Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Warsztaty

   Uczniowie klasy III B, 3b, ZRWZ uczestniczyli w lekcjach o owadach w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej SCIT - Szmaragdowe Zdroje. Poznawaliśmy życie owadów. Wiemy już jak owady porozumiewają się, co lubią jeść, jak się maskują. Pani entomolog, która wie  wszystko o owadach  prezentowała nam również rekordy i ciekawostki ze świata owadów. Po prezentacji wykonywaliśmy prace plastyczne – pszczołę i patyczaka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Rajd po Puszczy Bukowej

galeria zdjęć

Marsz zadaniowy

 W dniu 9 listopada zorganizowaliśmy marsz zadaniowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Punkty z zadaniami rozmieszczono w osiedlu Szczecin-Zdroje. Pomocna była mapa i odpowiednie umiejętności do wykonania zadań. Podczas marszu byliśmy w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 65, Bibliotece Miejskiej, zapaliliśmy znicz. Po ukończonym marszu, na uczestników czekała grochówka i ciasto. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Święto Odzyskania Niepodległości

   W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla nas jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem  nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Również w naszej szkole można było zobaczyć i odczuć atmosferę tego doniosłego święta. Cały budynek szkoły został ozdobiony symbolami w kolorze biało-czerwonym. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali piękne dekoracje, które zostały umieszczone w klasach oraz na korytarzach. Wszyscy zadbali również o swój własny wygląd i odpowiedni strój mając na uwadze barwy typowe dla naszego państwa. W ciągu ostatnich dni w szkole panowała również uroczysta atmosfera, a z klas wydobywały się dźwięki pieśni patriotycznych, które miały na celu uświadomienie naszym uczniom jak doniosłe jest to święto.

Konkurs recytatorski w klasie "3b"

   W czwartek odbył się w naszej szkole drugi w tym tygodniu konkurs recytatorski. Tym razem udział wzięli i pięknie przedstawili wiersze patriotyczne uczniowie klasy 3b SP.

Gratulujemy serdecznie!

Konkurs recytatorski „POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „POLSKA - MOJA OJCZYZNA".

Celem konkursu było uwrażliwianie uczniów na piękno mowy ojczystej, popularyzowanie poezji patriotycznej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Uczestnicy przygotowali piękne patriotyczne utwory i włożyli dużo zaangażowania w swoją prezentację. Swoje umiejętności zaprezentowała spora grupa uczniów, spośród których wyłoniono zwycięzców.

Jury w składzie:
Grażyna Dziadkowiec - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie
Agata Kowalska- nauczycielka języka polskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 nagrodziło następujące osoby:
I miejsce - Julianna  z kl. 2a szkoły podstawowej

I miejsce - Gracja z kl. 4a szkoły podstawowej

II miejsce - Aleksandra  z kl. III a oddział gimnazjalny  

III miejsce -  Gracjan  z kl. 4a szkoły podstawowej

III miejsce - Aleksandra  z kl. 4a i  Kaspian  z kl. 2a szkoły podstawowej

WYRÓŻNIENIE - Aleksandra z kl. 4a szkoły podstawowej

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy:

Dominika Adamczyk, Joanna Myślak

Zajęcia tenisa

   W środę - 7 listopada - kolejna grupa uczniów  miała okazję wziąć udział w zajęciach z tenisa ziemnego, na kortach przy ul. Tenisowej w Szczecinie. Podczas nich dzieci uczą się nie tylko techniki grania. Ćwiczą też swoją koordynację wzrokowo- ruchową, zwinność, szybkość, koncentrację, a także uczą się współpracy, dyscypliny, pomocy innym i sportowej rywalizacji. Dzięki zajęciom na kortach nasi uczniowie mogą rozładować nadmiar swojej energii. Gra ta podnosi ich samoocenę, przyczynia się do utrzymania dobrego nastroju, pozwala cieszyć się z wygranej i sukcesów, a  jednocześnie - uczy pogodzić się z porażką. Jest super zabawą, która korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Cieszymy się niezmiernie, że dzięki Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych "MARZENIE" uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w tak świetnym projekcie. 

 Koordynatorki: Marzena Depa i Katarzyna Raduszewska.

Dzień Odzyskania Niepodległości w klasach 1-3a

Warsztaty "Jak wspomagać rozwój komunikacji dziecka - alternatywne i wspomagające metody komunikacji"

   Dnia 08.11.2018 r. rodzice naszych uczniów uczestniczyli w zorganizowanych przez nas w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej warsztatach edukacyjnych „Jak wspomagać rozwój komunikacji dziecka - alternatywne i wspomagające metody komunikacji". Prowadzącej Pani Dorocie Rumińskiej neurologopedzie dziękujemy za profesjonalizm i miłą atmosferę.

Koordynator warsztatów  -  Iwona Postawa

Zajęcia koła artystycznego

   Koło artystyczne jest w każdą środę z kl 8 b + chętni/sal nr 16/ oraz w czwartek z 6 b + chętni /sala nr 16 lub na parterze/.
Zapraszam do galerii zdjęć.
Pozdrawiam
Małgosia Straszewska

Moja przyszłość -mój zawód

Dzisiaj byliśmy w SOSW nr 2 na warsztatach pt.: Moja przyszłość -mój zawód. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 Dominika Adamczyk i Małgosia Straszewska

"Koziołek nie taki Matołek"

Bezpieczna droga do szkoły

Dary jesieni

Spotkanie ze Strażą Miejską nt. cyberprzemocy

   17.10.2018r uczniowie klas 4-7 SP oraz oddziału gimnazjalnego spotkali się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej na spotkaniu profilaktycznym dotyczącym cyberprzemocy. Podczas zajęć młodzi użytkownicy Internetu dowiedzieli się - co to jest "cyberprzemoc", jakie formy może przejawiać, jakie zagrożenia ze sobą niesie,  jakie  niebezpieczeństwa mogą stwarzać niektóre gry internetowe, co może odczuwać osoba pokrzywdzona i gdzie może szukać pomocy, co zrobić, żeby nie stać się ofiarą internetowych zagrożeń oraz jak bezpiecznie korzystać z sieci i telefonów komórkowych.

 

"Święto Ziemniaka" w klasach B

    18 października obchodziliśmy Święto Ziemniaka w klasach B oraz w grupie ZRWZ. Impreza rozpoczęła się warsztatami edukacyjnymi , na których uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat  ziemniaków oraz  umiejętnościami plastycznymi .  Druga część odbyła się na boisku szkolnym, tam wszyscy brali udział  w zabawach i konkurencjach ruchowych min.: poszukiwanie ukrytych ziemniaków, sadzenie do wyznaczonego celu, wyścigi w rzędach.  A na zakończenie uczestnicy imprezy ze smakiem degustowali pieczone ziemniaki z masełkiem czosnkowym i solą.

Dzień Edukacji Narodowej

Święto Pieczonego Ziemniaka

Korzystając z sąsiedztwa Puszczy Bukowej klasy 3a i 4a w dniu 8 października wzięły udział w plenerowej imprezie edukacyjnej „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzięki uprzejmości pana leśniczego uczniowie mogli przy ognisku usmażyć kiełbaski, jednak prawdziwą ucztę dla podniebienia stanowiły pieczone ziemniaki. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i zmaganiach z różnego typu zadaniami, których motywem przewodnim był oczywiście ziemniak, kartofel vel pyra.

Pani Iza A., Pani Agata K.

Warsztaty

Dnia 09. 0. 2018 r. uczniowie kl. 6a SP i 7a SP uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat zapobiegania problemom wynikającym z zażywania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych ( dopalaczy). Poruszane były takie zagadnienia jak: przeciwstawianie się presji grupowej, zagrożenia związane z sięganiem po substancje, konstruktywne sposoby radzenia sobie z trudnościami, spędzanie czasu wolnego, ćwiczenia w podejmowaniu decyzji.

Prowadzący: specjaiści terapii uzależnień MONAR

Dzień Chłopaka w klasach "B"

Rajd szlakiem Czesława Piskorskiego

   W dniu 27 września 2018 nasi uczniowie uczestniczyli w XVI rajdzie szlakami Czesława Piskorskiego pod Hasłem 100 lat Niepodległości. Był to szlak historyczny na Cmentarzu Centralnym. Grupa 8 uczniów poszukiwała rozwiązań na tablicach, pomnikach. Zadania były trudne, ale daliśmy radę. Na mecie w SOSW nr 2 były zadania z różnych wiadomości, umiejętności i sprawnościowe….no i ciepły posiłek, ciasteczka i nagrody.

   Spotkaliśmy naszych byłych uczniów. Cała impreza po raz kolejny zaskoczyła nas cudowną atmosferą i pewnie pojedziemy tam za rok.  Zapraszamy do galerii  zdjęć.

Opiekunowie SKKT Bukowinki: A. Litarowicz, M. Straszewska

Galeria zdjęć

PROJEKT TANECZNO-ŻEGLARSKI

"Taniec pod Żaglami"

W dniach 17 – 21 września 2018 wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz kolejny w projekcie międzynarodowym wraz z kolegami z Niemiec. Nasz pobyt trwał 5 dni, nocowaliśmy w Centrum Żeglarskim w schronisku.

Program  dnia był bardzo atrakcyjny, wiele się działo. Uczyliśmy się tańca disco, salsy i rock and roll”a. Lekcje prowadzone były przez instruktorów tańca ze szkoły Astra. Mieliśmy zajęcia z bosmanem i poznawaliśmy węzły żeglarskie oraz zasady bezpiecznego zachowania się na wodzie. Po południu żeglowaliśmy przy pięknej słonecznej pogodzie, stawialiśmy żagle, wiosłowaliśmy pagajem, wykonywaliśmy komendy żeglarskie – lewy/prawy foka szot – wybieraj/luzuj… no i przeżyliśmy przechyły. Odwiedziliśmy wyspę, gdzie mieszkał Paul Robien, ornitolog, który zginął tragicznie w 1945 r. Zwiedzaliśmy wspólnie nasze miasto: Zamek Książąt Pomorskich, Bulwary Piastowskie, Wały Chrobrego, Plac Wolności. Pływaliśmy też statkiem po porcie, wdzieliśmy lasy łęgowe, czaple, kormorany, kaczki, grążele żółte itp. Słodki poczęstunek czekał na nas w "Cafe 22", spojrzeliśmy na nasze miasto z góry. Poznaliśmy element etykiety żeglarskiej bicia szklanek o 8:00, podnoszenia bandery a wieczorem mieliśmy dyskotekę wraz z kolacją na marinie z widokiem na jachty i zachód słońca.

Zakończeniem projektu była prezentacja tańca w koszulkach, które sami malowaliśmy, w szkole "Astra" przed zaproszonymi gośćmi: Panią Dyrektor naszej szkoły, nauczycielami, rodzicami, uczniami, tancerzami i pracownikami Centrum Żeglarskiego. Serdecznie dziękujemy !!!

Nauczyciele: p.Małgosia ,p.Ania, p.Agnieszka , p.Tomek

Galeria zdjęć

Sprzątanie Świata

W tym roku braliśmy udział w jubileuszowej akcji Sprzątania świata, po raz pierwszy akcja ruszyła 25 lat temu. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Tradycyjnie sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły. Udział w akcji oraz w warsztatach edukacyjnych wzięli uczniowie klas „b”, 1-3 ”a” oraz 4 „a” i ZRW. W ramach akcji odbyły się warsztaty edukacyjne w segregowaniu śmieci oraz konkurs plastyczny na plakat klasowy.

Rozpoczynamy zajęcia tenisa

W ramach współpracy naszego Stowarzyszenia "Prawobrzeże- Szczecin" z Fundacją na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MARZENIE od 19.09.2018 do 19.12.2018r zostaną zorganizowane dla uczniów naszej szkoły zajęcia z tenisa ziemnego,  w ramach realizacji projektu „INTEGRACJA NA SPORTOWO”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

         W dniu dzisiejszym pierwsze dwie grupy uczniów pojechały na korty przy ul. Tenisowej w Szczecinie, by zapoznać się ze specyfiką gry w tenisa ziemnego, poćwiczyć trzymanie rakiety, turlanie,   podbicia, odbicia i rzuty do celu piłeczkami. W kolejne środy następni nasi uczniowie poczują się, jak prawdziwi tenisiści!

Bezpieczni w drodze do szkoły

W dniu 12.09.2018r uczniowie klas młodszych spotkali się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej na warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w drodze do szkoły. Przypomnieli sobie, jak należy  poruszać się po ulicach, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na jezdni i jak ich unikać. Na koniec dzieci za uwagę na zajęciach i swoją wiedzę otrzymały pieczątki z przejściem dla pieszych. Życzymy Wam wszystkim - bezpiecznej drogi do szkoły przez cały rok!

Wystawa budowli z Klocków Lego

Budowaliście kiedyś coś z klocków Lego?  Uczestnicy ZRW, podczas wycieczki  do Netto- Arena, nie mogli uwierzyć, co zbudowali tam organizatorzy!  Zobaczcie sami! Miliony klocków i jaki efekt!

Rajd

W dniu 8.09.2018r. byliśmy na pierwszy sobotnim rajdzie w tym roku szkolnym. Zapraszamy chętnych do wspólnych wędrówek oraz do obejrzenia filmu.

Małgosia Straszewska i Agnieszka Litarowicz

https://photos.app.goo.gl/Zxx2Ri56PP9r3bHP7

Witaj szkoło!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek (03.09.2018r.) o godzinie 10:00.

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?