla pieszych. Życzymy Wam wszystkim - bezpiecznej drogi do szkoły przez cały rok!

Wystawa budowli z Klocków Lego

Budowaliście kiedyś coś z klocków Lego?  Uczestnicy ZRW, podczas wycieczki  do Netto- Arena, nie mogli uwierzyć, co zbudowali tam organizatorzy!  Zobaczcie sami! Miliony klocków i jaki efekt!

Rajd

W dniu 8.09.2018r. byliśmy na pierwszy sobotnim rajdzie w tym roku szkolnym. Zapraszamy chętnych do wspólnych wędrówek oraz do obejrzenia filmu.

Małgosia Straszewska i Agnieszka Litarowicz

https://photos.app.goo.gl/Zxx2Ri56PP9r3bHP7

Witaj szkoło!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek (03.09.2018r.) o godzinie 10:00.

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?