Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
Aktualności

Bezpieczne ferie

16.01.uczniowie klas1a, 2a, 3a uczestniczyli w spotkaniu z policjantką dotyczącym bezpiecznych ferii.


Matematyczny konkurs „Liczę najlepiej”

 

   Konkurs Matematyczny „Liczę najlepiej” dla klas 4a, 5a, 5s i 6a odbył się 16.12.19r. Zgłosiło się 12 uczniów. Rozwiązywali oni test składający się z 14 zadań rachunkowych o wyższym stopniu trudności, nie mogli używać kalkulatorów i liczydeł.  Można było zdobyć 135 punktów.

Uczestnicy konkursu to:

Kl.4a: Marcin S., Mateusz H.,

Kl.5a: Przemek K., Mateusz Z.

Kl.5s: Gracja B, Patryk I,

Kl.6a: Krystian D., Kinga I., Maciej J, Klaudia S., Weronika J., Jakub M.

Laureaci:

1)  Maciej J. kl.6a –121pkt - I miejsce

2)  Klaudia S. kl.6a–120pkt - II miejsce

3)  Patryk I. kl.5s–119pkt - III miejsce

 Gratulacje!!!

Organizator Iwona Stawicka


KALENDARZ 2020 ROKU

 

   Uczniowie klasy 7a i 8a, wspólnie, na lekcjach matematyki, wykonali piękny i kolorowy kalendarz. Utrwalili sobie przy tej okazji wiedzę na temat budowy kalendarza, pór roku,  długości miesięcy, świąt państwowych i religijnych i dokonywali różnych obliczeń kalendarzowych. W styczniu 2020 kalendarz ozdobił szkolny korytarz.


Informacja

Zebranie z rodzicami odbędzie się 22.01.2020 r. o godzinie 17:00.


Bal w hotelu "Panorama"

W dniu 10.01.2020 r. odbył się bal w hotelu "Panorama".

Wigilia

 Przerwa Świąteczna w szkole 

 od 23.12.2019 r. do 06.01.2020 r. 


Wigilia w Stowarzyszeniu

 

   W poniedziałek 16.12.2019r. członkowie i podopieczni Stowarzyszenia, ich opiekunowie, zaproszeni goście oraz wolontariusze ze szkoły TPP w Dąbiu spotkali się na uroczystości Wigilijnej, kończącej kolejny rok działalności oraz bieżący Projekt współfinansowany przez nas i  Miasto Szczecin  pt. "Razem lepiej". Był to kolejny dobry rok dla Stowarzyszenia! Podejmowano w nim wiele różnorodnych działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Mamy nadzieję, że Nowy - 2020 Rok będzie tak samo dobry, a może nawet lepszy! Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia! 

                                                                                                                                                                                     Zarząd.


Mikołajkowe potyczki tenisowe


   Karuzela św. Mikołaja

 

   Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Karuzela św. Mikołaja”. Piękna świąteczna atmosfera, która panowała w teatrze „Pleciuga” oraz fantazyjna scenografia bajki pozwoliła przenieść się naszym uczniom w świat baśni oraz jednocześnie przypomnieć o zbliżających się świętach.


LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY

,,JĘZYCZKIEM PĘTLICZKIEM MALOWANE”

 

W miesiącu grudniu 2019 r. został rozstrzygnięty logopedyczny konkurs plastyczny pt. ,,JĘZYCZKIEM PĘTLICZKIEM MALOWANE”.

Uczniowie przygotowali prace plastyczne w których zawarli różne trudne głoski języka polskiego.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Artur M. kl.2a

II miejsce: Aleksandra W. kl.5a

III miejsce: Magdalena T. kl.8b

WYRÓŻNIENIA: Aleksandra K. kl.3b, Aleksandra H. kl. 6b, Kaspian H. kl.2a

 

 

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim Uczniom za udział i gratuluję zwycięzcom!

Joanna Myślak


Mikołajkowe przedstawienie

 

   Uczniowie klas b oraz 2a uczestniczyli w Mikołajkowym przedstawieniu w zaprzyjaźnionym przedszkolu. Tradycja ta trwa od wielu lat, w tym roku mieliśmy możliwość obejrzenia bajki pt. „Kopciuszek".


Dni profilaktyki


Konkurs Lapbook

 

     Lapbook jest rodzajem teczki tematycznej w której możemy umieścić wiadomości na dany temat. Lapbook może pomagać w nauce, służy także do zabawy dla kreatywnych dzieci. Może zawierać właściwie wszystko: wykresy, terminy, opowiadania, zagadki, miarki, zdjęcia, itp. W naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs na najciekawszego lapbooka. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas „A”. Trzeba przyznać, że pomysłową mamy młodzież. Brawo!

                                                                                        Organizator konkursu: A. Kowalska


VI Wojewódzki Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

 

  5 grudnia 2019 roku chłopcy z naszej szkoły brali udział w VI Wojewódzkim Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej O Puchar Dyrektora SOSW nr 2 w Szczecinie. Już tradycyjnie wystąpiliśmy w zawodach jako zespół złożony z najmłodszych zawodników. Mimo to, nasi podopieczni zremisowali dwa spotkania turniejowe oraz dwukrotnie zmuszeni byli uznać wyższość, dużo silniejszych fizycznie rywali. Mimo ostatecznie IV pozycji w klasyfikacji końcowej pozostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie sportowe i co ważniejsze wychowawcze. Patryk oraz Dominik wzięli udział w meczu pokazowym z zawodnikami Pogoni Szczecin. Dominik został wybrany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny. Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie, fantastyczną atmosferę oraz za perfekcyjnie zorganizowany turniej!

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. SOSW nr 2 Szczecin
  2. ZSS Goleniów
  3. PSPS nr 67 Szczecin
  4. PSPS nr 25 Szczecin
  5. SOSW nr 1 Police

SP 25 w Szczecinie reprezentowali:

Dominik, Patryk, Maciej, Krystian, Paweł, Przemysław.

Opiekun zespołu: Szymon Adamczyk


Realizacja projektu "Razem Lepiej"

 

   2 grudnia 2019r grupa uczniów z klas 6a, 7a oraz 8a wzięła udział w zajęciach gry w squash-a w Centrum Sportu  „Sportfit - EKKO”, przy ulicy Struga 15 w Szczecinie. Odbywały się one w ramach realizowanego  i współfinansowanego przez Miasto Szczecin oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Prawobrzeże - Szczecin" Projektu pt. "Razem Lepiej".


Mikołaj !!!

Projekt Powszechnej Nauki Pływania


Warsztaty dot. zagrożeń substancjami psychoaktywnymi

  

   27.11.2019 r.  nasi uczniowie uczestniczyli w  zajęciach psychoedukacyjnych, warsztatach dotyczących zagrożeń związanych z sięganiem po substancje psychoaktywne. Scenariusz zajęć obejmował zagadnienia takie jak zagrożenia związane z sięganiem po substancje, konstruktywne sposoby radzenia sobie z trudnościami, spędzania czasu wolnego, ćwiczenie w podejmowaniu decyzji. Prowadzącej  terapeutce d/s uzależnień Poradni Profilaktyczno – Konsultacyjnej  Stowarzyszenie Monar w Szczecinie bardzo dziękujemy.


Szkolne przygody Słodziaków

 

   Serdecznie zachęcam do kontynuowania akcji czytelniczej ze Słodziakami. Bardzo cieszy mnie fakt, że tak wielu uczniów przystąpiło do konkursu i codziennie przychodzi do biblioteki, by zdobyć kolejną naklejkę za "domowe czytanie" i walczy o zdobycie atrakcyjnych nagród :-)

Dominika Adamczyk


Finał Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne

w roku szkolnym 2018/2019

 

   28 listopada 2019 roku w auli Pałacu Młodzieży odbył się Finał Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne w roku szkolnym 2018/2019. Nagrody wręczali: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, Dyrektor Pałacu Młodzieży  oraz. P. Grzegorz Janowski - Wydział Oświaty w Szczecinie. Wydarzenie uświetnił występ uczestniczek Pracowni Tańca Etnicznego. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Szkolne koło Bukowinki otrzymało wyróżnienie: nagrody rzeczowe i  dyplom.

 


Szalony Profesor

 

   W dniu 21 listopada naszą szkołę odwiedził Szalony Profesor! Niezwykłe widowisko w fascynujący sposób przekonało naszych uczniów, iż nauka może stanowić wielką przygodę. Pokaz został przygotowany przez organizację pozarządową „Miasto Nauki”.

ZAPROSZENIE

Dyrektor i pedagodzy szkolni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Szczecinie  zapraszają nauczycieli, rodziców na warsztaty edukacyjne, lekcje otwarte w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

 21.11.2019 r. godz. 13:30

Temat: „Integracja Bilateralna - Program Szkolny”

Prowadzący: mgr Elżbieta Bursa trener Integracji Bilateralnej terapeuta opóźnień neuromotorycznych. Ćwiczenia integrujące wg Sally Goddard, ProvideJas (indywidualna Terapia Słuchowa Johansena).

 Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci udziału w w/w spotkaniach pod numerem telefonu (091)4 615 271 lub osobiście w sekretariacie szkolnym PSPS nr 25, ul. Letniskowa 1

Koordynator warsztatów – Iwona Postawa

 


Projekt Powszechnej Nauki Pływania

 

Kolejne spotkanie na basenie w centrum wodnym Laguna za nami. Zadowoleni czekamy na kolejne.

 


 

 
 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

   W tym roku obchodzimy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla nas jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem  nasz kraj odzyskał suwerenność. 7 listopada zorganizowaliśmy marsz zadaniowy z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Punkty z zadaniami rozmieszczono w szkole i w Puszczy Bukowej. Pomocna była mapa i odpowiednie umiejętności do wykonania zadań. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

 


"Z Cukrzycą na TY"

 

   W dniu 28.10.2019 roku w ramach szkolenia dla zainteresowanych rodziców odbyło się spotkanie "Z Cukrzycą na TY". Umożliwiło ono rodzicom zapoznanie się z chorobą i jej charakterystycznymi cechami, funkcjonowaniem dziecka z cukrzycą typu 1 w szkole, oraz formami wsparcia dla chorego i jego rodziny.
 
Prowadzącymi spotkanie była zaproszona Pani Edukator Żywieniowa Ania i Oligofrenopedagog Beata Białaś-Przekupień.
 

Warsztaty sportowe dla podopiecznych Stowarzyszenia

na kręgielni

 

   W ramach realizacji Projektu "Razem lepiej", dofinansowanego przez nasze Stowarzyszenie i Miasto Szczecin  - 24.10.2019r. podopieczni stowarzyszenia grali w kręgle w SCT przy ul. Dąbskiej. Niektórzy po raz pierwszy byli na kręgielni, a mimo to świetnie rzucali kulami i trafiali do celu! Brawo dziewczęta i chłopcy!!! To była świetna lekcja, nie tylko w-f  :)

Organizator: Marzena Depa

W ramach projektu na 2019 r. pt. "Razem Lepiej".


Wojewódzki Konkurs Żeglarski

 

   W dniu 25 października 2019 uczniowie nasz szkoły brali udział w IV Wojewódzkim Konkursie Żeglarskim. Zdobyliśmy IV miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nauczyciele: M.Straszewska, T.Mikoda

zdjęcia z IV Wojewódzkiego Konkursu Żeglarskiego


Projekt Powszechnej Nauki Pływania

 

   Nasi uczniowie biorą udział w projekcie Powszechnej Nauki Pływania finansowanym przez Gminę Miasto Szczecin. Pierwsze spotkanie (25.10.2019 r.) za nami. Bardzo zadowoleni ale i zmęczeni czekamy na kolejne wyjazdy.

 


Warsztaty z klockami Lego

 

  Uczniowie klasy 1,2,3 a mieli możliwość uczestniczenia w konstrukcyjnych warsztatach w oparciu o klocki Lego. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Wykazały się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością. Powstały liczne i bardzo ciekawe budowle. Były to kolejne niekonwecjonalne lekcje, które urozmaiciły  typowy proces edukacyjny.

Iza, Renata


Dni Profilaktyki – Spotkanie z policją na temat cyberprzemocy

 

   17 października 2019 w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki odbyło się spotkanie z Asystentem ds. nieletnich z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie. Spotkanie było poświęcone bardzo ważnej sprawie:

zagrożeniom związanym z korzystania z Internetu.

Dowiedzieliśmy się, że:

- nie należy umieszczać naszych i cudzych zdjęć i filmów w Internecie,

 - nie należy podawać ważnych informacji o sobie (naszego adresu, daty urodzenia, numerów telefonu, informacji o rodzicach i rodzeństwie)

- nie chwalimy się tym, co posiadamy w domu, i tym, że mamy zamiar wyjechać itp.

 

Wszystkie te informacje mogą zostać wykorzystane przez przestępców, aby zrobić nam krzywdę.

BĄDŹMY MĄDRZY I ROZWAŻNI, GDY KORZYSTAMY Z INTERNETU!!!


Dzień Jesieni

 

W dniu 23 października 2019, podczas Dnia Jesieni braliśmy udział:

  • w grach i zabawach: poszukiwaliśmy ukrytych kasztanów, rzucaliśmy do celu, układaliśmy wzory, wykonywaliśmy działania matematyczne.
  • w warsztatach plastycznych – robiliśmy kolaże na  papierowych talerzach i jesienne drzewa.

Przekonaliśmy się, że dary jesieni można wykorzystać do zabawy oraz do nauki.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i  naukę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Uczniowie klas „b” oraz nauczyciele


Dzień Edukacji Narodowej


Zajęcia kreatywne z „bum – bum- rurkami”

 

   Kolejną innowacją w naszej szkole były przeprowadzone w dniach: 8 i 10 października 2019r -  „Warsztaty kreatywne z Bum- bum- rurkami”. Każda klasa zapoznała się podczas nich z ciekawym i mało znanym instrumentem, w postaci kolorowych rurek o różnych długościach. Uczniowie wybijali na nich rytm, słuchali kompozycji  i sami tworzyli swoją muzykę, wydawali różne odgłosy oraz  ilustrowali dźwiękiem usłyszane opowieści. Nie była to jednak typowa  lekcja muzyki.

Spotkanie z „Bum – bum rurkami” wpłynęło pozytywnie na spostrzegawczość uczestników, ich wyobraźnię, umiejętność słuchania i koncentracji, rozwój sprawności motorycznej, wrażliwości muzycznej oraz na  współdziałanie w grupie.

Były to super zajęcia pełne pozytywnej energii, mnóstwa dźwięków, muzyki, rytmu, ruchu, kreatywności oraz  różnych emocji!

 

Organizator- Marzena Depa

W ramach Projektu „Razem lepiej” - współfinansowanego przez Gminę  Miasto Szczecin oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Prawobrzeże- Szczecin”


 

Warsztaty instrumentalno- perkusyjne

  

   W dniu dzisiejszym ( 07.10.2019 r.) w ramach innowacji pedagogicznej oraz projektu "Razem lepiej" - odbyły się warsztaty instrumentalno- perkusyjne. Pierwsza grupa uczniów poznała autentyczne brazylijskie bębny i inne instrumenty. Wysłuchała dźwięków, jakie wydają. Spróbowała na nich zagrać rytmy samby i nie tylko. Było głośno, energetycznie i bardzo kreatywnie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z p. Rafałem Krzanowskim - ze Szczecińskiej Szkoły Samby pn. "Bateria de Samba Bloco Pomerania".


Dzień głośnego czytania

 

   W piątek na pierwszej godzinie lekcyjnej wszyscy nauczyciele przyłączyli się do akcji „Dzień głośnego czytania”. Uczniom bardzo spodobała się ta forma zajęć,  dlatego też w każdy kolejny październikowy piątek będziemy kontynuować czytanie literatury dla dzieci i młodzieży w ramach upowszechniania czytelnictwa zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki.


Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego

w Biegach Przełajowych

  

   Jesienna edycja Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych, tym razem bez medali dla naszych podopiecznych. Niemniej warto odnotować czołowe miejsca indywidualne, które w środowe przedpołudnie (25 września) osiągnęli reprezentanci SP 25 w Szczecinie. Weronika Olejnik (4 miejsce), Ewa Otap (5 miejsce), Dominik Barczyński (6 miejsce) oraz Patrycja Hałub (8 miejsce) w swoich kategoriach wiekowych. Biegi rozgrywano w malowniczej scenerii Lasku Arkońskiego na dystansie 600m, 800m, 1200m oraz 2000m. Nazajutrz w szkole odbył się apel, na którym podziękowano i nagrodzono dzielnych sportowców.

Brawo!


Dni Profilaktyki - higiena ciała


Lekcja nt. bezpieczeństwa z Peterem Greenem i Alfredem z Anglii 

-  19 lat w naszej szkole

 Panorama 7 o wizycie Alfreda


Dni Profilaktyki - Bezpieczna droga do szkoły


 

Sprzątanie Świata


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?